Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 13:57 
Huh, alapszabály módosító javaslatok megvitatása is megvolt. Picitnyögvenyelősen demegvan!
Név maradt továbra is MDOSZ.

Most egypicitleragadtunk atagdíjnál...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 13:25 
Munka folyik...

_________________
Seres László


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 12:38 
Több fontos kérdés fog még terítékre kerülni , de az a legfontosabb , hogy az MDOSZ nem került perifériára és képviseltetheti magát a madarász világ versenyein. Van cél ismét a tenyésztők előtt. Gratulálok mindenkinek ezen belül a Küzminek külön. Megérdemelt helyre kerül a pozíció.
Marcsi a rádió a fülemen van egész délelőtt mert aggódom én is : nehogy tovább szakadjon...............................


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 12:20 
Kösz' a közvetítést! :wink:

Minden megválasztott tisztségviselőnek gratulálok, és eredményes munkát kívánok!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 12:03 
No ez gyorsan ment ha nincs anyázás egyből jobban lehet dolgozni...

Vlad álltal feltett jelölésből Carlos került ki...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 11:40 
Minnyá szavazunk....

_________________
Seres László


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 10:52 
Jelenlévő fórumozók: Harold, Igazgató, VladTepes valamint 0 vendég
Lehet h tévedésben vagyok?! :68:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 10:52 
Levezető elnöknek megválasztva Tóth Sándor
Jegyzőkönyv vezető Csordás Krisztina
Hitelesítők Fedor Vilmos és Bodnár Tíbor

Megjelent kűldöttek száma 60 fő

_________________
Seres László


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Harold 2010 okt. 9, 10:53-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 10:46 
A halgatóság a gépek előtt van :?:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 10:43 
Vlad megjött, kezdhetünk :)

_________________
Seres László


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 10:30 
Lassan.....

_________________
Seres László


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 10:01 
Híreink percről percre!
Lassan kezd gyűlni a nép, eddig kb 50 küldött regisztrálta magát.

_________________
Seres László


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 okt. 9, 8:17 
Kedves András barátom alias V . Tepes!!

Nagyon várjuk az "élő" adást a közgyűlésről .Remélem ismét reális képet fogsz leírni nekünk. :09: :08:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 szept. 7, 19:41 
Köszi Csaba!
Amit kerestem már megtaláltam máshol, a tárolt változatból nem nagyon tudtam mit kihámozni. Remélem rendbe jönnek, bár eddig se volt valami informatív az oldal...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 szept. 7, 19:29 
Szia,

némi technikai probléma lehet, nem működik a név feloldása, mással is előfordul...
elméletileg a név 20-Feb-2011 -ig rendben kell hogy legyen.

Ha valami régebbi tartalmat keresel, próbáld meg a Google tárolt változat funkciót.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 szept. 7, 19:02 
Sziasztok!
Tudom, nem ide kapcsolódik, de csak nekem nem jön be a conf.org vagy másnak se?
Úgy látszik a COM sem jobb az MDOSZ-nél...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 szept. 3, 17:19 
Információ az MDOSZ honlapjáról:

"Az MDOSZ 2010. évi, megismételt küldöttgyűlését összehívom, melyre tisztelettel meghívom!

Helye: Törökbálinti Művelődési ház
2045 Törökbálint Munkácsy M. u. 83.

Ideje: 2010. október 9. szombat 10.00
Regisztráció 09.00-tól.

Napirend:

1. Alapszabály módosítás
2. 2009.04.25.-ei tisztségviselő választás megismétlése (ügyészségi határozat alapján)
3. Egyebek

Felhívjuk az egyesületek figyelmét, hogy a 2010. 08.07.-én Törökbálinton megtartott közgyűlésünk a 4. napirendi pont tárgyalása után határozatképtelenné vált, így jelen közgyűlés változatlan napirendi pontok mellett kerül összehívásra az első 4 megtárgyalt napirendi pont kivételével. Emiatt a jelen közgyűlés a megjelent küldöttek számától függetlenül határozatképes lesz!"


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 aug. 13, 9:53 
Szervusz Anti !

Komolyan mondom, hogy örülök neki, hogy időt szánsz a véleményed kifejtésére.
Megvallom sok mindenben kis eltérésekkel egy vonalat követünk.
A HÁBORÚBAN és az ANARCHIÁBAN egészen pontosan egyezik a véleményünk. Nemkevésbé az IDRE szövetségi szintű tevékenységével kapcsolatban is. Nekünk már 2oo4.- ben is az volt a tervünk/elképzelésünk, hogy önnáló egyesület legyűnk és semmilyen módon se függjünk olyan szervezettől, vagy betokosodott véleményű vezetőtől, amely csak barikádot rak a haladás útjába.
Mára már kijelenthetem, hogy mindezeket szinte el is értük, hála az IDRE vezetés szellemiségének és a mindenkori tagság egyetértésének, támogatásának.
Elvárásunk a szövetség volt és leendő vezetőitől is ez. Dolgozzon, ne vitatkozzon, jelentgessen, meg erkölcsileg, szakmailag lenullázza magát. Aki ezt teszi nem való az országos vezetésbe. Nem is javasoljuk a megválasztását. Igen van jelöltünk, az is igaz hogy funkció nélkűl, de eddigi tevékenységük alapján javasoljuk az országos vezetésbe és minden valószínűség szerint támogatni is fogjuk őket.
Az is igaz, hogy az IDRE belső problémás dolgairól kevés a látható dolog, de a zárt topikokban a tagjaink hozzáférnek és véleményt nyílváníthatnak, viszont az aki ezt megteszi azt a vezetőség mindenkor rövid időn belől lereagálja.
Van egy nagy előnyünk, skypon, emailben, a honlapon a topikokban órák alatt mindent el tudunk intézni bárkinek. Ez bizony a jövő madarászata csak élni kell vele, aki megteszi az fejlődik, aki nem az kevésbé.

Az újságot is a tagság igénye miatt hoztuk létre, igaz pár órájába belekerül a szerkesztőbizottságnak, fordítóknak, fotósoknak, terjesztőknek, az adminisztrációval foglalkozóknak, szállítóknak, postázóknak és még sorolhatnám a közreműködöket, támogatókat, mindezeket teljesen térítésmentesen végzi mindegyikük, de az elismerő levelek viszont feledtetik velünk a szerkesztési, terjesztési nehézségeket.
A kimagasló szervezeti munkáért minden évben saját magunk által alapított elismeréseket adunk ki, ( IDRE DÍJ fokozatai ) melyet sokan örömmel fogadnak, de volt olyan egyesületi vezető aki lesajnálta azt, hát ilyenek vagyunk....
Ha a szövetség vezetése is ennyire érdekelt lenne a tevékenységének végzésében valószínűleg nem az IDRE vinné a szövetségi feladatokat, bár a fene se tudja...

Holnap Győrben leszünk bírálni és képezni az új generációt.... az eredményről vasárnap már értesülhet mindenki.

Üdv mindenkinek akit érdekel a szervezeti élet.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 aug. 13, 6:57 
Ne minősítsünk senkit!
Kedves madarászok! Most sem fogok pálcát törni senki felett, de ismételten megkérlek benneteket, a jövőt építsétek a hangzatos indulatok mellőzésével. Mi az, vagy ki az a békés vagy csendes többség? A „destruktív bandának” is vannak tagjai! Akár hiszitek, akár nem, ők sem tapsolnak a jelenlegi helyzetért. A vitát házon belül kellene megoldani. Az erre képtelen vezetések-vezetők, függetlenül attól, hogy melyik oldalhoz tartoznak, csak az alkalmatlanságukat igazolják. Mellesleg szeretném tudni, ki a csendes és ki a hangos többség elnökjelöltje? Igazán sajnálom, hogy a Varga Sándor vezette elnökség ilyen szégyenteljesen leszerepelt. A teljes elnökségről beszélek. Pedig akár hiszitek akár nem, az összetétele alapján igen komoly teljesítményekre volt hivatott. Itt válaszolok Eszteró Lajos észrevételére. Lajos igazad van, az én felfogásom egyesíti a demokrácia és diktatúra előnyeit, mert ilyen is lehetséges. Az biztos, hogy az én elnökségem idején, aki ennyire jogászkodott, vagy ügyészséggel fenyegetett annak nem sok babér termett. Azok viszont, akik munkájukkal, vagy anyagi támogatásokkal segítettek, azoknak szabad volt a pálya. Meg is kaptam elődömtől, Lengyel Tibortól a magamét írásában. Címe az volt „Demokrácia vagy diktatúra? Ebben neki sem volt igaza. Egyszerűen, azért mert évekig az Ő, azaz általa megszerkesztett MDOE alapszabályát alkalmaztam csekély változtatással. Varga Sándor egy kis rutin megszerzésével kitűnő elnök lehetne, vagy lehetett volna! Hozzá hasonló iskolázott fiatal, aki alkalmas a vezetésre, olyan több egyesületben is megtalálható. ILYEN AZ IDRÉBEN IS VAN! Még sincs vállalkozó! Miért is, mert aki alkalmas lehetne, az képes belátni azt is, hogy megkötött kézzel, eszközök nélkül csak „BÁB” szerepre számíthat! Meg is kérdezem, Lajos ki is a Ti jelöltetek? Mellesleg IDRE! Aktív egyesületi élet, aktív internetes munka, madarász újság, bíró képzés, kirándulások stb. LAJOS, MA EZ AZ MDOSZ! Legalább is ezt kellene tennie az MDOSZ-nek is. BIZTOSAN NÁLATOK IS VANNAK GONDOK, DE EZ NEM HALLATSZIK. Nem térek ki az alapszabályunkra, mert arra helyesen külön helyet nyitottatok, itt csak megemlítem, hogy a túlszabályozottság is lehet káros. Számomra a demokrácia azt jelenti, hogy a közösség megválaszt egy elnököt, egy ellenőrző bizottságot, továbbá az anyagi helyzet és a feladat ismeretében meghatároz egy elnökségi keretszámot. Ez utóbbit már nevesítse az elnök! Ha nagyon ragaszkodunk jogainkhoz, akkor akár szavazattal is, javaslatát megerősíthetjük. Nem is értem, hogyan gondoljátok, hogy Nyíregyháza és Sopron távolságában segíthető az elnök munkája, aki mindenért egy személyben felelős. Lehet hangzatos munkatervekről beszélni, de az elnök végül egyedül marad. A többiek, azaz a választott elnökségi tagok, hasonlóan béna kacsákká válnak. Jobb esetben ötleteikkel a „ libákat osztogatják”. Azt sem értem, hogy a három alelnöknek mi a szerepe! Egy esetben megérteném, ha a területi elvet választanánk, és Ők az egyes régiók megválasztott elnökei lennének. Én még mindig ott tartok, hogy az elnöknek legyen egy titkára, aki az ügyek, un. lebonyolítója, egy pénztárosa, aki a könyvelést és evvel járó pénz kezelését végzi, és egy bírói testületi elnöke, aki a kiállítások szervezésének kontrolálója. Ezen szerepkörök, nem lehetnek a szomszédban! A nemzetközi szervezetekkel és a hazai hatóságokkal csak az elnök tárgyalhat! Ezt albérletbe nem adhatja ki! Mellesleg azt visz magával a tárgyalásokra, akit akar. Arra is legyen lehetősége, hogy hozzon létre olyan szakbizottságot, amit indokoltnak érez. Számomra, egy társadalmi hobby szervezetnél, eddig terjed a demokrácia. Egy rossz vezetés legyen visszahívható, de ha nem ilyen, akkor ténylegesen kapjon bizalmat négy évre. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy amint azt korábban leírtam, a csata megnyeréséhez paripára és fegyverre is szüksége lehet. Ezt pedig ne várjuk idegenektől! Végezetül a fogalmakat értékükön használjuk. A határozott, erős irányítás még nem azonos a fasiszta vagy a proletárdiktatúrával, sem a személyi kultuszra hajlamos hibbant Nérókkal. Csak a régmúlt történelméből néhány példa, nehogy gondolatomat a napi politikának érezze valaki: Július Cézár, Szent István király, Hunyadi Mátyás király stb. erős kézzel birodalmat teremtett. Választottak vagy kiválasztottak voltak számunkra sem lényegtelen, de a DÉMOSZ szerette, félte és követte őket. A történelem ezerszer bebizonyította, hogy háborús helyzetben nincs helye a sok beszédnek. Az MDOSZ-EN BELŰL HÁBORÚ DÚL. Ez pedig a rosszul értelmezett demokráciának a következménye. Ma az egyének akarata, közösségi célok és vállalások hiányában, önzővé vált. A rosszul értelmezett demokrácia neve idegen szóval ANARHIA! Üdv mindenkinek Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 aug. 12, 8:39 
VladTepes írta:
Ha jól emlékszem tán 3-4 főn múlott, hogy határozatképtelen létszám alá esett a küldöttgyűlés.... így nem tudom nem leírni, kimondani, hogyha pl te ott lettél volna, meg még 3-4-5 olyan küldött eljön, aki hozzád hasonló indokkal immáron rálegyintett az egészre, akkor Dudás úr és társa vonulhatnak ahová akarnak, akkor is meglett volna a létszám, s a sok lúd a közmondás szerint győzött volna... lenne új elnökség, esetleg lenne bajnokság, stb.


Jogos és ezzel teljesen tisztában vagyok. Ha nem jött volna közbe más, akkor valszeg el is mentem volna minden ellenérzésem dacára, de azt kétlem, hogy az egyesületünknek járó mindhárom fő ott lett volna, még ha ostorral kergetem is a tagságot. A többi egyesület nevében nem beszélhetek, nem tudom másoknál mi az oka a távolmaradásnak.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO