Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 16, 14:55
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Óbecse
   
Hozzászólás 2011 aug. 24, 19:51 
köszi a gyors választ!
megprobálom orvosolni a kálcium hiányt,néhány nap alatt meglátom mi lesz az eredmény..
a lisztkukac témát akkor egyenlőre félreteszem :D


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 aug. 24, 17:27 
Szabi írta:
Ja, és a zebrapinty is szereti a lisztkukacot, ugyanúgy mint minden más madárka.....



Na,próbálnád meg az én madaraim torkán lenyomkodni:-)
A sirálykák néha-néha,de a zebrapintyek felé sem néznek.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 23, 17:02
Hozzászólások: 234
   
Hozzászólás 2011 aug. 24, 17:04 
Csak azt szeretném mondani, hogy a szegény lisztkukackáknak is lehet ám enni adni és akkor nem "korpán fognak nevelkedni"....... krumplit, répát stb.
és a zebrapinty is szereti a lisztkukacot, ugyanúgy mint minden más madárka.....


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 aug. 24, 16:08 
arpi írta:
sziasztok!
elso kérdés: boltban arulnak kis tasakokban fagyasztott lisztkukacot.merjem adni a pintyeknek?vagy csak élőt szabad? csontkukacot se szabad?

masodik: nemrég vettem 1pár pintyet,(nem fiatalok,költöttek már néhányszor). mióta nálam vannak tojtak 5 tojást és 4-5 napja ülnek rajta,de már csak 3 tojás maradt.kettőt megettek.mi ennek az oka?mit lehet tenni?





Szia!
Első kérdésre a kérdésem:Miért adnál zebrapintynek lisztkukacot? A lágyeleség is bőven megteszi, akár a tojásos, akár a sima.
Lisztkukacot én csak a papagájamandináknak,a nyársfarkúnak,a szakállasoknak adok.Ja, és csontit egyáltalán ne adj nekik, mert az fertöző is lehet, hiszen a légy lárvák hordozhatnak ilyesmit, a lisztkukac pedig mondhatni steril,mert korpán nevelődik az ártatlan :-)
A második kérdésedre válaszolván, előfordulhat hogy kalcium hiány pótlása miatt eszik meg a tojást ill.a héját főként.
Ha esetleg tennél eléjük zoolitot,vagy nálunk mostanában a mészkő-gríz jött be,akkor talán nem ennék meg a tojást.
Remélem,tudtam segíteni,( ezeket én tapasztaltam ezidáig) de majd a többiek is biztosan hozzászólnak.Szia..


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 16, 14:55
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Óbecse
   
Hozzászólás 2011 aug. 24, 15:24 
sziasztok!
elso kérdés: boltban arulnak kis tasakokban fagyasztott lisztkukacot.merjem adni a pintyeknek?vagy csak élőt szabad? csontkukacot se szabad?

masodik: nemrég vettem 1pár pintyet,(nem fiatalok,költöttek már néhányszor). mióta nálam vannak tojtak 5 tojást és 4-5 napja ülnek rajta,de már csak 3 tojás maradt.kettőt megettek.mi ennek az oka?mit lehet tenni?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO