Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 3, 10:36 
Hú fiúk!

Ezek fantasztikusak! :31:

Szia Zsolt!
Hasonló kalitrendszer tervezési fázisában vagyok, de a fiók megoldásánál elakadtam. :(
Segítenél a Te megoldásod leírásával? :oops:
Nagyon hálás lennék, ilyet még nem csináltam!
Nálam annyi lenne a különbség, hogy ablakok elé kerülne a kalitrendszer és a hátulja is rácsos lenne a fény miatt.
(Van egy két oldalról üveges előterem, oda szeretnék a mostani kalitok helyett valami hasonlóan szép és esztétikus megoldást.)

Előre is köszönöm, és mégegyszer gratulálok mindkettőtöknek!! :D

_________________
Moncsi


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 3, 9:51 
Szia!

Szuper!!! Nagyon esztétikus, s látszik, hogy funkcionálisan is átgondolt! Gratulálok!
Ugyan kisebb munkával, de én is most végeztem a csicsörkéimnek egy 12 fakkos szobai kalitrendszerrel:
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 2, 21:52 
1 hét alatt elkészült az első kinti röpdém. Barátnőmel ketten építettük szerencsére hamar megvolt:)
Kép
4m hosszú,2m magas,1,4m széles
Kép
Belülről
Kép
Most csak sirálykák, kanárik és rizsek vannak kint az ékfarkú,ezütcsörű csapat majd május végén megy ki, amikor melegebb, van .
Sirálykák
Kép
Kanárik
Kép

Kép

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 11:06 
Ne az alapvető "élelmiszert" etesd onnét, hanem mondjuk a csemegét, amivel "kényeztetni" lehet őket. A fűrtös kölesre szinte mindegyik madár bukik, vagy mondjuk egy kis zöldségmix...

Előtte kb egy héttel megszoktatod velük, majd a befogás után a kalitka "hűlt" helyére még pakolsz csemegét.
Így nem kell majd "órákat" várni, mire bemennek mert mondjuk nem éhesek. A csemege látványa remélhetőleg hamarabb odavonza őket.

Ezzel a módszerrel nem hiszem hogy akár a nevelési időszakban is bonyodalmat okoznál.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 10:08 
És ha csak a mageleséget teszed a kalitba? A lágy meg a kukac meg lehetne máshol. Vagy egyszerűen csak úgy időzíteni a nagy vadászatot, hogy épp ne legyenek babák sehol.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 24, 21:22 
ckuzmos írta:
De gondolom a befogó kalit nincs bent folyamatosan...
Ha hozzászoktatod őket és "csak" abban adsz nekik enni, akkor könyebb lenne a dolog.


Igen, valószínűleg ez jó megoldás lehet. Ha mindig bent van a befogókalit, működhet a dolog. Esetleg az aggasztana, hogy egy-egy befogás után (ami mindig ajtócsapódással, riadalommal jár) az óvatosabbja nem merne bemenni, aminek beláthatatlan következménye lehet a fiókanevelő pároknál.
Mondjuk a hálós zavarászás semmivel sem finomabb módszer... :D

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 23, 23:54 
Csaba!
Éppen erről van szó!
Csak abban kaptak enni, nem féltek belemenni egyáltalán! És nem kicsi kalit volt, csak a batár röpdéhez képest volt kicsi.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 23, 23:38 
waxbill írta:
Nyuzilla írta:
...Nálatok nem működne valami hasonló?


Szia!

A fajok óvatossága és kíváncsisága eltérő (fajon belül az egyedek sem egyformák ebből a szempontból).
De tény, hogy míg a kis kubapintyeket könnyen megfogom, az aranymellű asztrildokkal már sokkal nehezebben boldogulok, vörös amarantot pedig még egyetlen egyszer sem tudtam elkapni befogókalittal.


De gondolom a befogó kalit nincs bent folyamatosan...
Ha hozzászoktatod őket és "csak" abban adsz nekik enni, akkor könyebb lenne a dolog.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 23, 22:41 
waxbill írta:

Sziasztok!

Még egy gondolat a befogáshoz. Nálam rendszerint a következőképpen zajlik:
1. Rájövök, hogy most már aztán tényleg nem halogathatom a fiatalok elválasztását.
2. Elhatározom, hogy nem töröm őket és befogókalitot használok, mindenféle csemegével telepakolva.
3. Csekélyke szabadidőm minden percét kihasználva ülök a madárházban, a szememet a befogókalitra meresztve.
4. Másnap ugyanez a program, a kis kubák ki- be járnak, de pont azok, akiket meg a akarok fogni, a legóvatosabbak.
5. Harmadnap a program ugyanez, eredmény minimális.
6. Negyedik nap káromkodok egy akkorát, hogy összerezzen még a szomszéd is, fogok egy hálót, fél óra múlva be van fogva az összes madár, amit be akartam fogni.

Hát ez a "módszer"... :D
:22:

Azt hiszem ennél jobb megoldás sajnos tényleg nincs!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 23, 22:20 
Nyuzilla írta:
...Nálatok nem működne valami hasonló?


Szia!

A fajok óvatossága és kíváncsisága eltérő (fajon belül az egyedek sem egyformák ebből a szempontból).
De tény, hogy míg a kis kubapintyeket könnyen megfogom, az aranymellű asztrildokkal már sokkal nehezebben boldogulok, vörös amarantot pedig még egyetlen egyszer sem tudtam elkapni befogókalittal.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 23, 22:05 
Sziasztok!
Még csibe koromban jártam egy bácsinál, aki hullámos papagájokat tartott egy fél kertnyi röpdében. Egy pár huliért mentünk, és el sem tudtam képzelni, hogy fogja kikapkodni őket akkora helyről. A trükkje az volt, hogy első perctől kezdve egy kis kalitkában kaptak csak enni a madarak, aminek az első rácsos oldala valahogy fel volt kötözve. A bácsi berakott egy marék fürtös kölest, kijött a röpdéből, megmarkolta a zsinórt, és várt. A madarak csak úgy özönlöttek a kalitkába!!! Mikor már jópár volt bent, leengedte a kalitka lapját, és válogathattam a madárkák közül.
Nálatok nem működne valami hasonló?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 23, 21:07 
Hegedűs Zsolt írta:
Tudom, innentől kezdve már nincs túl sok okosság.....
Marad a kishálóval világosban, rohangálva, leizzadva vadászat. Hadd nőljön az adrenalinszint! :lol:


Sziasztok!

Még egy gondolat a befogáshoz. Nálam rendszerint a következőképpen zajlik:
1. Rájövök, hogy most már aztán tényleg nem halogathatom a fiatalok elválasztását.
2. Elhatározom, hogy nem töröm őket és befogókalitot használok, mindenféle csemegével telepakolva.
3. Csekélyke szabadidőm minden percét kihasználva ülök a madárházban, a szememet a befogókalitra meresztve.
4. Másnap ugyanez a program, a kis kubák ki- be járnak, de pont azok, akiket meg a akarok fogni, a legóvatosabbak.
5. Harmadnap a program ugyanez, eredmény minimális.
6. Negyedik nap káromkodok egy akkorát, hogy összerezzen még a szomszéd is, fogok egy hálót, fél óra múlva be van fogva az összes madár, amit be akartam fogni.

Hát ez a "módszer"... :D

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 23, 8:52 
Check írta:
Köszönöm a gyors és tartalmas választ! Ezek szerint nem lehet kicsi a villany vagy gázszámlád:)

Biztos, hogy hozzátesz a számlához, pontosan nem tudom, hogy mennyit. A 2006/07-es enyhe télben egyátalán nem kellett fűtés.
A szigetelést elég alaposan megcsináltam, a röpde "U" alakjában. A szendvics szerkezet: Belülről- nádszövet 1-1,5cm, 0,8 mm pozdorja, hőtükör fólia, 5 cm -es austroterm, hőtükör fólia, 1 cm polikarbonát. Ez határolja az északi- észak-keleti oldalt. A tető fele is ilyen, a másik fele dél felé pdig ugyancsak polikarbonát. Tehát eléggé hőcsapdaként működik a szerkezet.
Tapasztalatok:
Télen, nappal +5-6 fok hőkülönbség fűtés nélkül borús időben, amennyiben süt a nap, úgy kb. +10-15 foknyi is lehet az eltérés a kinti hőmérséklettel szemben.
Ez azt jelenti, hogy +2-3 fok külső hőmérsékletig gyakorlatilag nem megy fűtés, vagy csak nagyon ritkán kapcsol be. Ha ettől hidegebb van, akkor kapcsol be a belső termosztát, hozzávetőleg 6-8 fokos benti hőmérséklet alatt.
A mai napon, mikor verőfényes napsütés van, a kinti hőmérséklet 0 fok, szerintem benn 12-15 fok lesz délutánra.
Valamint a röpdén belül leválasztottam a 6 méteres részből egy 2 méteres részt télre, egy ideiglenes polikarbonátajtóval. A fűtést ebben a részben helyeztem el. A nagyobb rész felé persze egy 20x20 cm nyíláson kijárhatnak a madarak. Ezáltal ez a 4 nm-es rész melegebben tartható, kevés fűtéssel még nagy hidegben is.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 23:26 
Köszönöm a gyors és tartalmas választ! Ezek szerint nem lehet kicsi a villany vagy gázszámlád:)

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 23:21 
Elsősorban polikarbonáttal van bevonva, illetve északról zárt, szigetelt is.
A röpdében 8-10 fokot tartok, tehát volt, hogy bekapcsolt az automata fűtés, mikor kint mínusz 5-10 fok volt.
Az egész egy védőház tulajdonképp, de a 6 méterből 2 le van választva belül télen, elsősorban ezt kapta meleget. Persze "kijárásuk" van a külső 4 méterbe is, ami ugyancsak zárt most. Odúkat leszedtem már 1,5 hónapja.
Fajok: zebrapinty, rizspinty, kanárik, mexikói pirók, kínai törpefürj.
Ezek tökéletesen bírják, alig bírtam őket leállítani a költésről. A zebrák és fürjek még most is tojnak ide-oda.

Papagájok közül szerintem hozzászoktatva bármelyik bírja ezt a körülményt. Az ausztrál fajoknak, illetve magashegységieknek a 0 fok meg sem kottyan. De nálam dél-amerikai fajok is voltak ebben a röpdében, meg ázsiaiak is, afrikaik is, 0-5 fokkal alkalmanként télen.
Néhány példa, amiket tartottam: énekes pagáj, nimfa, rozella, pennant, skarlátszárnyú, törpepapagáj, szilvafejű papagáj, barnafülű papagáj, vörösfarkú papagáj, hegyi papagáj, barraband.
A kína papagájok most is megvannak, ők imádják a telet, úgy rontanak ki fürdeni a hóba, hogy csak lesek:
talán látszanak a hópihék:
Kép

Amúgy közelebről:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 23:14 
Én megpróbálnám ideiglenesen leválasztani a röpdéből egy részt, és odaszoktatnám őket, kajával, vagy világítással. Szerintem inkább nappal kajával próbálkoznék. Így apránként be lehetne fogni őket, sérülés nélkül!

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 23:05 
"Díszmadátrtól" kérdezném,hogy a kinti röpdéd fűtött vagy csak polikarbonáttal be van vonva? Védőházikó van bent vagy csak az aduba tudnak bemenni éjszakára? Milyen fajok birják ezt? Ahogy képekből láttam kanári,zebra,ékfarkú?!
2.Olvastam,hogy papagájokkal is foglalkoztál azok közül melyik bírja kint télen a kisebb fajók közül?!
Bocs a sok kérdésért:)

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 22:47 
Az a baj ám, hogy a volierben tereptárgyak is vannak: oszlopok, faágak, beültetett növények. Tehát túl nagy hálóval nem igazán lehet hadonászni, s igazán végig sem tudok pl. futni a röpdén.
Ma például a polikarbonáttal burkolt röpde előtt este kívül / holdvilág erős volt/ végigsétáltam, s benn máris néhány madár elkezdett repkedni, megijedve a rávetülő árnyéktól, hallottam ahogy rácsnak csapódnak. Pedig ég benn egy 15 W-s irányfény nekik éjjel.
Attól félek , ha bemegyek este, tuti hogy olyan ribillió lesz, hogy csak na. Mivel nincsenek teljesen maguknál, félek kárt tennék ezzel a manőverrel bennük.
Tudom, innentől kezdve már nincs túl sok okosság.....
Marad a kishálóval világosban, rohangálva, leizzadva vadászat. Hadd nőljön az adrenalinszint! :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2008 jan. 22, 23:06-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 21:31 
Szevasztok!

Nekem nincs hatméteres röpdém , de egy kétszer kettesben is elég nehéz lenne segédeszköz nélkül madarat fogni.
A csapda kalitot olyannak javasolnám aki egésznap ráér felette gubbasztani és egy hektáros a pöpdéje.
Az akvarisztika egyik nagyon jó kelléke a HÁLÓ!! :lol:
Kis kalitban kis háló, nagy kalitban nagy háló. Egy fél óra alatt az összes madár kivan fogva, de itt is határozottan egy kiszemelt egyedet kell elkapni ,annál rövidebb a kergetésük. Nálam még probléma nem adódott az űzésből, bár nem lehet teljesen kifárasztani őket , inkább legyen nekik is egy kis szünet...!

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 22, 21:14 
Szia Gyula!
Ez nálam is így történt, pedig csak a kalitokban vannak még a madarak!
Mindig van egy olyan, aki ijedős, és csinálja a fesztivált. Muszáj volt bekapcsolnom a világítást, hogy újra lenyugodjanak.

_________________
zozimo2


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO