Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2010 dec. 3, 13:57 
feketemarcsi írta:
Én a bolti salátát kerülném, egy barátomnak a kanári állományával pár óra alatt végzet a tesco-ban vett saláta.

:shock: Mindig is tudtam, hogy a saját termesztés a legjobb......


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2010 dec. 3, 13:22 
Nagy Tamás írta:
Helló Danonino!
Az első esetben tetvekre gondolnék, de ezer más oka is lehet! Nehéz megmondani! Nézd át nem tetvesek-e a szülők! Ha igen akkor a Piretmix nevű szerrel kezeld le madarakat és a kalitkát, annak környékét is! Ill fertőtlenítés sem árt!

A második esetben pedig túl van pörögve a tojó! Vagy itt az élő példa, amit már sokszor emlegettünk, mégsem tartják be egyesek! Hogy nem szabad kidobálni a fiatlan tojásokat a tojó alól, mert megszokhatja, hogy nem kell végig ülni az inkubációs időt! Ezért újra és újra tojni kezd! Nem nagyon hiszem, hogy vissza lehet szoktatni a "normális" költéshez!


a madaram még soha nem költött ezelőtt, ez az első próbálkozás óta csinálja.
nem rég vettünk valami szert szalmonella ellen mit a vízbe kell nekik rakni. most azt akarom adni nekik mert mind az 5 egyhelyen van.

feketemarcsi írta:
Az első problémánál szerintem meg kéne vizsgálni a szalmonella fertőzés lehetőségét is, mert általában akkor szoktak 5-7 naposan minden előzmény nélkül elhullani a madárfiókák. A másik, amire gondolok, a toxin, ha a saláta, alma stb. bolti, előfordulhat, hogy vegyszermaradványt tartalmaz.

A második problémánál az lenne a kérdésem, hogy pontosan mivel etetted a költés alatt és adtál-e valami vitamint, mert ez tipikusan az az eset, mikor újra fejlődik a tojás a tojóban, ezért dobálja ki az előző tojásokat. Pl a fehérjétől, túlvitaminozástól is lehet.


költés alatt se kanpank semmi extrát, bolti salátát, saját almát, köles zab, tyúhúr. amit mindig is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 dec. 3, 8:07 
Danonino írta:
és pontosan mikor mit kell adni a hullámosnak hogy legyen fióka és fel is tudja nevelni?
mert nekem folyton elpusztulnak:(
szépen kikelt mind az 5 két naponta 1, és mikor az utolsó kikelt kb 1 hét vagy annyi se telt el és abba a sorrendbe ahogy kikeltek elpusztultak:(
pedig a begyük mindig tele volt a fiókáknak. kaptak saláta gyúkhúr alma köles zab, most már napraforgót a tojást nem eszik meg de próbálkozok vele. mi lehet a baj?


a másik tojóm meg lerakja a tojásokat 6-7 db-t egy darabig ül rajta 10-15 napot, és egyszer csak fogja magát az összeset széttöri és kihajigálja benne a félig fejlett fókával, majd 2-3 nap múlva újabb tojásokat rak le (megint 6-7db) és a folyamat megy elölről.
itt mi lehet a baj?:(



Helló Danonino!
Az első esetben tetvekre gondolnék, de ezer más oka is lehet! Nehéz megmondani! Nézd át nem tetvesek-e a szülők! Ha igen akkor a Piretmix nevű szerrel kezeld le madarakat és a kalitkát, annak környékét is! Ill fertőtlenítés sem árt!

A második esetben pedig túl van pörögve a tojó! Vagy itt az élő példa, amit már sokszor emlegettünk, mégsem tartják be egyesek! Hogy nem szabad kidobálni a fiatlan tojásokat a tojó alól, mert megszokhatja, hogy nem kell végig ülni az inkubációs időt! Ezért újra és újra tojni kezd! Nem nagyon hiszem, hogy vissza lehet szoktatni a "normális" költéshez!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 dec. 2, 23:51 
Danonino írta:
tojást kb havi egyszer egyszer adok nekik
egy tojást osztok el az 5 hullámos és a 3 sanyi között

Az annyi mintha nem is adnál nekik. Ez esetben passz. Pedig túl van pörögve. Nincs más ötletem. Azért az első pár esetében egy féregtelenítést próbálj ki. Ártani nem árt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2010 dec. 2, 23:17 
tojást kb havi egyszer egyszer adok nekik
egy tojást osztok el az 5 hullámos és a 3 sanyi között


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 dec. 2, 23:10 
Danonino írta:
szépen kikelt mind az 5 két naponta 1, és mikor az utolsó kikelt kb 1 hét vagy annyi se telt el és abba a sorrendbe ahogy kikeltek elpusztultak:(

a másik tojóm meg lerakja a tojásokat 6-7 db-t egy darabig ül rajta 10-15 napot, és egyszer csak fogja magát az összeset széttöri és kihajigálja benne a félig fejlett fókával, majd 2-3 nap múlva újabb tojásokat rak le (megint 6-7db) és a folyamat megy elölről.

Az első esetben talán valami a táplálékban van.. ami nem jó... de csak tippelek. Esetleg érdemes lenne leelenőrizni, hogy nincs-e valami betegség a szülőknek amit a fiatalok elkapnak? Férgessség vagy esetleg valami bakteriális dolog?

A második eset olyan mintha túlpörögne a madár. A költés alatt kapják a tojásos eleséget?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2010 dec. 2, 22:41 
és pontosan mikor mit kell adni a hullámosnak hogy legyen fióka és fel is tudja nevelni?
mert nekem folyton elpusztulnak:(
szépen kikelt mind az 5 két naponta 1, és mikor az utolsó kikelt kb 1 hét vagy annyi se telt el és abba a sorrendbe ahogy kikeltek elpusztultak:(
pedig a begyük mindig tele volt a fiókáknak. kaptak saláta gyúkhúr alma köles zab, most már napraforgót a tojást nem eszik meg de próbálkozok vele. mi lehet a baj?


a másik tojóm meg lerakja a tojásokat 6-7 db-t egy darabig ül rajta 10-15 napot, és egyszer csak fogja magát az összeset széttöri és kihajigálja benne a félig fejlett fókával, majd 2-3 nap múlva újabb tojásokat rak le (megint 6-7db) és a folyamat megy elölről.
itt mi lehet a baj?:(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 14, 10:00 
Helló csirkésjozsi!

Ha arra gondoltál, hogy költ-e a hullámos télen? Akkor válasz: igen költ! DE min 15, de legjobb, ha 20 C-ot tudsz biztosítani állandóan! Ha télen költeted őket, akkor nyáron ugyan azok a párok nem költhetnek, mert évente 3 költésnél több nem ajánlott!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 14, 9:52 
csirkésjozsi írta:
Sziasztok ilyenkor mennyire megszokott hullámos papagájt keltetni. Vagy csak tavasszal és nyáron lehet kérdezi 1 kezdő madarász üdv.

Mármint úgy érted keltető géppel?!? Hallottam már ilyenről, de még sosem láttam olyat aki csinálta volna. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 4, 10:49
Hozzászólások: 16
   
Hozzászólás 2010 nov. 14, 8:34 
Sziasztok ilyenkor mennyire megszokott hullámos papagájt keltetni. Vagy csak tavasszal és nyáron lehet kérdezi 1 kezdő madarász üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 19:45 
Helló!

Szerintem:

1.megfelelő méretű kalitka/röpde
2. jó minőségű magkeverék
3. Egészséges, Tenyészérett pár
4. 1 hónap lágy kajás felkészítés költésre
5. Megfelelő méretű Odú felhelyezése
6. udvarlás/etetés/párzás
7. 7-14 nap után várható az első tojás

Nagyjából ennyi...

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 18:30 
opel501 írta:
sziasztok! kérdésem az lenne,hogy kb mi a sorrend a tojásrakáshoz?felraktam az odut 1 hete de feléjük se mennek legalább is amikor én látom.azt kérdezném,hogy először a tojó bejár,vagy párosodnak és csak utána.vagy mit érdemes figyelni.köszi.


Opel!

Ez változó. Ha megvannak a kellő előkészületek:
1. biztos pár
2. megfelelő hely
3. megfelelő méretű odú
4. megfelelő "koszt"

Akkor már csak várnod kell.

Először az udvarlás, etetés, majd a párosodás és ezek után 2-3 nappal az első tojás. Ez a sorrend.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 19, 12:51
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: VECSÉS
Valódi név: kovács imre
   
Hozzászólás 2010 jún. 11, 8:13 
sziasztok! kérdésem az lenne,hogy kb mi a sorrend a tojásrakáshoz?felraktam az odut 1 hete de feléjük se mennek legalább is amikor én látom.azt kérdezném,hogy először a tojó bejár,vagy párosodnak és csak utána.vagy mit érdemes figyelni.köszi.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO