Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 3, 6:08 
Szervusz Feri !

Na ha így bejönne a 2 milliárd a Lottón, akkor nem kellene többet szűkőlködni a szakanyagok terén, mert mindent lefordítattnék nektek....

ahogy leírtam a neved, rögtön arra gondoltam, hogy lehet, hogy Te leszel az, csak valami miatt nevet változtattál......

Béla a legtöbb tenyésztőt ismeri személyesen is, talán tud Kecskemétiről is...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 1, 18:55
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 2, 19:15 
Kedves Lajos!

Köszönöm a jó tanácsot és a kedves képet. Az igazság az, hogy [u]én vagyok[/u] Baglyas Ferenc, csak az előző jelszavamat elfelejtettem. Egy másik fórumon is chat-elgetek és így tértem vissza ide új nickname-el.
Jó lenne, ha Kecskeméten lennénk még páran, akik chabóval foglalkoznak. Ismerek néhány tenyésztőt, akinek korábban volt ebből a fajtából. Azt látom, hogy a chabo tenyésztése nagyon nehéz. Eleve a csibék 1/2-e-1/4-e rövidlábú. Kevés a szép fajtajelleges tenyészállat. Magyarországon a díszbaromfisok zömmel a nagytestű fajtákat tenyészti. Talán ezek gazdasági haszna miatt is.
Szerintem a törpe díszbaromfi tartása már némileg rokon a díszmadártenyésztéssel.
A vázolt nehézségek ellenére kitartok a chabo tenyésztése mellett. Anyagilag kész ráfizetés, de nagyon nagy örömmel csinálom. Bóta Bélától vettem két babos tyúkot augusztusban. Nagyon szépek, fajtajellegesek. A hozzájuk vásárolt kakas már kevésbé volt chabo jellegű, ezért ezt lecseréltem egy Budapesten vásárolt igazi rövidlábú kakasra. A két kakastól lett 1,5-0,5 tyúkaljnyi csibe októberben a két tyúktól (a második kakas csak a második kelés csibéi felének az apja. Így van két rövidlábú növendék (egy kakaska és egy jércike) valamint 13 hosszúlábú. Ez utóbbiakat, bár van köztük egy-két szép tartású, likvidálnom kell.
Ha megtudom hogyan kell képet feltenni, akkor majd bemutatom őket. Tapasztalataimat szívesen megosztom a fórummal a jövőben is.

Addig is jó madarászkodást kívánok erre az új évre is. Üdvözlettel: Baglyas Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 2, 9:52 
Kedves merlan!

Nem tudom, hogy ismered -e Baglyas Ferencet Ő is chabózik és pont Kecskeméten. Lehet, hogy tud némi tanáccsal szolgálni.

Örömömre szolgálna, ha tudtam segíteni a kapcsolat kiépítésében.

ez ugyan nem chabo, de muris kis rajz ami vidámságot rejt....szeretettel üdvözöllek körünkben...
Kép

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 2, 9:39 
Szia merlan !

Nem vagyok nagyon jártas e fajta igényeiben... de adok egy tel számot:

o6-3o-219-5697. Bóta Béla a diszbaromfi klubunk vezetője, Ő több éve tart -e fajtából.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 1, 18:55
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 1, 18:59 
Kedves fórumozók!

15 darab 3 hónapos chabo növendék baromfim van. Jól esznek, egészségesek, de tartok tőle, hogy a tartós hideg visszaveti a fejlődésüket és ez ronthatja a minőséget. Van valakinek ebben tapasztalata?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 27, 18:25 
Helo!

Nekem a holland fehérbóbitások a kedvencek :D .

Ők is elég sűrűn állnak kint az esőben ha hagyom, de a tollaik nem áznak át mert időnként bemennek a helyükre.

Kép

Kép.

Illetve nekem is lenne 1 kérdésem: A holland bóbitások milyen sűrűn szoktak kotlani? Mert nálam 3 év alatt nem akartak, de most nyáron igen. A körülmények nem változtak 3 év alatt csak többen lettek. :lol:

Itt 1 kép a kotlósról (sajnos elég koszos lett a fehér madár :( )
Kép

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 25, 21:08
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: otthon
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 25, 21:12 
Sziasztok!
Most írok elősször.Az Én mániám a tyúk.Pontosítva a selyemtyúk.
Szívesen fogadok minden tanácsot a selymekkel kapcsolatba.Sajnos még
nem sikerült beszereznem madarakat, majd április 1-jén, veszek tojásokat.

_________________
Bence900


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 18, 9:41
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 13, 21:44 
Kb. 1 hónapja tartok chabo baromfikat, 1 kakast és 2 tyúkot. Fajtajelleges állatoknak tünnek. Tartásukkal választ kaptam korábbi kérdéseimre, miszerint a rövid láb ellenére is kapirgálnak és fürdenek a porban (annak dacára, hogy külső élősködök ellen rendszeresen lekezelem őket.

Viselkedésükben azonban van némi zavaró körülmény. Ma egész nap esett az eső, kis kedvenceim ennek ellenére a szabadban legelésztek, kapirgáltak, s közben bőrig áztak. Lehet ez azért, mert korábban zárt körülmények között tartották őket és egyszerűen "nem tudnak mit kezdeni" az esővel? Már csak abban bízom, hogy nem történik bajuk, nem fáznak meg vagy kapnak el valamilyen betegséget.

Ha valaki tud valamilyen tanácsot adni ezen helyzet kezelésére, örömmel várom. A Chabokat nem akarom zártan tartani, élvezik a szabadságot és szerintem a kondíciójuk, immunrendszerük is erősödött. Az egyik tyúkom 6 tojásnál tart, a másik 4-nél. Ha a március is enyhe lesz, szerintem mindkét tyúkom el fog kotlani.

Kívánok mindenkinek örömteli madarászkodást.

_________________
Baglyas Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 18, 9:41
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
Hozzászólás 2006 dec. 20, 11:18 
Kedves Chabo tenyésztők!

Ha valaki olvassa a fórumot, kérem adjon tanácsot, mennyire kényes a chabo tenyésztése. Gondolok itt a rövid lábra, amitől a tolla könnyen besározódik vagy ürüléktől szennyeződik.
Lehet félig zárt tartásban tartani (ház plusz kifutó)? Kell-e faforgács, esetleg fűrészpor az állatok alá? Tud-e kapirgálni, fürdeni a porban, szaladni?
Én a hosszú lábú bantamokhoz vagyok szokva. Mennyire eltérő ennek az állatnak a tartása?
Továbbra is elszánt vagyok, hogy ezt a nemes díszbaromfit tartsam, csak ehhez az előkészületeket meg kell tennem. Ezért is kérem a tanácsokat.

Köszönettel.

_________________
Baglyas Ferenc


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO