Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 feb. 16, 9:17 
Szia Tomi!

Faj, fajta, alfajnak nézz utána mert nálam agresszívabbak durván fognak fejedre koppintani a fórumon :shock:
A fajtát használtad valamelyik fórumon, ezt papagájoknál ne használjuk.
Az ékes és a vörösbegyű pedig külön fajok, a neophema pedig azt hiszem a nemzetség, de ebben meg én nem vagyok 100%-ig biztos.
Nekem a kutyulmányokról az a véleményem, hogy némely esetben érdekesek, szabadni is szabad,törvény nincs rá, de azért ha lehet inkább ne mááááááár:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 16, 1:36 
Szia Betty!

Jól írtad a vörösbegyű és az ékes latin neveit! Valóban két különböző madárka, de inkább én úgy fogalmaznék, hogy a a neophema fajon belül, két különböző alfaj!(még amelyik nagyon hozzájuk kapcsolódik az kékhomlokú=shmuck= neophema elegans, ha jól rémlik a latin neve).
Összerakni őket szabad, de nem bisztos, hogy igazából van értelme, hiszen a végeredmény hibrid madarak, bár vannak tetszetős hibridek is bizonyos fajoknál(lásd. egy kína és nagysándor hibrid hím nekem kimondottan tetszik), de csak kézzelneveltnek lehet jó kedvencként!
A tisztavérű fajok és alfajok tenyésztésének fenntartása nem lehetséges a hibrid egyedek esetleges továbbtenyésztésével, már ha egyáltalán termékeny(sok hibrid terméketlen)!
Csak érdekességként említem, hogy mikor kezdő voltam a neophemák terén és az első pár sárga ékesem vásárlása után nem sokkal elpusztult a tojó, vennem kellett egy másikat a megözvegyült hím mellé!
Egy zöld ékes tojónak gondolt fiatal madarat vettem látatlanba. A börzére volt lebeszélve. A madár nem is volt még kiszinesedve, én is zöldfülű voltam és elment az első szezon. A következő tavaszra már kiszinesedett az ékes tojónak gondolt madár, de valahogy nem igazán hasonlított egy vadszínű ékes tojóhoz a képek alapján. Aztán odúfeltétel következett és vártam a csodát! A vége a story-nak az lett, hogy civakodott a párnak gondolt madár és a tojónak gondolt madár egy schmuck-ékes hibrid hím volt valójában, amitől olyan nehezen tudtam megválni, hogy csuda!
Akitől vettem, mondtam neki, hogy fasza gyerek vagy, mert rámsóztál egy hibridet, de ő azt mondta, hogy ő is ékesnek vette, mivel az eladót még fogalmatlanabbnak ismertem neophema ügyben, mint akkor magamat, így megtanultam, hogy látatlanba ne vegyek madarat és rendesen meg kell néznem, hogy mit veszek!
Egy másik dolog, ami viszont még belefér. Volt olyan neophemás is ismerősöm, akinek volt ékese, vörösbegyűje, bourkja stb.
Szóval több pár. Egyszer az egyik pár ékesénél lefordult a hímje, nem tudott hozzá párt venni, de viszont volt egy szóló vörösbegyű hímje. Ígyhát összetette őket. A madarak párba álltak és költeni kezdtek, de ő tudatos és korrekt tenyésztő volt, ezért hibrid fióka szóba se jöhet, ez pár madár dajka madár volt neki. Más ékes és vörösbegyű párok tojásit keltették és neveltek tisztavérű neophemákat!

Bocs a regényért!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 22:35 
Tehát a neophema splendida (vörösbegyű) és a neophema pulchella (ékes) két különböző faj. Összerakni őket nem szabad, ha jól értelmeztem... :roll:

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 22:20 
Hibrid (biológia)
"A hibrid biológiai értelemben két különböző fajhoz tartozó egyed kereszteződéséből vagy keresztezésével létrejött, mindkét szülő genetikai tulajdonságát hordozó utód és ezeknek utódai."


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 22:09 
Sziasztok!

A törpés topikban már többször elhangzott, hogy nem szabad pl. a feketefejűt párba állítani a fisherrel mert hibrid utódok születhetnek.....mi a helyzet a vörösbegyűnél?
Ha ékessel állítom össze az jó? Legalábbis a kis vörösbegyű hímem párja egy vadas ékes volt. Náluk nem lesznek hibrid utódok? :oops: Vagy ennél a fajnál nincs ilyen?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 19:50 
laczkó tamás írta:
Peti!

Eszembe jutott egy gondolat egy régebben felvetett kérdésre a vörösbegyűekkel kapcsolatban!
Miszerint lehet-e több párt is együtt költetni?
Marcsi is leírta tapasztalatait, nála 2 pár gond nélkül költött.
Egy pár éve, mikor még nekem is voltak glanzaim, elég sokat telefonáltam infó ügyben.
A legtöbben a páros költetést említették a standard neophema dobozkalit(100x50x50) méretben, de volt egy idősebb úriember, akinek a neve nem ugrik be, de nála egy nagyobb röpdében több pár(5-7) is eredményesen költött. A lényeghez még az is hozzátartozott, hogy fiatal koruktól együtt voltak az idegenvérű glanzok és mikor beértek az odurakás után figyelte őket és amelyik agresszívvabb viselkedést mutattott, azt kivette a kolóniából és utána megmaradtak az egymással megférő párok!
Ezt csak érdekességként említem, működhet a többpáros költetés a vörösbegyűeknél!
Én anno két párt vásároltam. Egy költő és egy ivarérett párt. Egy helyre került a 4 madár, de a költő pár tojója domináns volt a másikkal szemben és állandóan zavarta, enni alig hagyta, pedig még csak odu sem volt a láthatáron. A vége páros elhelyezés volt, ott szépen működtek.
Én egyébként nem igazán vagyok a kolóniás költetés híve semmilyen fajnál, még a békésebbeknél sem, sokkal jobbak a tenyészeredmények a páronkénti elhelyezésnél! Ez az én véleményem.


Köszi!! :mrgreen:

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 13:40 
conure írta:
Már amelyik, mértékkel eszik! Nekem van olyan párom, hogy meg kellett vonni tőlük, mert túlzásba vitték a zabálást, és adódtak problémák. Azóta minden ok.

Ezt sem hittem volna :shock:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 13:38 
...ide írom, mert ez ott értelmetlen lenne.

Warhawk írta:
Normál gritt esetében? Én úgy hiszem, hogy mértékkel eszik belőle...

Már amelyik, mértékkel eszik! Nekem van olyan párom, hogy meg kellett vonni tőlük, mert túlzásba vitték a zabálást, és adódtak problémák. Azóta minden ok.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 13:09 
conure írta:
Warhawk írta:
A normál gritt esetében a madár még ha megszakad sem tud annyi kalciumot magához venni ami problémát okozhatna.(

Hát ez nem éppen így van....

Normál gritt esetében? Én úgy hiszem, hogy mértékkel eszik belőle... no persze itt is közbeszól, hogy az a normál gritt mit is tartalmaz... mármint mi is a "normál" :D

Szerintem (mivel ez már nem az adott faj függő kérdés témává vált) vigyük át >>>IDE<<< a folytatását.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 13:06 
Warhawk írta:
A normál gritt esetében a madár még ha megszakad sem tud annyi kalciumot magához venni ami problémát okozhatna.(

Hát ez nem éppen így van....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 12:44 
dino írta:
Bevallom én is szoktam tojásrakás előtt és alatt kalciumot adni a madaraimnak. :oops:

Ez nem baj, csak a valóban kiváló minőségű és jól felszívódó kalcium készítmények lehetséges mellékhatása volt az amit Betty is tapasztalt. A normál gritt esetében a madár még ha megszakad sem tud annyi kalciumot magához venni ami problémát okozhatna. Elég szerencsétlen időzítés kell, hogy ez összejöjjön, de sajnos láthattuk néha összejön... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 11:47 
Warhawk írta:
A fiókanevelés már a tojásrakás után jön, ha minden rendben megy :D Szóval szvsz akkor az nem számít soknak (bár ezt úgy mondom, hogy a calcilux-ot nem ismerem).
Calcilux: "1 adagoló kanálnyi (kb 4 gr) kétszer egy héten, 100 gr lágyeleséghez vagy 250 ml ivóvízhez adagolva" Szóval (ezek után) szerintem kétnaponta lehet egy picit sok lesz.

Köszi! Azt hittem, hogy fiókaneveléskor jobban szükség van a kalcium bevitelre. Bevallom én is szoktam tojásrakás előtt és alatt kalciumot adni a madaraimnak. :oops:


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 1:42 
Peti!

Eszembe jutott egy gondolat egy régebben felvetett kérdésre a vörösbegyűekkel kapcsolatban!
Miszerint lehet-e több párt is együtt költetni?
Marcsi is leírta tapasztalatait, nála 2 pár gond nélkül költött.
Egy pár éve, mikor még nekem is voltak glanzaim, elég sokat telefonáltam infó ügyben.
A legtöbben a páros költetést említették a standard neophema dobozkalit(100x50x50) méretben, de volt egy idősebb úriember, akinek a neve nem ugrik be, de nála egy nagyobb röpdében több pár(5-7) is eredményesen költött. A lényeghez még az is hozzátartozott, hogy fiatal koruktól együtt voltak az idegenvérű glanzok és mikor beértek az odurakás után figyelte őket és amelyik agresszívvabb viselkedést mutattott, azt kivette a kolóniából és utána megmaradtak az egymással megférő párok!
Ezt csak érdekességként említem, működhet a többpáros költetés a vörösbegyűeknél!
Én anno két párt vásároltam. Egy költő és egy ivarérett párt. Egy helyre került a 4 madár, de a költő pár tojója domináns volt a másikkal szemben és állandóan zavarta, enni alig hagyta, pedig még csak odu sem volt a láthatáron. A vége páros elhelyezés volt, ott szépen működtek.
Én egyébként nem igazán vagyok a kolóniás költetés híve semmilyen fajnál, még a békésebbeknél sem, sokkal jobbak a tenyészeredmények a páronkénti elhelyezésnél! Ez az én véleményem.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 19:43 
dino írta:
Fiókanevelés alatt, a minden második nap adagolt kalcium kiegészítő (calcilux) soknak számít?

A fiókanevelés már a tojásrakás után jön, ha minden rendben megy :D Szóval szvsz akkor az nem számít soknak (bár ezt úgy mondom, hogy a calcilux-ot nem ismerem).



Calcilux: "1 adagoló kanálnyi (kb 4 gr) kétszer egy héten, 100 gr lágyeleséghez vagy 250 ml ivóvízhez adagolva" Szóval (ezek után) szerintem kétnaponta lehet egy picit sok lesz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 feb. 15, 8:06-kor.
Update


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 17:49 
Warhawk írta:
Betty írta:
Szerintetek a felhalmozódott kalcium okozhat ilyen problémákat?

Nem is a felhalmozott, hanem a bevitel okozta ideiglenesen magasabb vér-kalciumszint. A tojásrakás utáni időszakban a veszteség pótlására minden következmény nélkül adható jól felszívódó kalcium kiegészítés, a galibát (ezek szerint) csak a tojásrakás alatt illetve azt közvetlen megelőző időszakban adagolt nagyobb mennyiségű kalcium okozhat.

Fiókanevelés alatt, a minden második nap adagolt kalcium kiegészítő (calcilux) soknak számít?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 17:19 
Warhawk írta:
Nem is a felhalmozott, hanem a bevitel okozta ideiglenesen magasabb vér-kalciumszint. A tojásrakás utáni időszakban a veszteség pótlására minden következmény nélkül adható jól felszívódó kalcium kiegészítés, a galibát (ezek szerint) csak a tojásrakás alatt illetve azt közvetlen megelőző időszakban adagolt nagyobb mennyiségű kalcium okozhat.
:59:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 16:58 
Betty írta:
Szerintetek a felhalmozódott kalcium okozhat ilyen problémákat?

Nem is a felhalmozott, hanem a bevitel okozta ideiglenesen magasabb vér-kalciumszint. A tojásrakás utáni időszakban a veszteség pótlására minden következmény nélkül adható jól felszívódó kalcium kiegészítés, a galibát (ezek szerint) csak a tojásrakás alatt illetve azt közvetlen megelőző időszakban adagolt nagyobb mennyiségű kalcium okozhat.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 16:39 
jojo írta:
Lipót Péter írta:
Üdvözlök Mindenkit!! Olyan kérdésem lenne hogy valaki megpróbálkozott már hogy
2 Fénypapagáj párt együtt tartson és tenyéssze is őket annak ellenére hogy állítólag nem ajánlott ????? Esetleg valaki hallott már ilyenről??
Azért kérdezem mert sokan kérdezik tőlem hogy lehet-e együtt tartani több párt de erről soha nem tudok tapasztalatokkal szolgálni!!



Hali!


Peti, szégyenszemre csak most vettem észre ezt a hsz-at.Nagyon szívesen leszek az első tesztelő ha szponzorálsz egy vadas színű párt.. :D :D (amiket elvittünk Tőled tavaly, jól vannak)
Most egyedül övék a kb.10 m3 röpde, csak elférnének..


Szia! Örülök, hogy jól vannak a madarak! Hát egyenlőre sajnos már nem fogok tudni neked vadas párral szolgálni, mert
az összes fiatalom le van már foglalva.......Ha kicsit előbb szólsz.... :wink: :wink:

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 16:36 
conure....olvastam tegnap a könyvben leírtakat és valószínű túl sok kalciumot kapnak a madaraim :(
Mától nem adom nekik, csak maximum költési időszakban pár napot, illetve vedlésnél.
Szerintetek a felhalmozódott kalcium okozhat ilyen problémákat?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 29, 13:00
Hozzászólások: 20
Valódi név: Simonfai Mária
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 15:18 
Helló!
Nekem is voltak vörösbegyűim,két pár volierben.Nálam semmi gond nem volt,nagyon békés madarak.Két pár minimum három odú.Amikor az egyik tojóm elpusztult,mindkét hím etette a másikat és a kicsiket is.Néha volt egy kis futkározós kergetőzés,de nem túl agresszívan.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO