Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 16:19 
Szia Frici!
SOS-ben talán fogjál legyet neki, főzzél tojást (nem tudom, ez mennyire hülye ötlet)... Feltétlen bogár kell neki, úgy tudom. Gilisztát találni a kövek alatt, szabdald fel, adj neki azt is. Szinte folyamatosan esznek ezek a rovarevők. No, de ez csak egy SOS.
Olvasgass a Lágyevős topikban, van ott sok hasznos infó és időközben hátha jön valaki, aki segíteni tud!
Sok sikert!

Ui: nem lehet, hogy a mamája is ott van a közelben valahol a padláson???


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 16:08 
Jó ég olyan éhes hogy kiskanállal simán megitattam, majdnem lenyelte.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 16:05 
SOS. Találtam a padláson egy félig tollas seregélyfiókát. Csont sovány már, mit adjak neki, nincs itthon kukac meg semmi ilyesmi. Macskakaja talán???


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 11, 14:22
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 14:40 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Vasárnap óta a macskák jóvoltából van egy kenderike fiókám. Kiraktam őt az emeleti ablakunkba egy ketrecbe, így a szülők etetik. Nem kellene egy kicsit rásegítenem kézinevelő táppal? A NutriBird A21-et ill. az Orlux Handmix kistestű madaraknak valót néztem ki v. elég lenne neki a tojásos-almás-répás-kekszes lágyeleség Korvimin porral?
A kicsike 15 grammos. Ha megtanult repülni el lehet engedni?
Köszi a válaszokat.

u.i.: Ha tudja valaki,h. a Nyugati környékén hol lehet tutira Nutribirrd-et v. Orluxot kapni, írja meg. Köszi

Adri


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 7, 12:24
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2011 máj. 9, 13:48 
feketemarcsi írta:
Ilyenkor kérdés, hogy lámpával hogyan biztosítod a megfelelő páratartalmat és a megfelelő hőt, forgattad-e rendesen a tojásokat, stb.

igyekeztem forgatni,perzse nem két óránként..spricceltem őket, ételhordóban vannak amúgy..
na mindegy legközelebb ha lesz ilyen felkészülök jobban, de remélem nem lesz :-)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 7, 12:24
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2011 máj. 9, 13:18 
feketemarcsi írta:
14 napra kel a rigó tojás, ha nem ülte, akkor késhetnek. De lehet, hogy csak az az egy élt, amit kibontottál.


igen, tudom a 14 napot, de ha késik a kelés, akkor lehet, hogy nem megfelelően fejlődik, nem? na, mindegy, csak két hete folyamatosan lámpázom őket és jó lenne biztosat tudni..


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 7, 12:24
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2011 máj. 9, 13:04 
Judyka írta:
feketemarcsi írta:
Judyka írta:
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne csak, hogy interneten hol találok olyan képet, ami egy átvilágított tojásról készült?
Csak érdekelne, hogy hanyadik napon hogy néz ki egy tojás átvilágítva.
Nekem talált rigótojásaim vannak és megnézném élnek e még..
köszi


Szia!

Képet én sem tudok, de a látvány a tojás korától függ, ha elég erős lámpád van, már néhány hapos embrió is látszik, én imádom a látványt, mikor néhány apró erecske fut ki a dobogó aprócska szívből.
Később aztán egyere sűrűbben beszüvik az erek a tojást, majd az utolsó napokban kitölti a fejlődő embrió a tojást és csak a tompa végén egy holdacsk formájú világos rész marad, ez az um. légkamra.
Az üres tojást teljesen át lehet világítani, semmilyen sötét nem látszik benne, az élő embriót tartalmazó tojás tartalma pirosas, láthatóak az erek, ha a tartalom sötét és mozdításra kavarog, akkor elhalt benne a kicsi.

Nézd, itt van egy link, ahol vannak képek a tyúktojásban az embrió fejlődéséről: http://shilala.homestead.com/candling.html


Köszi a válaszokat!
Az úgy történt h a ketünkben taláűltam és még ült rajta a rigómama, de valószinű megijedt és otthagyta őket :(
2 napig nem ült rá vissza,majd a 4 tojásból kettőt kibontottam gondolván már ugyis emghaltak, az egyik még élt :(
aztán a maradék kettőt lámpa alá rakta, átvilágitottam őket, de már egy pár napja ki kellettvolna kelniük az tuti :(
a légkamra megvan, és a tojás hegyesebb felénél látok sötétebb foltot, néha úgy tűnik,mintha nagyobb lenne az embrió benen, de szerintem nem, vizbe is raktam őket, néha ugy tűnt, mintha mozognának, de van egy érzésem h csak én akarom ugy látni:( ja és a vizben a légkamra van csak kint a vizből, és nem a tojás 1/4-e.
szerintem valamennyire kifejlődtek, de elpusztultak, nem merem őket felbontani, mert sajnálom őket, de fel fogom, mert érdkeel mennyire fejlődtek ki, mikor a kettőt kibontottam, végtagokat még nem láttam, csak egy fejet rasjta szemmel..és már két hete volt..


ja még annyi hogy nagyjábol 6-6 gramot nyomnak, de a képeket nézve már nem várhatok tőlük semmit, hiszen én nem látok olyan nagy sötét foltot benen, mint a képeken..
azért köszi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 7, 12:24
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2011 máj. 9, 12:59 
feketemarcsi írta:
Judyka írta:
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne csak, hogy interneten hol találok olyan képet, ami egy átvilágított tojásról készült?
Csak érdekelne, hogy hanyadik napon hogy néz ki egy tojás átvilágítva.
Nekem talált rigótojásaim vannak és megnézném élnek e még..
köszi


Szia!

Képet én sem tudok, de a látvány a tojás korától függ, ha elég erős lámpád van, már néhány hapos embrió is látszik, én imádom a látványt, mikor néhány apró erecske fut ki a dobogó aprócska szívből.
Később aztán egyere sűrűbben beszüvik az erek a tojást, majd az utolsó napokban kitölti a fejlődő embrió a tojást és csak a tompa végén egy holdacsk formájú világos rész marad, ez az um. légkamra.
Az üres tojást teljesen át lehet világítani, semmilyen sötét nem látszik benne, az élő embriót tartalmazó tojás tartalma pirosas, láthatóak az erek, ha a tartalom sötét és mozdításra kavarog, akkor elhalt benne a kicsi.

Nézd, itt van egy link, ahol vannak képek a tyúktojásban az embrió fejlődéséről: http://shilala.homestead.com/candling.html


Köszi a válaszokat!
Az úgy történt h a ketünkben taláűltam és még ült rajta a rigómama, de valószinű megijedt és otthagyta őket :(
2 napig nem ült rá vissza,majd a 4 tojásból kettőt kibontottam gondolván már ugyis emghaltak, az egyik még élt :(
aztán a maradék kettőt lámpa alá rakta, átvilágitottam őket, de már egy pár napja ki kellettvolna kelniük az tuti :(
a légkamra megvan, és a tojás hegyesebb felénél látok sötétebb foltot, néha úgy tűnik,mintha nagyobb lenne az embrió benen, de szerintem nem, vizbe is raktam őket, néha ugy tűnt, mintha mozognának, de van egy érzésem h csak én akarom ugy látni:( ja és a vizben a légkamra van csak kint a vizből, és nem a tojás 1/4-e.
szerintem valamennyire kifejlődtek, de elpusztultak, nem merem őket felbontani, mert sajnálom őket, de fel fogom, mert érdkeel mennyire fejlődtek ki, mikor a kettőt kibontottam, végtagokat még nem láttam, csak egy fejet rasjta szemmel..és már két hete volt..


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 11, 22:38
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2011 máj. 9, 9:28 
Sziasztok!
Kettő rozsdafarkút kell, hogy felneveljek! :( Cica- Ők egészségesek, és olyan 10 naposak. Tokosodik a szárnyuk, és a szokásos helyeken, hát vége, fejbúb már pihés, de vannak még kopasz foltok rajtuk. Szépen esznek, viaszmoly, tücsök és liszt bogár a táplálékuk. Kérdezném, hogy valakinek ebben a fajtában van-e tapasztalata, hogy milyen módon kell a késöbbiekben táplálni, tartani, hogy aztán el lehessen engedni jó eséllyel őket? Előre is köszi a válaszokat!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 máj. 7, 18:19 
Judyka írta:
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne csak, hogy interneten hol találok olyan képet, ami egy átvilágított tojásról készült?
Csak érdekelne, hogy hanyadik napon hogy néz ki egy tojás átvilágítva.
Nekem talált rigótojásaim vannak és megnézném élnek e még..
köszi

Szia, Judy!
Nem tudom, hol találsz átvilágótós képeket, de azon csak azt lehetne látni, hogy megtermékenyített tojásról van-e szó... Ha sötét az átvilágított tojás, és a szélesebb végén átlátszó kalap látszik, akkor él vagy élt benne valami tollas kezdemény. Általában kanári tojásnál az 5. napon szoktunk lámpázni.
Hogy élő embrió lakozik-e a tojásban, azt egy pohár meleg vízzel tudnád megskubizni. Óvatosan beleteszed a jó kézmeleg vízbe a tojit, és ha megállt a víz mozgása, vársz picit. Ha élő a fióka, és persze, eléggé előrehaladott a fejlődésben, enyhén billegni fog a tojás a vizen.
De ugye, nem rigófészekből csempészted ki azt a tojást? :wink: És mi lesz a sorsa, ha élő az embrió?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 7, 12:24
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2011 máj. 7, 12:28 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne csak, hogy interneten hol találok olyan képet, ami egy átvilágított tojásról készült?
Csak érdekelne, hogy hanyadik napon hogy néz ki egy tojás átvilágítva.
Nekem talált rigótojásaim vannak és megnézném élnek e még..
köszi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO