Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 27, 14:27 
Helo mindenkinek! Én még új vagyok ezen a fórumon. Madarakkal nagyjából 3 éve foglalkozom.

Ha valakinek van ideje és kedve tekintse meg weboldalamat:
Tollas kedvenceim.


(meg tudom adni Tóth Sándor telefonszámát ha még aktuális)

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 23, 14:31 
Kellemes Karácsonyt Kívánok minden Fórumolvasónak!
Sanyi :63:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 21, 12:53 
sziasztok

Tóth Sándor
Gyémántkoszorús mestertenyésztő
(Budapest)
Email címét tudja valaki esetleg?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 21, 11:03 
héééé
Golden eggs? XDDD

:tongue:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 21, 9:54 
Köszönöm előre is.
sanyi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 21, 9:34 
Szia !

Természetesen segítünk. Csabával tisztázzátok az átlinkelés módját.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 21, 9:22 
Szia!
Saját fórumot nem tervezek, mert ez nagyon tökéletes és sok okos dolgot találtam itt én is. Egy link erre a fórumra fog mutatni, ha ezt nem kifogásolják az I.D.R.E. szervezői.
Az oldalnak nem tönkretenni másokat, hanem épp a segítség lenne a célja. Erre azért gondoltam, mert a fürj.lap.hu oldalon nagyon kevés a magyar információ, a külföldi oldalak is elég kevés infóval szolgálnak. Ezért kértem a segítségeteket, hogy a lapot olyan szakavatott emberek cenzúrázzák, mint te is, aki jártas a madártartás rejtelmeiben. Könyvben olvasottak, vagy egy tapasztalt tenyésztő tanácsai sokat segíthetnek egy kezdő madártartónak. Pl. tudom nem nagy dolog, de nem rég jöttem rá, hogy tojótáp és tojótáp között is van különbség. Ezt a tapasztalatot megosztva esetleg már mások nem esnek bele abba a kezdeti hibába, mint én.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 21, 8:20 
Szia Sanawan !

Saját fórumot tervezel ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 20, 11:59 
Sziasztok!
Egy kis ízelítő az oldalból.
http://www.intral.hu/coturnix/

Az oldal 1024*768-as felbontásra van optimaizálva.
sanyi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 18, 15:57 
Sziasztok
Elkezdtük az oldal szerkesztését, jelenleg a grafikai elemek készítése folyik, majd ezután a html és php források megírása következik. Mivel ezt más céges honlapok szerkesztése mellett végezzük, kicsit lassabban halad a munka. A hétvégére szeretnék egy kezdetleges verziót feltenni a szerverünkre.
sanyi


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 18, 11:10 
Első felindulásra én az Aranytojást tojó Fürjek címet adnám, de azért ez elég nevetséges lenne egy komoly oldalhoz. :D
De az aranytojás elnevezés a tojásuk értékességéből jött. Sok jót hallottam róla, főleg a nagymamám tájékozódott egészséges mivoltáról. (Sokan használják kozmetikai krémek előállításához is).
Én mindenképpen írnék egy általános tájékoztatást róluk, majd mélyebbre merülve tartásukról, fajtákról, tenyésztésükről jó pár oldal, külföldön a helyzet, és részletes ismertető a tojásokról, azok "tartalmáról". Tenyésztők!!! (Nagyon szeretnék egy fürjecskét, szóval ez nagyon érintene :D) És most jut eszembe (jókor... T_T ) hogy van egy galamb tenyésztő ismerősünk, aki biztos ismer fürj tenyésztőt, vagy ezzel foglalkozót Magyarországon. :shock: Meg is kérdezem tőle a héten!!! És értesítlek!
És még esetleg recepteket is feltennék, mind kozmetikai otthon elkészíthető "krémekről", mind ételekről.
Éééééésss összekéne gyűjteni az összes Magyarországi tenyésztőt, és egy csoportba tömöríteni és értékesíteni a tojásokat, ezzel nagyobb piacot szerezve (akár külföldre is :twisted: ). :D

Rendben lelővöm magam, megindult a fantáziám. :76:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 21:47 
Sziasztok
Köszi a gyors választ, a könyvet én is beszereztem igaz 76-os kiadás ,de ez nem veszít értékéből.. Jelenleg egy holland és kettő román tenyésztővel folytatok folyamatos emailozást a témával kapcsolatban. A románoknál nagyon nagy piaca van, ezt saját szememmel tapasztaltam Temesváron, a másik romániai tenyésztő már messzebb lakik és sajna az angol írás is nehezen megy neki, de amit leírt az az,hogy tőle az olaszok vásárolják fel nagy tételben. A holland is arról írt, hogy keresett a tojás, mert afrodiziákum ként kezelik.
Tehát mi magyarok is próbálkozhatunk. Az oldallal kapcsolatban ötleteket várok, hogy milyen címe legyen, és milyen fő témákat kellene felölelnie. Előre is köszönöm
Sanyi


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 19:03 
Én nagyon hasznosnak találnám az oldalt!!!
Van egy könyvem is róluk:
Czibuláy - Tóth - A japánfürj és tenyésztése a címe.
Esetleg jó kiindulási pont lehetne! ^^


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 16, 18:45 
Tisztelt Fórumolvasók!

Sajnos én is azon emberek közé tartozom akik, csak ismerkednek a fürjtartás fortélyaival. Előzőekben írtam, hogy kaptunk párat. Azóta annyira megkedveltem, hogy elhatároztam, elkezdem ténylegesen tartásukat, tenyésztésüket. Kezdetben 5 db mára száz fölé emelkedett. A család tojás szükségletét teljesen megoldottnak tekinthetjük, mert minden nap sok tojást tudok begyűjteni és bármilyen tojásos ételt eltudunk készíteni.
Az elmúlt hónapokban sok internetes kutatómunkát végezve arra kellett rájönnöm, hogy nagyon kevés azaz információ amit az emberek a fürjek tartásával, tenyésztésével, takarmányozásával, és esetlegesen értékesítésével kapcsolatban kaphatnak. Például semmilyen információ nincs arról, hogy a tojását vagy a húsát milyen módon lehet értékesíteni. Néhány apróhirdetés, ami arra utal, hogy azért vannak emberek, akik tenyésztik és próbálkoznak értékesítésével. Tervezem egy olyan honlap elkészítését, ahol a fürjtartók, tenyésztők, vagy azok az emberek, akik tartani szeretnék hasznos információkhoz juthatnának. A tenyésztők reklámozhatnák tenyészetüket, ezáltal könnyebben tudnák értékesíteni a tojást és a fürjeket. A véleményetek szeretném kikérni, hogy szerintetek lenne e egy ilyen oldalra kereslet? - továbbá várom azon emberek segítőkész emailjait akik segítenének az oldal tartalmának minél szakszerűbb kialakításában. Előre is köszönöm.
info@intral.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2007 dec. 7, 11:19 
Sziasztok!

Nekem is voltak régen japánfürjeim, de csak hobbynak tartottam őket, nem tenyésztés céljából. Idén nyáron pusztult el az utolsó nőstény japánfürj. :(
Barna színű volt, és még egy ilyen hálás madarat!!! Nagyon szeretem őket. ^^ A tojásuk meg nagyon is finom. :)

Viszont kalandos volt tartásuk. Az első pár, amit kaptam, abból a fiú megszökött, és úgy elbújt a szomszédba, hogy nem találtuk meg. A kislánynak vettünk egy fiút (pár hónapra rá), hogy ne legyen egyedül, erre a kislány elpusztult (igazán nem tudom miért, mert nem bántotta a fiú, és nem változtattunk a tartási körülményen sem, amibe jól érezte magát :? gondoltam mivel máshonnan hoztam a fiút ő hozhatott vmi betegséget :? ?)
Akkor vártunk egy kicsit a fiúval is, hogy hogy alakul sorsa, teljesen jól volt, semmi tünetet nem produkált, ezért vettünk mellé (egy kisállat kiállításon) egy kislányt, szintén, hogy ne legyen egyedül. :) És mi történik? Meghalt a fiú is. :? És akkor döntöttem úgy, hogy a kislány nem kap párt. És vagy 3 évig szorgosan tojta nekünk a tojásokat.
Nem tudom meddig élnek ezek a kedves madarak, de valószínű már öreg volt (nem hiszem, hogy fiatal egyedet sikerült kiválasztanom :( ).
De nagyon szerettem! ^^ A nagymamám egészen kézhez szoktatta már. :)

Nem tudtok Budapesten vagy környékén valakit, aki(k) japánfürj, vagy "rendes" fürj tenyésztésével foglalkoznak?

Köszönöm! :)

Üdv.: vacak


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 31, 16:59 
Köszönöm a választ.
A napokban jártam ismét Temesváron és egy nagy fürjtenyésztőt is sikerült meglátogatni, megdöbbentő, volt, hogy több ezer madártól volt zajos egy épület. A ketrecek elejében pedig hemzsegtek a tojások.
Elmondása szerint az állatorvosi fizetése mellett, elég jó plusz jövedelemre tesz szert a tojások, és a pecsenyefürjek eladásából.
azt nem tudom itt nállunk mekkora a kereslet a tojásra és a húsára, de kint sokant fogyasztják.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 21, 10:21 
Kedves Sanyi,

A törpefürjek (Coturnix chinensis) is már többféle színben léteznek.
Néhány kép rollúk:
Normál vadszínű kakas:
Kép

A tojóknak hiányzik a melléről a kékes szín. Itt a hátához képest gyengébb de fürjekre jellemző rajzolat látható. Összességében kevésbé színes:
Kép

A torkon lévő rajzolat a kakasokra jellemző. Létezik olyan mutáció is amelynél ez a rajzolat a kakasoknál is hiányzik, de nem tudom hogy ez Magyarországon menyire van elterjedve. Mindemellett ennek megléte jó támpontot adhat.
Gyakori a normál szín mellet még a világos („fehér”) is:
Kép

Fiatal egyedek ivarának megállapításáról nincs tapasztalatom…


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 12:32 
Üdvözlök Mindenkit!

Japán fürjeknél, hogy lehet megállapítani a nemüket --- felnőtt korban és napos csibe korában?

Előre is köszönöm.
Sanyi


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 12, 15:20
Hozzászólások: 11
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 20, 9:51 
Köszi!
Tavasszal talán beszerzek néhányat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 18, 21:54 
Elég jól bírják a hideget, de ehhez azért megfelelő táplálás és víz szükséges.
Persze huzatban ne legyenek…

Egy felnőtt törpefürj képes az 160-at elérni. Magától azért sosem fogja megkeresni a nyílást.
Ha megijed akkor véletlenül mehet mondjuk arra. Murphy törvénye alapján ez igen hamar bekövetkezhet, így ha a nyílás a szabadba vezet, nem pedig egy külső röpdébe, akár végzetes is lehet.

Abban már komoly tanácsot nem igazán tudok adni hogy egy 3*3m-es területen menyi fürjet lehet tartani. Ez irányú tapasztalataim nem nagyon vannak.
Egy kakasra lehet több tojót is számolni, persze ha minden rendben van és nem balhézik egyik sem. A kakasok általában ugye nem bírják egymást, de van olyan is hogy pont a tojók szapulják egymást. Nagyon bugyuta jószágok, de vannak „érdekes” dolgaik.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO