Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 13:46 
Kedves Jojo

Öszintén örülök mert nem rám neheztelsz, bár meg sem fordult ez a buksimban:)
Félreértés végett írom, nem rád céloztam a kéreseimmel, csak nyomatékosítani szerettem volna dolgokat.
HMMM Lehet kicsit erősre sikeredvén :(

Örülök a jó végkifejletnek, és díjazom ,hogy tanulópénzként élted meg. Bárcsak mindenki tudna ilyen lenni!

Kérhetem tőled a művelet apró kis nüanszainak leírását, biztosan tudnám én, s. ismeretségem is hasznosítani.

Köszönettel: Bevíz Tibor

_________________
BTibor


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 12:31 
Hali!

T.Bevíz Tibor!

Részemről nem történt neheztelés, a méreteket a fórumról és a net más részéről szedtük le, tehát no problem.
Csak későbbiekben merült fel ez a 4 mm.

Maradjunk annyiban, hogy rossz időben gyűrűztünk.
Egyébként a fénypapikon is a Te gyűrűid vannak (gondolom nem gond a tegeződés) semmi gond nincs velük.

/-De ma du. megoldódik a pótgyűrűzés „pattintós egyszerhasználatos” gyűrűket kapnak.
Végül is minden jó ha, ha jó a vége, ráadásul a történtek hozzásegítettek egy pár segítőkész ember megismeréséhez, jó pár faj megismeréséhez, és még néhány hasznos tapasztalathoz, információhoz. /

Legközelebb akkor megírjuk a teljes latin nevet, ahogy kérted.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 12:21 
Szia Győző

Köszönöm a pozitív visszajelzést.)

Üdv.: Tibor

_________________
BTibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 11:02 
Szia Tibi. Visszajelzésként írom hogy a kb két hónapja általad gyártott 5,5mm-es gyűrűkkel
a Tűzfarkúakat (Pyrrhura molinae) gond nélkül gyűrűztem,és azóta sincs semmilyen probléma velük!

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 10:23 
Halihó

Mivel úgy gondolom az "én" gyűrűm került itt nem kellemes de inkább kellemetlen helyre hozzászolnék pár gondolattal!
Pyrrhurások!!! Sőt minden madártenyésztő!!!
Legyetek szivesek venni a fáradtságot és gyűrűrendelésnél a faj ill. alfaj nevét is bigyeszétek oda a gyűrűrendelésnél.
Ez nagyon 'sokk' problémát meg tudna oldani! Célzok itt arra a tényre, hogy több negatív visszajelzést kaptam, főleg a fent említett faj tenyésztőitől,
megérkezett gyűrűjük nem megfelelő méretűek!
Ezen reklamációkat elfogadtam és orvosoltam addig amíg magasnak találták.
Itt jegyzem meg a jövőben igyekszem 5,5mm-es furatig minden gyűrűt 4mm magasságban gyártani!!
DE kéremszépen amikor megír nekem egy méretet v. csak anyit a kedves madártenyésztő, hogy pyrrhurára kell a gyűrű nem mindig tudom megoldani,
hogy a megfelelő méretet kapja.
HA VALAKI BIZONYTALAN MADARAI GYŰRŰMÉRETÉBEN KÉREM BÍZA A DÖNTÉST RÁM! LEGYENSZIVES.
Félre ne értsetek az alábbi kis történetet nem vettem magamra, de sajnálom a gazdát és madarát egyaránt, sajna tudom milyen kellemetlen egy helyzet ez.:(

Továbbá szeretném mindenki segítségét kérni, hogy később mindenkinek segíthessünk.
Légyszives írjátok meg nekem milyen madarat? mikor? mekora gyűrűvel? esetleg milyen speciális technikával?
gyűrűztetek. De várok minden előremutató gondolatot a témában.

Üdv Bevíz Tibor gyűrűkészítő beviztibor@gmail.com

_________________
BTibor


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 aug. 7, 20:51 
Nos ahogy elmagyarázták, végül is logikus magyarázatnak tűnik.

1.A gyűrűk magasságát most nem tudom,mert kint vannak a röpdénél.

2.a gyűrűk 5 mm-es belső átmérőjűek de most már inkább az 5.5-ösfelé hajlok.

3.a gyűrűzés akkor történt amikor a lábujjakon még éppenhogy átment a gyűrű.
Ha várunk1-2 napot akkor már nem biztos, hogy fel tudtuk volna húzni.

4.na most a forgács ...hát.... :oops:

Nem tudom, hol hibáztunk, ha az utólsó befutó nem nyerő?

Az már igaz, hogy ez volt az első gyűrűzésünk, de először elolvastunk róla mindent amit lehetett.(vagy amit találtunk)
Ettől függetlenül valami hiba történt, majd mégegyszer átgondoljuk a történteket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 aug. 7, 18:14 
jojo írta:
Úgy hogy a balfék gazdáik( :oops: ) faforgácsban tartották

:41:
Jojo most hülyítesz, vagy tényleg így gondolod? Most nem a balfékre gondolok, hanem a faforgácsra :lol: :lol:
Nem állítom, hogy a faforgácsnak semmi köze a gyűrű felcsúszáshoz (adok neki 1%-ot), de nekem mint laikusnak, három --az az 3 -- lehetséges probléma jut eszembe, mint a gond okozója.
1, 4 mm-nél magasabb a gyűrű 33%
2, nem a fajnak megfelelő a belső átmérő 33%
3, nem a megfelelő időpontban gyűrűztél 33%
4, mindennek a faforgács az oka 1% :oops: :lol: :D :) :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 aug. 7, 17:33 
Örülök, hogy szerencsésen végződött az eset. :D Tanulságos volt.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 aug. 7, 17:17 
Úgy hogy a balfék gazdáik( :oops: ) faforgácsban tartották, és nem fűrészporban holott olvasták, hogy jobb a fűrészpor, vagy fűrészpor és tőzegkorpa keveréke.

A forgács folyamatosan beakad a gyűrűbe, és ahogy a madár totyorog a forgácson a lába elsűlyed a forgácsban de a gyűrű fenakad a forgácson és az egyre feljebb nyomja.

Bár a szűlők apránként szétrágták a forgácsot de már késő volt.Ráadásul tetéztem a bajt, hogy 1 hete friss forgácsot tettem be.Hogy lehet valaki ekkora ökör. :?:

Erre a fene se gondolt.De a forgácstól még lehetnek más gondok is, úgyhogy hétfőn csere lesz.

Az meg elég gáz, hogy szinte mindennap kézben voltak, és csak most tűnt fel.Na hát ezért jó ha az ember nem diletáns.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 7, 10:09 
Minden jó ha jó a vége. De hogy a fenyőbe csúszott fel mindegyik madárnál a gyűrű?!? :roll:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 aug. 7, 9:41 
jojo írta:
Mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani Kanike-nak (Győző :) )
Szia jojo.Igazán nincs miért,, örülök hogy megoldódott a probléma. :mrgreen:

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 aug. 7, 8:46 
Sziasztok!

Bár erre én egy külön topikot hoznék létre de innen indult a dolog, hát ezért itt is fejezem be.


Mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani Kanike-nak (Győző :) ) aki saját számlájának költségére felhívott és segítő szándékkal ajánlotta az egyik barátját, aki szerinte le tudná venni a gyűrűket.

Nos miután jobb ha az ember először nem a madarakon kezdi a gyakorlást ezért felhívtam a barátját Nagy Ferenc tenyésztőt Albertirsán, aki készségesen és ingyen vállalta a gyűrűk leszedését.

Ma hajnali fél hétkor a gyűrűk leszedése a 4 madárnál kb. 10 perc alatt megtörtént.

Köszönöm neki ezt, és a sok jó tanácsot amit adott, és azt hogy további más dolgokban is segítséget nyújt majd.


A célszerszámok (bár csak egy lett használva ) és a lecsípett gyűrűk:


Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 aug. 6, 20:46 
De,de, hozzá megyünk!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 aug. 6, 19:54 
jojo írta:
Ha minden igaz akkor holnap leoperáljuk a gyűrűt
A Ferivel nem jött össze a dolog?

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 aug. 6, 19:12 
Ha minden igaz akkor holnap leoperáljuk a gyűrűt, szerintem olajjal sem jönne le, szóval a levágás mellett döntöttünk.
De ettől függetlenül még várom a tanácsokat.

Köszönet minden hozzászólónak!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 aug. 6, 18:47 
Kedves Géza,

ne haragudj de most nem galambról van szó, hanem papagájról. A képen látható madár még fiatal, a lába sokkal erősebb lesz ennél, de látszik hogy már most szinte passzos a gyűrű. Ha a csüdjén marad akkor rá fog szorulni, el fogja szorítani az erét. Ezáltal a vérellátás akadozni fog, elkezd üszkösödni a gyűrű alatt, nem fog tudni normálisan fogni a lábával stb. majd a végén el fogja veszíteni a lábát (természetesen sok kint, fájdalmat okozva a madárnak).

Biztos vagyok benne hogy nem akarsz rosszat, illetve azon galamb csoportnál amiben tapasztalatod van bevált gyakorlat ez a fajta gyűrűzés, de gondolom ott sem ugyan azt a méretet rakjátok fel, mint amekkorát a normál helyre raktok.

Papagájnál a csüdön semmiképp sem maradhat a fajra méretezett szabvány gyűrű, mert kicsi.


Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 16, 11:23
Hozzászólások: 4
Valódi név: Kővári Géza
   
Hozzászólás 2011 aug. 6, 16:31 
Több éves galambász gyakorlatom alapján merem javasolni,hogy ne vágd le a gyűrüt!!!!!!!!!!!!
Diszgalamboknál amely nagy lábtollas mindig a combra gyűrűzünk és nem a lábra.
Ha eddig nem dagadt be a lába valószinűleg ezután sem fog.

Üdv Kővári Géza


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 aug. 6, 13:02 
Húbakker.

Próbálkozz valamilyen természetes sikosítóval először. Körömvirág vagy kamilla kenőcs, parafinolaj...
Bár ahogy az alsó képen kinéz, már jócskán megnőtt ez a madárka. Ha le kell vágni és kell segítség, holnap guruljatok át és levágjuk rólla. Csak egyeztessünk időt, mert programunk is lesz.

De te szaki vagy :)
Fogj egy körömvágó ollót és szedd le a hegyét tompára, majd egy kis nútot reszelj bele a két pofába hogy a gyűrű megakadjon. (közel a végéhez, amennyire csak tudod). Ezzel szépen le fogod tudni vágni a gyűrűt, úgy, hogy a lábát nem sérted meg. Alu gyűrű lévén ajánlanám mondjuk a Solingen körömvágót mint alapanyagot :wink:

Másik célszerszám a körömvágó csipesz, csak ott nagyot kell szerezni hogy keresztbe át tud fogni vele a gyűrűt. Ott is célszerű a nút marása a szélére és a külső él leszedés a felsebzés elkerülésére.

Ha már keresztbe elvágtad, könnyen le fogod tudni szedni. Ha valami nem világos, hívj.

Csaba


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 aug. 6, 10:52 
Help!

Kissé bajban vagyunk!

A Pyrrhuráknál a gyűrű felcsúszott a combjukra és az ízületek miatt már nem tudjuk lejjebbhúzni.
Elméletileg jó helyre tettük de gondolom az izgés mozgás miatt felcsúszott nekik.
Nagyon dühös vagyok magamra, hogy ez fel sem tünt, rohadt nagy szarvashiba.


Most az mellett, hogy visszaolvastam a fórumon, kissé tanácstalan vagyok.

Semmilyen humánus megoldás nincs lejjebb húzni, pl. parafinolaj vagy valami más zsír v. olaj segítségével?

Vagy mindennképpen le kell vágni?


Próbálkozzak lombfűrésszel vagy csak csípjem le?

Gondolom utána két laposfogóval szét lehet húzni nem?
Vagy tegyek be csavarhúzót a résbe és úgy fesszítsem szét?

Ha esetleg valaki közelben lakik és már csinált ilyet sikeresen, tudna segíteni gyakorlatban?

Még nem szorítja őket vészesen a gyűrű de 1-2 napon belül le kell venni sztem.


Kép


Kép


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2011 ápr. 28, 6:43 
Sziasztok!
Az ikeás "gyűrű" elég jó megoldás de elég vastag a fala ezért egy exotán már úgy néz ki mint egy békjó :lol:
A galambászkuckós gyűrű meg nálam (www.galamb.hu) 160 ft/20db áron kapható!!!

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO