Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
Hozzászólás 2010 dec. 10, 21:53 
Jja, és NEM vagy hülye.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
Hozzászólás 2010 dec. 10, 21:51 
Cső Béla !

Pedig -szerintem- azt a jáspist jelenti. Ha jobban belegondolsz, be kell, hogy lássad, jó néhány kanári színt drágakövekről neveztek el. És itt elég, ha csak az achátra, opálra, kobaltra gondolunk...

Üdv:

canary1


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 dec. 10, 11:01 
lehet, h hülye vagyok, de ez nem a jáspist jelenti (mint az ásvány) http://monstone.hu/Asvany/Kepek/Oxidok/ ... don_2n.jpg

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2010 dec. 1, 15:23 
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
jasper képek tisztelettel kari


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2010 nov. 30, 19:59 
második rész. A mozaik mély színű akár elütő mozaik mintázat . A közelmúltban készített Canarió Ibériai -csoport Jasper első a maga nemében Spanyol országban a célja mind megnyerni az összes tenyésztőt e mútácíó Spanyol országban és Portugáliában ezek létre hoztak egy blogot mindenkit felkérnek, hogy látogassák meg a következő címen http://gicaja.blogspot.com

Van európai jasper klubb amely európa bajnokságot is hirdetett. Ez egy új mutácíó .
tisztelettel kari


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2010 nov. 30, 19:41 
A Jasper. A a tényező örökölt független és meghatározó . Beszélünk az SF jasper amikor a faktor csak az egyik szülőben van meg . A másik amikor a jasperben két tényező áll fen , ha mind két szülő jasper akkor az száz százalékos jasperől beszélünk.A kettős tényezőnél túl sok az eu melanin, van fekete, achát és izabela sorozat. A fekete vagy barna eu melanin szeretnénk látni , ha egy adott rajzolaton a fejét ,a háton és az oldalakon,amely jól jön ki a sötét lehetőleg egy felületen (alapszin) Ez a sötét alapszin legyen jól látható,fölötte a madár a rajzolaton az eu melanin a toll közepén (a kontúr toll) csökken és atoll széle sötétebb . aA külső szárny tollon csökkent az eu melanin a lipochrom szín jobban érvényesül (világos szárny) ez az úgynevezett tükör hatás,és ez követelmény a bírálatnál. A jasper tényező nem befolyásolja a phaeó melanin (vagy a lipocrom színt ) . A láb csőr összhangban van a melaninnal a jasper látható fehér sárga vagy piros lipochrom színben A sárga vagy piros színt lehet kombinálni . elefántcsont vagy mozaik tényezővel. A madarak fehér lipochrom színben fordulnak elő ez az uralkodó szín, vagy recesszív vit faktor A receszív faktor ad több kontrakxot. követelmény jaspernél az eu melanin ebezit csökken 40-60 százalékban . egyedi jelölés a fejen háton és az oldalakon sötétebb a túlzott melanin csökkentés a szárnyon és a farok tollak kontúrján nem kívánatos A tengely és kontúr toll függ a színezés erejétől. Nem látható barna phaeó melanin azul barna phaeó melanin egyátalánnem látható .Egységes alapszín jól látható.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 nov. 6, 21:57 
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 22:24 
Szia Crayfish!!!
Én meg azt mondom ezek a madarak nagyon szépek(hobbimadárnak),de nem érdemes párban rakni ha tényleg szép sárgákat akarsz akkor ezeket add el és vegyél mást,pl a Gutiznak szépek voltak a tavaly a Pannónián láttam őket.
Ezeket szerintem add el hobbimadárnak.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 18:25 
Köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadom őket!

Különben volt színtáplálás.

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 18:20 
Véleményem szerint ezek sárga madarak, csak színtáplálás nélkül sajnos ilyenné váltak, de ezt a két párt semmi esetre sem tenném össze, mivel mindkettő tollazata hosszú B-s madarak. Az utódok is ilyen foltosak maradnak majd. Mindkét madárhoz intenzív sárga párra lenne szükség!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 18:12 
Nem mozaiknak vettem, gyönyörű egyöntetű sárga volt amikor megvettem. Igen elkapkodtam, mert vedlés előtt vettem meg és nálam vedlett ki ilyenre. Megkérdeztem a tenyésztőt, valamelyik szülő volt mozaik.

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 17:00 
crayfish írta:
Sziasztok.

Csináltam pár képet a majdnem mozaik madaramról és a kiszemelt párjáról. Kíváncsi vagyok a véleményeitekre, tanácsaitokra.


Nem akarlak megbántani, de ezek a madarak igen messze állnak az ideális mozaikoktól.
Nem tudom milyen célból vásároltad őket, de ha mozaikokat szeretnél tenyészteni, akkor mielőtt vásárolsz próbálj meg informálódni, hogy milyen is az ideális madár és csak megbízható tenyésztőtől vásárolj, de ha csak hobbi célra vannak a szárnyasok akkor meg tökéletesen megfelelőek.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 19:12 
Látjátok feleim szümtükkel?
Lenne itt igény az információra!
Csak valaki aki a birtokában van osztaná már meg!
Remélem nem arra vár,h fizetős legyen az oldal?! :lol:

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 21:12 
Sziasztok.

Csináltam pár képet a majdnem mozaik madaramról és a kiszemelt párjáról. Kíváncsi vagyok a véleményeitekre, tanácsaitokra.
Kép
Kép
Kép

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 0:31 
'sztok!
Lehet,hogy off topic, de engem megfogott az, amit Shama ír a híbák örökletességéről. Eddig sehol nem olvastam erről. Ha esetleg Küzmi nyitna egy oldalt ennek, szerintem érdemes lenne erről diskurálni. Fűzött nyak-dominánsan öröklődik? Akkor megint belehúztam monoron! :evil:

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 12:27 
Lányos fiú, fiús lány mozaikvonal!
Szia Feri, szép napot mindenkinek! A kezdők érdekében kotyogok bele ismételten a felvetett témába. A kezdőknek mondom, de az sem baj, ha a nagy öregek is összeszedik gondolataikat!
Szóval tisztelt kezdők, a Feri írása és az általam elmondottak között nincs ellentmondás. Feri azt mondta el, hogy milyen következmények lehetségesek akkor, amikor mozaikot párosítanak mozaikkal, én pedig avval egészítettem ki, hogy normál párosítása mozaikkal is eredményezhet mozaik utódot. Mielőtt bárki hasra esne az olaszok előtt, egyszerűen fogalmazok, ők sem találták fel a „spanyolviaszt.” Feri által elmondott olasz gyakorlatban nincs semmi új. A genetikában egy kicsit is jártasak a módszert ismerik, máshol is alkalmazzák, a MAGYAR KANÁRISOK IS, legfeljebb ők az ösztönösnél megmaradtak. A genetika a módszert úgy nevezi közérthetően, hogy DOMINANCIA! Bizony bizony, minden élőlényben hasonlóan, vannak olyan tulajdonságok, melyek dominánsabban megjelennek egy azon restrészen is. Konkrétabban: a sötét szem, a sötét-erős haj, szőr, toll dominánsabb a világossal szemben. Hasonlóan a nagyobb test, nagyobb fej, tűzött nyak, hosszú láb stb., Persze, ezt egy tenyésztő, ha ismeri, akkor könnyebben kiküszöbölheti a COM szerint is hibás tulajdonságokat. Tudom, hogy a gyakorlat egy kicsit bonyolultabb az elmélettől, mert ha értitek a leírtakat, akkor megértitek, hogy a hosszú lábú madár párosítva rövidlábúval miért nem lesz ideálisan középhosszú lábú. Az utód valószínűen a dominánsan hosszú lábat örökli. Tehát a genetika megfelelő alkalmazása esetén is szükséges a tenyésztői szelekció. A legsikeresebb kiállítóknak ezért van sok madaruk, mert van miből válogatniuk. Visszatérve a fiús lány és a lányos fiú mozaikok párosításának következményeit egyszerűbben megértik azok, akik a válaszra először a bronzoknál keresnek feleletet! Tehát mikor kapunk kiállításra optimális intenzív-nem intenzív piros-fekete madarat? Melyik a hím, melyik a tojó? Ez az intenzív hatás, hogyan jelentkezik a mozaikok tenyésztésénél? A fehér madaraknál van e intenzív? Kérdéseimet kezdőknek szántam, de válaszolhatnak a mesterek is. A közös gondolkozáshoz további hozzászólót kívánok. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 8:32 
Szia,Anti én amit tapasztaltam,hogy magyarországon sajnos még sokan nem jöttek rá,hogy a mozaikban 2 vonal van.az olaszok azt mondják "linia Maschi"= vagyis hím vonal és "Linia Femelo"= tojó vonal.
Amint a Gutiz is leírta,hogy igazából ha valaki nagy maszkos mozaik hímet akar tenyészteni,akkor nagy maszkú hím és nagy maszkos tojó kell,ha a standart tojót szeretné akkor a hímnek kis maszkja és a tojó pedig fehér és a standart szerint megfelelő piros rajzolatokkal.
Sajnos én is anno nem ezt láttam a nagy öregeknél anno,hanem mindig hím vonalú hímet párosították,tojó vérvonalú tojóval és csodákoztak miért nem olyanok a fiókák ahogy ők elképzelték,hát egyszerű,nem?
Ennyit a nagy öregekről....

Ja még annyi,sokan azt hiszik mert kintről vásárolnak madarat természetesen a börzéről,mert az az olcsó és majd ő megmutatja megváltoztatja a világot,de amit nem értek,hogy annyi év kudarc után se jönnek rá,hogy nem csinálnak valamit jól és mivel elméletbe nagyon sokan értenek a kanárihoz hát meg is látszik,mert a zöme Monora termel.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 6:52 
A mozaik egy különösen érdekes genetikai tulajdonság. Mélyenszántó gondolatok helyett csak annyi, hogy máshol is előfordul. Még embereknél is. Persze ettől nem lesznek láthatóan KOCKÁSAK. A kanárinál majd minden színben megjelenik. Itt megint megkérdezem a tűzcsíz mesélyét. A melanin mozaikokból lettek a lipokron mozaikok, vagy fordítva? Mesének elfogadható lehetne a hímek pofafoltja alapján a tengelic is. Kezdőknek ajánlom, hogy ha szeretnének mozaikokat tenyészteni, akkor csak minőségi állományból vásároljanak, és nagyon tanulják meg a színezés trükkjeit. Később kisérletezhetnek is a normál és mozaik madarak párosításával, mint ahogyan az előttem megszólalók javasolták. Van egy kulcsszó. A mozaik hatás nemhez kötötten öröklődik. Ha ez igaz, akkor mozaik hordozó tojó nincs. Talán ez segít, üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 16, 21:31 
Na végre Gutiz megírta,hogy a mozaik vonalat hogy is szokták tenyészteni,mert sajnos a nagy öregeinknek erről nem sok fogalmuk volt,van vagy nem akarták mondani.

Hogy kinek mi volt az apja vagy anyja pontosan leírni nem lehet,mivel ha egy lipocrom madárral rakod párban pl. sárgával akkor dobhatnak, sárgát,mozaikot,sárga és sárga hordozókat.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 18, 22:29
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, Pécs, Pápa
Valódi név: Fajtik Gábor
   
Hozzászólás 2010 okt. 16, 17:15 
Köszönöm, akkor ezek szerint van egy gyengécske mozaik hímem a másik elvileg "normális" hím mellett! :)

gutiz írta:

Ez nem azt jelenti, de a Te madarad még lehet tojó, azok is szoktak énekelni csak nem teljes torokból:)

Akkor még figyelgetem és reménykedek!!! :)

Akkor a következő kérdés, hogy kinek lenne eladó tojója??? :) (Bár ez már lehet nem ebbe a topicba tartozik)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO