Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 20:59 
Sziasztok!

Én is kíváncsi lennék a módszerre, mert én már próbáltam sötétben beóvakodni a madarak közé (5W-os lámpa égett). Na addig tartott az óvatoskodás, amíg az egyik észre nem vett, olyan ribillió tört ki, hogy örültem, hogy kihúzhattam a valagam anélkül, hogy pusztulás nem következett be.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 18:55 
kuvik írta:
Szia Zsolt!

Este, elemlámpával "finoman". Ennyi!!


Köszi!
Attól félek, hogy sötétben elkezd nekem 50 madár verdesni, meg nekirepülni a rácsnak. Alaptalan?
A kiválasztott madárra világítsak rá elemlámpával?
Este fogjam be őket, tegyem egy aklitba, majd reggel vizsgáljam át őket, válogassam le őket? Igy jó?


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 18:13 
Szia Zsolt!

Este, elemlámpával "finoman". Ennyi!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 16:49 
Sziasztok!
Lassan be kéne fognom a 6 méteres kinti volierem lakóit, úgy kb. 50-60 madarat. Szeretném őket kézbevenn, leellenőrizni /kondíció, karom, csőr, stb/ illetve leválasztani az őszi fiatalokat.
Van valami ötletetek, hogy hogyan a legcélszerűbb befogni őket. Még sosem csináltam ilyet, egyet-egyet csak -csak, de néha az is félóra volt, mire levadásztam akit akartam.
Tanácsot kérnék, hogy reggel, délben, este, sötétben világosban jó -e, illetve van-e rá valami bevált módszer.
Előre is köszi!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 20, 15:02
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Gyömrő
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 7, 19:38 
köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 18:31 
Szia Ákos!

Ha nem mobilizálható a ketrec, és nincsen védett része akkor csak májustól szeptemberig. Nagyából amíg az éjszakai hőmérséklet 18-fok alá nem csökken.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 20, 15:02
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Gyömrő
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 5, 11:55 
Sziasztok!
Érdekelne, hogy kinti röpdében védett hely nélkül egzoták mettől-meddig lehetnek?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 31, 14:45 
Szia Péter!

Az a baj a fonott hálóval, hogy 13 mm-es lyukbőségű, ennél apróbb szemű kell. Fonottat nem gyártanak 10 mm-esben, csak ponthegesztettet, az azonban drágább.
Ami a képeden látszik, ilyenem van két röpdémen, amiben kákák ás papagájamandinák vannak, azoknak tökéletes. Ilyet árulnak itt Karcagon is, itt vettem.
Azért köszönöm a segítséget Péter, más topicokban is látom, hogy rendesen belelendültél a madarászásba!!!!!!!!! :)

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 31, 10:52 
Sziasztok üdv. a barkácsolóknak!
Gyuszi,nem tudom,hogy állsz a háló kérdéssel.Ma megnéztem itt a boltba ahol én is vettem.A hatszög lyukú fonott utólag horganyzott hálót használtam.Nekem bejött csak macerásabb vele a munka mint a ponthegesztett ráccsal.lehet rendelni 50cm és 1m széles méretben.Bármekkorára elvágják ha nem kell egész tekercs.Az 50-es ~330ft,a100-as~630ft/méter.
Kép
Valahogy így néz ki.
Ha érdekel szóljál.
BUÉK,mindenkinek
sziasztok
péter


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 29, 17:49 
SZIA GABESZ.

TÖBBNYIRE A VOLIERBEN BENTLAKÓKAT SZOKTAM FOTÓZNI MEG MINDENT ÖSSZE-VISSZA AMI JÖN, DE CSAK NAGYNEHEZEN TALÁLTAM OLYAT AMELYEN LÁTHATÓ.

TAVASSZAL RAKTAM ÖSSZE, A MÉRETEI 3mX2mX2m. 3 DARAB 1mX2mX2m VAN ELOSZTVA.

REMÉLEM LÁTHATÓ, HA KELL A HOLNAPI NAP FOLYAMÁN LEFÉNYKÉPEZHETEM MINDEN OLDALRÓL, DE MOST MÁR SÖTÉT VAN NEMRÉG KŐLTEM FEL MERT MEGYEK ÉJSZAKÁRA DOLGOZNI.
MAJD HOLNAP JELENTKEZEM.

Kép

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 29, 14:53 
Sziasztok!

Szili, esetleg láthatnánk képeket a kinti volieredről?
Nekem már van egy kisebb, de a közeljövőben szeretnék egy nagyobbat építtetni, ezért szorgosan gyűjtöm az infót :wink: .

Üdv: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 29, 14:46 
SZERVUSZ GYULA.

NEKEM ABBÓL A FAJTA HÁLÓBÓL VAN A KINTI VOLIEREM IS ÉS A BENTIEKET IS ABBÓL CSINÁLOM MAGAMNAK.

VAN KUTYÁM IS ÉS MACSKÁM IS MEG KÖZEL LAKOM AZ ERDŐHÖZ IS UGYHOGY A SASTÓL, HÉJÁTÓL IS VOLT PRÓBÁLKOZÁS DE SZERENCSÉRE NEM SIKERÜLT KÁRT TENNI SEM A MADARAKBAN SEM PEDIG A KALITBAN.

SZERINTEM ELÉG ERŐS UGYANIS A TÖRPEPAPAGÁJOKAT IS ABBAN TARTOM ÉS NEKIK AZTÁN ERŐS A CSŐRÜK.
Kép

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 29, 14:06 
Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenki válaszát!!!!! Az az igazság Bero, hogy a 12,7x12,7 mm-estől tartok egy kicsit, ilyenből van a befogókalitom, a múltkor megfogtam egy aranymellűt, és amikor lecsapódott az ajtó, nekiugrott a kicsi a rácsnak és úgy beszorul a feje meg a válla, hogy alig tudtam élve kiszedni. Persze normál esetben elfogadom, hogy nem próbálkozik meg az átbújással...

A szlovákiai kiruccanáson gondolkodom még, privátban kaptam is két címet zozimo2-től, hátha hozzá tudok jutni olcsóbban. Egyelőre nem kültérre kell, hanem a madárházon belül kell megoldanom az elszeparálást, mert lasssan már nem tudom ki kivel van... :D

Szili köszönöm a segítséget, még nem lehetetlen, hogy megpróbálkozom nálatok, ha itthon nem járok sikerrel.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 29, 1:25 
Szia Lajos!

Ezt nem tudtam, nálam a macskák a madarakat ablakon keresztül nézik.
A külső volierem még várat magára.

Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 29, 1:09 
Figyelem ...

kültéri volierhez kéri Waxbill a drótháló beszerzési lehetőséget, oda pedig a gyenge háló nem való. Ezt csak egy dúvad támadása után lehet megtapasztalni, hogy mi az olcsóbb......és mi a hasznosabb...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 29, 0:29 
Sziasztok!

Nálam a röpkalitok 12.7X12.7-es ponthegesztett galvanizált hálóból vannak, az aranymellűek sem próbáltak belőle kijönni.

12.7X12.7 0.8 drótvastagságú, hegesztés után galvanizált háló kapható Albertirsán a Dános Kft.-nél. Csak teljes tekercsben (25m) 7500Ft.

Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2007 dec. 28, 23:43 
Sziasztok!
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Kitalálom milyet és mekkorát szeretnénk csináltatni.
Nem akarok dicsekedni, de csináltam egy honlapot. Ha van időtök és kedvetek látogassátok meg, írjtok meg a véleményeteket, ötleteket is szívesen várok!
Üdv: Timba
www.madaraim.mlap.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 28, 23:05 
SZERVUSZ WAXBILL.

ELNÉZÉST HOGY CSAK IGY BELESZÓLOK A DOLOGBA, DE NEKEM AZ AZ 1800 Ft HORIBILISAN MAGAS ÖSSZEGNEK TŰNIK, MERT NEMRÉG VETTEM NÁLUNK SZLOVÁKIÁBAN A KÖZELI KISSEBB VÁROSKÁBAN TORNÁN EZ ROZSNYÓ VÁROSHOZ VAN KÖZEL EGY OTTANI ÜZLETBEN 9 mm X 9 mm A KOCKÁK, A HORGANYOZOTT DRÓT 0,9 mm VASTAG ÉS 1 m SZÉLES. A TEKERCS 25 m HOSSZÚ DE MÉTERENKÉNT IS ADNAK BELŐLE AZ ÁRA 61 SZLOVÁK KORONA/NÉGYZETMÉTER AZ KB. 500 FORINTNAK FELEL MEG, HA EGÉSZ TEKERCSET VITTEM AZ EGY NÉGYZETMÉTER ÁRÁT LEENGEDTÉK 54 KORONÁRA.

GONDOLOM EZEK AZ ÖSSZEGEK MAGUKÉRT BESZÉLNEK. :lol:

TUDOM HOGY KARCAG INNEN TŐLEM ÚGY 200KM, DE HA SOK HÁLÓ KELLENE AKKOR SZERINTEM MEGÉRI ELJÖNNI ÉRTE. EZ CSAK EGY KIS ÜZLET, DE LEGALÁBB 2 TEKERCS MINDIG VAN NEKIK KITÉVE, HA KELL AKKOR ANNYIT RENDELNEK AMENNYI KELL.

HA NÁLATOK OLYAN DRÁGA AKKOR ÉRDEMESEBB SZLOVÁKIÁBAN MEGÉRDEKLŐDNI, MOST MÁR NEM KELL ÚTLEVÉL ÉS NINCSEN VÁM SE.
MEGKELL PRÓBÁLNI A HOZZÁTOK LEGKÖZELEBBI VÁROSBAN MEGKÉRDEZNI NEM PEDIG EGYBŐL BELEUGORNI ABBA HOGY VALAKI ANNYIÉRT KINÁLJA AKKOR AZ A LEGOLCSÓBB.

REMÉLEM TUDTAM SEGITENI ÉS MEGFOGADOD A TANÁCSOMAT, ANNAK ELLENÉRE HOGY NEM ISMERJÜK EGYMÁST.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 28, 22:19 
Szia Gyula!
Küldtem a címet! Lajostól kaptam.

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 28, 22:10 
Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hogy honnan tudok beszerezni 10x10 mm-es horganyzott dróthálót 1 m széles kivitelben? Tudom, hogy az OBI-ban vagy a Baumax-ban lehet kapni, de én olcsóbb megoldást keresek... Eszteró Lajos említett valami forrást korábban (nem nevezte meg), ahol 1.800 Ft /négyzetméter az ára. Lajos, ha olvasod, jó lenne ha megírnád az elérhetőséget.

Előre is köszönöm.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO