Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 19:37 
Na, ha tudok szedni valahol, akkor kipróbálom. A hullámosok nálam is nagy cirkuszt rendeznek, ha valami finomságot rakok be nekik. :)

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 18:38 
Én is tettem a röpdéükbe egy bogyós ágacskát, a bogyó sértetlen, a szárát viszont szétfaragták :lol: Az énekesek meg egyáltalán hozzá sem nyúltak, sem a katalinok.

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 18:14 
Ezeket nem sok minden zavarja, ha kajáról van szó :mrgreen:. Most megnéztem, mit hagytak, a bogyókból nem sok fogyott, bár tűztövissel egyszerre raktam be, az mégiscsak puhább volt, alig maradt belőle, viszont a rózsa hajtásai olyanok, mint a kóc. Úgy látszik annak valahogy jó íze van, pedig még tüskés is. Szétaprították rendesen.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 17:46 
Frici írta:
[quote="Sol"Aztán leesett, hogy a csipkebogyó az :lol: .

Tényleg? Én nem is tudtam. :D

És őket nem zavarja az a sok szúrós szőrszál?

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 16:18 
Sol írta:
Hahó!

Hecsedlit ti hogy adjátok a madaraknak?



Először is fél napot agyaltam, hogy mi az a hecsedli, pedig tudtam, hogy tudom, de nem ugrott be. :mrgreen: Aztán leesett, hogy a csipkebogyó az :lol: . Raktam is ma be a madaraknak, hát elég keménynek tűnt, azt hittem nem tudnak kezdeni vele semmit. A hullámosok nem is bírnak el vele, de a nimfák simán szétszedték, így már a hulik is hozzá tudnak jutni. Ízlik nekik az biztos.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 15:24 
Igen azt láttam csak hát baromi messze van de majd körül nézek Bp-n valahol csak találok.
Azért köszi.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 13:39 
Kanike írta:
A Máriatövis magot hol lehet beszerezni. :roll:

Egy régebbi hozzászólásban van egy cím, a magam adagját VladTepestől szoktam beszerezni :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 13:30 
Idézet:
Egy érdekes extra, de rendszeresen adok a madaraimnak Máriatövis-magot, amit nem csak szeretnek, de egy nagyon hatékony májvédő anyagot is tartalmaz (szilibin). Nagy előnye, hogy nem lehet túladagolni.

A Máriatövis magot hol lehet beszerezni. :roll:

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 11:50 
Warhawk írta:
[
Én is keverek saját magokat, de mivel ezidáig nem tudtam találni megbízható beszerzési forrást, így sokszor nem merem megvenni, mert jobban félek az esetleges következményektől (Aflatoxin, Aspergillosis).

Egy érdekes extra, de rendszeresen adok a madaraimnak Máriatövis-magot, amit nem csak szeretnek, de egy nagyon hatékony májvédő anyagot is tartalmaz (szilibin). Nagy előnye, hogy nem lehet túladagolni. ;)


Szia !

Itt van 2 cím ahol garantáltan jó mínőségű takarmányt lehet beszerezni.

Miklós József takarmánykereskedő Szeged-Szöreg Szerb u. 26. M: 2o/9467 - 429.

Giricz Máté vállalkozó
Gyomaendrőd Zöldfa u. 6.
3o/535-2685.

A máriatövist én is használom az egzótáknak, nevelési időszakban a tojásadagolás közben zuzva, a lágyeleségbe keverve.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 10:01 
eszterolajos írta:
A részletekről szívesen olvasnám mások véleményét is, mivel ez a téma sokszor meghatározza, hogy valaki madarász lesz - e, vagy a sorozatos kudarcok után más hobbit választ.

Takarmányozással kapcsolatban nekem elég sok rossz tapasztalatom van (jártam már olyan gyémántkoszorús mestertenyészőnél aki csak azért megvette a 4 Ft-al olcsóbb magot, mert olcsóbb volt, de minőségileg jóval az elvárt minimum alatt maradt). A VL keveréket én a gyártó hazai viszonteladójától szoktam megvenni kb féláron lehet hozzájutni (sőt ahogy nézem egyes helyekhez képest harmadáron).

Én is keverek saját magokat, de mivel ezidáig nem tudtam találni megbízható beszerzési forrást, így sokszor nem merem megvenni, mert jobban félek az esetleges következményektől (Aflatoxin, Aspergillosis).

Egy érdekes extra, de rendszeresen adok a madaraimnak Máriatövismagot, amit nem csak szeretnek, de egy nagyon hatékony májvédő anyagot is tartalmaz (szilibin). Nagy előnye, hogy nem lehet túladagolni. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 6:12 
Nem a Versele-Laga előrecsomagolt magkeverékének beltartalmát akarom itt kritizálni, de az árának látásától leestem a székről. A linken található mag ára mázsánként 9o ezer HUF -ba kerűl. Borzalom.... főleg akkor, ha ennek a keveréknek nagy többsége itt termelődik Magyarországon. Miért is írom ezt? Hiszen a "bolti" árak tekintetében nagy tájékozatlanságot mutat, ami így is van, mivel még 1985- ben vettem utoljára "gyári" magkeveréket, akkor sem volt olcsó, de a keverési arányt jól mutatta. A csomagolás olyan magokat is feltüntetett, amelyeket akkoriban még nem is forgalmaztak Mon., de nem is volt benne a vásárólt keverékben. Ez a tény indította meg nálam azt, hogy saját magam által kevert összetétellel takarmányozzam madaraimat. A nálam lévő madarak évente -a szaporolattól függően -1o - 12 q. eleséget fogyasztanak el. Ha ezt a fenti áron kellene beszerezni több mint egymillíó HUF-ba kerűlne, biztosan kiakadna az oldalbordám... viszont hazai anyagból saját keveréssel ugyanez nem kerűl 15o ezernél többe. Azt hiszem így már érthető, hogy miért fogtam padlót az előrecsomagolt takarmány ár miatt.
Na nem is ez lenne a mondandóm lényege, hanem az, hogy a takarmányozásnál felhívjam a figyelmet arra, hogy a tenyésztési/tartási idöszakokban más - más keverékarányú takarmányozásra, ezen belől más és más összetételű magkeverékekre van szükségük a madaraknak, akár egy párat, akár egy kiterjedt tenyészetet is veszünk alapul. Itt a lényeg az, hogy a tenyészidő alatt ne mindig ugyanazt a keverési arányt használjuk, hanem vegyük figyelembe, a tartott faj mindenkori energia és egyéb vitamin/ásványi anyag szükségletének változásait. Ha ebből idulunk ki, akkor megközelítjük a természetben élő madarak által is megtalálható táplálékok energia és egyéb összetételét. Ezt a tartott fajra vonatkozó alapvető igényt, még a madártartás megkezdése előtt ismerni kell, hiszen ez az alapja a madarunk életben tartásának.

Ezért, ha szabad néhány takarmányozási tanáccsal szolgálnék, mivel az eredményes tartási körülmények biztosítása közűl ezt tartom a legfontosabbnak, mely befolyásolja a tenyésztési/tartási eredményeket.

A takarmány összetételét befolyásoló alapvetően fontos és figyelembe veendő tényezők :

- a tenyésztési cél eléréséhez szükséges alapvető takarmányozási módszerek időszakos, vagy álladó alkalmazása,

(a takarmányozás módja és összetétele más - más a tenyésztési cél megvalósításakor, fajokra bontva ismerni szükséges az igényeket, a cél eléréséhez használható eleség összetételét, keverékarányát, a kiegészítők alkalmazásának módját, összetételét. Pl : más takarmányozási módszert alkalmazunk a kanárimadarak és más módszert a színes tollazatú szövömadarak színintezitásának növelésénél.)

- az időjárási viszonyok és a tartási mód kapcsolata,

( pl : télen más a takarmány összetétele a ridegen tartott papagájféléknek, mint a temperált környezetben tartottakénak.)

-a tenyészidőszak és pihenő időszak váltakozásai,

(tenyészidőszak változatos, vitamin és ásványi anyagban gazdag takarmányozást, a pihenőidőszak alaptakarmányozást igényel.)

- tenyészidőszakra való felkészítés takarmányozási eltérései,
(tenyészidőszakban 3 fő időszakot különböztetünk meg amely befolyásolja a tenyészeredményt :
1. felkészítési időszak,( többnyire 3 hét) mely a nemi aktívitást és a kondíciót hozza helyzetbe.
2. a tojásképzödési és rakási időszak, mely esetleg 7 -1o nap és energiában/állati és növényi fehérjében gazdagabb összetételű, a hímivarsejt és peteérést valamint a tojás fajra jellemző normális kialakulását segíti elő.
3. inkubációs (kotlási) idő (fajonként változó), mely kevesebb mennyiségú és energiában szegényebb táplálást igényel, megelőzve a korai másod fészekalj kialakulását.

-a nevelési és fióka növekedési időszakban az egyedekre vonatkozó változások, takarmányozási igényének kielégítése,

( itt két figyelembeveendő tényező játszik közre : 1. a szülők táplálékigénye, mely a fészekalj táplálási munkája miatt erőssen megnövekszik, több, és az általa kedvelt lisztes maggal elégítsük ki a keletkező igényt, így elkerüljük a nagyobb fehérje bevitelt és a korai új fészekalj rakásának kialakulását. 2. a fióka táplálék igénye az első 4o napra vonatkozólag. Ezen belűl a csontrendszer és az izomrendszer, tollazat kialakulásához szükséges tápanyagok bevitele, itt fontos, hogy fajtól függő ideig az első napokban a táplálással a csotrendszer és a belső zsigerek fejlődését biztosítsuk a megfelelő fehérje és ásványi anyag bevitelének biztosításával ( megfelelő mennyiségű és összetételű lágyeleség folyamatos adagolása, kiegészítve az élő eleséggel.)

- esetleges terápiás kezelések táplálék szükséglete,

(előfordul a madár megbetegedése, itt a terápia határozza meg a takarmányozás módját, valamint a szigorú betartását)

-speciális felkészítések takarmányozása.

(többnyire a versenymadarászat speciális igényeinek kielégítése a fontos, de közben a madár alapvető életfunkcióinak a kielégítése is figyelembe veendő. Pl: az énekes kanárik versenyre való felkészítésének takarmányozási változásai, vagy a színkanári mesterséges színezésének takarmányszükséglete, illetve az egzóták versenyidőszakra való kondíciójának stabilizálása, gondolok itt a testtömeg standardhoz való hasonlóságának kialakításához alkalmazkodó takarmányozásra. )

Az elöbb felsoroltak közel sem érintettek minden témakőrt, kizárólag a táplálás sokrétűségére és a madár szükségleteinek változatos kielégítésére kívánták felhívni a figyelmet.
A részletekről szívesen olvasnám mások véleményét is, mivel ez a téma sokszor meghatározza, hogy valaki madarász lesz - e, vagy a sorozatos kudarcok után más hobbit választ.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 szept. 29, 21:45 
Max, ha az a száraz kukorica nem kifogástalan. Egy köszvény kialakulásához már nagyon el kell hanyagolni egy madarat, ami nekünk elég nehezen menne. :)

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 20:25
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Bonyhád-Szekszárd-Pécs,attól függ :)
Valódi név: M.Ildikó
   
Hozzászólás 2010 szept. 29, 19:52 
Hahó!
Igaz,hogy ha sok száraz kukoricát eszik a madár,akkor köszvényes lehet tőle?
Hecsedlit ti hogy adjátok a madaraknak?

_________________
"Magunkénak tudni egy kis lényt, méltónak lenni a szeretetére, a kezünkben tartva érezni szíve minden dobbanását, élvezni a bizalmát, s végül megérteni, hogy összetartozunk.Ez igazi örömöt jelent az életben."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 13:42 
Köszönöm a segítséget, nem tudtam az árakat, éppen ma is vettem itt Zalaegerszegen a prémiumból egy kg.-ot 840,- ért.
Sajnos mifelénk akinek nagy madara van az boltos, és ő is árulja kimérve, akinek hulija van az pedig Tesco-s, és egyéb vacakokkal eteti.
Monor/Vecsés kicsit messze van nekem, házhoz szállítás pedig csak 20 000,- felett van.
Ez az összeg pedig 2zsák ára kb. annyit pedig nincs értelme elraktároznom.

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 12:02 
Warhawk írta:
Kanike írta:

Igen, de a Versele raktáráruházban ennek majd' a felébe kerül csak :)



Monoron 9000 ft-ért árulták ezt a magkeveréket. Ha nem vettem volna pont előtte egy szintén 15 kg-os kiszerelésű másik fajtát, mevettem volna mert ez jó ár érte nagyon. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a terméket, mert szép tiszta és jó minőségű. Aki pedig Monor közelében lakik, megéri lemenni és venni ennyiért.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 22, 16:03
Hozzászólások: 256
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 11:39 
Ennél én is sokkal olcsóbban vettem


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 23:19 
Kanike írta:

Igen, de a Versele raktáráruházban ennek majd' a felébe kerül csak :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 22:13 
Hello ezt éppen most találtam.
http://www.petnet.hu/verselelaga/amazon ... ermek/411/

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 19:17 
Á, köszi a kiegészítést, én utoljára 2 éve vettem asszem...vagy tavaly? :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 19:07 
Csak annyit tudok hozzáfűzni Nimfanatikus hozzászólásához, hogy 15 kg-osak a zsákok (ez valami új EU szabvány azt hiszem).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO