Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 13, 19:36 
madár írta:
UI: Warhawk- segíts!!!!!

Már kész is... ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 jún. 13, 14:14 
Szervusztok.
Ma egyhónapja keltek ki a fecsekék, sajnos csak az a három maradt meg amelyek elsőnek keltek. Amikor éhesek jó hangosan kérik az ennivalót. Amióta nevelem őket 1 liter csontit ettek meg, ebben volt amit légy formájában (inkubátorban keltettem a legyeket), na meg persze fogtuk is nekik a bogarakat, legyeket, stb. Egy kis videó róluk:

UI: Warhawk- segíts!!!!!



_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 jún. 7, 10:04 
Szervusztok.
Sajnos a fecske állomány három főre fogyatkozott. Viszont a meglevők " kiesznek a vagyonomból". Egy- másfélóránként etetem őket, csontiból egy etetés alkalmával 70-75 db-t esznek meg hároman, plusz még koponyánként 4-5 légy. Addig adom nekik az ennivalót amíg kérik. Egy érdekes dolgot vettem észre nálluk, amikor kezdem az etetést és éhesek rendesen- rikító sárga a nyitott csőrük majd ahogy kezdenek jóllakni úgy világosodik ki halvány citromsárgára. Valószínű ezzel is jelzik az igazi szüleiknek a jóllakotsági szintet.
ÜDV.
UI: A legyeket csontiból keltetem inkubátorba.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 máj. 28, 22:14 
Tök jó! Igazi kis ösztönlények (egyenlőre). :D később is szívesen látnék videókat, mikor már nagyobbak.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 máj. 28, 19:34 
Szervusztok
A fecskék szemei kezdenek nyiladozni és egyre mohóbban csapnak rá az ennivalóra, erről van egy kis videó is.


_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 máj. 26, 20:32 
Lacrimosa írta:
Jajj de jó, hogy ki kelt mind! Nagyon remélem, hogy mindannyian épséggel felnőnek, és majd szép felnőtt madrak lesznek! Nagyon el kell!


Valóban kikelt mind, sajnos az ötödik a legkisebb elpusztult, így négyen maradtak.
Viszont a "négyek bandáját" nem győzöm etetni nőnek is szépen. Már kapnak legyet is nem csak a csontit.
Már akkorák, hogy a fejük közel akkora mint a tojás amiből kikeltek.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 25, 7:13 
Jajj de jó, hogy ki kelt mind! Nagyon remélem, hogy mindannyian épséggel felnőnek, és majd szép felnőtt madrak lesznek! Nagyon el kell!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 máj. 24, 21:01 
tamas83
Nekem is jó lenne ilyen munkahely, hogy ennyit tudjak foglalkozni a madarakkal. :D


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 20:53 
Kösz a tippeket Warhawk a viaszmoly nem ismeretlen előttem , az apámmal jó húsz évig méhészkedtünk együt és néha küzdöttünk a molyokkal. Fölvettem a kapcsolatot egy ismerős méhésszel majd ha nagyobbak lesznek a madarak hozok tőle here lárvákat.
Most arra készülök, hogy a pinki (kis csonti) ból legyeket keltetek ki inkubátorban, ez a méret kell nekik egyenlőre.
ÜDV:

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 19:44 
Közben eszembe jutott egy elég hasznos tápanyagforrás, a rovarevő madarak imádni szokták. Ez pedig a Viaszmoly (Galleria melonella vagy Achroea grisella) hernyója. Hatalmas előnye, hogy az esetleg kiszökött lepkék sem az ételbe sem a ruhába nem telepszenek meg (csak a tápot kajálják). Hátránya csak akkor van ha a közeledben lakik méhész, mert az nem fog szeretni téged emiatt :)

Megkerestem az ősöreg receptemet.

A tenyészedény szinte bármi lehet fa kivételével. A tetején gondoskodni kell szellőzésről, én eleinte gézzel, szúnyoghálóval, később teaszűrővel próbálkoztam, de ezeket mind kirágták egy idő után. A legjobb méhészháló, de ezt nem túl egyszerű beszerezni. Amire figyelni kell: A hernyók nagyon szeretik a meleget, így 25-28 C° körüli hőmérsékleten kell tartani. Az alacsonyabb vagy magasabb hőmérsékleten a hernyók fejlődése egyre jobban lelassul, majd elpusztulnak.

Nem igényelnek külön vizet, de ha nagyon száraz lenne a gombóc, akkor egy picit meg szabad (és kell) nedvesíteni. A tenyészet beindításához vagy egy petecsík vagy két tucatnyi lepke elegendő. Egy generáció váltás az kb másfél-két hónap.


Táptalaj:

  • 4 rész zabpehely (vagy kukorica pehely)
  • 4 rész rizspehely (vagy rizsliszt)
  • 2 rész méz
  • 1 rész glicerin

A fentieket kicsit fel kell melegíteni, hogy a méz jó folyós legyen, majd jó alaposan össze kell keverni. A keletkezett gyurma szerű anyagból (amíg meleg) gombócokat kell formálni és műanyag zacskóban a hűtőben lehet tárolni. Ha nem akarna besűrűsödni, akkor kukoricadara hozzáadásával lehet ezen segíteni. Használat előtt a gombócokat fel kell kicsit melegíteni.

Illetve találtam egy másik még ennél is rugalmasabb keveréket is:

    Kb Fele-fele arányban mézet és lisztet kell összekeverni. Ehhez kukoricadarát vagy rizslisztet vagy kukoricalisztet kell adagolni egész addig amíg egy jól formálható, gyurma szerű anyagot nem kapunk. Ínyencek egy kevés tejport is tehetnek hozzá. :)


Ezt a receptet viszont a neten találtam (ebből mondjuk hatalmas mennyiségű táp lenne):

  • 500g méz
  • 500g glicerin
  • 200g sörélesztő
  • 200g búzacsíra
  • 200g sovány tejpor
  • 2 kg búzakorpa, zabpehely, rizsliszt, szójaliszt tetszőleges arányú keveréke.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 18:42 
Szervusztok.
Kikelt az ötödik fiók is teljes a csapat. Szinte folyamatosan lehet őket etetni. Az utolsó etetés után már félóra múlva úgy kérik az ennivalót mint akik több órája nem ettek. Abban az esetben ha jóllaktak csinálhatok bármit nemnyitják a csőrüket. Forrázott apró lisztkukacot, pinkit (apró csonti),és rendes csontit , élő árva szúnyog lárvát, túró-sajt-fött tojás mixet kapnak felváltva.
Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 máj. 21, 21:08 
Ja és tamas83, nagyon komoly amit leírtál,megcsináltál. Ezt a storyt akár közölni is lehetne valamelyik lapban!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 máj. 21, 19:47 
Szervusztok.
Köszönjük a drukkolást, a madarak is. A feleségemmel felváltva etetjük őket ( már négyen vannak). Reméljük a TERMÉSZET is drukkol nekünk.Az ötödik esetleges kikelése után teszek fel majd újabb képeket róluk.
Üdv, mindenkinek.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 máj. 21, 0:02 
Sziasztok!
A hideg kirázott, amikor madár felhívott, a jó hírrel.Holnap viszem hozzá a lisztkukacokat, h változatosabbá tudjuk tenni a kosztot. Lehet,hogy egy fénycsapda jó ötlet lenne. Este össze lehetne szedni a másnapi eleség egy részét.
Mi a gyűrűmérete a fecskének... :D
Persze elengedés lesz a vége, de akkor is, jópofaság lennne felgyűrűzni őket. Csak sikerüljön felnevelni őket. Madár már sikeresen nevelt rizspinty fiókákat is kézzel meg persze papagájokat(jáko, nagysanyi, baraband...).Bízom a kitartásában és a szakértelmében.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 20, 22:37 
Kíváncsian várjuk a fejleményeket (és mivel mást nem tudunk, legalább drukkolunk).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 máj. 20, 22:05 
Úraim le a kalappal elöttetek :08: :20: :31: :55: remélem sikerrel jársz madár.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 máj. 20, 20:57 
Szervusztok.
Először is mindenkinek köszönjük a segítő készségét és a javaslatokat, kiemelve tamas83 igen részletes útmutatását.
Béla által hozzám elhozott 5 fecske tojásból a mai napon eddig kikelt 3 "lurkó", tamas83 útmutatását követve etetjük őket és esznek eddig rendesen. A másik két tojásban is van élet mert csipognak és zörögnek a még bentlevők.
Üdv: Czinege István.

UI: Két kép róluk.
Kép

Kép

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 20, 14:22 
tamas83 írta:
hát ez lenne az ún. anyag, a fecskenevelés. mégegyszer elnézést a hosszú litániáért, nem tudtam rövidebben leírni sok szerencsét hozzájuk, remélem sikeresen kibújnak a tojásból és szép madarakká fejlőnek.

Dehogy gond, mi köszönjük! Bármikor eláraszthatsz bennünket ilyen hasznos infókkal! Akár hosszabb is lehet, nem probléma. Képeket is lehet csatolni. :D Nagyon köszönöm a fecskék nevében is (remélem sikerül kikeltetni őket).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 7:36
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2010 máj. 20, 14:03 
szóval még korántsincs vége a dolognak. bocs, hogy ilyen formátumban írok, de a shift már megint szórakozik. szóval a kismadarat a rovarok mellett időnként már meg lehet kínálni egy kis keverékkel is. ez egy rendkívül jól bevált kaja, a fecskék különösen imádják. 3 db kisebb, vagy közepes méretű tojást -fontos, egy darabbal se többet- keményre kell főzni és még melegen át kell törni jó alaposan. ehhez megfelelő egy sima kézi nyeles krumplitörő is, én ezzel szoktam. turmixolni nem túl jó ötlet, mert fura lesz az állaga. ehhez a mennyiségű tojáshoz kell adni 25 dkg -vagyis egy csomag- túrót. azért a 25 dkg-os papírcsomagolású túrót ajánlom, mert annak a legjobb az állaga ahhoz, hogy jó keveréket készítsünk. a fél kilós zacskós túl száraz és morzsalékos, abból nem lesz jó keverék. mikor ez megvan, meghámozunk, majd finomra lereszelünk egy kisebb méretű sárgarépát, ez is megy a tálba. ezt követően egy szűk maréknyi finomra reszelt sajtot is teszünk bele, és végül pedig a nagyon finomra vágott friss petrezselyem, aminek a mennyisége 1 kisebb csomó, a durvább részektől megszabadítva. ha fonnyadt akkor előtte vizezzük be, tegyük a hűtőbe és mikor felfrissült, akkor már jól lehet vágni. ha nincs friss, megteszi a zacskós szárított petrezselyem is. átalában tyúkhúrt szoktak ajánlani a madáreleségek zöld részeként, de rájöttem, hogy a petrezselymes verzió jobb, a madarak is jobban eszik. mikor mindent összedobtunk, akkor jól össze kell gyúrni az egészet, pingponglabdányi méretű gombócokat kell készíteni és azonnal be a fagyasztóba. csak az maradjon kinn, amiből etetünk és az is a hűtőben. az aznapi adagot természetes úton hagyjuk kiengedni, nem szabad mikrózni, mert attól tönkremegy. a csipeszre teszünk egy nagyon kicsike kis morzsát a keverékből és ilyen módon kínáljuk azt a fiókának. a lényeg tehát az, hogy a rovarokkal vegyesen egye ezt a keveréket. időnként egy falatot bele lehet mártani egy kis laktifermbe, az nagyon jót tesz neki.
mikor a fióka/fiókák már tokosak értelemszerűen nagyobb falatokban kapják az ennivalót, ilyenkor a legtöbb megfelelő méretű rovar már mehet egészben pl. itt már kaphat egész fullánkozott háziméhet, darazsat, és az itatást is végezhetjük külön kis pipettából, persze óvatosan, cseppenként -néhány csepp az adagja-, mert a kisfecske elég nagy már ahhoz, hogy ne nyelje félre a vízcseppeket. ahogy tovább növekszik egyre könnyebb dolgunk van az etetéssel, hiszen a száj is rohamosan növekszik, amibe az élelmet pakoljuk. a tollasodó fiókának már mennek egészben a nagy kövér bagolylepkék, herelegyek, húslegyek stb., apróbb rovarokból pedig csokrot csinálunk a csipeszben, és az egy falat. én a tollasodó fecskének 8-10 db házilegyet is odaadok egy falatban. a kisfecskék rohamosan növekednek és hamarosan már anyányi tollas madarak lesznek belőlük. fecskenevelésnél, de más madárfaj fiókáinak nevelésénél is az az elv, hogy minél kövérebb, annál jobb. csak a jó kövér fióka fejlődik szépen, kiegyensúlyozottan. a normális körülmények között nevelkedett, anyjuk által etetett madarak is olyan kövérek majd szétdurrannak. a kisfecskének tollasodás után nagy kerek tekintettel kell bámulnia, élénknek kell lennie, melle jól fejlett rózsaszín legyen, testén a megfelelő helyeken jól fejlett zsírpárnákat kell mutatnia, a hason ott kell lenni a nagy sárgásfehér hájsávnak. ha ezt tapasztaljuk, akkor minden rendben van, több mint valószínű hogy teljes értékű madarakat fogunk a természetnek visszaadni. rövidesen a kisfecskék már a fészek szélén állva fognak szárnyaikkal verdesni. ne erőltessük a kirepülést, mert a fecske rendkívül esetlen madár addig, amíg nem tud jól repülni. várjuk meg míg maguktól elszállnak a fészekről, akkor már semmi baj nem történhet. nem kell megijedni, hogy innentől kezdve majd szanaszét mennek a lakásban, meg ilyenek, mert néhány kör után többnyire újra visszaszállnak a fészekre. ilyenkor még nem szabad kiengedni őket, mert még nem repülnek jól és könnyen elveszhetnek. amikor az egyenes farok kezd v alakúvá válni, a szárnyak pedig már kezdenek hegyesedni, és azt látjuk, hogy már nagyon jól repkednek odabenn, akkor lehet őket kivinni a szabadba. itt kezdődik meg az átlagosan 3 hétig tartó visszavadítási időszak, ez a legélvezetesebb rész, amikor a magasba felemelkedő fecskéink újra meg újra visszajönnek hozzánk, körberepkednek minket. van, hogy egynémelyik első repítés után hasonló korú fiókákat repítő családhoz csapódik és pártfogásba veszik, de többnyire visszajönnek, hiszen a túrós csemegéről nehezen mondanak le végleg. a végén már csak időnként jelennek meg etetésre, ill. este még visszajönnek. a vége fele már tapasztalható, hogy a megérkezett fecskénk száján apró rovarok vannak felragadva, hasuk telt, ami már az önellátás jele, tollaik ilyenkorra már elérik a végső hosszt, pállot szájuk kezd visszahúzódni. néhány nap és végleg búcsút intenek és itt véget is ér a gondozásuk.
hát ez lenne az ún. anyag, a fecskenevelés. mégegyszer elnézést a hosszú litániáért, nem tudtam rövidebben leírni
sok szerencsét hozzájuk, remélem sikeresen kibújnak a tojásból és szép madarakká fejlőnek.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 7:36
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2010 máj. 20, 9:41 
én úgy szoktam a kisfecskéket elhelyezni, hogy egy kisebb virágcserében, ami felül durván akkora átmérőjű, mint egy átlagos fecskefészek, gallyacskákból, majd száraz fűszálakból és egyéb puhább száraz növényi részekből elkészítem a lapos fészket, tehát majdnem szintben legyen a cserép szélével, mert a fecske nem szeret mély fészekben lenni, és ezt végül alaposan kibélelem puha kisebb méretű tollakkal pl. tyúk-, liba-, kacsatoll. beleteszem a kicsiket és ezt követően beállítom rájuk a kis éjjeli lámpámat 25-ös körtével. ez fogja őket melegíteni. így most nem tudom centire pontosan megmondani, hogy milyen távolságra van tőlük a körte, de nem szabad nagyon rájuk engedni, mert túlmelegedhetnek. a fecskét viszonylag sokáig, 8 napos koráig kell melegíteni, méghozzá éjjel-nappal. az etetéshez szükségünk lesz egy nagyon finom csipeszre. nekem erre a célra van egy szűk arasznyi méretű fémcsipeszem, amely vége méretében és arányaiban egy seregély csőréhez hasonló. a felső rész legeslegvégét, kb 1 millimétert, rágörbítettem az alsóra, így egy horgas végű madárcsőrt kaptam úgymond, amivel könnyedén meg lehet fogni még a legapróbb rovart is akár, etetéskor pedig nem szúrja meg a fióka érzékeny torkát.
ha így mindennel megvagyunk, akkor jöhet az etetés. első nap szinte csak legyeket szoktam nekik adni, adok ugyan lágykeveréket is, de inkább a légy dominál. a legmegfelelőbb a házilégy, és annak is az éppen a bábból kikelő példányai, de persze a kifejlett légy is tökéletes. 1 db légy egy falat, amit fejjel előre, hosszában kell a fecskefiókának adni. ilyenkor még tojáspózban fekszenek. ciccegő hangra rögtön felkapják a fejüket és tátogni fognak ezek a kb. 5 forintos érme nagyságú kis lények. nagyon fontos az itatás, ami gyakorlatilag a napos énekesmadárfiókák nevelésének a titka. a fecskék rendkívül vízigényes madarak. igaz, az öreg fecske nem hord konkrétan vizet, nekünk azonban mégis itatni kell. a felkínált legyet kell vízbe mártani, úgy, hogy csak nedves legyen, tehát ne csöpögjön a víztől. ez maga az itatás. akkor kell etetni, amikor a fióka kívánja és jól tátog, tehát így konkrétan időközöket nem tudok mondani, mert ez madárfüggő. össze kell a fogunkat szorítani, és csücsörítő szájjal adott csipogásunkra igen jól reagálnak. szóval ne felejtsük el, főleg az elején a rovarokat szépen vízbe mártogatni etetés előtt. a fecskének repülő rovarok és később emellé még a lisztkukac jöhet számításba. az adható rovarok a következők: házilégy, később mindenféle legyek, herelégy, bögöly, húslégy, dongólégy, lepkék, főként éjjeli lepkék, különféle molyok, bagolylepkék, amik a lámpafényre jönnek este, szúnyogok, fátyolka, mikor már nagyobbacska tokos, akkor háziméh és francia darázs, közismertebb nevén vaddarázs egészben, előtte ki kell venni a fullánkjukat, ez nagyon fontos, mert ha megszúrja annyi a madárnak. nagyjából ennyi. napos korban is nagyon jótékony a jó kövér bagolylepke, csak ilyenkor fel kell darabolni neki pici falatokra. fontos, hogy a martogatós vizet gyakran cseréljük, mert beposhad az állandó rovarmártogagástól. a darázsnak a fészke is nagyon jó. ha darázslárvákat is adunk, amit olyan 3-4 napos kortól ajánlok, konkrétan akkor nem kell vizet adni, mert a lárvák rendkívül lédúsak. most abba kell hagynom, de később folytatom. bocs, hogy ilyen sokat írok, de ezt nem lehet néhány mondatban elintézni...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO