Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 1:36 
feketemarcsi írta:
Én nem is tartanék piros madarat, annak ellenére, hogy kell egy piros mozaik tojó, valamit kihozni, de nem lesz színezve, hisz nem is azért kell.

Nekem egyébként minden madár tetszik, ha az természetes, a tarka-barka és az egy színű is, a festett viszont csak a vásznon.

Persze, hogy sok minden kell még, csak szerintem szomorú, mikor egy szemmel láthatóan jobb formájú, rosszabbul színezett madarat megelőz egy jobban színezett kevésbé jó formájú. A forma elvileg öröklődik a színezés meg nem, mégis pontban a jobban színezett ér többet.

Nekem a zöldek a favoritok. :wink:

Nekem csak az ütött szöget a fejembe, hogy olyan országosan és nemzetközileg is elismert tenyésztőtől hallottam azt a mondatot, hogy nem színeztem, mert fiakat akarok tőle tavasszal, aki évtizedek óta foglalkozik vele. Ehhez jött még az az adalék, hogy egyes országokban a tenyész- és tenyésztésre kiválasztott madarakat sem színezik.

Szerintem ez azért elgondolkodtató, legalább is számomra...


Marcsi írd le annak a tenyésztőnek a nevét aki ezeket neked mondta hadd kérdezek rá tőle,lássam hogy is van ez.
Hol történt ez,hogy egy szemmel láthatóan jobb formájú, rosszabbul színezett madarat megelőz egy jobban színezett kevésbé jó formájú madarat.
A másik mi a követelmény egy bírálaton?Ki kell színezni a madarat vagy nem?
Igazából az a madár jó amelyiknek jó formája,színezése,kategoriája van minél közelebb a követelményeknek.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 1:32 
feketemarcsi írta:
Én nem is tartanék piros madarat, annak ellenére, hogy kell egy piros mozaik tojó, valamit kihozni, de nem lesz színezve, hisz nem is azért kell.

Nekem egyébként minden madár tetszik, ha az természetes, a tarka-barka és az egy színű is, a festett viszont csak a vásznon.

Persze, hogy sok minden kell még, csak szerintem szomorú, mikor egy szemmel láthatóan jobb formájú, rosszabbul színezett madarat megelőz egy jobban színezett kevésbé jó formájú. A forma elvileg öröklődik a színezés meg nem, mégis pontban a jobban színezett ér többet.

Nekem a zöldek a favoritok. :wink:

Nekem csak az ütött szöget a fejembe, hogy olyan országosan és nemzetközileg is elismert tenyésztőtől hallottam azt a mondatot, hogy nem színeztem, mert fiakat akarok tőle tavasszal, aki évtizedek óta foglalkozik vele. Ehhez jött még az az adalék, hogy egyes országokban a tenyész- és tenyésztésre kiválasztott madarakat sem színezik.

Szerintem ez azért elgondolkodtató, legalább is számomra...


:75:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fric32 2011 jan. 2, 1:37-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 dec. 31, 19:08 
feketemarcsi írta:
Ahogy vesszük... A rozsdás természetes, bár amit én láttam az inkább pala színű (kékes szürke) volt színezés nélkül, nagyon szép volt, rá is csodálkoztam, és többen is megkérdezték, hogy ez milyen színű madár, meglepődtünk, mikor kiderült, a piros viszont természet ellenes, ennyi erővel hajfestékkel is meg lehetne festeni.
Kicsit arra a divatra emlékeztet, mint amikor egy időben színes tintába állították a fehér virágokat és mindenféle színűek lettek, erre fújtak egy kis csillámot is, a virághoz már szinte semmi köze nem volt.

Szerintem itt is elment a dolog affelé, hogy ki tudja jobban megfesteni a madarat, nem az a kérdés, hogy ki tud szebbet, jobbat, tökéletesebbet tenyészteni.


Hát igen,Marcsi így van ahogy te mondod,csak egy színkanárinál az nem elég ha ki van jól színezve,hanem ott még van egy pár követelmény,azért mert jól van színezve még nem lesz bajnok egy madár,hanem alak,nagyság,rajzolat,tartás,összbenyomás,ezek is mind jónak kell lenni,ha ezek nem jók a színezés = 0.
A te írásaidból lejön,hogy neked nem való olyan madár amit színezni kell mert nem felel meg az elméleteddel,ezzel nincs is baj,mindenki azt tart amit akar.
Mivel a C.O.M előírta hogy az olyan madarakat amelyik színezhető ki kell színezni,akkor ha valaki versenyre indul az ki kell színezze,de én pl a tenyészmadaraimat is színezem amik már több évesek,mert az én szememnek nem tetszik ha nem olyan egy madár amilyenek lenni kell és nem tapasztaltam kevesebb fiókát hozna le mintha nem színezném.
Én például nem tartanék olyan madarat ami tarka barka mert zavarja a szememet,te pl látod el bírsz ájulni tőle.
Ezért jó,hogy szerencsére annyi féle madár van így mindenki tarthat olyant amit szeret,csak nem kell egy elméleteket állítani,mert hidd el az a sok ember a C.O.M-ba is valami fogalmuk van a madarakról,tartásuk,egészségügyi dolgaikról,stb

Boldog új évet és sok örömöt mindenkinek a madártartásba.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2010 dec. 31, 16:17 
fric32 írta:
Én személy szerint amit a Marcsi leír,hogy a színezett vagy amit nem színeztek él e tovább elég bugyuta dolognak tartom.
Szerintem egy madár életét ennél sokkal több tényező befolyásolja,mert annyi mindentől elpatkolhat a madár csak gondoljuk a légúti betegségekre,takamány,vitaminok stb nem sorolom fel de szerintem a színező lehet legutolsó helyre szorul.

Én megint azt mondom a szilvapálinka ártalmas ha napi 1 vagy több literel iszunk ha meg mércével akkor semmi bajunk,sőt.



Talán a színező anyag minősége sem elhanyagolható?!
Valóban szebb látvány egy piros színezetű madár, mintha rozsdás színezete lenne.

B U É K!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 dec. 31, 16:01 
Én személy szerint amit a Marcsi leír,hogy a színezett vagy amit nem színeztek él e tovább elég bugyuta dolognak tartom.
Szerintem egy madár életét ennél sokkal több tényező befolyásolja,mert annyi mindentől elpatkolhat a madár csak gondoljuk a légúti betegségekre,takamány,vitaminok stb nem sorolom fel de szerintem a színező lehet legutolsó helyre szorul.

Én megint azt mondom a szilvapálinka ártalmas ha napi 1 vagy több literel iszunk ha meg mércével akkor semmi bajunk,sőt.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2010 dec. 31, 0:28 
feketemarcsi írta:
Tudtommal készül egy ilyen kíérlet állatorvosok bevonásával, laboratóriumi körülmények között fogják tesztelni és megvizsgálni a madarakat és akkor kiderül, hogy ártalmas-e, vagy sem.


Szia!

Ugye nem arról beszélsz amikor néhány hónapja itt arról viccelődtem, hogy kéne csinálni egy ilyen kísérletet? :-)

feketemarcsi írta:
Szóval szerintem az a kérdés, kinek mennyi idős a legöregebb színezett madara, így gyorsan el tudjuk dönteni, van-e káros hatása a színezésnek, lerövidíti-e a madarak életét.
Pl. nálad hány éves a legidősebb színezett madár?


Ez nem bizonyítana semmit. Az átlagéletkort kellene nézni, vagy standard körülmények között, vagy kellően nagy számú tenyésztőnél, és az eredményeket megfelelő statisztikai módszerrel összehasonlítani.

Egyébként szerintem is a normális módon adagolt színezésnek nemigen lehet különösebb káros hatása.
A német tenyésztő nem színezi a madarait, mert nem érdekli a színe, és minden ország madarászatának megvannak a maga hagyományai és hiedelmei. (érdemes a külföldi forumokba is beleolvasni itt-ott)

Énnekem van két piros hímem (egy intenzív piros és egy bronz) mert szeretem a hangjukat, és színezve vannak, mert szebb látvány, ha rájuk nézek. (Nem tenyészmadarak)

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 dec. 30, 22:03 
Kedves Marcsi,ez tenyésztőtől függ,de a kérdés arról szólt,hogy ártalmas vagy nem,én véleményem az hogy nem ha normális dózisba kapják semmi bajuk,de én ezt veled nem fogom vitatni,tegyen mindenki saját belátása szerint.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 dec. 30, 18:57 
zildi írta:
feketemarcsi írta:
Szerintem inkább az a kérdés, hogy egy idősebb, vagy nem kiállításra szánt madarat érdemes-e terhelni a színezéssel, hiszen bírálat szempontjából nincs jelentősége, viszont a madár szervezetére felesleges megterhelést jelent.


A korábbiakban is beszélgettetek már a színezésről, és megállapítottátok azt is, hogy a színező lágy eleség természetes anyagokból van és nem ártalmas. Két madaram van, egy sárga tojó és egy piros achát. Ez utóbbit etettem Witte Molen Eggfood Red-el és szép pirosak lettek, a korábban inkább rozsdás színű tollak. Kiállításra nem viszem, nem tenyésztem, ha megrövidíti az életét, inkább nem adom a következő vedlésnél??!!


Szia Zildi:

Szerintem semmi bajuk nincs a színezéstől ha nincsen túlzásba adagolva,amivel meg te leírtad hogy színezel attól főképp nem,csak sajnos sokan ezt a hírt is azért terjesztik mert sajnálják a pénzt a színezőre meg nem is tudják hogyan kell adagolni,pedig nem nagy dolog.
Sajnos egyesek azért,hogy ne költsenek kitalálnak minden butaságot és félre értelmezik a dolgokat.
Egy példa:Ha szilvapálinkából napi egy pohárral iszol egészséges ha napi egy litere akkor már nem,kb így van a színezővel is.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2010 dec. 30, 16:56 
feketemarcsi írta:
Szerintem inkább az a kérdés, hogy egy idősebb, vagy nem kiállításra szánt madarat érdemes-e terhelni a színezéssel, hiszen bírálat szempontjából nincs jelentősége, viszont a madár szervezetére felesleges megterhelést jelent.


A korábbiakban is beszélgettetek már a színezésről, és megállapítottátok azt is, hogy a színező lágy eleség természetes anyagokból van és nem ártalmas. Két madaram van, egy sárga tojó és egy piros achát. Ez utóbbit etettem Witte Molen Eggfood Red-el és szép pirosak lettek, a korábban inkább rozsdás színű tollak. Kiállításra nem viszem, nem tenyésztem, ha megrövidíti az életét, inkább nem adom a következő vedlésnél??!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 nov. 19, 10:14 
Szia,

nem az a lényeg hogy hány éves a madár (kivéve az első 2 évet), hanem hogy milyen ciklusban van!
Normál időszakban felesleges a színezése, mert a már kinőtt tollakat nem fogod tudni színezni csak olajfestékkel :)
A vedlés előtti és közbeni időszakra kell koncentrálni...

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 21, 2:38
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2010 nov. 18, 22:03 
Hello Mindenkinek!

Én azt szeretném kérdezni, hogy bármilyen korú madarat lehet színezni?

ÜDV.: Csuszi


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2010 nov. 14, 17:16 
A színezésnél kitértem rá , hogy a madarakat már a fészekben színezik, és így nem tudják meg hogy melyik madár piros vérvonalú , mert a modern színező anyagokkal minden madarat kilehet színezni , pld a sárga feketét(zőldet) vörös feketére, sajnos sokan csinálják ezt is .Csak a faktor nélküli madarat nem lehet színezni. Tehát ,van egyfaktorú kétfaktorú ,és faktor nélküli.tisztelettel kari


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 nov. 13, 23:19 
berenyibela írta:
Sz'tok!
Shama feltett egy kérdést:
Idézet:
Színezhető-e a vad kanári?


Ez viszont részemről nem jelenti azt hogy egyetértek a tűzcsíz elmélet tagadásával, de a történeti hűség kedvéért,feltettem ezt a képet.


Tényleg szépen látható, de szerintem inkább a tényekkel kellene foglalkoznunk, mint múlttal értem ezalatt a tűzpinty és kanári kapcsolatát.

Nagyon örülnék neki, ha valaki egy rövid beszámolót, ismertetést írna az "azul faktorról".....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 nov. 13, 22:50 
Sz'tok!
Shama feltett egy kérdést:
Idézet:
Színezhető-e a vad kanári?

Hát,igaz hogy nem kanári, de naggyon rokon és valami,ha kicsit is, de megfogta.
Kép
Ez viszont részemről nem jelenti azt hogy egyetértek a tűzcsíz elmélet tagadásával, de a történeti hűség kedvéért,feltettem ezt a képet.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2010 nov. 9, 18:53 
Tisztelt Anti barátom ,én a te általad leírt színezéssel egyet értek ,de amint mondtam a hetvenes években így színeztük a madarakat, ahogy leírtam, a kanárinál van egyfaktorú ,két faktorú és faktor nélküli amint leírtam az egyfaktorú lehet sárga piros vagy fehér alapú,a két faktorú lehet piros sárga , vagy sárga fehér , vagy fehér piros hordozó ezért kétfaktorú és ezek a legértékesebbek a színkanári tenyésztőnek, mert ha piroshoz rakjuk őket akkor pirosak lesznek ha sárgához rakjuk akkor sárgák lesznek az utódok, pld sárga mozaik , vagy piros mozaik, külföldi szak irodalmak az interneten utalnak rá több példával, a faktor nélküli madarak pedig nem színezhetők, a legjobb színezővel sem lehet őket színezni. A hetvenes években a piros lipochrom kanáriknál az aljtollazatban fekete beütések voltak sőt fekete sapkás madarak is előjöttek gyakran , a fiatal kanáriknál. Ezt azzal magyarázták ,hogy a tűz pinty keresztezésével maradt meg a madarakban . Én azt is állítom hogy igen is van piros faktorú madár amit a modern színező anyagok nélkül is lehet színezni, pld sárga répával nagyon szép piros madarak voltak tőle akkoriban, de azt nem tagadom hogy a mostan elő állított színezők sokkal jobbak és szebb a madár tőle. Hogy lásd hogy igazam van amit mondok ,volt két éve egypár sárga szatíném a fészekben lett négy kis madár három gyönyörű sárga lett és egyikben piros tollak jöttek ki rajta színezés nélkül.Ezt kénytelen lettem színezni négy hónapos korban és győnyőrű piros lett .Tehát piros fakktórú madár lett,ez piros vérvonalú madárnak mondom én.az a jó ebben a leírt mondatokban hogy nem vitatkozni akarok hanem egy másik elméletet ismertettek a színezéssel kapcsolatban.Tisztelettel kari


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 nov. 5, 18:32 
Az a piros nem ez a piros!
Kedves kanárisok! Kari mester hozzászólásához engedjétek meg, hogy tegyek néhány megjegyzést. Elöljáróban reményemet fejezem ki azért, hogy végre vitánkba bekapcsolódik egy olyan személy is, aki komoly kanáris múlttal, ismerettel rendelkezik. Amennyiben személyét illetően nem tévedek, és azonos hajdani vizsgáztatómmal, akkor külön kérem, hogy a további vitában aktívan vegyen részt, és esetleges véleménykülönbségünkre közösen keressünk elfogadható megoldást.
Először is a faktorok kérdésében nem látom értelmét a további pontosításnak. Alapjában a kanárisok többsége ezt az elméletet követi, elfogadja. Elfogadja annak ellenére, hogy talán egy szót sem ért belőle. Ezt azért merem leírni, mivel néhány előadásomon láttam, hogyan csukódnak le a szemek, amikor a genetikával kapcsolatban néha elkapott a hév. Biztosan hibáztam ilyenkor, mivel azt hittem, hogy ami nekem érdekes, az másoknak is az. Azóta igyekszem minden tudományoskodást mellőzni, és hétköznapi fogalmakkal logikus érveket keresni elméletem elfogadtatásához. Tehát a színezés alapszabályainál általam leírt megfogalmazásban, ami a színezhető kategóriát jelöli, hasonló a faktorokkal történő Kari által megfogalmazottakkal. Azért írtam, hogy hasonló, mert ebből nem mindent fogadok el. Ez viszont most megint messzire vinne, ezért inkább ismételten csak utalok arra, mi szerint a piros a serinusoknál kreált szín.
A sárgarépás régi gyakorlat, szintén hasonló a németeknél általam leírt mai gyakorlattal. A hasonlóság itt a szelekcióban rejlik. A régi magyar gyakorlat „színezés előtti” szelektálása mégsem egyenértékű a mai igényeket követő legjobban színezhető egyedek COM-nak megfelelő szelektálással. A sárgarépás piros soha nem lesz kiállításon nyerő piros! Az a piros bármennyi sárgarépával tömjük madarunkat, soha nem lesz olyan piros, mint a késztermék chantax pirosa. A VITAMINOK CSAK EGY HATÁRON BELÜL HASZNOSÍTHATÓAK!
Jó dolog az Internet, de van egy nagy hátránya a könyvekkel szemben. A gondolat eredeti szándéka a második-harmadik hozzászóló után elvész. Az ember, ha kiáll elmélete mellett, akkor hamarosan azt érzi papagájjá vált, mivel újra és újra ismételheti önmagát. Azok, akik ismerik madarász múltamat, azok tudják, hogy első kiállításaimtól is, mindig bemutattam néhány keresztezést. Se, szeri se száma azoknak a konkrét tapasztalatoknak, amit ebből merítethettem. Csak érdekességként említem, hogy kísérleteimet mindig valamilyen kiválasztott fajjal, de azok több példányával végeztem. 2010.-év nálam a pirókok éve. Itt 16 tojó, és hasonló egyedszámú hím keresztezése már nyújt valamennyi támpontot a következtetésekre. Ha visszatérünk a kanárihoz, akkor elmondom, hogy a tűzpinty legendáját 12 pár tisztavérű madárral próbáltam igazolni. AZ EGÉSZ EGY MESE. A tűzpinty történetét szeretném egyszer hallani olyantól, aki legalább a második, harmadik keresztezést elérte, vagy látta. Elméletem szerint a kanári nagyon sok fajjal keresztezhető, a lehetséges variáció több ezer. Továbbtenyésztésre esélyt a serinusok között kereshetünk, de itt egyikük sem piros. Színezni viszont közülük is többet színezhetünk. Sokadszor leírtam, hogy a tűzpinty nem serinus hanem carduelis. Keresztezhető a kanárival, hasonlóan a szintén „MOZAIK” fejű másik carduellissel a tengeliccel is. Mi történik, ha ezeket párba állítjuk egy sárga kanárival?
Első évben kapunk egy 50-50 % melanin kanári carduelis hibridet. Mi lesz ezt követően? Mivel tegyük össze a hibrideket? Az én tapasztalatom az, hogy innen az ügy halott, mivel a serinusXcarduellis hibridek meddők! Ennek ellenére elvben menjünk tovább. Tételezzük fel, hogy a nagy számok alapján találunk termékenyítő hím hibridet. Ezt megint tegyük párba egy sárga kanári tojóval. Az utód 75-25 % kanári carduelis melanin hibrid. Nem folytatom, folytassátok, ha még mindig nem győztelek meg benneteket. Ahhoz, hogy itt legyen legalább egy termékeny hím hibrid, ehhez több ezer madár párbaállítása szükséges. Pedig még mindig csak a harmadik évnél tartunk, és madarunk még jobb esetben is csak tarka. Mikor lett ebből piros mozaik, piros, vagy piros fekete kanári? Kari ebből a carduelis keresztezésből soha! Az én elméletemet igazolja a színezésekkel kapcsolatban a más fajok és fajták esetében elvégzett kísérletem is. Színezés nélkül az összes vad pirók, keresztcsőrű, zsezse, piros színe eltűnik, és előjön eredeti genetikai alapszíne a sárga. A dolog a kanárira is igaz. Ezt az is bizonyítja, hogy az alakkanárik, amiket a színkanáríktól külön irányzat szerint szelektáltak, tenyésztettek szintén színezhetőek. Aki nem hiszi, járjon utána!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2010 nov. 3, 15:37 
A madaraknál van egyfaktorú madár ami csak sárga, vagy piros, vagy fehér, két faktorú ami a sárgát is és a pirosat is hordozza vagy fehéret sárgát, vagy fehéret és pirosat is hordoz ezek a leg értékesebb madarak. és van faktor nélküli madár ami nem veszi fel a színt akárhogy színezzük Tisztelettel kari


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2010 nov. 3, 15:29 
Régen amikor még nem ismerték a színező anyagokat ,vagy nem férhetünk hozzá pld a határ zár miatt ,úgy színeztük a piros madarat ,hogy az első költést nem színeztük. Azért mert így kitudtuk szelektálni azokat a madarakat amik nem piros vér vonalúak ,mit értek ezalatt a fészekben volt négy kismadár kettő sárga lett a másik kettő piros beütésű /narancsos/madár lett . A pirosast és a narancsos kismadarakat félre tettük , a többit eladtuk és a negyedik hónapban elkezdtük színezni a következő képen ,reggel csak reszelt sárga répát adtunk neki, délutánra mind megették ,ekkor délután négy órakor kaptak megint tojásos lágy eleségbe reszelt sárga répát,reggel kezdődött előröl az egész. A madarakon elkezdtek jönni a tüzpíros tokok, nagyon szép píros madarak lettek.az első évben az evező tollaknak nem kell pirosnak lenni. A második fészket és a harmadik fészket a fészekben is pirosítottuk ezek tiszta piros madarak lettek. Így az egész állomány piros vérvonalú lett. Mivel csak olyan madarak lettek meghagyva tenyész madárnak amik kis korban nem lettek színezve és lehetett így látni hogy melyik a piros vérvonalú madár ez sajnos el lett felejtve a Magyar tenyésztőknél és így kipusztúlt szinte a píros vérvonal. ellentétben antival én igen is állítom hogy létezik a madarakban a piros intenzitás vagyis hajlam. a tűz pinty kereszteződéséből. tisztelettel kari


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2010 okt. 27, 12:49 
Shama írta:
A kanárik színezése kezdőknek
KEDVES FÓRUMOZÓK... Üdv Lakó Antal


Köszönöm!


Bird írta:
Sziasztok!...


Neked is köszönöm!

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 okt. 27, 6:50 
A félreértés elkerülése érdekében
Valóban nem a színezés a halálozás kiváltója, ott, ahol azt mértékben alkalmazzuk. A KÍVÁNT szín eléréséhez a gyakorlat egyedi. Így van, aki már a tojásrakás előtt a szülőknek is adja, ezt én feleslegesnek tartom. A FIÓKÁK ETETÉSE színezővel teljesen logikus, hiszen a tollképződés, tollasodás a fejlődésük része. Ilyenkor nyílván a szülők is eszik a színezett lágyeleséget, és általánosságban nem is lesznek betegek. A német példa nem erre utalt, hanem arra, hogy a szülök ilyenkor közel sem olyan színesek, mint azt sokan feltételezik. Ugyanis a következő színezési ciklus a vedlés, amikor nem kerülnek a kiadásra, kiállításra szánt fokozottan színezett madarak csapatába. Ezt nevezhetjük német precizitásnak, spórolásnak, gondosságnak, vagy aminek akarjuk. Tény az is, hogy a németek pontosan követik a madarak életciklusait is, és ennek megfelelően etetnek. Pihentetett időben náluk a kanári nem eszik mást csak fénymagot. A tojás etetését sem véletlenül tartom kerülendőnek, annak ellenére, hogy hajdan ez volt a kanárik kiemelten fontos nevelője. A LEGTÖBB MADÁR ETTŐL, vagy a TOXINOKKAL fertőzött magoktól betegszik meg, pusztul el. A legnagyobb hiba, ha a színezőt gyári tojásos eleséggel úgy etetjük, hogy azt még jól megfűszerezzük lereszelt kemény tojással. A poros állagú gyári takarmányt inkább csak kevés vízzel, vagy reszelt sárgarépával nedvesítsük meg. Az utóbbira is figyeljetek! A KILENC ÉVES KANÁRI KIS HAZÁNKBAN RITKA MINT a FEHÉR HOLLÓ. A tenyésztőjét és gazdája gondosságát dicséri. Üdv. Lakó Antal


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO