Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 17:57 
Helló Sinó!

Én már jó pár éve kolóniában tartom a hullámosokat(jobban szeretem csapatban látni a madaraimat, mint páronként külön)
Télen fűtetlen helyen vannak így max 2-3 hetente kapnak ilyenkor főtt tojást! Almát/répát pedig heti 3-4 alkalommal felváltva! Aztán Február huszadika körül elkezdem adni a lágy eleséget, minden héten egyre több napon, még végül már heti 5 alkalommal kapnak! Aztán az odúkat felrakom Március 15. körül. Folyamatosan kaják a lágy kaját (kotlás alatt is). Majd amikor elkezdenek kelni a fiókák onnantól kedve Október Végéig minden nap kannak a lágy eleségből, napi kétszer! Szerencse vagy nem, de nem volt túlpörgött madaram... Az igaz, hogy mindig csak annyit kapnak, amennyit 30 perc alatt maradéktalanul megesznek! A mennyiség természetesen mindig változik, attól függően, hogy mennyi és mekkora fiókák vannak! A mennyiséget neked kell kitapasztalni!
Szerintem ha folyamatosan szokva vannak a madarak, ritkán fordul elő túlpörgés, de nem lehet kizárni!!!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 17:13 
Jelentem, ma hajnalra kikelt a 3. huli fióka :) Most aztán nagyon látszik közöttük a korkülönbség, mennyivel kisebb a most kikelt. A többiek valósággal óriások hozzá képest :)

Amúgy visszatérve az előző kérdésemre, nem tojt a tojó... bár kerek a hátsója, de lejjebb ment, mostmár nem olyan nagy. Lehet kakált egy kiadósat :D

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 20:16
Hozzászólások: 81
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 14:25 
Warhawk írta:
Sinó írta:
Helló! Azt szeretném kérdezni , hogy a kólloniában tenyésztett a hullámosoknak hogy adjam a lágyeleséget? Arra gondolok ,hogy a kikelt fészek miatt elvileg naponta kell adni de viszont a többi kotló tojót ezzel túlpörgetem!? Így hány naponta adjam nekik? Köszi. Üdv....

Na, ez az egyik hátránya a kolóniás tartásnak. Sem a párokat nem tudod felügyelni sem az étrendjüket "párokra szabni". Itt vagy egyszerre vagy sehogy. Esetleg kellően alacsonyan tartva a lágyeleség szintet nem fognak a többiek túlpörögni. Szvsz.

Köszönöm a válaszod! Akkor ezek szerint adjam minden nap csak kevesebbet? Sajnos helyhiány miatt nem tudom őket külön rakni!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 13:51 
Sinó írta:
Helló! Azt szeretném kérdezni , hogy a kólloniában tenyésztett a hullámosoknak hogy adjam a lágyeleséget? Arra gondolok ,hogy a kikelt fészek miatt elvileg naponta kell adni de viszont a többi kotló tojót ezzel túlpörgetem!? Így hány naponta adjam nekik? Köszi. Üdv....

Na, ez az egyik hátránya a kolóniás tartásnak. Sem a párokat nem tudod felügyelni sem az étrendjüket "párokra szabni". Itt vagy egyszerre vagy sehogy. Esetleg kellően alacsonyan tartva a lágyeleség szintet nem fognak a többiek túlpörögni. Szvsz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 20:16
Hozzászólások: 81
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 13:38 
Helló! Azt szeretném kérdezni , hogy a kólloniában tenyésztett a hullámosoknak hogy adjam a lágyeleséget? Arra gondolok ,hogy a kikelt fészek miatt elvileg naponta kell adni de viszont a többi kotló tojót ezzel túlpörgetem!? Így hány naponta adjam nekik? Köszi. Üdv....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 18, 23:08 
Lenne egy fontos kérdésem. Úgy tűnik a tojóm, mintha tojni készülne. Lehetséges ez? Még van alatta 5 tojás (mondjuk úgy néztem, 2 fias belőle, 3 teljesen rózsaszín :( ) , elképzelhető, hogy fog még tojni? Megint úgy kerekedik és lüktet a hátsója, mint mikor tojásokat rakott. :?

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 18, 22:33 
Cingiii írta:
Rigóbaba,
kb 10 naposan kezd nyílani a szemük, de van h előbb, s van, h később...:D
gratulálok hozzájuk, széépen nőnek.
látod, mondtuk, h nem kell izgulni. :D



akkor kb. jövőhét hétfőn kell nyílni a szemüknek. Őket könnyű lesz kézhez szoktatni, a szülők nagyon kedvesek, nem problémáznak azon, ha benézünk. Nem úgy, mint a nimfák :(

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 jan. 18, 22:22 
A hím 3 éves, a tojó 2010 tavaszi.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 jan. 18, 19:07 
feketemarcsi írta:
Majd meglátod, amik nálad kelnek, ugyanolyan bohócok lesznek, főleg, ha egy csapatba választod le őket a normálokkal. Nálam a standardok, félstandardok semmilyen rosszalkodásban nem maradtak le a többiektől az oviban. :lol:

Már ha lesznek fiókák! A tojónak nem túl szimpatikus a hím, egyenlőre már az is nagy eredmény ha megtűri maga mellett. :evil:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 18, 18:30 
Rigóbaba,
kb 10 naposan kezd nyílani a szemük, de van h előbb, s van, h később...:D
gratulálok hozzájuk, széépen nőnek.
látod, mondtuk, h nem kell izgulni. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 18, 17:45 
Nézzétek már milyen nagyok :)
Kép

Hány naposan nyílik ki a szemük?

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 jan. 16, 23:49 
Frici írta:
És a repülés nehezebben megy nekik, mint a normál huliknak? Olvastam valahol, hogy kicsit korlátozott a röpképességük a nagy testméret miatt, és hogy inkább kalitkában jobb tartani őket, mint röpdében.

Korábban nekem sem tetszettek, de a legutóbbi börzén nem tudtam nekik ellenállni és hirtelen felindulásból vettem egy párat. A színeik fogtak meg, szebb a tollazatuk és a tenyésztésük is nagyobb kihívást jelent. Az enyémek alig tudtak repülni mikor megvettem őket. Valószínűleg sosem láttak röpdét. A két hónap alatt mietőtt behoztam volna őket a hím elég jól megtanult repülni, de a tojónak legfeljebb a zuhanórepülés megy. Ő inkább mászik. Igaz ez sokkal inkább annak köszönhető, hogy landoláskor nehezebben megy neki a megkapaszkodás, mivel egyik lába kissé ki van fordulva, amit a vásárláskor sajnos nem vettem észre. Viszont nagyon szép, a pofája olyan, mint egy kis habcsók. Sokkal nyugodtabbak de valóban nem olyan bohócok, mint a normál hullámosok. Az étvágyukra nem lehet panasz, a hasukat nagyon szeretik. :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 16, 20:35 
És a repülés nehezebben megy nekik, mint a normál huliknak? Olvastam valahol, hogy kicsit korlátozott a röpképességük a nagy testméret miatt, és hogy inkább kalitkában jobb tartani őket, mint röpdében.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 16, 16:27 
Nagy Tamás írta:
Elhiszem, hogy annyiba kerültek!

Igazából az összkép nem tetszik a standardokon! Nagy fej, nagy testméret stb, persze tudom, hogy "ez a cél" náluk!
Nekem sokkal jobban tetszenek a normálok, melyek szép nagytestűek, de nem standardok!



Sziasztok! Akkor nem vagyok egyedül :lol: ! Én sem szeretem a standardokat. Nagy böhöm mogorva madaraknak tűnnek, pont az a huncut tekintet vész el, ami a kicsikben olyan szimpatikus. :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 16, 16:22 
Elhiszem, hogy annyiba kerültek!

Igazából az összkép nem tetszik a standardokon! Nagy fej, nagy testméret stb, persze tudom, hogy "ez a cél" náluk!
Nekem sokkal jobban tetszenek a normálok, melyek szép nagytestűek, de nem standardok!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 16, 16:20 
Nagy Tamás írta:
Értem!

Nem, nem párban volt annyi, csak a hím! De tényleg nagyon szép volt, (mondom én aki nem szereti őket) Azért nem vettem meg....



miért nem tetszik a standard?

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 16, 16:10 
Értem!

Nem, nem párban volt annyi, csak a hím! De tényleg nagyon szép volt, (mondom én aki nem szereti őket) Azért nem vettem meg....

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 16, 16:06 
képzeljétek, nem biztos, de talán van harmadik fióka :) a camerán keresztül egy pillanatra mintha 3 kis csupaszság lett volna bent. :) De olyan érdekes... a csőrével hanyattfordítja a picit, és úgy eteti meg, míg a nimfa fióka felemeli a fejét és úgy tartja és úgy etetik. Furi, mekkora különbség van 2 faj között. Ügyesek, pedig meg sem mutatta nekik senki, hogyan kell, mégis tudják. Pont beszélgettük itthon, hogy míg egy ember sokszor nem tudja, hogy mit kezdjen a babával, ez a kis pici tollas meg szinte azonnal.
Milyen okos volt aki feltalálta a webcamerát :) hasznos dolog :)

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 16, 16:04 
Helló Marcsi!

Igen, láttam őket!

Tudod, hogy nem igazán tetszenek nekem a standardok (egyik sem :lol: :wink: ).... Bár a a legutóbbi Monorin majdnem elcsábultam, egy nagyon szép zöld hímet láttam, azt hiszem 4 ezer forintért!?

Akartam is kérdezni, hogy hogy tapasztalod? Kevesebbet esznek a standardok?

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 16, 15:53 
feketemarcsi írta:
Én akkor szoktam először kitakarítani, mikor már a legkisebb is tokosodik.



Így-így...

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO