Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 31, 13:11
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 13:16 
Az én kérdésem az lenne, hogy a bábokat a lárváktól milyen módszerrel választjátok szét? Kézzel, vagy valamilyen szita/szűrő segítségével? Esetleg képeket tudnátok feltölteni?
Válaszokat köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 9, 15:53
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Baja
   
Hozzászólás 2011 szept. 13, 23:31 
Kedves Marcsi, Danke Sör!
Köszönöm a gyors választ, rögvest gondoskodom a takarásról!
...egyébként ez azt jelenti, hogy ha etetés céljából felfedem majd a takarást, azt tanácsos lesz odakint, a házon kívül megejteni?!

Üdv: Optimista


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 9, 15:53
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Baja
   
Hozzászólás 2011 szept. 13, 22:56 
Üdv Mindenki!

Végig"bogarásztam" a topikot, de egy tekintetben megoszlanak a vélemények - vagy legalábbis nekem nem egyértelmű:
A lisztkukac kifejlett bogara repül, vagy nem?!?!?

Egyesek szerint takargatni kell, nehogy elszálljon, mások szerint csak a berepülő molyok miatt célszerű letakarni...illetve vannak akik amondóak, hogy a bogár egy magas falú edényből nem tud meglépni, és ha kimúlik, idővel a tenyészetben csak a kitinváz marad meg, de az is elporlik.

Mi a tutti?!?! Ugyanis én is beszereztem az első egyedeket, de "védelem" nélkül tartom itthon - és titokban. (...mert ha ezek repülnek, akkor én is itthonról...)

Üdv: Optimista


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 7:25 
hangyasmedve írta:
Most azonban kaptam úgy 350 darab gyászbogár lárvát. Olvasgattam róluk mindenfelé, de sokkal kevesebbet találtam mint a lisztbogárról.

Ez a téma megérdemel egy külön topikot. Nyitok neki egyet.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 7:10 
Sziasztok
A lisztkukac tenyészetem lassan több mint két éve sikeresen működik.
Most azonban kaptam úgy 350 darab gyászbogár lárvát. Olvasgattam róluk mindenfelé, de sokkal kevesebbet találtam mint a lisztbogárról.
Ha tudnátok segiteni, nem tudom, meddig növesszem őket, hogy sikeresen bebábozódjanak. És mi lenne a legjobb és legegyszerűbb megoldás a bábozódni vágyó kukacoknak?
Előre is köszi a választ.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 4, 13:54 
Nyugodtan adhatod nekik. Amíg élnek adhatóak, de még ha bebábozódnak vagy kikelnek akkor is. Ha korpát teszel alájuk és a tetejére teszel kevés almát, répát (szeleteket) és cseréled (tehát nem romlik meg, nem penészedik meg) akkor nemcsak sokáig életben maradnak, hanem akár szaporíthatod is őket (persze arra már rá kell készülni megfelelő edénnyel, stb).

Felesleges vacakolni a szárítással. Szvsz. :)

esztisch írta:
Melyik fejlődési szakaszban hogyan néznek ki?

Pete -> lárva (ez a "lisztkukac") -> báb -> rovar.

A lárvát magad is láthatod azt hívják lisztkukacnak. Amikor fehér az a frissen vedlett. Amikor szürke az vagy vedlés előtt van vagy megdöglött :). Amikor báb lesz belőle az olyasmi mint a kukac csak nem nagyon mozog, bogárra emlékeztet (lábai vannak), de a színe olyan mint a kukacnak. A kikelt rovar fekete, hosszúkás a teste és kb egy centiméter körül van a mérete.

Fentről lefelé haladva: kukac, báb, bogár. :mrgreen:

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 4, 13:39
Hozzászólások: 1
Valódi név: Schlakker Eszter
   
Hozzászólás 2011 jún. 4, 13:48 
Sziasztok!
Végigolvastam a fórumot. Nekem igazából nem madaram van, hanem törpehörcsögöm. Most kezdem a tenyésztésüket, így lesz belőlünk pár. Nekik is a lisztkukacot javasolják eleségként, és tényleg nagyon szeretik is. Az állatkereskedésben vettem egy kupaknyit, aztán elutaztunk egy hétre a kukacok meg benn voltak egy dobozban (nem tudtak megszökni), és még életben vannak. Viszont most nem tudom, hogy oda szabad-e adni őket a höriknek. Melyik fejlődési szakaszban hogyan néznek ki? Vagy amelyik kicsit kisebb, van amelyik nagyobb, van amelyik meg olyan szürkés (lehet hogy az nem él?). Most áttettet őket egy nagyobb dobozba, és tettem alájuk lisztet meg darát, meg kukoricadarát (csak ezek voltak itthon). Csak kísérletezem, de belefúrták magukat és felélénkültek. Lehet, hogy ezeket már érdemes tenyészteni?
Lenne még egy kérdésem. Láttam olyat valahol képen, hogy szárított lisztkukacot adtak a hörcsögnek. Hogyan lehet kiszárítani őket? (Lehet hogy hülye kérdés, de fogalmam sincs.)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 ápr. 5, 0:02 
csak azért, hogy beleszóljak: nem lehet drótféreg? Rémlik, h hasonló a színe, meg a mintája, csak sokkal vékonyabb.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 7, 14:40
Hozzászólások: 77
Valódi név: Pintér Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 28, 19:04 
Sziasztok. A galambólunk mellett egy tuskó alatt találtam.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 28, 13:10 
Halihó !

A lisztkukac a természetben növényi korhadékon él, igy aztán a talajban is megtalálható a kertben, a madarak volierjében, a táplálékért akár 15 - 2o cm. mélységig is lefúr.
Az viszont még korai neki, hogy ebben a hűvös időjárásban mozogjon is, valószínűleg az áttelelő példányt fordítottad ki a fészkéből.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 28, 12:10 
Gábor írta:
Sziasztok. Én csak a teknősömnek szeretnék liszkukacot adni. Találtam is a kertben. Mit rakjak alájuk. Földet? Legfőkébb mivel etessem őket?

Gábor

Nem lehet, hogy a gyászbogár lárvával téveszted össze? Hasonlítanak egymásra.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 márc. 28, 11:53 
Szia Gábor,

ha a kertben találtad, akkor az szinte tuti hogy nem lisztkukac! Illetve nem a lisztbogár lárvája...
Ahogy a neve is utal rá, terményekre szakosodott kártevő, vagyis liszt, gríz, kása, korba stb. (magtermések mindenféle őrölt formája az eledele). Pont ezért is igen csekély annak a valószínűsége hogy a kertben találkozhatunk vele, pláne nem a szabad földben!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 7, 14:40
Hozzászólások: 77
Valódi név: Pintér Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 28, 11:01 
Sziasztok. Én csak a teknősömnek szeretnék liszkukacot adni. Találtam is a kertben. Mit rakjak alájuk. Földet? Legfőkébb mivel etessem őket?

Gábor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
Hozzászólás 2010 márc. 1, 14:04 
Üdv mindenkinek.
Ilyen lábakkal nem csoda,hogy kimásznak a kukacok a ládából.
Kép
Kép

Egy komolyabb mikroszkóppal jobb képet lehetne csinálni.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 feb. 1, 19:59 
feketemarcsi írta:
Az enyémek bábolnai morzsázott tojót esznek. :lol: Én csak almát és vizet szoktam nekik adni, de akkor mehet a zöld is?

Persze, ha marad minek adni, mert a kanárik nagyon rászoktak... Már a copfos fürjek is, már csak a gyémántgalambok nem nyúlnak hozzá.

Mehet a zöld is, lényeg a nedvesség/páratartalom. Nyitott ládás tenyésztésnél nincs nagy gond, de ha lefedett, akkor óvatosan a nedvességgel.

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 23:52 
Köszönöm zozimo!
Nagyjából ezt kapják nállam is.Fürödni is szeretnek.Na akkor reménykedek!!!!!!!!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 20:07 
feketemarcsi írta:

Nálam baromfi tápban vannak, azt mondta valaki, hogy jobban nőnek benne és tényleg... A morzsászott tudtommal hőkezelt, abban nincs, ugye?


Szia Marcsi!

Reménykedj benne!!
Nyáron be szoktam rakni a mikroba egy-két percre/liter.
Az atka valamelyik fajtája tulajdon képen mindenhol megtalálható, még az étkezési termékekben is! Ez nem volna probléma. Nagy páratartalomnál kb.60-70% felett, meleg környezetben igen gyorsan elszaporodik, erre kell odafigyelni. A krumpli héj és a sárgarépa nálam nem vált be. Atkásodott és penészedett is. Ami tökéletes volt, az a tyúkhúr!! Úgy ledarálták, csak lestem. Jelenleg káposztalevél, torzsája, zeller, saláta, ilyesmiket dobálok be nekik, ami a konyhában már nem kell. Van olyan láda ami a kazán tetején van 25-30C, és nem atkásodik.
Baromfi indítótápot én is adtam már nekik, de kézzel fogható eredményről nem tudok beszámolni.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 jan. 28, 22:30 
Attila69 írta:
Hali!
Ez nekem is új. Holnap kipakolás lessz.
zozimo,az aranymellüid milyen lágykaját és magkeveréket kapnak?
Vettem egy párt kb 2-3 hónapja és nem nagyon eszik a lágyat és a kukacot is csak a frissen vedlettet eszik nagy ritkán.
Valahogy rá kéne venni őket mert ma néztem és már 4 tojás van az oduban már kezdik ülni.


Szia!

Nem adok nekik extra dolgot, főtt tojás, sárga Orluxal keverve.
Csíráztatott mag és lisztkukac, ja és egy kis saláta vagy tyúkhúr.
(24-25C)
A kukacot igazából csak a költés alatt eszik.
Ha a zöldet nem eszik, vagy nem akarnak fürödni, akkor meg kell mutatni nekik, hogy mit kell tenniük!
A magkeverék az „Afrikai Waxbill” + még muhar, kirepülést követően +fürtös.

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2010 jan. 28, 21:23 
Hali!
Ez nekem is új. Holnap kipakolás lessz.
zozimo,az aranymellüid milyen lágykaját és magkeveréket kapnak?
Vettem egy párt kb 2-3 hónapja és nem nagyon eszik a lágyat és a kukacot is csak a frissen vedlettet eszik nagy ritkán.
Valahogy rá kéne venni őket mert ma néztem és már 4 tojás van az oduban már kezdik ülni.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 jan. 28, 20:42 
Skrachlaci írta:
Na ez egy hasznos info, nekem új.. :shock: :)
Köszi Zoli!


Szia Laci!

Nagyon szívesen.
Kiraktam még a nem használt fészkeket/odúkat és fészekanyagot is.

_________________
zozimo2


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO