Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 11:35 
Sziasztok!
Még egy hétig várok, utána szeretném felvenni valakivel a kapcsolatot hogy vegyek egy másik Jákót...
Bébi kellene aki már őnállóan eszik.
Most jelenleg 110000,- van amit erre tudok szánni.
Talán még kapható ennyiért valahol.
Zénó lány volt, most fiú kellene mert ha vissza kerül Zénó legfeljebb tenyésztem őket, hely van nekik és kedvem is van hozzá.
Most hogy nagy autóval járok a garázs üres, akár fűthető is.
Zala, Vas, Somogy, Veszprém megye területén érte is tudnék menni a céges autóval, persze az ezekkel szomszédos megyék széle sem gond.
Ha valaki tud bébi jákót, szóljon!

Köszönöm! Laci

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 23:00 
molnarl.g írta:
Igazad van! Lehet hogy mégis Jákó lesz...anyagilag még az az elérhető számomra, a kakaduk, arák biztosan sokkal drágábbak...
Tudsz esetleg megbízható tenyésztőt "közülünk" akivel beszélhetek Jákó ügyben?
Rosszul írtam: Zénót Mánfáról hoztam.


Mizo (Katinak van egy ismerőse akiről Kati csupa jót mondott) én Árnyék Andrást bonapartemadar.hu ismerem, Kakapo tőle van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 22:48 
Igazad van! Lehet hogy mégis Jákó lesz...anyagilag még az az elérhető számomra, a kakaduk, arák biztosan sokkal drágábbak...
Tudsz esetleg megbízható tenyésztőt "közülünk" akivel beszélhetek Jákó ügyben?
Rosszul írtam: Zénót Mánfáról hoztam.

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 22:43 
molnarl.g írta:
Eddig nézegettem a hírdetéseket hátha rá akadok Zénóra, közben azon gondolkodtam hogy talán nem bírnék mégegyszer Jákót venni, mert mindig Zénó jutna róla eszembe...
Igazából nyugdíjas koromra szerettem volna egy nagyobb madarat, addig még van 25évem, de lehet hogy megveszem életem legnagyobb madarát!
Amire gondoltam: sárgabóbitás kakadu, kék-sárga ara, nemes, vagy fehér bóbitás...
Nem tudom hogy nekik mennyi a korrekt áruk? Kinél érdemes érdeklődni?


Nekem amikor elpusztult a tengeri malacom, hoztam a következőt aki ott remegett egy állatkereskedésben úgy érzem megmentettem azzal, hogy sokkal jobb körülményeket biztositottam neki mint a legtöbb ember.

Szerintem a következő jákóval sem lesz gondod, azt döntsd el, hogy miért választottad a jákot és a többi fajta ugyanezt tudja nyujtani neked ? Hiszen van már Totyi! Sok állat között megoszlik a szeretet, nem biztos, hogy érdemes két -három 'gyereknél' többet vállalni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 22:23 
Eddig nézegettem a hírdetéseket hátha rá akadok Zénóra, közben azon gondolkodtam hogy talán nem bírnék mégegyszer Jákót venni, mert mindig Zénó jutna róla eszembe...
Igazából nyugdíjas koromra szerettem volna egy nagyobb madarat, addig még van 25évem, de lehet hogy megveszem életem legnagyobb madarát!
Amire gondoltam: sárgabóbitás kakadu, kék-sárga ara, nemes, vagy fehér bóbitás...
Nem tudom hogy nekik mennyi a korrekt áruk? Kinél érdemes érdeklődni?

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 21:18 
molnarl.g írta:
Erre felé elég kevés tenyésztő van, főleg aki Jákóval foglalkozik...
Zalaegerszegen két állatkereskedés van, oda tettem ki papírt, és megkértem őket hogy szóljanak ha felkínálnak nekik ilyen madarat.
Sajnos erdő közelében, dombos vidéken élek, sok a ragadozó, kóbor macska, kutya, stb.
Félek hogy áldozatul esett, most raktam ki először a kalitkával, és eddig csak a lakásban repülhetett.
Zénót Mánd-ról hoztam Pécs mellől, már beszéltem a tenyésztővel, ha esetleg haza találna...
Valószínű Zénó II.-t is tőle fogom venni, csak egy kicsit messze van.


Zéno II remélem segít feledtettni a fájdalmat, talán szerencséd lesz és nem pusztult el és egyszer talán visszakapod.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 21:07 
Erre felé elég kevés tenyésztő van, főleg aki Jákóval foglalkozik...
Zalaegerszegen két állatkereskedés van, oda tettem ki papírt, és megkértem őket hogy szóljanak ha felkínálnak nekik ilyen madarat.
Sajnos erdő közelében, dombos vidéken élek, sok a ragadozó, kóbor macska, kutya, stb.
Félek hogy áldozatul esett, most raktam ki először a kalitkával, és eddig csak a lakásban repülhetett.
Zénót Mánd-ról hoztam Pécs mellől, már beszéltem a tenyésztővel, ha esetleg haza találna...
Valószínű Zénó II.-t is tőle fogom venni, csak egy kicsit messze van.

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 19:11 
molnarl.g írta:
Mostanában minden este bújom a madár hírdetéseket, hátha valaki már Zénót akarja eladni.
Volt egy hölgy aki kibírhatatlan Jákót, ingyen el ajándékozna, írtam neki de nem válaszolt...
Volt egy Szombathelyi illető aki "vadon befogott 1999-es születésű"" Jákót hírdetett, ha vadon volt befogva, akkor honnan tudja hogy 1999-ben született? Ő sem válaszolt eddig, nézem az Expresz, OLX, és egyéb hírdető oldalakat.


Ez egy nagyon jó ötlet ha esetleg tudsz a környéken tenyésztőt kérd meg ha valaki eladásra kinál neki madarat akkor szóljon, az állatkereskedésekbe is be szokták vinni őket eladásra vagy csak mert találták , Kufuka nyoma igy lett meg , hogy állatkereskedésben elmondta aki megtalálta, hogy talált egy ilyen madarat és kérdezte milyen eleség kell neki.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 19:00 
Mostanában minden este bújom a madár hírdetéseket, hátha valaki már Zénót akarja eladni.
Volt egy hölgy aki kibírhatatlan Jákót, ingyen el ajándékozna, írtam neki de nem válaszolt...
Volt egy Szombathelyi illető aki "vadon befogott 1999-es születésű"" Jákót hírdetett, ha vadon volt befogva, akkor honnan tudja hogy 1999-ben született? Ő sem válaszolt eddig, nézem az Expresz, OLX, és egyéb hírdető oldalakat.

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 18:54 
Ne haragudjatok rám, senkit sem szerettem volna megbántani, de ilyenkor minden megfordul az ember fejében.
Apám 20 éve nyulakat tenyésztett...neki mindegyik egyforma volt, több mint 100-an voltak, és azért tartotta hogy pénzt kapjon értük...
Nekem most van két törpenyuszim, számomra ők Bandi, és Böbe és nagyon fontosak számomra.
Nekem Zénó nem egy Jákó volt, hanem A JÁKÓ, A ZÉNÓ!
Tudom mindenki pótolható, de ha másik madarat vásárolok Ő már NEM A ZÉNÓ lesz.
Kérlek benneteket ne ítéljetek meg, de szerettem Zénót, ezért hiányzik, nem az ára miatt, hanem személyisége miatt, mert ő volt gyermekkori vágyam beteljesülése, mert ott voltam mikor az első szót kimondta, mert reggel hozzá keltem fel korábban, mert éjszaka ha megriadt felkeltem és vele voltam...
Most is minden nap, minden percben gondolok rá, és azért imádkozom hogy egyszer mikor haza jövök itt legyen újra a kalitkájában.
Nem számít milyen állapotban, csak itt legyen, velem legyen...
Elnézést kérek mégegyszer, hogy hiányzik ZÉNÓ!

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 18:18 
conure írta:
molnarl.g írta:
Remélem, hogy nem fogták el a kiállításon (pont akkor volt a Nemzetközi Madárkiállítás a közelben), és nem rabolta el egy tenyésztő...
Megpróbálom megszerezni a csak szombaton kiállítók listáját...esetleg ha valaki tudna ebben segíteni azt megköszönném...

Hát igen, ha valaki elrabolta, akkor az csak tenyésztő lehetett, mert az mind rabló :!: :!: Főleg akik hétvégén kiállítottak :idea: :idea: (de ha baj van, akkor jó ha lehet tőlük kérdezni, no meg madarat venni)
Gondolom a hobbi madarászok, meg a totál laikusok mind vissza adnák, mert azok becsületesek mind egy szálig!!!!
Az eszedbe sem jut, hogy akik kiállítottak, és a kiállítást szervezték (és megengedték neked, hogy ott is kiplakátold) azok is olvassák ezt a fórumot???
Egyébként hogyan is lehet elrabolni azt ami szabadon, gazdátlanul kóborol :?: :?:
Az ország kb. ezer tenyésztőjének több ezer pár madara közül nem szökik meg annyi összesen, mint ahányat "elveszít" egy-két felelőtlen házikedvenc tartó :!: :!: (Talán érdemes lenne ezen is elgondolkodni)

Egyébként ugyanazok állítottak ki szombaton is, mint vasárnap!



Persze, hogy nem szökik meg egy sem ... bezárják őket életre aztán jó napot , tartják őket mint a disznót haszon állatnak éppen csak , hogy nem vágják le , mert úgy kevesebbet ér. Ezt felesleges volt ide irnod, különösen az nem túl tapintatos, hogy azt piszkálod akinek most ugyis pont elég baja van. Kivánok minden 'tenyésztőnek' hasonló életet, bezárva egy 1,5 x2 m cellába ahol gondosan vigyáznak rá, hogy nehogy megszökhesen.Az meg külön jó ha egy tágassabb ketrecbe többet is összeraknak. Ja persze tudom a madaraknak ez direkt jót tesz, nem szabad őket 'felelőtlenül' emberként kezelni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 18:09 
molnarl.g írta:
Remélem, hogy nem fogták el a kiállításon (pont akkor volt a Nemzetközi Madárkiállítás a közelben), és nem rabolta el egy tenyésztő...
Megpróbálom megszerezni a csak szombaton kiállítók listáját...esetleg ha valaki tudna ebben segíteni azt megköszönném...

Hát igen, ha valaki elrabolta, akkor az csak tenyésztő lehetett, mert az mind rabló :!: :!: Főleg akik hétvégén kiállítottak :idea: :idea: (de ha baj van, akkor jó ha lehet tőlük kérdezni, no meg madarat venni)
Gondolom a hobbi madarászok, meg a totál laikusok mind vissza adnák, mert azok becsületesek mind egy szálig!!!!
Az eszedbe sem jut, hogy akik kiállítottak, és a kiállítást szervezték (és megengedték neked, hogy ott is kiplakátold) azok is olvassák ezt a fórumot???
Egyébként hogyan is lehet elrabolni azt ami szabadon, gazdátlanul kóborol :?: :?:
Az ország kb. ezer tenyésztőjének több ezer pár madara közül nem szökik meg annyi összesen, mint ahányat "elveszít" egy-két felelőtlen házikedvenc tartó :!: :!: (Talán érdemes lenne ezen is elgondolkodni)

Egyébként ugyanazok állítottak ki szombaton is, mint vasárnap!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 17:29 
Már egy hétig kint volt Zénó kalitkája, holnap kitakarítom és begurítom a garázsba, már nem reménykedek hogy magától visszajön.
Ma rajzoltam egy 20km átmérőjű kört a lakhelyem köré a térképen, és holnap amennyi települést tudok végig plakátolok.
Írtam a Neo Rádióba Boroséknak, mert úgy emlékszem a Lajosnak is van papagája, talán együtt tud érezni velem, és bemondják hogy elveszett...
A helyi rádiónak is írtam, de nem válaszoltak.
Tettem ki a Sparban, a CBA-ban plakátokat engedéllyel, de mire másodszor mentem már nem volt kirakva...
Holnap még a Tesco-ba próbálok meg kirakni, mert ott mindenki megfordul a környékről.
Ha ez sem vezet eredményre, és az eddigi próbálkozásaim sem, valamint a Ti kedves segítségetek, akkor sajnos el kell gondolkodnom egy másik Jákó vásárlásán...ha közben haza jön Zénó akkor legfeljebb kettő lesz...éppen pár hete vettem egy zsák Versele-s Jákó kaját...
Nem vet fel a pénz, de pár dologról szívesen lemondok, hogy újra "gyerek"---Jákó---zsivaly legyen a házamban.

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 30, 22:58 
molnarl.g írta:
A Fiat Ducato hátuljára is ki plakátoltam, hogy elveszett, sokat járok vele a környéken...hátha valaki megszán, és vissza adja...
Sajnos amilyen hidegek vannak éjszakánként, félek hogy nem vészeli át.
Remélem, hogy valaki megtalálja és vissza juttatja.
Remélem, hogy nem fogták el a kiállításon (pont akkor volt a Nemzetközi Madárkiállítás a közelben), és nem rabolta el egy tenyésztő...
A kiállítás területén is kiraktam több plakátot is, de aki csak szombaton volt az nem tudhatja kié a madár...
Megpróbálom megszerezni a csak szombaton kiállítók listáját...esetleg ha valaki tudna ebben segíteni azt megköszönném...


Hideget kibirja, Kakapo majus elejen tunt el eloszor hideg esos idoben, 1-3 fok lehetett éjszaka. Ami létezik hircsatorna probald meg elerni aki el és mozog tudjon rola a kornyeken. A tenyesztoktol en is felek ... jo uzlet egy 'potya' jako... szomszed falukban is jo ha tudnak rola, Kakapo a szomszed faluig elrepult, miutan nem talalt haza.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 márc. 30, 21:46 
A Fiat Ducato hátuljára is ki plakátoltam, hogy elveszett, sokat járok vele a környéken...hátha valaki megszán, és vissza adja...
Sajnos amilyen hidegek vannak éjszakánként, félek hogy nem vészeli át.
Remélem, hogy valaki megtalálja és vissza juttatja.
Remélem, hogy nem fogták el a kiállításon (pont akkor volt a Nemzetközi Madárkiállítás a közelben), és nem rabolta el egy tenyésztő...
A kiállítás területén is kiraktam több plakátot is, de aki csak szombaton volt az nem tudhatja kié a madár...
Megpróbálom megszerezni a csak szombaton kiállítók listáját...esetleg ha valaki tudna ebben segíteni azt megköszönném...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 31, 10:28
Hozzászólások: 102
Valódi név: Czeglédi Balázs
   
Hozzászólás 2011 márc. 30, 20:40 
Bár nem vagyok Jákós, de papagájaim vannak és szomorú, hogy ilyen topicnak egyáltalán lennie kell...
molnar.g tudom, hogy közhelyt mondok de mi mást tehetnél, mint hogy kitartassz és nem adod fel, mert mint tudjuk, "az ember remél, akkor is hamár nem él" vagy "a remény hal meg utoljára"...

_________________
Czeglédi Balázs


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 17:47
Hozzászólások: 16
Valódi név: Rákos Marianna
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 9:41 
Semmi aron ne add fel a remenyt!!!! Kufuka eloszor egy het utan lett meg, masodszor 4 nap utan, szoval meg semmi nincs veszve!! Ha egy olyan ember talalja meg aki neme ert hozza es soha nem is vagyott jakora, a gyuru alapjan azonositani fogjak tudni!!!!!!!

Nagyon szoritunk es nagyon bizom a becsuletes megtalalo joindulataban!!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 9:15 
africz írta:
molnarl.g írta:
Eltelt a 2. nap Zénó nélkül...többet már semmi nem lesz a régi...
Vele egy gyerek kori álmom teljesült...most elveszett...
Kérem a Jóistent, hogy vegyen el bármit, csak őt adja vissza!

Megkerül! Én is pont igy csüggedtem és előszőr 3 nap után lett meg.

Tegyél meg mindent , plakát stb és a Jóisten is segíteni fog. Leht , hogy egy fa tetején retteg még valahol ha éhes lesz oda megy vkihez azért imádkozzunk, hogy jó ember legyen és keresse a visszaadás lehetőségét.



Nekem 5 nap után lett meg Sámson!!! Ne add fel Laci!!!!!!!

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 9, 9:56
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 7:50 
Ne add fel Laci!!!! Sokat gondolok Rátok!! Nagyon remélem megsegít a Jóisten és visszajuttatja valahogy Zénót Hozzád, csak tegyél meg mindent!!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 28, 19:42 
molnarl.g írta:
Eltelt a 2. nap Zénó nélkül...többet már semmi nem lesz a régi...
Vele egy gyerek kori álmom teljesült...most elveszett...
Kérem a Jóistent, hogy vegyen el bármit, csak őt adja vissza!

Megkerül! Én is pont igy csüggedtem és előszőr 3 nap után lett meg.

Tegyél meg mindent , plakát stb és a Jóisten is segíteni fog. Leht , hogy egy fa tetején retteg még valahol ha éhes lesz oda megy vkihez azért imádkozzunk, hogy jó ember legyen és keresse a visszaadás lehetőségét.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:48
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO