Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 szept. 12, 11:12 
"egyszer már majdnem el is váltunk miatta ... kitartottam mellette"

Ezt nem mondod komolyan!!! :71: :71:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 29, 2:43 
Betty írta:
Igen, ezt Én is tapasztaltam, hogy új szavakat képesek alkotni. szoktam nekik mondani, hogy kukucs, meg ha rosszak azt, hogy rossz kutya :) Erre Gyurcsi az előbb is mondta, majdnem, hogy kukucs, de lett belőle kukutya, illetve összerakják amit tanultak...pl: mi van veled, kutya..pedig ezt soha nem mondtam nekik. Tegnap Kincsőnek nagyon tetszett a kutya szó mert elmondta egymás után vagy 5x és közbe emelte a hangszintet és utána kinevette magát.

Nálunk a szavak tanulása elég könnyen megy, szinte hetente kerül a szókincsükbe egy új szó. Minden szót felírok egy könyvbe ami csak róluk szól. Szépen gyűlik a szókincsük. Egymástól meg rengeteget tanulnak. Érdekes milyen fura mikor "beszélgetnek" sokszor passzolnak a szavak és lesz belőle egy kis párbeszéd, amin én csak nevetek.

Valahol azt olvastam, hogy a tojó jákók kevésbé fogékonyak a beszédre, de ezt Én megcáfolom, hisz Kincsőkém nagyon okos kislány. Attila gondolom ezt Te is megerősíted :D

Egyszóval, ha foglalkozunk velük, akkor biztos lesz 100-on felüli szókincsük.


Azért nagyon irigyellek, hogy hallod ahogy egymással beszélnek, fantasztikus lehet. Engem az ujja köré csavart ... egyszer már majdnem el is váltunk miatta ... kitartottam mellette :oops: .. szerencsére azota hármas szerelem van a feleségem is imádja akkor is ha időnként Kakapo igazi féltékeny diva...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 aug. 28, 17:53 
Kedves Betty!

Előző hozzászólásom kicsit úgy hangzott mintha az ember feleséget keresne...furcsa de meg vagyok győződve hogy úgy ahogy az emberi társ ki van jelölve az ember számára úgy az állat társ is.
Én a kezdetektől a Jákóra vágytam, csak az a nyavajás pénz...
Ezért lett pár éve egy Hullámosom, majd mégegy hogy ne legyen egyedül, majd lett egy Nimfám végül már 4db Nimfám is volt...
Mindegyik madárról éjszakákon át olvastam a neten, vásároltam, készítettem nekik rengeteg dolgot.
Szerintem több Jákó árát is elköltöttem rájuk...
(Kalitkák, etetők, orvos, stb.)
A tanulság az hogy ha valaki vonzódik egy fajhoz, akkor addig várjon ameddig azt meg tudja venni.
Én eddig "szerencsére" el tudtam adni egy nyúlketrecet, két kalitkát, (egy még mindig van felesleges), és két akváriumom is gazdáját várja, mert ugye ahogy cseréltem a madarakat egyre nagyobb "lakást" is vettem nekik.
Végül is nem bánom hogy szép lassan fejlődtem Totyi-ig mert így több fajt is megismertem, és nem okoz annyi meglepetést Totyi viselkedése.
Laci

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 28, 16:10 
Laci, Én eddig akárhány jákót láttam, mind beszélt. Volt amelyik csak 1-2 szót, de volt amelyik többet. Ez attól függ, hogy majd mennyit foglalkozol vele. Bár azt olvastam, hogy van olyan madár amelyik nem olyan tanulékony, de nekem a tapasztalat nem ezt igazolta, úgyhogy ne keseredj el, megtalálod majd Te is azt a madarat aki melléd született, vagy születni fog és ha sokat fogsz vele foglalkozni nem lesz néma :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 aug. 28, 13:43 
Sziasztok!

Továbbra is "nyomozok" az én Jákóm után, ha már megszületett akit Isten nekem szánt biztosan megtalálom...
Egyik ismerősöm elkeserített, hogy nem minden Jákó tanul meg beszélni...mennyire igaz ez?
Szombathelyen szeptemberben lesz kiállítás, ott is jól körül nézek, biztosan meg fogom ismerni aki velem szeretné leélni hátra levő életem...(mivel valószínű túl fog élni a madár) ha csak nem élek 120évig...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 28, 9:20 
Igen, ezt Én is tapasztaltam, hogy új szavakat képesek alkotni. szoktam nekik mondani, hogy kukucs, meg ha rosszak azt, hogy rossz kutya :) Erre Gyurcsi az előbb is mondta, majdnem, hogy kukucs, de lett belőle kukutya, illetve összerakják amit tanultak...pl: mi van veled, kutya..pedig ezt soha nem mondtam nekik. Tegnap Kincsőnek nagyon tetszett a kutya szó mert elmondta egymás után vagy 5x és közbe emelte a hangszintet és utána kinevette magát.

Nálunk a szavak tanulása elég könnyen megy, szinte hetente kerül a szókincsükbe egy új szó. Minden szót felírok egy könyvbe ami csak róluk szól. Szépen gyűlik a szókincsük. Egymástól meg rengeteget tanulnak. Érdekes milyen fura mikor "beszélgetnek" sokszor passzolnak a szavak és lesz belőle egy kis párbeszéd, amin én csak nevetek.

Valahol azt olvastam, hogy a tojó jákók kevésbé fogékonyak a beszédre, de ezt Én megcáfolom, hisz Kincsőkém nagyon okos kislány. Attila gondolom ezt Te is megerősíted :D

Egyszóval, ha foglalkozunk velük, akkor biztos lesz 100-on felüli szókincsük.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 27, 23:22 
Warhawk írta:
molnarl.g írta:
Kb. Hány szót képesek megtanulni? Mennyire értelmesen kombinálják a szavakat?
Kb. mennyi időbe telik egy-egy szó megtanítása?

Hivatalos rekord nincsen, de egy tudományos kutatásban részt vevő papagáj aktív szókincse kb 130 szó felett volt és feljegyezték, hogy képes volt arra is, hogy új szavakat alkosson a régi szavak kombinálásával.


Kakapo rengeteg uj szot alkot, jobban szereti sajat kepere formalni oket mint siman mondani.

Legujabb talalmany a ket testvére nevének összerakása . Tengeri malac neve Cocok, teknősé Gézuka. Ebből lett a Cocuka néhány nap alatt , mert a Cocokot mindig szerette , mondta is mindennek Cocok, Malacka , Baba, szereti a teknőst is és a Gézuka is ment neki , de valahogy nem volt az igazi keveset mondta , Cocuka sokkal jobb...


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 26, 1:30 
Betty írta:
Tegnap este 10:30-kor villanyoltás után még bementem a jákókhoz a sötétben és odasettenkedtem Gyurcsi kalitja mellé. Ő nem látott, csak hallott valakit, de mikor halkan suttogtam neki, hogy Gyugyukám imádlak, akkor ő mondta, hogy na-na :) Elnevettem magam, mert olyan édesen jött ki ez az egész, mire ő...mi van veled? :D Nagyon imádom!


:lol: Tündér! Imádni kell :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 24, 15:08 
Tegnap este 10:30-kor villanyoltás után még bementem a jákókhoz a sötétben és odasettenkedtem Gyurcsi kalitja mellé. Ő nem látott, csak hallott valakit, de mikor halkan suttogtam neki, hogy Gyugyukám imádlak, akkor ő mondta, hogy na-na :) Elnevettem magam, mert olyan édesen jött ki ez az egész, mire ő...mi van veled? :D Nagyon imádom!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 16, 23:08 
Betty írta:
Vicc.... :D

Képzeljétek ma volt egy fura beszólása Gyurcsikámnak....amit nem nagyon akarok elhinni, hogy tudatos volt, vagyis nehezen hiszem el, még annak ellenére is, hogy egy jákó képes egy 5-6 éves gyerek szintjére fejlődni.

Nos....madaraimnak mindig úgy köszönök, hogy szia Kincső, szia Gyugyu.
Kincső délelőtt mondja, hogy szia Gyugyu. Gyurcsi persze nem válaszol. Kincső ismét mondja, hogy szia Gyugyuuuu. Erre Gyurcsi válaszként....Jól van, szevasz...válaszolt és felemelte az egyik lábát :D



:D :D Simán lehet ..

Ment nálunk a családi tereferélés vasárnap délután Anyukámnál 4-5 nő + a Papi jó kis lárma volt Papi nyomta a dumát ezerrel ő akart a leghangosabb lenni... halandzsa volt semmit nem értettünk belőle ... egyszer csak megszolal ó f*m ezek nem figyelnek rám :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 16, 17:42 
Vicc.... :D

Képzeljétek ma volt egy fura beszólása Gyurcsikámnak....amit nem nagyon akarok elhinni, hogy tudatos volt, vagyis nehezen hiszem el, még annak ellenére is, hogy egy jákó képes egy 5-6 éves gyerek szintjére fejlődni.

Nos....madaraimnak mindig úgy köszönök, hogy szia Kincső, szia Gyugyu.
Kincső délelőtt mondja, hogy szia Gyugyu. Gyurcsi persze nem válaszol. Kincső ismét mondja, hogy szia Gyugyuuuu. Erre Gyurcsi válaszként....Jól van, szevasz...válaszolt és felemelte az egyik lábát :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 16, 16:44 
vicc:

Egy vallásos családot kifigyel egy betörő. Megtudja, hogy 9- től 12-ig templomban vannak. A következő vasárnap is elmennek, s a betörő bemegy a házba. Nagyon sötét van, de nem akar lámpát gyújtani. Kitapogat egy ládát. Már éppen nyitná ki, de hirtelen megszólal egy hang:
- Jézus figyel téged!
Azt hiszi, hogy hallucinál, ezért folytatja a kutakodást. De az a valami megint megszólal:
- Jézus figyel téged!
Ebből elege lesz, felkapcsolja a lámpát. Körbenéz, és a sarokban meglát egy papagájt.
- Aha! Szóval téged hívnak Jézusnak!
- Nem, az én nevem Mózes. – felel a papagáj.
- Mégis ki ad egy madárnak Mózes nevet?
- Az, aki a melletted álló pitbullnak a Jézus nevet adta.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 23:29 
molnarl.g írta:
Sziasztok!

Nekem van ez a Sárgahasú Galléros Papagájom, reménykedek hogy ő is megtanul pár szót...
Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen szavakkal, és hogyan fogjak neki a tanításnak?
Honnan vehetem észre, hogy fogékony a tanulásra?
Természetesen a Jákóról nem mondok le sőt egyre inkább úgy érzem, hogy bármit megtennék egy Jákóért...


Nálam az első szava amivel próbálozott vmi k betus volt abból lett a Kakapó nehogy már kaka* legyen ;) ha probalkozik valamilyen szóval akkor ahoz hasonlot keresnek ami értelmes, hogy megkönnyitsem az első lépéseket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 21:49 
Sziasztok!

Nekem van ez a Sárgahasú Galléros Papagájom, reménykedek hogy ő is megtanul pár szót...
Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen szavakkal, és hogyan fogjak neki a tanításnak?
Honnan vehetem észre, hogy fogékony a tanulásra?
Természetesen a Jákóról nem mondok le sőt egyre inkább úgy érzem, hogy bármit megtennék egy Jákóért...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 8:20 
molnarl.g írta:
Sziasztok!

Olvastam a "beszólásokat" és szinte hihetetlen...
Tényleg ennyire okosak ezek a madarak?
Itt Zalaegerszegen van az egyik kereskedésben egy (nem eladó) Jákó, ő csak akkor szólal meg mikor nem néznek oda, és csak annyit mond hogy "viszont látásra", és hogy Hello!

Lehet, hogy azért mert keveset foglalkoznak vele?
Kb. Hány szót képesek megtanulni? Mennyire értelmesen kombinálják a szavakat?
Kb. mennyi időbe telik egy-egy szó megtanítása?



Mikor még nem volt jákóm és nem is láttam őket élőben, csak az interneten, vagy a tv-ben, Én is hihetetlennek tartottam, hogy beszéljen egy madár.
Mikor meghallottam reggel a következő szavakat...... Gyurika szevasz, nem szabad.....csak figyeltem hosszú perceken keresztül, és mondtam, hogy biztos nem jól hallom :) Ma már természetes számomra, hogy mindkét madár mondja reggel mikor meglátnak, hogy jó reggelt, anyának puszi stb... :)
Egy jákó képes felfejlődni egy 5-6 éves gyerek szintjére. Nálunk hetente tanul meg egy szót, de van olyan amit csak nagyon ritkán mondok neki és mégis visszamondja. Olyan is előfordul, hogy valamit tanítok neki és semmi pénzért nem mondja vissza, viszont előveszi majd egy kis idő elteltével.

A hullámosokat valóban nem szabad lebecsülni. Én is hallottam már hullámost folyamatosan beszélni...a szókincse pedig több mint 15 szóból állt és még fital madár volt. Minden madár külön egyéniség és a képességeiket kis odafigyeléssel ki lehet hozni.

A boltban tartott jákóval ha naponta legalább 30 percet foglalkoznának biztos nagyobb szókincse lenne.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 1:29 
molnarl.g írta:
Sziasztok!

Olvastam a "beszólásokat" és szinte hihetetlen...
Tényleg ennyire okosak ezek a madarak?
Itt Zalaegerszegen van az egyik kereskedésben egy (nem eladó) Jákó, ő csak akkor szólal meg mikor nem néznek oda, és csak annyit mond hogy "viszont látásra", és hogy Hello!

Lehet, hogy azért mert keveset foglalkoznak vele?
Kb. Hány szót képesek megtanulni? Mennyire értelmesen kombinálják a szavakat?
Kb. mennyi időbe telik egy-egy szó megtanítása?


Én az első 10-15 szót tanítottam meg neki , többi jön magától, gyakorolja ő saját maga , kombinálja őket , nem kell tanítani. Amit nem akar ugysem mondja, pl hogy éhes azt csak egyszer kétszer mondta "éhes papka vagyok" egyszeruen nem hajlando ezt mondani . Ertelmesen hasznalja a szavakat es rakja össze az esetek tulnyomo többségében.
Ma például meglátta a tengeri malacot hogy bejött a szobába és odaugrott hozzá nagyot kiáltva , hogy "Baba" malac persze világgá szaladt ....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 8, 22:54 
Norbi0131 írta:
Az én Jákóm tud kapásból 50 hangot, amiben a madárhang és az emberi szó is benne van! De ennél szerintem jóval többet is tud ő! Olvastam, hogy akár 900 szóra is meg lehet tanítani.

Elég sokat meg tud tanulni, ezért is írták (írtam), hogy az aktív szókincse volt 130 szó felett (aktívon ha jól tévedek a minden nap használatosokat érthették).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 aug. 8, 22:19 
Na itt álljunk meg egy szóra!

Az én Jákóm tud kapásból 50 hangot, amiben a madárhang és az emberi szó is benne van! De ennél szerintem jóval többet is tud ő! Olvastam, hogy akár 900 szóra is meg lehet tanítani.

És a hullámosokat sem kell lebecsülni! Ha van egy lelkes hullámos, amelyik fogékony a tanulásra akkor lehet, hogy megtanul jó pár szót. Az 50 tényleg elég soknak tűnik, de ezt sem zárom ki teljesen!

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 15:28
Hozzászólások: 272
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Valódi név: Levente
   
Hozzászólás 2010 aug. 8, 22:05 
molnarl.g írta:
Szia!

Van egy ismerősöm akinek egy Hullámosa van, és állítólag több mint 50 szót tud a madara...ez lehetséges?
Valamilyen Lacinak hívják, a madarakról szoktunk mailezni.
Néha egészen hihetetlen dolgokat ír.

Laci


Képtelenség, Jákó esetleg tud 50et
de egy hullámos


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 aug. 8, 22:01 
Szia!

Van egy ismerősöm akinek egy Hullámosa van, és állítólag több mint 50 szót tud a madara...ez lehetséges?
Valamilyen Lacinak hívják, a madarakról szoktunk mailezni.
Néha egészen hihetetlen dolgokat ír.

Laci

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO