Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 6, 12:18 
Nem tudom, hogy ki akar. Egyet azért tudok, nem egy díszmadaras egyesületi tag kolléga tart hívókat, s fog be védett hazai fajokat segítségükkel. Az is igaz, hogy nem tenyésztési céllal.....
A tagtársak, tenyésztő társak pedig mindezek ellenére paroláznak és kokettálnak vele.
Ahogy kivülállóként én tudom, úgy természetesen más is tudhatja.
Márpedig ha hiába a törvény, az egyesületi alapszabály, viszont létezik a a hallgatólagos asszictancia hozzá, akkor milyen hozzáállásra számítasz fenntről?
Lefordítva, ha ma is sok "magunkközül való" fittyet hány a törvényekre, rendelekezésekre, alapszabályokra, s ehhez aktívan vagy passzívan asszisztálunk, akkor mi esély van arra, hogy a tisztességes tenyésztők tisztességes céljaikat és eszközeiket elfogadtassák?

Nyilván nem ettől van a tartózkodás és a félelem.

Én magam láttam Straubingan azt a Romániából érkezett "tenyésztőt" aki közel 50 db "tenyésztett" , de nem színmutációk /miért is nem?/ európai énekesmadárral üzletelt. /tengelic, zsezse, csíz, zöldike, süvöltő, csonttollú, stb / Minő sokrétű, sikeres tenyésztő.....
A madarakon tákolt gyűrűk /vágás- feltétel-epokit-kályhaezüst/, s nyitott jelölő gyűrűk voltak. Nemegynek tiszta vér volt a szárnya, s a kalit fala, ahogy már csak egy tenyésztett madárnál elfogadott......A 40-50-60 Eu -s darabár pedig nagy csáberő, nem csak nálunk.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 6, 11:57 
Szervusztok

Az az érzésem, hogy nem értitek világosan a célt amiért ezt a torturát felvállaltuk. Mindketten a negatív oldaláról közelítitek a kérdést, ki szeretne hívómadarat?!, ki akar magnóval tenyészidőszakban befogni vadonélő hazai fauna résztvevőjét?!

Remélem Ti sem gondoljátok ezt komolyan, hiszen mindkét eset ugyanolyan elítélt tevékenység számunkra, akik ez ellen harcolunk, mint nektek akik egy kicsit kivülállóként szemlélik a küzdelmünket.

Szeretném azt a téves hiedelmet is eloszlatni, hogy a hazai fauna károsítása a behozott és tenyésztett egyedekkel és azok továbbtenyésztésével nem történhet meg, hiszem ezen egyedek domesztikációs szintje már olyan, hogy az eredeti biotópban eleve a szelekció sorsára jut. Ezek a tenyésztett egyedek olyan mértékben "kiszolgáltatottjai" a tartási és tenyésztési technológiának, hogy a megváltozott körülmény /kiszabadulás,kiszökés a természetbe/katasztrófális lenne számukra.

Csak egy példát, most láttuk Olaszországban, és odahívtam azokat is , hogy nézzék meg a kiszolgáló háttér standjait is , necsak a szállítókalitba tömjék az olcsó madarakat. A standokon az látható, hogy nagyon komoly szakmai felkészültségü kiszolgáló háttér ipar létezik , amelyek a legkülönbözőbb granulált tápokat kínálják szinte minden táplálkozási típusú madárcsoportnak. Ezek beltartalma a legoptimálisabb az adott csoport évszakos táplálékigényének megfelelően.

EZ MIND GRANULÁTUM!!!

Ez a madár amelyik így van tenyésztve több generáción keresztül kiszabadulva gondoljátok, hogy fel fogja ismerni a neki szükséges gyommagvakat??? És a predáció lehetőségeit nem is említem.
Nem érzem szerencsésnek, hogy az egyesület két vezető személye ilyen irányban próbálja a figyelmet elterelni a megoldandó kérdésről.
Kis túlzással részemről vehetném ezt figyelmeztetésnek is, hogy hagyjak fel minden további lépéssel. Elvárom azt a nyílt őszinteséget ez ügyben is amit én is tanúsítok. Nem lesz bennem tüske a nyílt leállítás kapcsán sem, de az az óvatosság megmarad bennem ami a tagsági belépéstől eddig is távoltartott. Annyi egyesület, szakkör tagja voltam már és azt látom ha valaki akar valamit annak a belső ellenállással is fel kell venni a kesztyűt. Eddig nem fogok eljutni ígérem.

Kérem az öszinte, köntörfalazás nélküli állásfoglalást a témában mindenkitől a folytatást illetően, elsősorban a vezetéstől.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 6, 11:45 
Hát igen a "raccolás"- tól félek én is. Ez nálunk is divattá válhat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 6, 11:32 
Nos utána olvastam egy kicsit. Tehát elnméletileg lehet hívómadarat tartani és használni, csak legalább anyyira nehezen megszerezhető az engedély, mint díszmadárként való tartáshoz, tenyésztéshez.
Egy rövid idézet, aztán a forrás, ahol olvasható a hívóhang használatának szabályozása:
"Hívóhang használata madárgyűrűzés céljából
Hívóhang segítségével történő befogás esetén kutatási tervet kell eljuttatni a madárgyűrűzést felügyelő
bizottsághoz a projekt kezdete előtt legalább egy hónappal. A Központ csak pozitív elbírálás esetén biztosít
jelölő gyűrűt a projekteknek. A hívóhang használatának általános feltételei a 4. számú mellékletben olvashatóak."
forrás:

[url]
http://mme.hu/dokumentumok/MADARGYURUZE ... YZATAI.pdf[/url]

illetve:
[url]
http://mme.hu/dokumentumok/A_MADARGYURU ... LYZATA.pdf[/url]
ez pedig tartalamazza a törvéniy hátteret is:

[url]
http://www.mme.hu/dokumentumok/vedett_a ... ormasz.pdf[/url]
a A Kormány 348/2006. (XII.23.) Korm. rendelete

Ha ez a hatályos, s nincs azóta szigorúbb, akkor viszont azt tartalmazza, hogy külön engedéllyel, a szabályoknak megfelelve, tarthatóak és tenyészthetőek a védett madarak. Tudtok erről valamit? Ez már változott?
pl:
"A tartásra vonatkozó szabályok
6. §
(1) Védelemben részesülő állatfaj élő egyedének tartására vonatkozó engedély a kérelemben
meghatározott időtartamra, de legfeljebb négy évre adható.
(2) A védelemben részesülő állatfaj élő egyedét olyan körülmények között kell elhelyezni,
amelyek biztosítják az állat jólétét és a természeteshez hasonló élettevékenységének
feltételeit."

"A hasznosításra vonatkozó szabályok
9. §
(1) Védelemben részesülő állatfajok keresztezésére, illetve hibridjeik tenyésztésére csak
természetvédelmi érdekből adható engedély.
(2) A védelemben részesülő állatfajok tenyésztésére adott engedély a szaporulat tartására
nem jogosít, ezt külön kérelmezni kell a természetvédelmi hatóságnál. Tenyésztési engedély
csak akkor adható, ha az engedélyes a szaporulat jogszerű elhelyezéséről gondoskodni tud, és
az erre vonatkozó szándéknyilatkozatot kérelméhez mellékeli."

Mi a helyzet a solymászok által tartott, tenyésztett védett európai fajokkal?

"(3) Solymászati célra – a (4) bekezdésben meghatározott kivétellel – tartási, hasznosítási,
bemutatási engedély kultúrtörténeti hagyományápolás céljából kizárólag természetes
személynek, csak héjára (Accipiter gentilis), karvalyra (Accipiter nisus), szirti sasra (Aquila
chrysaetos), északi sólyomra (Falco rusticolus), Feldegg-sólyomra (Falco biarmicus),
valamint vándorsólyomra (Falco peregrinus) adható. Szirti sas (Aquila chrysaetos), északi
sólyom (Falco rusticolus), Feldegg-sólyom (Falco biarmicus), valamint vándorsólyom (Falco
peregrinus) esetében a tartási, hasznosítási, bemutatási engedély további feltétele, hogy a
solymászmadár természetvédelmi hatósági engedéllyel működő hazai tenyészetből, illetőleg
jogszerűen működő külföldi tenyészetből származzon."


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 6, 10:42 
Ismereteim szerint ez a tiltás nem a díszmadárként tartáshoz, tenyésztéshez kapcsolódik.
A hívómadár használatát és tartását, valamint a magnóval való hívózást ugyancsak EU-s szabályok, 4-5 éve legalább tiltják, mégpedig madáretológia megfontoslásból. Azaz túlzottan nagymértékű befolyásolásnak ítéltetett a vadmarak természetes viselkedésébe az, hogy hívó madárral ill. magnózással csalogatják a madarászok őket a táplálékhoz, s ezen keresztül a hálóba.
Ezért tilos az Únióban, s kishazánkban is a hívómadár tartása és használata.
Érdekes lenne azonban, hogy hogyan oldják fel azon ellentmondást, hogy tenyészteni viszont szabad őket.

Ezt az utalást a témára vmelyik újságcikkben láttam:
"Észak-Olaszországban régen a mindennapi élet része volt a madárfogás és a madárevés, mert nem nagyon akadt más hús a szegények asztalára. Ez ma már csak divat. Aki ad magára valamit, épít egy roccolót, vagyis madárfogó kertet, ahol minden bokor, fa, sövény úgy van nyírva, hogy a hálókat kényelmesen el lehessen helyezni, és a madárkáknak ne maradjon esélyük. Szépen elhelyezve az élő hívómadár (ami szintén tilos), behangszórózva az egész kert, a benti jól felszerelt stúdióban pedig keverik a hívóhangokat. Sokan azon versenyeznek, hogy melyiküknek szebb a roccolója, ki tud több madarat elejteni. Alant borospince, a személyzet a konyhában sürög, a fenyőrigó a nyárson forog.”


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2007 dec. 6, 11:36-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 6, 9:24 
Szia Díszmadár !

Erről a tíltásról nincs információm, de majd csak lesz egy szakember aki tud biztosat e témáról és felvilágosít bennünket.
Ha ez így igaz akkor nem egy emberen múlik a díszmadarasok kérésének teljesítése, hanem egy rendeleten. Azt meg nem hiszem, hogy egy néhány ( Talán több száz? ) személy érdekében megváltoztatnák. Szerintem reménytelen az ügy és sokáig az is lesz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 6, 9:12 
Kedves Lajos!

Ismereteim szerint /remélem frissek/ az MME tagok sem tarthatnak hazai fajokat. Hívómadár tartása, használata tilos, sőt a magnózás is. Elég szigorú.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 5, 22:48 
Szia Józsi !

Valószínűleg nem azt az oldalát ragadtad ki a bejegyzésemnek amit szerettem volna elérni vele. Nevezetesen azt, hogy itt védett hazai (európai ) faunáról, vagy annak mutációiról van szó és ennek nem látom a biztosítékát, hogy ezt a fajokra való fokozott odafigyelést a díszmadarász társadalom jelenleg megbízhatóan fel tudná vállalni, mégpedig úgy, hogy az ne károsítsa a természet javait.
Lehet, hogy pesszimistának tűnik a hozzászólásom, de megvan az oka, és az pedig nem szívderítő. Had ne soroljam az indokokat, sok esetben még egyeseknél a díszmadarakat is védelem alá kellene helyezni, hiszen olyan körülmények között tartják, nemhogy a könnyen hozzáférhető fauna tagjait.
Röviden nem látom egyes madarászokban a fauna tiszteletét, így aztán az sem gondolom, hogy e tekintetben jó szívvel rászabadíthatnánk az állampolgárokat a környezetünkre.
Gondolj csak a szeméthegyekre, tudatos, vagy tudatlan mérgezésekre, és még sorolhatnám a honi gondokat.
Sokat gondolkodtam azon is, hogy mit tesznek a díszmadár egyesületek a fauna megőrzéséért, vagy a szaporulatuk növeléséért. Mert némelyik szervezet nevében benne van a " Természetvédő " tevékenységi kőr meghatározás. Hát igencsak gyér lenne a felsorolás, ha számbavennénk az ezirányú munkákat. Én erről az oldalról is figyelem a lépéseinket és nem esem hasra az eredményektől.

Utolsó érv talán : az MME miért vállalná fel ezt a nyűgöt, hiszen nekik szigorú szabályok között tartható a hívómadár. Aki végülis vadmadarászni akar, netán beléphetne hozzájuk és ledolgozná a közösségben a rá háruló feladatot, cserébe kiélhetné a fauna tartásával kapcsolatos reményeit. Még hasznos is lenne a számukra és a madarak számára is. Ennek talán lenne kézzelfogható haszna is, nem szereznénk
magunknak még több ellenérzéssel vegyitett megnyilatkozást, mégha azt hisszük, hogy jó is az amit ki akarunk harcolni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 5, 18:22 
Szervusztok

Azt hiszem az amit Lajos "ellenérvként" felsorakoztat,valamint az, hogy a támogatottsága a témának szükkörű, nem teljesen pontos megállapítás.

Ki akarja itt az ellenörzést és a nyilvántartást?? !! én csak azt vetettem fel ,hogy szükség esetén mi alávetjük magunkat és elfogadjuk, ha ez lesz az engedélyeztetés feltétele. Aki akarja ellenőrizni az építse ki a megfelelő apparátust, vagy bízzon meg állampolgárai becsületességében. Ne abból induljunk ki, hogy ebből valaki nyerészkedni akar, hanem maradjunk a legális út keresésének szándéka mellett.

Van aki megnyilatkozik e témában, van aki csak szimpatizánskét drukkol az ügy sikerének, másoktól várja a megoldást. Van sok olyan is akik az olyan jellegű kijelentéstől , amelyről többen tudomást szereztünk..."amíg én a Hivatal tagja vagyok addig ez M.o.-on nem lesz engedélyezve"...... megriadnak és a múltbéli antidemokratikus hangnemhez szokva a direktívákat elfogadják. Ezen az állásponton remélem ez az ország már túl van.
Természetesen a múltbeli beidegződések nem fognak máról holnapra eltünni, az sem titok, hogy a kijelentést tevőt is már a pokolba kívánják , de a név az még sok ember számára hatalom.
Egyébként ha a pesszimista hangvétel győz, akkor nyugodtan mondhatjátok azt, hogy hagyjam békén az ügyet, nem fog meglepni az sem.
Szerettem volna egy olyan ügyben segítön közreműködni ami nem csak az én érdekem lenne.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 5, 14:36 
Szervusztok !

Azt is érdemes lenne megtudnunk, hogy ki hogyan támogatná, milyen felelőséggel az ilyen kezdeményezést, adna -e segítséget a nyílvántartás vezetéséhez? Vagy esetleg felvállalná azt országos szinten társadalmi munkában ? Fellépne - e a zugbefogók, tartók ellen ? Nem csábítaná - e el az anyagi haszonszerzés szelleme ? A fajok igényei szerinti helyen, körűlmények között tartaná - e, illetve a rendeleteknek megfelelően tartaná - e a madarait. Mennyit áldozna a hatósági, állatorvosi ellenőrzések finanszírozására? Vagy mindezekért az a civil egyesület lenne a felelős, akiket kijelőlnek a feladatra, és úgy támogatnák - e a felelösséget vállaló szervezetet, mint ahogy most tapasztaljuk számtalan esetben egy madarász rendezvény szervezése során ?

Sok itt a bizonytalan tényező, és kevés az igazán erre törekvők száma, hát még a tenniakaróké.
És ez csak egy néhány gondolat volt a lehetségesek közűl. Hát még ha sikerűl is eredményeket elérni. Hány anyagilag is elszánt madarász vállalkozna erre a feladatra, hogy segítse a munkát ??? Én azt hiszem a két kezemen megszámolhatnám őket. Sajnos !!
Amikor jól szituált anyagilag is megtollasodott madarász azért nem fizeti a rongyos évi 1ooo,- tagdijat, mert nem kap havonta tájékoztató levelet, akkor mit várhatunk el majd a soványabb péztárcát hordozgatóktól.
Kevésnek látom az ügy mellett kardoskodókat és még kevesebbnek azokat akik áldozatot is hoznának az ügyért. Kivéve azt a néhány személyt akik eddig is tettek, vagy tenni fognak néhány dolgot a megvalósítás érdekében.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 dec. 5, 14:04 
Szervusztok, Szia Laci

Amint ígértem beszámolok a témával kapcsolatban minden lépés után.

Ma délelőtt voltam Baján a Környezetvédelmi Felügyelőség Kirendeltségén ahol meghallgattak és , az is valami, hogy nem találkoztam ellenkezéssel. Segítséget ebben a pillanatban nem tudtak ajánlani, de a rövidesen változó/jövő év első negyedévében/ 348/2006.(XII.23.) Korm.rendelet véleményezésében kikérik a véleményüket a jogszabály alkotók. Ígérték, hogy kérésem, kérésünk eljuttatják a Természetvédelmi Hivatalhoz, ahol már akikkel tárgyaltam is tudtak ilyen jellegű igényről.
Tehát nem volt értelmetlen Lakó Antal és Kerek Laciék kérése sem hiszen híre ment. Azt hiszem ha minél többen , minél több fórumon hangoztatnánk ezt az igényt előbb-utóbb kellene valamilyen pozitív választ kapni.

Van viszont egy civil szervezet a Magyar Madártani Egyesület, amelynek minden megyében tudtommal van megyei szervezete. A civil szervezetek korát éljük, nélkülük egyébként egyetlen jogszabály nem születhetne. A www.mme.hu ha beléptek megtudható ki a megyei képviselő. Nagyon fontosnak találom mint civil szervezetnek a támogató egyetértését birtokolni. Ezért a Bács-Kiskun megyei szervezet vezetőjének küldtem egy megkeresést , amelyben leírtam kérésünket és várom támogató nyilatkozatát.
Más vonalon is próbálkozom, de arról csak eredmény esetén számolok be.
Segísen mindenki aki tud helyi vagy közvetett kapcsolatai révén, lobbiznunk kell a siker érdekében.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 4, 14:57 
Zsolt79 írta:

Mondom Én amikor ismerem a Lakó Antal féle töretlen lekesedést,
de az oda vissza kommunikációból lesz a siker!


Szia Zsolt 79!

Na most pont ezzel a "töretlen lelkesedéssel" lett a probléma tudtom szerint.Mert az elkötelezettség mellet tudnunk kell azt is, hogy kivel
milyen hangnemben kell, vagy lehet beszélni.
Sajnos ma M.o.-n mindenki elbeszél a másik mellet, és az ésszerű kompromisszum készség csíráját sem lehet felfedezni.
Az, hogy valaki mindíg fejjel rohan a falnak, még nem biztos, hogy azzal
a feje sokat edződik.
Egy-egy ügyhöz mellé kell tudni állítani olyan személyeket, akik lehető-
ségeinek sokkal nagyobb mozgástere van.Én tudnék mondani nevet-
ide ILYEN madarász kell-aki előtt bármikor kinyilna az ajtó, de sajnos
nem tehetem meg.(Nem publikus!!!)
Sajnos a mai világunkban tudomásul kell venni, hogy ilyen világban élünk,
és itt egy kis "ravaszság" többet tudna segíteni, mint a "szájtépés".
Különben is haragszom rád, amiért nem nézted meg a kiállításunkat.
:90:
Azt hiszem, azt mindnyájan tudjuk, hogy e madarak tartása csak uniós
lehetőség, és nem előírás.(Hát ezért kell a "fondorlat", mert nem mindíg
az egyenes a "legrövidebb út".(Főleg, ha az egyenesen "úttorlasz" van.
Azt hiszem, hogy én már ezt túlbeszéltem, mivel én sosem tartottam, nem
is fogok tartani ilyen madarakat, pedig én is láttam már a tenyésztett
mutációkat, és csak ájuldoztam. Engem kielégít a téli madáretetőmön
látható "normál" madarak látványa, és tavasszal hallható csodálatos
éneke.(Azért megértem azokat akik ezek tenyésztett utódait szeretnék
tartani)

Üdv: Vs.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 dec. 4, 14:35 
Sziasztok

Amint érzem szavaitok mögött a kilátástalanság tapasztalható.

Ennek legrosszabb változata ha ezt elfogadjuk tényként.

Sajnos az MDOSz Vezetősége mindig eléggé nehezen terítette az információt, holott ebben az elektronikus világban ez nem lehetne már probléma. Szerencsés lenne tudni a megbeszélésük sikertelenségének okát is, hogy más szálon közelítsük a problémát. Részemről így is egy másik kapcsolat lesz a Hivatalhoz vezető utban.

A másik az amiről már írtam, hogy ha kérünk le kell vetni a "nagyméretűre duzzadt mellényt" és kissé sokszor önmagunkat is feladva kell a kommunikációhoz fogni. Már elindítottam a "nehéz ember" felé is egy vonalat, de nem tudok és nem is akarok ígérni semmit.
Sokszor az is hozott már eredményt, hogy annyian kérték...hagyjanak már békén..címszó alatt. Azt hiszem nekünk akik ezt akarják mindegy lesz milyen okból kapjuk meg a számunkra kedvező engedélyt.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 4, 13:58 
Sziasztok!!

Sajnos itt jelentkeznek a kommunikációs hiányosságok, hogy pl. az
MDOSz. nevében a Tóth Sanyi nemrég volt az "illetékeseknél", és erről
a madarászok nem kapnak felvilágosítást. (Tudjuk, hogy az információ
pedig hatalom!!!). Az internetes világ idejében egy nyamvadt információ-
ért ma a magyar madarászoknak "könyörögni" kell. Egy normális szerve-
zetben már régen információ áramlásnak kellet volna beindulni. Amit én
tudok: -az "illetékessel" történő megbeszélésen 3 fő volt jelen a madará-
szok részéről.(Neveket szándékosan nem írok!!!) Ebből egynek nem kellet volna ott lennie, de "valahogy odakerült", és pont vele volt eddig
is nézeteltérése az "illetékesnek".Így ezen egyeztetésnek ez meg is adta
az "alaphangot".Így ez a megbeszélés sajnos kudarcot vallot.Egyet tudo-
másul kellene vennünk, hogy erőszakkal nem megyünk semmire.Ha nem
lesz meg a kellő "ravaszság" kudarc lesz a vége.Ne felejtsük el, hogy mi
vagyunk azok akik KÉRÜNK!!!.
Más: -a szivem szakad meg, amikor egyesület vezetőnél -vezetőnél????-
tömkelegével látok dugdosott, nyomorgó befogott vadmadarakat.
Őszintén: mit akarunk, amikor azok, akiknek fel kellene nőnie a madár
szeretetéhez ilyet tesznek, hogy csapdázzák a tengelicet, zöldikét, kenderikét,.....(nem sorolom).És a dugdosás miatt a tartási körülmé-
nyekről ne is beszéljünk.
Azért azt mondom, hogy ennek ellenére, meg lehet próbálni sokadszor is
"nekifutni".
Azért ajánlom, hogy a T.S.-it kérdezzétek meg a legutóbbi egyeztetésről,
ha már Ő nem tájékoztatott benneteket, mert az "illetékes" nehogy
b......tásnak vegye, és szóba se álljon veletek.

Madarász üdvözlettel: Vs.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 3, 22:48 
Sziasztok,

Én nagyon támogatom az ismételt, kezdeményezést. Annyi bizonyos, hogy a szervezeti és működési szabályzat, maximum, érvként szolgálhat, és irányvonalat adhat.

Ezt a szabályzatot el lehetett készíteni, mert jogszabályban rögzítve voltak az erre irányuló ismérvek.

Ez a jogszabály az Europai Unio részéről a tagállamok felé csupán irányelv, amit az adott célország minden esetben felülbírálhat.

Az olasz minta "gondoljunk az énekes madarak vadászatára" nagyon tágan értelmez!

Az Én javaslatom, ha hozzászólhatok az az lenne , hogy
"milyen feltételek mellett tartható Európai magevő fogságban Magyarországon"
Erre a válasz: a jelenlegi jogszabályok alapján nem tartható.

Akkor közösen a hivatallal karöltve kell a válasz megtalálni rá!
Ennek az iránynak a megtalálása nagyon nagyon fontos.

Mondom Én amikor ismerem a Lakó Antal féle töretlen lekesedést,
de az oda vissza kommunikációból lesz a siker!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 3, 21:15 
Szerbusz Józsi!
Örömmel látom,hogy Te is próbálsz ezügyben eljárni.Mi ezt a lépést 2 évvel ezelőtt a német ICC Internacional Cardueliden Club mintájára a teljes szervezeti és törvény adta kereteire támaszkodva adtuk be a kérelmemet,de sajnos falba ütközve.Az Unios szabájok miránk nem vonatkoznak.Sajnos ma még ithon lehetetlen engedélyt szerezni európai faunához tartozó fajokra.Ithon nem tesznek külömbséget tenyésztett és vadonélő állatokra.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 dec. 3, 16:09 
Szervusztok, Üdvözlök Mindenkit akit érint a felvetés

Engedjétek meg, hogy megkíséreljem a "lehetetlent".
Már korábbi írásaimban is felvetettem, hogy lehetetlen állapot az, hogy az EU-ban vagyunk és ennek ellenére nem részesülünk azokban a lehetőségekben ami bennünket megillet. Nem ígérhetek olyat, hogy megoldom a problémát, mert ahogy azt Kerek Laci is elmondta nem egyszerű a dolog. Viszont van egy olyan megérzésem is, hogy a sikertelenségben lehettek kommunikációs hibák. Ez természetesen csak sejtésem, ha hibás azért elnézést kérek mindannyiótoktól. Viszont mielőtt bármit is tennék szeretném a támogatásotokat magam mellett tudni. Nem szeretnék kezdeményezésemben az IDRE feje felett átnyúlni.
Amit tettem az a következő:
1. Írtam az Olasz Carduelis Szövetség két tagjának, akikkel Reggio Emilia-ban megismerkedtem, hogy küldjék el a Szervezeti és Működési Szabályzatukat az európai magevők tartásával kapcsolatban.
2. Ha ez megvan akkor kell ezt a hazai körülményeinkre adaptálva továbbfejleszteni, és eljuttatni a megfelelő fórumra.
Ígérem minden lépésről itt beszámolok, és várom segítő javaslataitokat a mindannyiunkat érintő közös feladatban. Kérem ezt azért is mert Ti már elindítottátok egyszer az ügyet és van tapasztalatotok.
Úgy érzem ha hagyjuk elülni a kérdést az egyenlő lesz a jelenlegi állapot elfogadásával, ami viszont elfogadhatatlan számunkra.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:39
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO