Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 20:30 
Vagy pedig Worldben megírjátok, akár két napig, aztán pedg másol-beilleszt-küld / 2 másodperc alatt/ :wink:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 19:06 
Jól van Csabi .... még vagy tizszer leírod .. majd csak megjegyzem.... :idea:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 19:01 
Mint már annyiszor mondtam illetve tanácsoltam az ilyen esetek könnyen elkerülhetőek!
x10 perces inaktivitás után a rendszer automatikusan kilépteti a felhasználót! Tehát ha egy hozzászólást több mint tíz percig szerkesztgetitek, irkáljátok, könnyen előfordulhat ez az eset. Ilyenkor a már megírt szöveg elszáll...

Lajos megoldása is orvosolja a problémát, de az is elégséges ha időnként rányomtok az előnézet gombra.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 18:50 
Huuuuúúú......hányszor jártam már így...

Van egy módszerem, kicsit bugyuta, de hatásos.... 6 sor leírása után "elkűldöm " majd szerkesztéssel újból folytatom, így már nem száll el... vagy ki tudja...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 18:25 
Na Én ezen nem nevetnék!
:23:

Majd vissza kapod mééééég!!!

Üdv: Vs.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 17:08 
:22:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 11:25 
Halihóóóóóó!

Akkor bővebben: -egész hajnalban a gép előtt et a f..ne, mire elkészítettem azt amit szerettem volna "bedobni". A téma a magyar egyesületek jogi és pénzügyi "labirintusának" kitárgyalása lett volna, melyet szépen meg is írtam, majd-valószínű- elküldtem a világűrbe a kis szürkéknek, mert a fórumon nem jelent meg.Igaz, hogy elég hosszú volt,de lehet hogy 1500 év múlva-ha megjön- majd elolvassák.
Sajnálom is meg nem is, mert túl sok volt benne az igazság, és mint tudjuk, az néha fájni szokott.A Lajos az tudja, hogy mit akartam, és szerintem még lehet, hogy örül is neki, hogy balfék voltam.Szerintem jó volt, de mégegyszer nem vágok bele.
Az ikon már csak a "csalódottságomat" jelképezi.
Azt terveztem, hogy egy "szappanopera" sorozatban írok az egész magyar madarászatról ,annak összes szinéről-fonákáról, vagyis kiírom magamból, ami "belémszorult".
Ez valószínű egy folytatásos regény lett volna, de ezennel "lemondok róla.
Nem untatok vele senkit, és mindenki had csinálja úgy, ahogy akarja.Ezzel is úgy jártam, mint a sok megírt cikkel, melyet szemétbe dobtam.
De majd elmondom szóban alkalom adtán hogy mi lett volna a lényege.

:21:

Üdv: Vs.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 9:41 
Na erre nem tudok mit mondani! :)
Kérlek bővebben fejsd ki a gondolataidat!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 8:29 
:95:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 6:38 
Sziasztok !

Nagy figyelemmel olvastam a kibontakozó eszmecserét és igencsak tanulságosnak tartom, mivel kezdjük a lényeges problémákat boncolgatni és ezáltal magunkévá tenni. Madarász berkekben eddig az volt a szokás, hogy a vélemények általában a háttérben hangzottak el. Ezen a szokáson nehéz változtatni, hiszen a neten több tizezer ember olvashatja a nézetünket és mitagadás kevesen merik azt megfogalmazni és főleg kitartani mellette. Számomra pont ez az egyik mérföldkő ami a jövőben megváltoztatja a Magyar madarászatot és természetesen a madarászok hozzáállását is.
mint minden a madarászat fejlődése is a közös akarat (összefogás a jó és előrevivő célok megvalósítása) eredménye lesz, de arról nyíltan és főleg tisztességes szándékkal kell véleményt nyílvánítani. Ennek a honlapnak egyik nagy érdeme, hogy összefog egy olyan nyílt csoportot akik ténylegesen tesznek és főleg tenni akarnak a változtatások érdekében. ez szerintem nagyon jó folyamat. Egyre több ötlet, tapaszttalat, eredmény sőt kívánság jelenik meg, melyet érdemes felkarolni és támogatni a nyílvánosság elött. Ebben van az egyik újszerűség, mégpedig a gyors reagálású probléma megoldásban, sőt azt is mondhatom, hogy ez emelt színten történik, ami viszont nagyon hasznos lehet a kezdő és még csak kevés tapasztalattal, de nagy "madarász inteligenciával " rendelkező személyek részére.

Ezt a honlapot elsősorban ezért hoztuk létre, hogy egy élő, barátságos forum adassék a madarakat szerető emberek részére, miközben véleményeket cserélnek mindig kapjanak valami új információt. Azt is mondhatnám, hogy rejtve oktatunk, de nem mondom, mivel ez a fő profilunk, úgyhogy köszönm mindenkinek aki értékes hozzászólásaival bekapcsolódott, vagy a továbbiakban bekapcsolódik a munkánkba. Azt kívánom, hogy e honlap segítségével mindenki a meglévő eszközeivel a technika csodáit birtokló és a jó értelembe vett kihasználója legyen aki ide téved, vagy tudatosan olvasgat bennünket.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 3:09 
Sziasztok!

Csalódottságot, keserűséget érzek az írásaidból KUVIK, amit nem igazán értek. A gépezet amit Lajossal csináltok elindult, mozog és mozgat egyre többeket, és ez nagyon nagy dolog!
Egy másik forumon a minap került szóba éppen, hogy a COM honlapján a letöltések száma 25 ezer körüli, az IDRE meg közelíti a 450 ezret. (Mire újra idenéztem már meg is haladta!!! :shock: )
Csak itt a forumon van 175 regisztrált felhasználó, ebből min. ötvenen naponta látogatnak és tanulnak (tanítanak) innen, a nem regisztrált rendszeresen idelátogatók száma meghaladhatja akár az ezret is, de háromszázan biztosan vannak. Igaz, hogy a papagájosok, díszbaromfisok és a galambászok még csendben vannak, de még csak egy éves a lap. Egzota és kanári ügyben zajlik az élet, segítünk egymásnak mindenben, legyen az tartási, tenyésztési, takarmányozási, egészségügyi, elhelyezési, madárbeszerzési gond. Vannak viták is a tapasztalatcserék mellett, de mocskolódást, sértődést nem látok egyik topicban sem.
El kell fogadni, hogy vannak vészmadarak, kákán is csomót keresők, vagy amit említettél a bírálatokat kétségbe vonó rosszindulatú tenyésztők (vagy akár a Misi által említett "komámhaveromcimborámmadara" bírók!). Még akkor is el kell fogadni, ha ezek régi ismerősök, kollégák akiket tisztel az ember, legyenek az MDOSZ vezetőségében, az ellentáborban, egy magazin szerkesztőbizottságában, vagy bárhol! El kell fogadni, de nem szabad foglalkozni velük!!! Ha megjön az eszük köztünk a helyük, ha nem akkor átlép felettük az idő, mert nincs értelme annak amit csinálnak.
Sorolhatnám a példákat mennyi baromsággal és barommal találkozom, találkoztam én is az elmúlt években, de azt hiszem felesleges. Én örülök hogy részt vehetek egy folyamatban ami szerintem jó irányba vezet, és hiszem hogy egyre többen vagyunk, leszünk ezzel így.

(Látod ez a topic is elindult, csak idő kellett hozzá! :wink: )


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2007 okt. 26, 12:26-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 22:33 
sziasztok.még mindig rosszul gépelek bocs. vannak kiválo madarászaink nemzetközi szintű saját tenyészettel. ök tanithatnának ,de senkinek nincs ideje utazni meg sokszor pénnze sem.de a roller kanárisok lapja példaértékü oktatási és minden szempontbol.virtuális oktatás az intenet világában mindennapos. tartsunk virtuális kiállitásokat. mondjunk véleményt madarainkrol egymáséirol. én szeretnék gouldos találkozot tartani szentesen. a pörköltöt állom innivalot ki ki magának hozna. meg egy egy madarát amiöl beszélnénk. a decemberi szentesi börze napja megfelelne.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 14:24 
Szia Cs. Nisi!

Remélem , hogy szavadon foglak.( Aki ismer, az tudja hogy meg is teszem)
A mi minősítőnkön több mint 80 gould volt.Az exótás vezető bíró
neve: Kulity Szlobodan ( minősített COM bíró, a Szerb Szövetség elnöke)
ÉS az okosok kétségbe vonták hozzáértését. Sajnos ez már NEVETSÉGES volt.De remélem, hogy jövőre is eljön bírálni, mert azt
hiszem a tudása, és hozzáértése nem vitatható. (A segítő szándékáról
már nem is beszélek.)
Mivel én nem értettem őt, az Erős Árpi (mnit másik bírónk) segített.
Sajnos a COM munkaértekezlet "elvitte" őket tőlünk hamarabb, de igéretet kaptunk: "jövőre bepótoljuk," mert újból itt szeretnének lenni,
és több időre szeretnének jönni, hogy segítsék a kiállítóinkat szakmai
tanácsokkal. Na nekünk ilyen barátokra van szükségünk, nem akik leg-
főbb feladata, hogy megtalálják a kákán a csomót.

Remélem, hogy ennek lesz jövője és sikere.

Üdv:Vs.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 13:45 
:)

Szóljatok, ha tudok segítek, csak ez az év a szabadságok miatt húzós, de mindjárt vége...

S jövőre sok kiállításon veszek részt, aki gouldot hoz, kösse fel a gatyát
:)

Persze minden rosszindulat nélkül írtam ezt. Sok szép gould van kis hazánkban.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2007 okt. 25, 13:37 
Üdv kedves Cs. Misi!

Számomra már az is valami, hogy valaki megszólalt.Tudom azt, hogy az egész fórum tele lehetne kérdésekkel, de elkéne gondolkoznunk azon is,
hogy miért van ez így. És rá kell jönnünk, hogy minden felvetődő kérdés
mögött áll VALAKI.(Itt nem egy emberre, hanem egy,egy ügyre gondolok)
Vannak akik szeretnék előrébb vinni a dolgokat, de állandó céltáblának
teszik ki magukat.(A mi minősítő kiállításunkon olyan pártatlan bírálat
volt melyet megtámadhatatlannak gondoltam, még is volt aki belekötött.
A bírók minősített COM bírók voltak, és még magyarul sem tudtak.A bírá-
lat idején a terem zárva volt, és csak a bírósegédek voltak bent, akik re-
mélhetőleg sokat tanultak.Amikor megkérdeztük a kritizálókat, mondják
el, hogy ők hogy gondolják el a továbbiakat, a választ inkább nem írom le.Kivétel nélkül mindenkit szeretettel vártunk, és majdhogynem lekezel-
tek bennünket.)
A mai nap is kaptam olyan telefont, hogy majdnem azért kellett ma-
gyarázkodnom, hogy aki mondott valamit, valahol, abból csak az az igaz,
hogy valahol.De nem azt, amit tovább vittek.
Említed a kiállításokat.Sajnos az igazság az, hogy kritika az van, de
ha megkérjük, hogy segítsen a további hibák elkerülésében, attól már
menekül a kritizáló.Ettől függetlenül a jogos észrevételt megfogadjuk.
Mi a Lajossal elkezdtünk valamit, és ezt nem fogjuk feladni egy-két
gáncsoskodó miatt.Ennek azt a címet adhatnánk- amit a Lajos adott-
A minőségi madarászat megkezdéséért(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Reméljük minél többen csatlakoznak ehhez a jelszóhoz, mert minél
később indulunk el egy úton, annál később érünk a végére.
Ennek az útnak az első lépéseit öt évben terveztük megtenni, de már az első évben "sandán" néztek ránk.De ez mind nem baj, mert azért sem
adjuk fel.Mi senkit nem akarunk bántani, de elkéne kezdeni a madarakkal
foglalkozni, és egymásnak segítve elindulni egy jobb "világ" felé, és ehhez
mindenkire szükség van.(Jól mondod: idősre és fiatalra egyaránt.)
Most ennyit mert már megint hosszú leszek.

Madarász üdvözlettel: Vs.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2007 okt. 25, 12:55 
Sokszor végigolvastam az alább leírtakat, de az a sok válasz, kérdés, ami felhalmozódott, el is illant....

Szóval pro és kontra van...

Azt értem, hogy mi MAGYAROK le vagyunk maradva, s hogy a belgák, hollandok vannak az élen, de mi nem is akkor kezdtük, legalábbis átlagban... Ezt szerintem soha nem hozzuk be, legalábbis országosan, egységesen, hisz ők "fényévekkel" elöttünk vannak...

DE miben is????

Tudom sok konrét dolgot lehetne erre írni, költői kérdés volt.
Szóval itt egyértelműen a felfogással vannak problémáink, mondván spóroljunk, a magon, a hőmérsékleten, a votaminokon, a helyen, mondván, hogy eddig is keltek madarak, stb. Én pl igyekszek minden újat kipróbálni, mindent megadni nem sajnálva a pénztárcámat, de ezt sokan nem így gondolják, vagy egyszerűen nem tehetik... És azért, mert valaki nem teheti meg, azt ne soroljuk ide, sportszerűtlen.
Szóval a változást szerintem egyértelműen csak az újak vihetik tovább, a régiek tanácsára, hisz mindenki tudja mit kéne, csak partner nincs hozzá. A kiállítások is olyanok amilyenek. Én nem akarom kritizálni a bírókat, de pl fehérváron elég vak lehetett pl a kanáris bíró... Ja, bocsánat, nem vak, csak mondták ki kié...
Mielőtt valaki reagálna erre, nekem egy madaram se volt kint!
Szóval így nevetséges az egész, másrészről pedig a gyűrűk... Hahajajaj
Csak nézzük meg, hány- és hány madárkának van kinti gyűrűje, attól, hogy megveszik kint, azt itt csak kiállításra viszik, mert nem tudnak olyan minőségű madarat fogni tőle....
Szóval ez kényes téma, s kicsit megfoghatatlan.
Én egyetértek az alábbiakkal, de ezt csak valami radikális dolog tudná IDŐVEL megváltoztatni.
S megmondom őszintén, nem is tudom mivel lehetne, mert az öregek sokasága szentül meg van győződve, hogy ő csinálja jól. Pedig ismerek olyan mestertenyésztőt is, aki csak ontja a madarakat, sirálykával...
Tudom, hogy a hozzászólásommal nem mondtam szinte semmit, csak azért írtam ilyen hosszan, hogy egyetértésem fejezzem ki. De sajna nem tudok érdemlegeset tenni, mondani.
De ha konkrétumokat mondtok, akkor kiegészítem, ill megfogadom.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 10:47 
Üdvözlök minden idelátogató MADARÁSZT!
Sajnálom, hogy a hozzászólások e témában ennyivel ki is fulladtak.
Sejtettem, hogy kb. ilyen érdeklődéssel figyelik a MAGYAR madarászok
a saját helyzetüket.Nincs véleménye senkinek, mert az alkotott véleményt
illik megvédeni, és ez már nehezen megy.Az "egész" madarász társada-
lomtól csak kritikát lehet hallani, és mindenütt csak sértődött embereket
lehet látni.Az egyéni érdekek "elháríthatatlan akadályként "tornyosulnak
a köz érdekei előtt.Mi összefogással (el.) elkezdtünk valamit, melyet úgy
gondoltunk, hogy előremutató és egy jobb jövőképet vetít előre, és még
mielőtt megrendezésre került, már minden felől csak támadtak ezerrel.
Úgy érezte az ember, hogy bűnt követ el, mert elindít olyan dolgokat
melyekről azt gondolja, hogy előrébb viszi a madarászok helyzetét.Voltak
akik meglátogatták a közös rendezvényünket, és nem azzal foglalkoztak,
véleményüket elmondják az elgondolásunkről, hanem rögtön személyes-
kedésbe kezdtek.Ez nem viszi előrébb a medoldandó helyzetet!!!!!!!!!!!!
Sajnos ma-ÉN úgy gondolom-még a mi madarász társadalmunk ott
tart,hogy mindenek elött az érdekli, hogy mi ebból az Ő haszna.Ezt értem
lentről legfenntebbig.Bár mit jó szándékkal jó szándékú emberek megpró-
bálnak, azok támadják elsők között akikért tenni akarnak, és akiknek
támogatni kellene.Hogy ezt a paradox helyzetet ki lenne képes feloldani,
nem tudom.(???????)
A hazai madarászat népszerüsitésének kérdése(magazin) teljesen
megoldatlan jelenleg.(Gondolom sokan tudják miért: személyi konfliktu-
sok!!!!!!!!!!!!!!!!).Szerintem ha így marad, legalább 10 évig nem lesz meg-
oldva.!!A világon sehol nem tudnám elképzelni, hogy egy országos ren-
dezvény ne szerepeljen az egyetlen madarász magazinban.(Még akkor
is, ha ez a magazin nem a madarászoké.)Sajnálom, hogy ez a kérdés
évek óta itt tart, és remény sincs rá, hogy ez megváltozzon.Ez pedig
egyik félnek sem jó.(De ennyire kompromisszum képtelen MAGYAROK
vagyunk.)
A madarász társadalmunk hűen letükrözi a magyar politika - azt hit-
tem utánozhatatlan- voltát. Teljesen elképzelhetetlennek tartottam, hogy
a madarászok is "lövészárkot" tudnak ásni. És lám, TUDNAK!!!! Ez ami
itt kialakult, csak, és kizárólag MAGYAR SPECIALITÁS. Lehetünk vagy
1000-1500-an (vagy lehet, hogy még túlozok is???), és képtelenek va-
gyunk a személyeskedéseken túllépni.Mindenki mondja a maga igazát
(természetesen az Ő igazát, melyben midíg ideát van az igazság), és
meg se nagyon hajlandó hallgatni a másikat.(A kompromisszum így már
szóba sem jöhet).És azt hiszen, hogy sokan tudjuk, hogy mi áll ezeknek
a dolgoknak a hátterében.
Valószínű, hogy sok mindenkinek van erről véleménye (én még lega-
lább tucatszor ennyit tudnék írni), de mindenki csak a másik hátamögött
tud kritizálni a szemébe meg mást mond.Ha valaki megmondaná a tutit
azt szivesen olvasnám.
Aki elolvassa, attól elnézést kérek a hosszúság miatt, de sajnálom,
hogy senkit nem érdekel a madarászok helyzete, és nem tudunk szembe
nézni ÖNMAGUNKKAL SEM!!!!!!!!!!.

Üdv: minden MAGYAR madarásznak. (!!??)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 14, 20:14 
Kedves KUVIK !

Ez a téma itt ezen a fórumon nagyon aktuális, hiszen a fő célkitűzésünk a Magyar madarászat talajt súroló mélyrepűlésének a nap felé való írányítása, ha nem is mindenütt, de szűkebb hazánkban a délalfőldön. Persze mondhatnánk ezek nagy szavak és majd kifújnak valamikor. De ha nem vesszük észre, hogy lefelé siklunk akkor egyre jobban lemaradunk az Európai élmezőnytől és ez nemcsak pénz kérdése, hanem akaraté is, és szerény véleményem szerint manapság a vezető madarászoknál legfőképpen pont ez hiányzik. Jól megvannak a saját teritóriumukban begubózva és ha nincs hasznuk, már ejtve van a téma. Legyen az szakmai, vagy szervezeti kérdés. Saját magam már több mint hat éve küzdök a szakmai tunyaság, a lesz ahogy lesz felfogás és a csak nekem kaparok elvek ellen. Lassan, de rá kellett jönnöm, hogy mindent újrakezdve más elmélettel és hozzáállással kell csinálni, mint a hazai gyakorlat.
Az utobbi 4 évben rengeteg hazai szakmai rendezvényen, külföldi kiállítási és börze helyen megfordultam, gyüjtöttem a tapasztalatokat és sajnos a hazai fejlődést nem látom, csak néhány helyen ott ahol a vezető is szívügyének tartja a madarászatot. Szerintem ez most már kevés ennél több kell ahhoz, hogy talpra álljon a hazai csapat. Bár úgy érzem, hogy áprilisban nyíltan kétfelé szakad az amúgy sem egységes madarász társadalom, ha jelenlegit annak lehet nevezni. De felsejlik bennem egy sokkal nagyobb probléma, mégpedig a Neten szörfözők és a hagyományosan madarászók szakmai képzettségének egyre táguló szakadéka. Ezen változtatni talán évtizedek tudatos munkája fog majd, de most még csíráját sem látom a vezetésekben ezírányú törekvéseknek. Kivéve egy néhányat amelyeket most nem sorolnék fel, de késöbb úgyis ismertek lesznek.
Amit mi csinálunk alapszervezeti szinten változtat a dolgokon, regionális, vagy országos szintű változtatásokhoz ehhez sokkal több hithű, de nem öntelt madarászra van szükségünk. Úgy érzem, hogy működésünk e röpke negyedévében egyre jobb kilátásaink vannak erre. Sokan jelentkeztek önként a lapunk témáinak bővítésére. Eredeti ötleteiket komolyan mondom, hogy alig győzőm rendszerezni és szerintem a lap egy hónapon belől robbanásszerűen kitágul témaköreiben és színvonalában is.
Ennek támogatása reményében várunk a lapunkon minden hozzászólásodat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2007 jan. 14, 14:42 
Helló mindenki! Új témaként szeretném feldobni ,hogy ki hogyan látja a magyar madarászat jelenét ,és a jövőjét.A jelen az számomra nagyon lehangoló,mert például az MDOSZ. kb 400 igazolványt adott ki, tehát ennyi madarász regisztráltatta magát.Én ezt nagyon hiteszegettnek érzem.Nem tudom, hogy meddig tart még a magyar madarászat mélyrepülése, és egyáltalán mikor indulunk el a lejtőn felfelé.Mi mindent olyan magyarosan csinálunk, gondoljatok csak a COM. tagságunkra.Azt se tudná utánozni egy nemzet sem.Én ezért örülök annak amit a Lajos csinál, csak el ne fogyjon a lendülete.Én bízom abban, hogy lentebb már nincs semmi, és áprilisban sok minden végére pont kerül, és történni fog valami.Nagyon sajnálatosnak érzem, hogy nagy multú egyesületek ma éppen csak vegetálnak, és ennek okai néhány? személyben keresendők.Hova lettek a még élő nagy öregeink-pedig meg vannak csak lehet, hogy valamiért megsértődtek?Pedig most nagyon kellenének.Én személy szerint azt várom, hogy közösen el KELL inditanunk valamit ,és akik akarnak elindulhatnak elöre ,mert hosszú sor van előttünk akiket legalább utol kellene érni.Én minden madárkedvelőnek ennek jegyében kívánok sikeres esztendőt.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO