Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 jún. 24, 14:49 
Kanike írta:
madár írta:
jojo írta:
Hali!

Ha ki van száradva, akkor már nem mérgező.
Jó faragást!

Üdv.
Több mint 15 éve nyers nem kiszáradt akácfa ülörudakat használok, a berakáskor azonnal neki esnek és "rágják" a madaraim - mi a mérgező???????????. A minden alapot nélkülöző és nem bizonyított tények állítása- na az lehet mérgező.
Üdv. Ne vedd kötekedésnek csak a kíváncsiság hajt, de van 15 éves madarad amelyik "akácon"nőtt fel? Mert ezer helyen írják az akácról több része is mérgező(ameddig ki nem szárad). Pl:http://hazipatika.hupont.hu/30/akacfa
Persze lehet hogy csak emberre nézve veszélyes és csak lassan károsítja a szervezetet.. Mindenesetre amíg ez nem biztos én inkább óvatos vagyok az akáccal.


Szervusz.
Igen van két pár nagy Sándor papagáj ( 15 évesek), két pár Rózsa kakadu ( 8 évesek), két pár Jákó (6 évesek), két pár király papagáj (11 évesek), három pár kis Sándor papagáj (9 évesek), egy pár Nemes (5 évesek) stb. Természetesen nem veszem kötekedésnek, és a madaraim se kapnak mindennap új ülörudat de amikor kapnak addig " rágják " amíg van rajta héj.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 jún. 24, 11:35 
Warhawk írta:
Elképzelhető, hogy mivel a madarak nem eszik meg csak szétforgácsolják, így nem jut (sok) a szervezetükbe csak amit akarva akaratlan lenyalogatnak "munka közben".
Valszeg így is van ahogy írod, de ha csak azon múlik a dolog hogy száraz-e a fa akár rönkodú, (akár ülőrúd amit sűrűbben is cserélünk), akkor előtte inkább hagyom pár napig száradni és nincs gond.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 24, 10:22 
Elképzelhető, hogy mivel a madarak nem eszik meg csak szétforgácsolják, így nem jut (sok) a szervezetükbe csak amit akarva akaratlan lenyalogatnak "munka közben".

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 jún. 24, 8:39 
Gondoltam utánna nézek a dolgoknak és amit tudok a dolgokról leírom. Az akác tartalmaz pár toxalbumint (lektin, robin, phasin). A lektin egyike a legismertebb tápanyag felszívódást gátló anyagoknak a gabonafélékben és hüvelyesekben is megtalálható. Robin a protein-szintézist gátolja és sejthalált okoz.
Phasin befolyásolhatja a sejtosztódást és károsíthatja a vörösvértesteket. Már említettem a gabonákat és a hüvelyeseket amik szintén tartalmazzák ezeket (hő hatására bomlanak). Azonnali tünet erős túladagolásnál lép fel hasmenés formájában. Kérdés, hogy madarak mennyire ellenállóak ezekkel szemben. Bocs az offért.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 jún. 24, 7:21 
madár írta:
jojo írta:
Hali!

Ha ki van száradva, akkor már nem mérgező.
Jó faragást!

Üdv.
Több mint 15 éve nyers nem kiszáradt akácfa ülörudakat használok, a berakáskor azonnal neki esnek és "rágják" a madaraim - mi a mérgező???????????. A minden alapot nélkülöző és nem bizonyított tények állítása- na az lehet mérgező.
Üdv. Ne vedd kötekedésnek csak a kíváncsiság hajt, de van 15 éves madarad amelyik "akácon"nőtt fel? Mert ezer helyen írják az akácról több része is mérgező(ameddig ki nem szárad). Pl:http://hazipatika.hupont.hu/30/akacfa
Persze lehet hogy csak emberre nézve veszélyes és csak lassan károsítja a szervezetet.. Mindenesetre amíg ez nem biztos én inkább óvatos vagyok az akáccal.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 jún. 23, 17:24 
jojo írta:
Hali!

Ha ki van száradva, akkor már nem mérgező.
Jó faragást!

Üdv.
Több mint 15 éve nyers nem kiszáradt akácfa ülörudakat használok, a berakáskor azonnal neki esnek és "rágják" a madaraim - mi a mérgező???????????. A minden alapot nélkülöző és nem bizonyított tények állítása- na az lehet mérgező.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 jún. 21, 13:36 
Köszi a válaszokat! Lábon száradt jó kis akác. Van 1-2 darab aminek a közepe megvan kezdve azt folytatom. Majd rakok fel képeket.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 jún. 21, 11:46 
Hali!

Ha ki van száradva, akkor már nem mérgező.
Jó faragást!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 21, 7:08 
Helló adam92!

Nekem is voltak rönk odújaim, akácból.... Nem volt vele bajom.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 jún. 20, 20:08 
Szereztem akác rönköt aminek a közepe ki van korhadva vagy valami kimélyítette magának már az odut. Nekiállok kimélyíteni meg szélesíteni. Kiváncsi vagyok mennyit kell vele bajlódnom majd. Amire ideérnek a törpék csak kifaragom. :D Egyébként ugye nem mérgező és nyugottan lehet akácból odut csinálni?

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 jún. 12, 21:33 
Nos itt van, de ez nem fűrésztárcsa korong, olyan van nekem is:

gyors hatékony és félelmetes

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http ... 80&bih=681

Én is használtam fűrésztárcsa korongot.Vigyázni kell vele, ennyi az egész.Hipphopp oda van ez ember ujja, lába, stb.és kész a tragédia.

De gépi forgácsoló vagyok tehát tudok a gépekkel bánni, jó néhány fát kivágtam láncfűrésszel és sarokcsiszolóra fogható fűrésztárcsával, de ez mellett 3 évig olyan intenzív "műhelygyakorlaton" voltam, hogy az ezredrészével is megelégedtem volna.

Sajnos van gyakorlatom mindenben, de szívesen lemondanék erről a tudásról. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2011 jún. 12, 20:59 
jojo írta:
sarokcsiszolóra rátehető láncfűrész korong


:shock:

Hogy miiii...?
Az meg milyen állatfajta? :lol:
Sarokcsiszolóra lehet tenni kézi körfűrész!! korongot, de nem ajánlom, mert elég egy rossz mozdulat és nagyon csúnya lehet a mutatvány vége!!! :evil:
Láncfűrésszel is nagyon oda kell figyelni, mert veszélyes egy szerszám.
Híve vagyok a barkácsolásnak, én is magam csinálok meg nagyon sok mindent a ház körül, de az ilyen dolgokban aki nem nagyon jártas, szerintem inkább szakemberrel csináltassa!!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 jún. 12, 15:08 
Hali!

Erre a "hosszában kettévágásra" gondoltam először, de gondoltam megpróbálom kifaragni kettévágás nélkül.
Amennyiben kettévágod akkor egy sarokcsiszolóra rátehető láncfűrész koronggal hamar ki lehet szedni a rönk belsejét.És utána ahogy írtad, össze lehet csavarozni.Bár én még nem próbáltam így de a barátom akitől kaptam a fát, és vagdostuk a rönköt, állította, hogy nagyon hatékony ez a megoldás.

Én is pedzegettem a láncfűrésszel való kiszúrást de ezt a fát nem lehetett így megmunkálni, egyszerűen a lánc szétégette a fát ha hosszirányban próbáltad vágni.
Pedig jó lap volt, keresztben vitte a fát mint a vajat.Szalagfűrész keresésére meg nem volt időm.

A tv-ben láttam a rönkodú belsejének kiszedését egy kis vésőkanállal csinálták, és csak lestem, hogy szakavatott kezekben ez milyen gyorsan megy.Egyébként a film valamilyen országjáró ismeretterjesztő film volt, nem az odúkészítésről szól, csak a fafaragók munkáját mutatták egy percre, mondanom sem kell, hogy ezek is nyárfából készültek.Van egy szilvafa rönköm,azzal is megpróbálkozom, de sztem. a szilva sem egy puhafa ilyen kézi munkához.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 12, 14:07 
Sziasztok!

Hullámosoknak én is csináltam rönk odút, vagy 4-5 évvel ez előtt. Szalag fűrésszel hosszába kettévágtam a rönköt, ügyesen forgatva kivágtam a belsejét is. Nem kellett "finomhangolni", csak 6 db csavarral össze csavaroztam, nem is látszott, hogy ketté volt vágva hosszába is...
Egyetlen hátul ütője a dolognak az, hogy ehhez kell egy szalag fűrész... de egy asztalos megcsinál 10 db odút 30 perc alatt... Persze csak akkora rönk odúkat lehet készíteni vele, ami befér szalag fűrész alá...

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 12, 13:53 
Én mindíg gondolkoztam rajta, hogy vajon azok akik "tömegével" árulják a rönkodúkat vajon milyen módszerrel dolgoznak. Feltételezem megfelelő célszerszámokkal (és gyakorlattal) nem lehet annyira nehéz :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2011 jún. 12, 12:38 
Sziasztok!

Én is gyártottam már több rönkodút.
A motoros láncfűrész az tuti szerszám!! :alien:
Igaz, kell hozzá egy olyan emberke aki ért a kezeléshez, meg a rönköt szúróvágásokkal megkezdeni kicsit macera, de aztán viszonylag nagy darabokat lehet kivágni vele.
A végén kell csak vésővel a finomhangolást elvégezni!! 8)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 jún. 12, 11:09 
Köszi a jótanácsot! :) Ha megcsináltuk majd hozok Én is képeket.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 23:50 
Betty írta:
Ez a rönkodú tényleg szuper lett. Gratulálok hozzá és köszi a munkamenet fotókkal történő bemutatását :)
Én is szeretnék ilyen odút és azt a 6 órát megéri végigpepecselni vele.
Szerintetek ha akácfából csináljuk, megunjuk az életünket is míg kifaragjuk? :eye:
Egy hónapja vágtunk ki kb. 20 db. 25 méteres akácfát és lenne rönk hozzá.



Hali!

Mint írtam a miénk nyárfából lett kifaragva, és az jóval puhább mint az akác.
Mivel dolgoztam már akáccal is úgy gondolom, hogy ennél más lenne a technika.

Tapasztalatom szerint az akác jól hasad, ezért ha középen tudsz egy 60-70 mm-es átmérőjű lyukat kifúrni-faragni akkor már lapos v. erre alkalmas vésővel szépen belülről kifelé szépen le lehet hasogatni a kisebb lapos darabokat.

Először mi is a körbefúrással próbálkoztunk, de a nyárfánál még csak-csak, de az akác jóval keményebb, így a fúrót gyakran hűteni kell.
Viszont ha vizes a fúró, akkor a forgács meg rátapad és megszorul, sűrűn kell tisztogatni.

De az is lehet,hogy Ti ügyesebbek lesztek, és megoldjátok, mert türelemmel, és kitartással az akácot is ki lehet faragni.


Tudod így utólag azt mondom, hogy megérte a 6 óra szenvedés, mert már 2 tojás kuksol az odú alján, de akkor erősen gondolkodtam, hogy felgyújtom, vagy baltával szétcsapom.... :)
De én nem nevezném pepecselésnek azt amikor a fáradt csuklóddal fogod a kalapácsot és a vésőt tartó kezedre ütsz már vagy ötödször. :D :D :D Uncsi volt és rohadt fájdalmas.

Pepecselésnek azt tartanám, hogy ha egy éles kiskanállal próbáltam volna kikaparni a belsejét.
(láttam,--a profik így csinálják. :) )


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 15:43 
Betty írta:
Szerintetek ha akácfából csináljuk, megunjuk az életünket is míg kifaragjuk? :eye: Egy hónapja vágtunk ki kb. 20 db. 25 méteres akácfát és lenne rönk hozzá.

Ha más nem, gyakorolni jó lesz :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 15:12 
Ez a rönkodú tényleg szuper lett. Gratulálok hozzá és köszi a munkamenet fotókkal történő bemutatását :)
Én is szeretnék ilyen odút és azt a 6 órát megéri végigpepecselni vele.
Szerintetek ha akácfából csináljuk, megunjuk az életünket is míg kifaragjuk? :eye:
Egy hónapja vágtunk ki kb. 20 db. 25 méteres akácfát és lenne rönk hozzá.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO