Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 8, 13:06 
Diamand írta:
Warhawk írta:
Amúgy érdekes... de az én szarkámat ellopták (!).

Az nem semmi? :shock:
Udvarról, röpdéből?

Nos, nem egészen.... :roll: Vidéken egy kollégiumban vettem egyet. Hétvégén amikor vittem volna haza, amíg nagy volt a jövés menés meglovasították a madarat (amiben tartottam azt nemes egyszerűséggel széttörték). Gondolom ki volt az és csak az "vigasztal", hogy legalább kedvencnek vitte el (ha jó a tippem az illető személyére). Sok évvel ezelőtt volt ez, azóta sem lett "vadmadaram". Egyszer egy solymász ismerőssel elmentünk egy szarkafészket meglátogatni, mert úgy értesültünk róla, hogy ki fogják végezni az egész családot (apróvadas kibocsátó közelében volt). Sajna elkéstünk, csak a fészek romjait találtuk meg. :(

Apropó... saját fülemmel hallottam: Vadászati szakoktató mondta a tanulóknak, hogy költési időben kell szétlőni a fészket, mert akkor legalább az egyik szülő is oda lesz és abban az évben már biztos nem költenek. Humánus nem? Ennek persze már sok éve, de szerintem azóta nem sok minden változott. Esetleg csak rosszabb lett. :|

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 márc. 8, 12:41 
Egyébként azt akartam mesélni (na meg hasznos tipp is lehet) hogy a szarka egy rettentően játékos madár és szeret mindenféle dolgokat kalapálni és eldugdosni. Mikor Szedrik a kalitkájában van, akkor is le kell foglalni valamivel és ezért adtam neki játékokat. A hagyományos papagájoknak való játékok nem neki valóak, úgyhogy körülnéztem a lakásban és ezeket találtam neki:
Kép

Celluksz gurigák és cérna orsók. :D Ezeket kedvére csipkedheti, áztathatja az itatóban (a kajáját is szokta>mosó szarka XD) könnyű megfognia őket és elég kicsik, hogy könnyen eldugdoshassa. Nagyon ragaszkodik hozzájuk, tisztában van vele hogy az övéi, sőt kedvence is van közülük, amit tisztába rakás közben a csőrében tart (egyébként pedig a kalitka alján elrejtve), nehogy elvegyem tőle.

Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 márc. 8, 12:32 
emys írta:
Egyébként a szaporulatra (amivel nevezni lehetne) 6,5 mm-es zárt gyűrűt tegyünk. :D


Köszi a gyűrűméretet, még jól fog jönni! :wink:

Warhawk írta:
Amúgy érdekes... de az én szarkámat ellopták (!).


Az nem semmi? :shock:
Udvarról, röpdéből?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 1, 0:01 
Szia!

Van egy gyűrű-listám, a holland szövetség listája. Hármas oszlopban felsorolva, 43 oldal. Kb minden benne van, amit egy hollandus szaporítani tud. Holland és tudományos nevekkel.

Szarkából ezek:

Eksters:
Andamen boomekster (Dendrocitta bayleyi):
Blauwe ekster (Cyanopica cyana): 6,5
Blauwvleugel ekster (Cyanopica cyana cooki): 6
Boomekster:
Indische boomekster = Zwerf boomekster
(Europese) Ekster (Pica pica): 6,5
Grijze boomekster (Dendrocitta formosea): 6
Himalaya-ekster (Crypsirina cucullata): 5,4
Maleisische boomekster (Dendrocitta occiptalis):
Zuidelijke boomekster (Dendrocitta leucogastra):
Zwartgezicht boomekster (Dendrocitta frontalis):
Zwerf boomekster (Dendrocitta vagabunda): 6

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 23:24 
emys írta:
Egyébként a szaporulatra (amivel nevezni lehetne) 6,5 mm-es zárt gyűrűt tegyünk. :D

Ez egy hasznos infó volt! Épp azon gondolkodtam, hogy honnét a fenyőből lehetne megtudni mekkora gyűrű kell rá. Most már csak szülőket kell szerezni a leendő szaporulathoz ;)

Amúgy érdekes... de az én szarkámat ellopták (!).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 22:46 
Diamand írta:
Éééééss milyen jó lenne, ha ugyanúgy pontoznák és bírálnák őket!


Szia!

Tényleg jó lenne...

Egyébként a szaporulatra (amivel nevezni lehetne) 6,5 mm-es zárt gyűrűt tegyünk. :D

emys

Ps: Nálam lakott kettő egy ideig, szétbombázták a lakást. :)

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 13:28 
Warhawk írta:
Diamand írta:
Szóval a szarka egy igazi, családtagnak számító házikedvenc, és nem utolsó sorban gyönyörű madár! :)

Igazából nem értem, miért is ritka fogságban a szarka, szajkó vagy varjú? Azok akik "nagy" madarat szeretnének tartani, de nincs pénzük megfizetni egy egzotikus papagájt, azoknak ideális lenne egy ilyen nem védett (sőt.... inkább irtott) madár. Egyszer amikor valakinek mondtam, hogy akár kiállításra is lehetne vinni ezeket (miért is ne?) akkor finoman fogalmazva is nem vett komolyan. :roll:


Szerintem ez azért van, mert mindenki abból indul ki, hogy ezeket a fajokat mindenki ismeri>senki nem kíváncsi rájuk. Pedig tényleg lenne helye a szarkának, szajkónak, varjúnak a kiállításokon! Szerintem sokan meg is lepődnének, hogy jéééé ez a szarka??? (Személyes tapasztalat, az átlag ember nem tudja, hogy hogy néz ki a szarka. Sőt olyannal is találkoztam már, aki a nagy fakopáncsot hitte szarkának... Én apszolúte ravasz módon, mikor kérdezik a szarkára, hogy "az milyen madár?" szoktam mondani, hogy az egy pica pica. 8) Az olyan egzotikusan hangzik, azt hiszik, hogy valami különlegesség.)

Szóval, ha már természetvédelem, meg fenntartható fejlődés, akkor sokkal jobb lenne az átlagembert megismertetni a hazai fajokkal. Na és mennyivel jobb, ha házikedvenc egy szarka, mint irtandó dúvad?

Éééééss milyen jó lenne, ha ugyanúgy pontoznák és bírálnák őket!

Diamand írta:
Ha úgy gondolja, hogy nem fordítok rá elég figyelmet, akkor ő is hangosan csörög, de csípkedni, odacsapni Szedrik sose szokott. Viszont hízelegni (szinte mint egy macska 8) )azt nagyon tud..., meg ha a vállamon ül a hajamat igazgatni, mint, ahogyan a pár tisztogatja egymás tollát. Ebből következve azt is engedi, hogy én simogassam őt.

VladTepes írta:
Jó neked :-)
Buksi, mint sérült lábú, beteg madár, már elég nagyként került hozzánk a SZIE klinikáról, így már nem lett ennyire közvetlen.
Ő hajlamos az ember kezének, lábujjának odacsípni, odacsapkodni. Hízelegni tud, és szokott is - bár nem viszi túlzásba, simogatni nem engedi magát... de játszani, kötözködni, rosszalkodni azt nagyon szeret.


Buksi sérült madárhoz képest nagyon szelíd, látszik, hogy sokat van foglakozva vele és jó helye van nálatok!
Lehet abból is adódik a viselkedésbeli különbség, hogy Szedrik fiú Buksi meg (eddigi tippek szerint) lány. Fene se tudja>nincs róla igazán szakirodalom, de szerintem (más énekes madarakból kiindulva) a hímek bensőségesebb viszonyt tudnak kialakítani a gazdájukkal mint a tojók. > Hím a párját látja az emberben, a tojó meg inkább csak fajtársat (kérdés mi a helyzet a szarkánál, ami tartós párkapcsolatban él?). Szóval a hím azért is kedvesebb, mert párválasztásnál neki kell udvarolni tojónak, hogy elnyerje a kegyeit.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 19:07 
feketemarcsi írta:
Nálunk még nem volt, de ha esetleg beneveznétek őket... :D

Jó hallani, hogy van másféle hozzáállás is :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 13:20 
Diamand írta:
Szóval a szarka egy igazi, családtagnak számító házikedvenc, és nem utolsó sorban gyönyörű madár! :)

Igazából nem értem, miért is ritka fogságban a szarka, szajkó vagy varjú? Azok akik "nagy" madarat szeretnének tartani, de nincs pénzük megfizetni egy egzotikus papagájt, azoknak ideális lenne egy ilyen nem védett (sőt.... inkább irtott) madár. Egyszer amikor valakinek mondtam, hogy akár kiállításra is lehetne vinni ezeket (miért is ne?) akkor finoman fogalmazva is nem vett komolyan. :roll:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 13:01 
VladTepes írta:
Egyébként, meg azt szerettem volna mondani, hogy a szarka egy aranyos, intuitív madár.... többnyire.



Ezzel teljesen egyet értek! :D A szarka egy tündéri madár! Kedves ragaszkodó és nagyon okos>ebből következően nagyon jó a probléma megoldó készsége.
Nálam Szedrik azért a kalitkájába is tölt egy kis időt (aprónépek félnek tőle, ha szabadon röpköd+féltem a többieket, szarkavacsorák lennének, ha kettesben hagynám őket Szedrikkel) szóval, ha nem vagyok otthon szarka úr kalitkájában>kalitkán lakat>az ajtót már réges-régen ki tudja nyitni. DE!!!! Most már a lakatot is!! :shock: (Jó, nem valami hú de kemény lakat, de akkor is) addig próbálkozott, míg sikerült megtalálnia azt a pontot, ahol, ha kellő erővel üti meg a lakat magától kinyílik.... (Még szerencse, hogy ezen akciója közben pont otthon voltam...)

VladTepes írta:
bontja a könyveket, pontosabban a borítójukat, meg elhord mindent, amit el bír vinni....


Iiiigen ez ismerős... :D A szarka úgy ismerkedik a világgal, hogy mindent megkalapál, szétbont, megnézi, hogy mi van benne. És csak akkor teljesen nyugodt, ha a szekrény tetejéről sikerült a "felesleges" dolgokat a földre dobálni, valamint a kedvenc tárgyait biztonságos helyre rejteni.
Karnisra, szekrénytetejére egyébként csak a legritkább esetben ül fel, többnyire a közelemben serénykedik, ha meg elfárad, akkor felül a vállamra, vagy a szék karfájára. Ha úgy gondolja, hogy nem fordítok rá elég figyelmet, akkor ő is hangosan csörög, de csípkedni, odacsapni Szedrik sose szokott. Viszont hízelegni (szinte mint egy macska 8) )azt nagyon tud..., meg ha a vállamon ül a hajamat igazgatni, mint, ahogyan a pár tisztogatja egymás tollát. Ebből következve azt is engedi, hogy én simogassam őt. (Hiába, én vagyok a párja!)
Játszani is lehet vele (ő fogja a rongy egyik végét én meg a másikat XD, vagy itt a piros, hol a piros) (Majd megpróbálom levideózni. )

Szóval a szarka egy igazi, családtagnak számító házikedvenc, és nem utolsó sorban gyönyörű madár! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 21, 21:53 
Diamand írta:
Olyan régen írtunk már ebbe a topikban :(

Vlad is tartozik egy videóval...

Diamand írta:
úgyhogy hoztam Szedrik szarkáról egy képet, aki az utóbbi időben élénken érdeklődik az informatika iránt.... :mrgreen:

Tud már a Facebook-on lájkolni? Nyomjon az IDRÉ-re! :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 feb. 21, 21:19 
Olyan régen írtunk már ebbe a topikban :(
úgyhogy hoztam Szedrik szarkáról egy képet, aki az utóbbi időben élénken érdeklődik az informatika iránt.... :mrgreen:
(A *kilkk*-elés az egérrel a kedvence.)

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 dec. 5, 19:34 
VladTepes írta:
Videóm olyan van (fel is teszem a YT-ra, meg belinkelem, mert mókás), amikor Buksi terrorista sutyiban becserkészi Szotyi malacot, aki szundizik a szőnyegen, majd jóóóól meghúzza a farkát. :-) Majd megvárja, míg malac lenyugszik, és újra :-)

Várjuk a videjót! :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2010 nov. 16, 14:29 
Warhawk írta:
Diamand írta:
ennek a tetejére gammarust (szárított tüskés bolharákot) szórok, olyan fél maroknyit. Egy nagy (400 ml-es) zacskó kb 3 hétig elég. A gammarus főleg vedléskor tesz jót, segíti a tollak fejlődését. (Asszem az aquafoodos zacsira rá is van írva, hogy rovarevő madaraknak is adható.)

Már régebben is mag akartam kérdezni, hogy hol lehet ilyet venni? Lehet majd egyszer nekem is szükségem lesz rovarevő madárkaja készítésére, és akkor jól jönnek az ilyen "titkos" összetevők. :D


Minden normálisabb állatkereskedésben/állateledelesnél lehet kapni. (Még az újpesti piacon a vetőmagosnak is szokott lenni :cyclops: ) Van többféle kiszerelésben, de a nagyobb csomag jobban megéri. Amire oda kell figyelni, hogy hol, mert egy csilli-villi plázai boltban a dupláját is elkérik érte. Reálisan olyan 600-700 Ft körül van az ára. (Függ a gyártótól is.)
Van ennek a szárított ráknak egy másik fajtája is (Garnélarák) azok nagyobbak és kitinesebbek,keményebbek. Nálam Szedrik azt is megeszi, de nem csípi annyira, meg az apró gammarust jobban be lehet osztani. (Na meg a garnélarákoknak hosszú szuronyszerű tüskéjük van a fejükön, ami jól bele szokott állni az ujjamba, ha belenyúlok a zacskóba. :cyclops: )


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 15, 20:06 
Diamand írta:
ennek a tetejére gammarust (szárított tüskés bolharákot) szórok, olyan fél maroknyit. Egy nagy (400 ml-es) zacskó kb 3 hétig elég. A gammarus főleg vedléskor tesz jót, segíti a tollak fejlődését. (Asszem az aquafoodos zacsira rá is van írva, hogy rovarevő madaraknak is adható.)

Már régebben is mag akartam kérdezni, hogy hol lehet ilyet venni? Lehet majd egyszer nekem is szükségem lesz rovarevő madárkaja készítésére, és akkor jól jönnek az ilyen "titkos" összetevők. :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 18:38 
Úgy tűnik azt hiszi ez egy tojás és próbálja feltörni :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 17:19 
Hoztam nektek egy videót Szedrikemről, amint elmerülten focizik. :mrgreen:



 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 28, 16:58
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Törökbálint
Valódi név: Zatkó Attila
   
Hozzászólás 2010 okt. 27, 15:56 
Diamand írta:
Halihó!

( zacsira rá is van írva....... ) :wink:

Esküszöm rám nincs írva semmi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Az embernek választania, nem pedig elfogadni kell a sorsát.

Üdv. Zacsi
Tel. +3620 230 4337
zacsiati@citromail.hu
http://zacsimadarai.5mp.eu
iwiw : Madarász klub


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2010 okt. 27, 13:20 
Halihó!

Igen házikedvenc tündérkártevő nálam is működik. :)

Az etetéssel én is gondban voltam először, mert ugye lakásban nem mindegy mit koszol, milyen szag van. Kicsinek (fióka korában, mikor hozzám került) én is macskakajával etettem, ami még okés volt, mikor kis bájos ártatlan madárka volt és nem tekintette fő céljának, hogy a kaját mindenfele szétkenje.
Érdekes, (nem tudom más is tapasztalta e) hogy a macskakajától nem csak hogy büdös volt a madár de szabályosan meg is örült tőle! :shock: Ugrált mint az őrült egész nap.
Úgyhogy nálam most házi koszton él Szedrik mester. Naponta 2x van etetés, akkor tisztába is teszem a kalitkáját. (A nap nagy részében kalitka lakó, mert az egzótáimat felvette már az étlapra. Vlad tudja is, hogy hogy járt majdnem az egyik zebrám és miért :mrgreen: ) Két darabból álló, kivehetős fém tálja van, ezt reggel tele adom, délután félig.
A kajáját én keverem össze. Alapja főtt tészta, rízs (felnőtt madárnál krumpli, kicsinél ezt azért inkább ne, Buksi szerintem már kaphat) (a tésztát és a krumplit össze kell törni) ezt össze keverem főtt tojással (villával összetörve, vagy reszelve + a héját porrátörve hozzákeverve) (napont 1 tojást megeszik két részletben) és ennek a tetejére gammarust (szárított tüskés bolharákot) szórok, olyan fél maroknyit. Egy nagy (400 ml-es) zacskó kb 3 hétig elég. A gammarus főleg vedléskor tesz jót, segíti a tollak fejlődését. (Asszem az aquafoodos zacsira rá is van írva, hogy rovarevő madaraknak is adható.) Ez így az alap, ehhez szoktam még adni valamilyen gyümölcsöt (egy gerezd almát, narancsot, pár karika banánt, pár szem szőlőt, cseresznyét amit az évszak kínál és éppen a hűtőben találok) vagy egy kis főtt húst (nem túl zsírossat!) ha éppen van, vagy egy kis sajtot túrót esetleg egy falatka sonkát.
Ezt a feltétet folyamatosan (etetésenként) váltogatom (van mikor le is marad, mert épp nincs itthon semmi neki való). Arra kell még figyelni, hogy a kaja alapját (rizs, tészta, krumpli) olyan 3 naponta cserélni kell, mert különben ráun, és inkább szétszórja, hogy hozzak már valami mást! :mrgreen:
Nálunk egyébként a legjobban a krumpli megy!
Hetente 1x-2x szokott kapni reszelt sárgarépát vagy uborkát, paprikacsumát. Ha csírkét bontunk a lehúzott bőrből kap főve. És a nagyobb húslevesben főtt csirkecsontokat is megkapja letisztításra. (Nem szabad túl aprót vagy hegyeset adni neki.)
Azt vettem észre, hogy (főleg vedlésnél) a tojáshéj önmagában nem elég mészforrás. (Valamennyit vissza is köpetel belőle) ezért 2-3 hetente kap egy darab szépiát, ezzel a pedikűr is megvan oldva! Egy egész szépia negyedét szoktam odaadni neki, ezzel jól el is játszik.
Lisztkukacot hetente 1-2x szokott kapni. (Család nem lelkesedik értük... :mrgreen: ) E mellet fogok neki sáskákat. (Ezzel vigyázni kell mert beteg lehet tőle. A sáska bélférgek közti gazdája lehet, ami megfertőzi a madarat is.)
Ezek mellet kajafeltétnek kaphat még egy kis borsót vagy kukoricát, télen egy kis diót. Tavasszal salátát, tyúkhurt.

A szarkák kinn a természetben is esznek mindenfélét (rovarokat, húst, zöldet), ezt igyekszem én is visszaadni. Így a napi kétszeri tisztába rakással egyáltalán nincs szaga, és nem is olyan koszos. :)

Nálam nagyon bevált ez az etetési módszer (meg a pénztárcának is jó!), Szedrik minden évben rendesen átvedlik, szép egészséges, és "énekel" (utánozza a többieket, nem semmi az ő előadásában :mrgreen: )
Remélem segítenek a tapasztalataim! :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 21, 12:00
Hozzászólások: 1
Valódi név: Gergő
   
Hozzászólás 2010 máj. 21, 12:12 
Hello!

Ha valaki tud esetleg árva szarkafiókáról, szívesen felnevelném. Tudom hogy kell, mert volt már.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO