Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 12:17
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 17:26 
Háát, most látom, hogy szegénykém meghalt..... :(((((
Nagyon sajnálom, már tökre beleéltem magam, hogy lesz egy verebem.
Remélem, nem voltak azért túl nagy fájdalmai..... :( Pedig hogy ette a lisztkukacot.... :(((
Rohadt macska, legközelebb meglátom, ráuszítom a kutyámat, az fix. :evil:


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 12:17
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 17:14 
Warhawk írta:
csipike írta:
Vettem lisztkukacot, azt eszi (láttam is), a magokat próbáljam? Macskatáp nincs, csak kutyatáp, az nem jó?

Macskatáp jobb lenne, de a kutyatáp is megteszi (csak nedvesítsd meg).

csipike írta:
Vizet külön nem érdemes berakni? Ha eszik, az jó jel, vagy attól még lehet, hogy a macska úgy kapta el, hogy nemcsak a szárnya lett oda, és holnapra elpusztul itt nekem?? :(

De, természetesen kellene külön víz valami itatóba. Önitató lenne a legjobb. Magot is adhatsz neki. Nem tudom most mibe van, de ha egy kicsit sötét, félhomályos helyre tudod tenni, akkor az némileg csökkentheti a sokkot. Ha nem javul az állapota, akkor állatorvoshoz el kellene vinni mindenképpen, mert anélkül elpusztulhat. Sajnos ha a macska esetleg jobban megcsócsálta, akkor akár belső vérzése is lehet. Állatorvosból sem "jó" mindegyik, legjobb olyan lenne aki ért a madarakhoz. Az első 24 óra döntő, ha az alatt nem pusztul el, akkor nagy esélye van, hogy megmaradjon. Más kérdés, hogy ha a szárnyát nem tudja használni, akkor mi legyen vele később...


Egyelőre egy cipősdobozban van, és adtam neki egy kis tálkában vizet is... Megmondom őszintén, én nagy állatbarát vagyok, de állatorvoshoz azért nem vinném, nagyobb részt az anyagiak miatt, kisebb részt sztem kiröhögnek, ha beállítok egy verébbel...?! :( Csak az első 24 óra a döntő? Vagyis ha ezt átvészeli, biztos megmarad? Mert akkor mi lenne, ha megtartanám? Szerzek egy kalitkát, abban annyit tud repülni, amennyit így is, kap jó sok lisztkukacot, és már a neve is megvan: Vili, a veréb. :) Ja, és el ne feledjem, nagyon köszönöm a segítségedet!!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 16:53 
csipike írta:
Vettem lisztkukacot, azt eszi (láttam is), a magokat próbáljam? Macskatáp nincs, csak kutyatáp, az nem jó?

Macskatáp jobb lenne, de a kutyatáp is megteszi (csak nedvesítsd meg).

csipike írta:
Vizet külön nem érdemes berakni? Ha eszik, az jó jel, vagy attól még lehet, hogy a macska úgy kapta el, hogy nemcsak a szárnya lett oda, és holnapra elpusztul itt nekem?? :(

De, természetesen kellene külön víz valami itatóba. Önitató lenne a legjobb. Magot is adhatsz neki. Nem tudom most mibe van, de ha egy kicsit sötét, félhomályos helyre tudod tenni, akkor az némileg csökkentheti a sokkot. Ha nem javul az állapota, akkor állatorvoshoz el kellene vinni mindenképpen, mert anélkül elpusztulhat. Sajnos ha a macska esetleg jobban megcsócsálta, akkor akár belső vérzése is lehet. Állatorvosból sem "jó" mindegyik, legjobb olyan lenne aki ért a madarakhoz. Az első 24 óra döntő, ha az alatt nem pusztul el, akkor nagy esélye van, hogy megmaradjon. Más kérdés, hogy ha a szárnyát nem tudja használni, akkor mi legyen vele később...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 12:17
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 16:06 
Warhawk írta:
csipike írta:
Sziasztok!
Most mentettem meg egy fészekből kiesett fiókát, már ott ült a macska mellette. Nem teljesen kicsi, tök szép tollas, és már repülni is próbál, de csak arasznyira sikerült neki.. beraktam egy dobozba, de nem tudom, mitévő legyek, ráadásul az egyik szárnyát nyitva tartja....?! :? Olvastam itt alább, hogy lisztkukac jó neki? Vagy ő már elég nagy, eszik magokat?? Vagy áztassak be kutyakaját, azt adjam? (bogarat nem szedek, azt most mondom)

Huhh.. már vannak kicsik (kétlem)!? Biztos veréb!? :) Teljesen tollas? Hogy érted, hogy "nyitva tartja"? Lógatja? Igen, a lisztkukac egyelőre jó lenne. Ha van otthon száraz macskatáp, akkor azt nedvesítsd meg és esetleg azzal is próbálkozhatsz. Esetleg képet tudsz feltenni róla? Csak, hogy kiderüljön "mi is az".


Igen, közben rájöttem, hogy ez már valszeg nem fióka, de nem tud rendesen repülni, mert az egyik szárnyát lógatja... Vettem lisztkukacot, azt eszi (láttam is), a magokat próbáljam? Macskatáp nincs, csak kutyatáp, az nem jó? Vizet külön nem érdemes berakni? Ha eszik, az jó jel, vagy attól még lehet, hogy a macska úgy kapta el, hogy nemcsak a szárnya lett oda, és holnapra elpusztul itt nekem?? :( Ha törött a szárnya, de állatorvoshoz nem akarnám elvinni, mi lesz vele?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 12:46 
csipike írta:
Sziasztok!
Most mentettem meg egy fészekből kiesett fiókát, már ott ült a macska mellette. Nem teljesen kicsi, tök szép tollas, és már repülni is próbál, de csak arasznyira sikerült neki.. beraktam egy dobozba, de nem tudom, mitévő legyek, ráadásul az egyik szárnyát nyitva tartja....?! :? Olvastam itt alább, hogy lisztkukac jó neki? Vagy ő már elég nagy, eszik magokat?? Vagy áztassak be kutyakaját, azt adjam? (bogarat nem szedek, azt most mondom)

Huhh.. már vannak kicsik (kétlem)!? Biztos veréb!? :) Teljesen tollas? Hogy érted, hogy "nyitva tartja"? Lógatja? Igen, a lisztkukac egyelőre jó lenne. Ha van otthon száraz macskatáp, akkor azt nedvesítsd meg és esetleg azzal is próbálkozhatsz. Esetleg képet tudsz feltenni róla? Csak, hogy kiderüljön "mi is az".

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 12:17
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 12:21 
Sziasztok!
Most mentettem meg egy fészekből kiesett fiókát, már ott ült a macska mellette. Nem teljesen kicsi, tök szép tollas, és már repülni is próbál, de csak arasznyira sikerült neki.. beraktam egy dobozba, de nem tudom, mitévő legyek, ráadásul az egyik szárnyát nyitva tartja....?! :? Olvastam itt alább, hogy lisztkukac jó neki? Vagy ő már elég nagy, eszik magokat?? Vagy áztassak be kutyakaját, azt adjam? (bogarat nem szedek, azt most mondom)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 21, 22:29 
Frici írta:
A galambokkal mit csináltak?

Azokat akarták "gyéríteni" és ha jól tudom olyan anyagot etettek (itattak?) velük amitől a tojások héja elvékonyodik és így az utánpótlás hiányában csökken a számuk. Legalábbis ez volt a terv. Alighanem a verebekre jobban hatott a szer, mert azok eltűntek a galambok viszont megmaradtak. Valaki azt mondta, hogy azért nincs veréb, mert a galambok kiszorították őket az életterükből. Ezzel nem tudok egyetérteni, mert olyan helyekről is eltűntek ahol nincsenek is galambok (max néhány gerle).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 21, 20:27 
Warhawk írta:
Budapesten úgy tűnik szinte teljesen kihaltak a házi verebek (Passer domesticus) A galambirtási próbálkozásokat ők szenvedték meg. Vidéken van belőlük még?


A galambokkal mit csináltak?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 21, 12:05 
Warhawk írta:
Cingiii írta:
Warhawk,
Veszprém megyében még igen sokan laknak. :D
legalábbis felénk... most is koncerteznek. :D :lol:

Majd megyek oda verebet nézni, mert már itt nincs belőlük. ;)

Rendben. várunk. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 21, 12:00 
Szia Warhawk!

Békés megyébe is jöhetsz nézelődni, vannak bőven!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 21, 11:51 
Cingiii írta:
Warhawk,
Veszprém megyében még igen sokan laknak. :D
legalábbis felénk... most is koncerteznek. :D :lol:

Majd megyek oda verebet nézni, mert már itt nincs belőlük. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 21, 11:50 
Warhawk,
Veszprém megyében még igen sokan laknak. :D
legalábbis felénk... most is koncerteznek. :D :lol:

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 21, 11:48 
Budapesten úgy tűnik szinte teljesen kihaltak a házi verebek (Passer domesticus) A galambirtási próbálkozásokat ők szenvedték meg. Vidéken van belőlük még?


Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 21, 11:28 
zacsi írta:
A mostani ""párizsik""-ban már nem sok hús van inkább csak szója. :03:

Beletelt egy kis időbe, de utánanéztem a mostani párizsik készítésének és tartalmának... Most, hogy tudom mi van benne, el is határoztuk, hogy többet nem eszünk párizsit :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 28, 16:58
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Törökbálint
Valódi név: Zatkó Attila
   
Hozzászólás 2010 júl. 21, 17:30 
Warhawk írta:
SzeSze írta:
Szia!A fészekből esett ki kb. egy emelet magasságból még csak most nő a tolla nem tudom mennyi idős lehet...Macskakaját áztatok vízbe és azt kapja (eddig minden madárnál bewált) ha idősebb lesz pedig tojást és a szokásos finomságokat fogja kapni.

A macskatáp az egész jó, működni fog. Én nemrég tudtam meg, hogy a párizsi (natúr) még ideiglenesen sem jó. Pedig annak idején pár madarat (szarka, csóka) etettem azzal, azoknál nem okozott problémát. Ha van rá lehetőséged lisztkukacot is adhatsz időnként neki a változatosság kedvéért. :) Mivel az idő jó meleg így a megfázástól nem kell félni, de vigyázz a huzattal (főleg mivel még nem tollas).

A mostani ""párizsik""-ban már nem sok hús van inkább csak szója. :03:

_________________
Az embernek választania, nem pedig elfogadni kell a sorsát.

Üdv. Zacsi
Tel. +3620 230 4337
zacsiati@citromail.hu
http://zacsimadarai.5mp.eu
iwiw : Madarász klub


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 júl. 21, 16:02 
SzeSze írta:
Szia!A fészekből esett ki kb. egy emelet magasságból még csak most nő a tolla nem tudom mennyi idős lehet...Macskakaját áztatok vízbe és azt kapja (eddig minden madárnál bewált) ha idősebb lesz pedig tojást és a szokásos finomságokat fogja kapni.

A macskatáp az egész jó, működni fog. Én nemrég tudtam meg, hogy a párizsi (natúr) még ideiglenesen sem jó. Pedig annak idején pár madarat (szarka, csóka) etettem azzal, azoknál nem okozott problémát. Ha van rá lehetőséged lisztkukacot is adhatsz időnként neki a változatosság kedvéért. :) Mivel az idő jó meleg így a megfázástól nem kell félni, de vigyázz a huzattal (főleg mivel még nem tollas).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 júl. 19, 22:01
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2010 júl. 21, 15:34 
Szia!A fészekből esett ki kb. egy emelet magasságból még csak most nő a tolla nem tudom mennyi idős lehet...Macskakaját áztatok vízbe és azt kapja (eddig minden madárnál bewált) ha idősebb lesz pedig tojást és a szokásos finomságokat fogja kapni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 júl. 20, 7:40 
SzeSze írta:
Sziasztok! Veréb fiókát nevelek, az etetéssel semmi gondom, de nem tudom,hogy az ennivalón kívül mit kell még biztosítanom számára még nagyon kicsike

Mennyire kicsike? Fészekből kiesett fiókáról van szó? Mennyi ideje neveled? Amúgy enni és innivalóról ha gondoskodsz az elegendő, de persze csak ha megfelelő enni és innivalóról van szó. Mit adsz neki enni? Nem tudnál esetleg egy fényképet feltenni róla?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 júl. 19, 22:01
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2010 júl. 19, 22:12 
Sziasztok! Veréb fiókát nevelek, az etetéssel semmi gondom, de nem tudom,hogy az ennivalón kívül mit kell még biztosítanom számára még nagyon kicsike ??? van ötletetek mit tehetek még érte vagy ennyiben ki is merül a nevelése ?? Köszönöm :)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2010 jún. 29, 18:58 
nnairam írta:
Közben olvastam vhol, hogy esetleg még párizsivel probálozzunk. Szerencsével jártunk mert a párizsit (vékony kis szeletet)elvette. És elment csucsukálni. Remélem ez jó jel és nem fog belehalni :) Ugye elég nagy madárka a párizsi csemegézéshez? :roll: De ha az nagyon nem jó akkor áttérünk a nyershusira holnaptól?! Milyen rendszerességgel kell probálkozni? és kb mennyit eszik egy ekkorka verébfióka? és kb mennyi időalatt cseperedik fel egy veréb?
Köszi a segítséget :oops:

hello, itt találhatsz infókat az elárvult fiókák felneveléséről:
http://www.madarpark.hu/?q=node/1258
egy idézet a cikkből:
"Párizsit se adjunk, mert a kismadarak a só bevitelét igen rosszul turik!"
a PUSZTADOKTOR MAGAZIN májusi számában is olvashatsz a fiókamentésről:
http://www.madarpark.hu/files/press/pusztadoktor_2010_majus.pdf
itt egy idézet ebből a cikkből is:
"Akinek nincs megfelelő gyakorlata, ne próbálkozzon fiókaneveléssel, az elsősegély nyújtása után sürgősen juttassa a legközelebbi mentőhelyre, különösen, ha sérült. Ha lóg az egyik szárnya, vagy macskától vették el, akkor azonnali állatorvosi segítség szükséges. Ez másnap már késő!"

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO