Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 2, 10:53
Hozzászólások: 1
Valódi név: Molnár Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 22, 21:17 
Sziasztok érdeklődnék mi lehet néhány Kanári madárral mikor felveszi ezt a hólabda alakot?beteg de mitöl vagy mivel kezelhető? kösz a segitséget.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 28, 16:59
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2012 szept. 28, 17:14 
Sziasztok!
Ez az első hozzászólásom a fórumon.
Komoly gonddal fordulok hozzátok, és kíváncsi lennék a tapasztalataitokra.
12 éves volt augusztusban a kanárim. Körülbelül két hete szorulásos tünetek jelentkeztek nála. Zöldeleséggel, kamillateával sikerült orvosolni a bajt. Viszont amint abbahagytam a kúrát, újfent megjelentek a tünetek. Közelebbről megvizsgálva madaramat a kloákájától nem messze a has irányába egy dudort vettem észre. Tojóról van szó, és a magas kor ellenére esetleges tojásra gondoltam. Nem késlekedtem, elvittem állatorvoshoz. Ott kiderült, hogy nem tojásról, hanem egy borsónyi daganatról van szó, ez okozza a nehéz székelést. Egyetlen lehetséges megoldás a műtét lenne, de az orvos szerint kockázatos ebben a korban az altatás. Úgyhogy csak akkor lesz műtét, ha már semmi módon nem tudom megkönnyíteni neki az ürítést, és betegnek fog látszódni (mert a daganat ellenére teljesen szokásosan, normálisan viselkedik, van étvágya, kedve is ugyanolyan).
Nyilván én azt szeretném, ha minél tovább élne és boldogítana engem a jelenlétével (jelenleg egyedül van, pár éve elpusztultak a társai), de nem tudom, hogy neki mi lenne a legjobb, mi okozná a legkevesebb szenvedést.
Van valakinek hasonló tapasztalata?

Előre is köszönöm a választ/válaszokat!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 12, 9:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Dorog
Valódi név: Jedi
   
Hozzászólás 2012 aug. 17, 16:01 
Gabesz írta:
kanárimadárka írta:
Bocs, hogy ennyit írok hobbistaként...

...én is.
kanárimadárka írta:
...de minden háziállatomnak a maximumot törekszem nyújtani, jóban-rosszban.

...a rosszban nem a legjobb :mrgreen: , s a jóból is megárt a sok :wink:



:lol: nem azt írtam, hogy rosszból...
Szóval akármi van, szeretném jól gondozni őket.
Amúgy tünetmentes még mindig a bronz hím...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 aug. 17, 13:27 
kanárimadárka írta:
Bocs, hogy ennyit írok hobbistaként...

...én is.
kanárimadárka írta:
...de minden háziállatomnak a maximumot törekszem nyújtani, jóban-rosszban.

...a rosszban nem a legjobb :mrgreen: , s a jóból is megárt a sok :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 12, 9:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Dorog
Valódi név: Jedi
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 21:25 
Gabesz írta:
... de még mindig nem tudni, konkrétan mi a baja a madaradnak :? Jó lenne, ha a településed közelében felkeresnél egy kanári (vagy egzótás) tenyésztőt, hátha okosabbat tud mondani? Én hajlok azért a mycoplazmózis felé... Csak figyeld, nem jön-e elő máskor is az a fura hang? Bár tévednék.


Kedves Gabesz!

Köszönöm a tanácsokat!
A tenyésztő a közelben lakik, felkerestem a felvétellel.
Annyit mondott, hogy nála nem csinált ilyet a madár, de már előfordult nála ilyen, más madarakkal és kész ...
Na, frankó! :(
Egyébként nem nagyon izgatta a dolog, annyit mondott tegyek be almaecetes vizet - a gyógyszert amit említettem nem is ismerte, a jelek szerint...
Nem akarok bírálót írni, de viszonylag sok madara van, és a mondataiból-stílusából kitűnt, hogy nem nagyon rázza meg, ha pár elpusztul... :(

Remélem nem az én Madárkám lesz a következő!
És persze figyelek... egyenlőre nem újult ki a tünetegyüttes.
"Visszavinni" nem fogom neki, mert akkor szerintem jönne a "betonmódszer".

Bocs, hogy ennyit írok hobbistaként, de minden háziállatomnak a maximumot törekszem nyújtani, jóban-rosszban.

Köszönettel:

JE


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 20:48 
kanárimadárka írta:
Azt szeretném megkérdezni, hogy a fenti alap napi eleség választék mellé tegyek-e be Oropharma Muta-vit csepp erőnlétjavító vitamint, biztos, ami biztos?
Vagy ennyi elég?
Mások azt mondták, lehet hogy le volt gyengülve, mert nem kapott rendes kaját, emiatt van/volt az egész...
Én sajnos nem tudom eldönteni, mert ilyen betegsége sosem volt a kanárimadaraimnak 11 év alatt.

Kedves Edina!
A kanárik alaptápláléka a mag. A mindennapos friss zöldséget én egy jókicsit túlzásnak tartom, általában hetente kétszer adok én zöldséget a madaraimnak. A nagy hőség ideje kicsit más, akkor háromszor is kapnak :mrgreen: Magkeverékük javarésze repce és fénymag, kevesebb lenmag és végül muhar és kender (ezek 40/40/10/5/5 százalékos arányban, de gondolom a bolti az jól van összerakva). A vitamin adagolása is csak óvatos legyen, de szükséges! 1 hétig ha adod a vitaminos vizet, utána 2 hétig szünet, majd ismét egy hét vitamin. Az inhalálás okés, nem árt ha többször ismétled, sőt! de még mindig nem tudni, konkrétan mi a baja a madaradnak :? Jó lenne, ha a településed közelében felkeresnél egy kanári (vagy egzótás) tenyésztőt, hátha okosabbat tud mondani? Én hajlok azért a mycoplazmózis felé... Csak figyeld, nem jön-e elő máskor is az a fura hang? Bár tévednék.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 12, 9:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Dorog
Valódi név: Jedi
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 14:09 
Gabesz írta:
Jó lenne megbizonyosodni róla, hogy valóban torokatka okozza-e a tünetet, vagy pedig mycopalzmózis- (stressz hatására az immunrendszer átmenetileg gyengül, myco egyből erősödik, s már hallani is, ahogy rombolja a hörgőket). Pontosan kellene a diagnózis, hogy megfelelő gyógyszert kaphasson. Madárdoki a környéken?


Kedves Gabesz!

Körbevettem a kalitka 3 oldalát - ahogy André úr ajánlotta itt másnak - , hogy lássam vannak-e piros atkák a fejrázós-prüszkölős váladékban, de sehol semmi. Inhaláltunk sóval is.
Voltam dokinál. Meghallgatta a felvételt, azt mondta lehetne megfázás, mycolplazmózis, torokatka is. De mivel hétfőn már egy tünet se volt (késő délután voltam rendelésen) azt mondta így nem lehet eldönteni, hogy mi ez/ mi volt ez... várjunk egy-két napot, hogy tényleg tünetmentes marad-e?
Ma kedd van, minden tünet elmúlt, remélem nem csak egyenlőre...

Ezt eszi:
- Versele-Laga Premium Prestige alapmagnak
- Versele-Laga Tonicum (kis kiegészítő, vitaminnal, aminosavakkal, ásványi anyagokkal)
- Versele-Laga Orlux Frutti Pate (kiegészítőnek)
Ezeken kívül van bent fürtös köles, szépia, naponta friss zöldség.
Tollváltás legvégén van, ma már kezdett csiporogni.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a fenti alap napi eleség választék mellé tegyek-e be Oropharma Muta-vit csepp erőnlétjavító vitamint, biztos, ami biztos?
Vagy ennyi elég?
Mások azt mondták, lehet hogy le volt gyengülve, mert nem kapott rendes kaját, emiatt van/volt az egész...
Én sajnos nem tudom eldönteni, mert ilyen betegsége sosem volt a kanárimadaraimnak 11 év alatt.

Köszönettel:

JE


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 12, 9:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Dorog
Valódi név: Jedi
   
Hozzászólás 2012 aug. 12, 19:40 
Gabesz írta:
Jó lenne megbizonyosodni róla, hogy valóban torokatka okozza-e a tünetet, vagy pedig mycopalzmózis- (stressz hatására az immunrendszer átmenetileg gyengül, myco egyből erősödik, s már hallani is, ahogy rombolja a hörgőket). Pontosan kellene a diagnózis, hogy megfelelő gyógyszert kaphasson. Madárdoki a környéken?


Köszönöm a gyors választ!
Állatorvos van - több is - nem tudom értenek-e a madarakhoz.
Komárom- Esztergom megyei vagyok, Dorogon élek, a szentendrei állatkórházból jár hozzánk két jónak mondott doki. Holnap elmegyek hozzájuk.
Felvettem videóra a problémát, megmutatom nekik.

Egyébként ma már többször nem csinálta a tüneteit, és most lefekvéskor sem.
Eddig főleg reggel és este voltak ezek a tünetek. Ma este semmi. Nyugodtan alszik, nem piheg furán.
Remélem másik - épp vedlő - 8 éves Madárkám nem kapja el, messze tettem a kalitkáját.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 aug. 12, 16:07 
kanárimadárka írta:
Este azonban tüsszögni kezdett, csőrét tátogatta, ülőrúdhoz dörzsölte, "kattogó" hangokat hallatott.
Rögtön tudtam, hogy vmi nincs rendben, mert ilyet még sosem csináltak a madaraim.
Bújtam az internetet, e szerint: megfázás vagy torokatka lehet.
A vízbe tettem almaecetet és rendesen kapott zöldet, gyümölcsöt.
Abbahagyta a tüsszögést, gondoltam csak enyhe megfázás lehetett, vagy mivel a tenyésztőnél 80-an voltak együtt, kell Neki idő míg megszokja nálam.

Azonban sajnos tegnapelőtt újra kezdte az egészet...
Ma reggel hosszasan megfigyeltem, a csőré tátogatta, mintha vmit ki akarna lökni belőle, újra "kattogott", furán pityergett. Aztán 5 perc elteltével abbahagyta és enni-inni kezdett. Utánaolvastam újra, ebből azt gondolom, hogy ez mégis torokatka lehet?


Jó lenne megbizonyosodni róla, hogy valóban torokatka okozza-e a tünetet, vagy pedig mycopalzmózis- (stressz hatására az immunrendszer átmenetileg gyengül, myco egyből erősödik, s már hallani is, ahogy rombolja a hörgőket). Pontosan kellene a diagnózis, hogy megfelelő gyógyszert kaphasson. Madárdoki a környéken?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 12, 9:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Dorog
Valódi név: Jedi
   
Hozzászólás 2012 aug. 12, 10:25 
Tisztelt Fórum!

Új vagyok itt, ma regisztráltam. Örülök, hogy megtaláltam Önöket!
Sok hasznos dolgot olvastam máris, köszönöm!

Betegséggel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

11 éve vannak kanárijaim (főként színkanárik), mert szeretem az éneküket, egész kis lényüket. Egyszerre max. 4 madaram volt, így "hobbista" vagyok.
Július 18-án egy tenyésztőtől vettem egy bronz, hím kanárit. A vedlés végén tartott/tart.
A tenyésztő egészségesnek mondta, 2 éves, termékeny, jó apa volt nála.

Itthon fertőtlenített és mindennel ellátott kalitka fogadta:
- Verselle-Laga Prestige mag, fürtös köles, tyúkhúr
- itató, etető, fürdető, szépia
Este azonban tüsszögni kezdett, csőrét tátogatta, ülőrúdhoz dörzsölte, "kattogó" hangokat hallatott.
Rögtön tudtam, hogy vmi nincs rendben, mert ilyet még sosem csináltak a madaraim.
Bújtam az internetet, e szerint: megfázás vagy torokatka lehet.
A vízbe tettem almaecetet és rendesen kapott zöldet, gyümölcsöt.
Abbahagyta a tüsszögést, gondoltam csak enyhe megfázás lehetett, vagy mivel a tenyésztőnél 80-an voltak együtt, kell Neki idő míg megszokja nálam.

Azonban sajnos tegnapelőtt újra kezdte az egészet...
Ma reggel hosszasan megfigyeltem, a csőré tátogatta, mintha vmit ki akarna lökni belőle, újra "kattogott", furán pityergett. Aztán 5 perc elteltével abbahagyta és enni-inni kezdett. Utánaolvastam újra, ebből azt gondolom, hogy ez mégis torokatka lehet?

Rendesen eszik (sőt szinte zabál), iszik és fürdik is.
Ráadásul produkálja a jó közérzetű kanári összes ismertetőjét is:
- tollászkodik, fürdik, ugrál az ülőrudak közt, hosszan nyújtózkodik (azonos oldali egyik szárnyát és lábát messzire kinyújtja), szeme tiszta, a széklete normális
Nem énekel, hiszen a vedlés végén van.

Elég tanácstalan vagyok.
Nem tudom mi baja van!
Olvastam, hogy megfázáskor vitaminkészítményt kell adni, pl. Oropharma Muta- vit cseppet és inhalálni kell (sóval vagy kamilla főzetével)
Ha viszont torokatka, akkor a legtöbb helyen SH Ivermectin Light Spot on-t javasolnak, mivel ez minden külső-belső élősködöt elpusztít, 20 gramm testtömegenként 1 cseppet. (Garlex fokhagymakivonatot is tanácsolnak a vízbe.)

Szeretném kérni szakértő tanácsukat!
Előre is köszönöm szépen!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 aug. 11, 20:30 
Lafille írta:
Szóval különböző tünetek kezdődtek kb 3 hónapja. Először nem tüsszögött, inkább amolyan furcsa hangot adott ki (csak a tojó, a hím azóta sem mutat semmilyen hasonló tünetet), aztán elkezdett amolyan "nyüszítő" hangot adni, valószínűleg nehéz légzésre utaló hangot, olykor nagyon hangosan halljuk mikor alszik. Ezután jött a tüsszögés, köhögés, és most nagyon gyakran tátog, a nyelvét rázogatva. (vajon ez normális? úgy tudom, egy bizonyos fokig a tátogás normális)
Két hete lassan, hogy kapott egy kúrát, amit egy budapesti madár tenyésztő javasolt, Tylosin+ nevezetű gyógyszerrel légúti megbetegedésre 5 napig. Természetesen kellőképpen felhígítva, csak késhegynyit az ivóvizébe. Azóta látszik valami javulás, de ez eddig is így volt, mondhatni periodikusan hol jobb lett neki ez a nehéz légzés, hol rosszabb. Ráadásul a köhögés maradt, és olykor azt a hangot is adja.

Szia, Lilla!
Ebben a topikban sok szakavatott tenyésztő osztotta már meg véleményét a torokatkáról, ami hasonló tüneteket okoz, mint az általad leírtak. Olvasd el Emy (állatorvos) javaslatát, és még ezt is, vagy pedig André (tenyésztő) tanácsát, és még itt. Biztosan megtalálod a gyógymódját!
Sok sikert!

KicsiMussa írta:
Igazából abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy hol tudnék reális áron hozzá jutni kanárihoz, mert kislányomnak szeretnék venni! ...Ha esetleg tudtok olyanról, akinek nincs ideje gondozni madarát, vagy valami miatt nem tarthatja, kérlek jelezzétek mielőbb!


Szia, Mussa!
Talán segítene tenyésztőt ajánlani, ha tudnánk, hol laksz. Sokan vannak az országban, akik közül szívesen ajánlanék :cyclops:

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:00
Hozzászólások: 2
Valódi név: Szabó Beatrix
   
Hozzászólás 2012 aug. 11, 10:36 
Kedves fórumozók!

Lehet, hogy nem jó helyre írok, de most vagyok itt először! Igazából abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy hol tudnék reális áron hozzá jutni kanárihoz, mert kislányomnak szeretnék venni! Én gyerekkoromba nagyon örültem, amikor a madaram énekére ébredtem, és nem szeretném ettől megfosztani kislányomat sem! Ha esetleg tudtok olyanról, akinek nincs ideje gondozni madarát, vagy valami miatt nem tarthatja, kérlek jelezzétek mielőbb!

Előre nagyon köszönöm!
KicsiMussa


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2012 aug. 10, 11:54 
Üdv. mindenkinek,

Végső elkeseredésember írok, nagyon örültem, hogy megtaláltam ezt a fórumot, úgy tűnik igazi szakértők is jelen vannak. Már hetek, hónapok óta próbálom kitalálni mi baja van az én kis szépséges fehér kanári tojómnak, Sophie-nak. Körülbelül most lehet egy éves, a hím párja kicsit fiatalabb, már volt kotlás is, de nem igazán lett belőle semmi. Többször neki futott, kétszer-háromszor is; aggódtam, nem-e fárasztja ki magát túlságosan, ráadásul a hím nem is etette (talán mert még kis éretlen :), de egy itteni "szakértő" (tekintve, hogy itt Norvégiában élek, eleve nehéz volt kanárit szerezni, főleg fehéret, nemhogy hozzá értő embert) megnyugtatott, hogy ez csak azért van, mert még fiatal, első kotlás stb.. Kifogyhatatlan energiái vannak. :)
Szóval különböző tünetek kezdődtek kb 3 hónapja. Először nem tüsszögött, inkább amolyan furcsa hangot adott ki (csak a tojó, a hím azóta sem mutat semmilyen hasonló tünetet), aztán elkezdett amolyan "nyüszítő" hangot adni, valószínűleg nehéz légzésre utaló hangot, olykor nagyon hangosan halljuk mikor alszik. Ezután jött a tüsszögés, köhögés, és most nagyon gyakran tátog, a nyelvét rázogatva. (vajon ez normális? úgy tudom, egy bizonyos fokig a tátogás normális)
Két hete lassan, hogy kapott egy kúrát, amit egy budapesti madár tenyésztő javasolt, Tylosin+ nevezetű gyógyszerrel légúti megbetegedésre 5 napig. Természetesen kellőképpen felhígítva, csak késhegynyit az ivóvizébe. Azóta látszik valami javulás, de ez eddig is így volt, mondhatni periodikusan hol jobb lett neki ez a nehéz légzés, hol rosszabb. Ráadásul a köhögés maradt, és olykor azt a hangot is adja.
Nagyon régóta olvasgatok már ebben a témában, szinte már mindent elolvastam, sok mindenkit kérdeztem, úgy tűnik senki sem tudja igazán mi lehet. Torokatkáról is olvastam, a tünetek megegyeznek, de vettem nemrég egy kis kerek alakú (gumi) dolgot, ami elvileg az atka távol tartására van.
Minden tünet ellenére repül, játszik, csipog, eszik, iszik, úgy tűnik jól van. A széklete olyan, mintha mindig is kicsit zöldes-szürkés lenne és folyékonyabb. Kap időnként mákot, ha nagyon folyékony a széklete, de neki szinte sosem volt "fekete-fehér", talán még a legelején fél éve, amikor megvettük.
A melegről pedig annyit, hogy ugye Norvégia, persze az éghajlat hűvösebb, de azért a lakásban 20-22 fok mindig van, a szellőztetéssel vigyázok, a madarak messze vannak tőle mindig, huzat kizárva.
Sophie-t egyébként az utóbbi 2 hónapban mondhatni rendszeresen próbálom kúrálni inhalálással (gőzölgő víz hol sóval, hol kamillával, legtöbbször kamillával), szerintem segít neki. A kalitkájukat rendszeresen takarítom, tiszta a környezetük, egyébként külön kalitkában vannak egy jó ideje a sok veszekedés miatt anno. :)
Kapnak amúgy immunerősítőt is rendszeresen az ivóvizükbe, gyümölcsöt, zöldséget, ásványi anyagokkal gyarapított kanári magkeveréket, mindent. Minden nap repülnek a szobában, Sophie állandóan fészek-építési lázban szenved. De szintén tenyésztők javasolták, hogy ne engedjem újra kotlani, mert az már sok lesz neki és tényleg kimerülhet.
Ha bárki bármivel tud segíteni, akármilyen tippje van, mi a legvalószínűbb betegség, nagyon örülni fogok neki. Most érzem úgy, hogy szinte lehetetlen megtalálni a baj forrását, (itt Norvégiában nagyon nehéz megfelelő állatorvost találni, az árak pedig minimum 4-szeresek, mint Magyarországon valószínűleg), valahogyan egyrészt több féle betegségre is utalhatnak a tünetek (az én szememmel, mint egy átlagos madártartó), de lehet egy egyszer, visszatérő megfázás is, ugyanakkor lehet, hogy semmi baja, csak én komplikálom túl. Viszont, mikor legutóbb ennél a bizonyos szakértőnél jártam (még a gyógyszeres kúra előtt), ő is biztos volt benne a hang hallatán, hogy ez nem egy jó hang és valami biztosan nincs rendben.
Szóval köszönöm előre is a segítséget.

Lilla


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 júl. 15, 12:49 
Én is úgy gondolom, hogy az szimplán melanin színezettség a madár lábán. Mind a két szülő sárga volt? Vagy esetleg valamelyik melanin vagy tarka madár?
Még egy kicsit bővebben írhatnál arról, hogy milyen magot kapnak a kicsik és, hogy eben a melegben a tojásos lágyeleség mennyi ideig van előttük.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 júl. 14, 20:24 
druszka írta:
A képet nézted?
Miért olyan a lába?

Az valószínűleg egy egyszerű pigmentáció, nem betegség. Esetleg van (volt) a madáron valahol sötét toll?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 20, 12:19
Hozzászólások: 7
Valódi név: Tóth Erika
   
Hozzászólás 2012 júl. 13, 22:01 
Szia!
Amelyik fióka elpusztult az május végi kelésű volt.
Amwelyiknek a képeét feltettem az április végi.
Külön vannak már a fiókák vagy mondjuk úgy fiatalok!
Lágyeleséget kapnak wm tojásos lágy + reszelt répa + tojás és szárazmagot!
Semmit nem vettünk észre a madáron, se hasmenés se gubbasztás semmi!
A képet nézted?
Miért olyan a lába?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 júl. 13, 21:45 
Valami más a gond a madaraiddal. Érdemes lenne leírni, hogy mennyi idősek a fiókák, hogy tartod őket, mivel etetsz, még a szülőkkel vannak-e a fiókák... Azt se lenne rossz leírni, hogy mit vettél észre az elpusztult fiókánál, mielőtt elpusztult: hasmenés, gubbasztás, esetleg megtépték.....
Minél több információt adsz, annál nagyobb az esély arra, hogy esetleg valaki rájön, hogy mi lehet a gond. Persze, hacsak nincs valami egyértelmű tartási probléma, akkor sajnos csak a boncolás derítheti ki pontosan a baj okát.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 20, 12:19
Hozzászólások: 7
Valódi név: Tóth Erika
   
Hozzászólás 2012 júl. 13, 21:26 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Már 8 kanári fiókánk volt. Sajnos ma du az egyik elpusztult.
A lába alsó része szürkés volt, lehet ez volt a baj?
Egy másik fiókának is olyan a lába őt míg nem jön válasz külön tettük.
Az alábbi képen látszik miről beszélek!
Kérlek segítsetek, előre is köszönöm!


Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 11, 8:28
Hozzászólások: 9
Valódi név: Renáta
   
Hozzászólás 2012 júl. 12, 10:56 
Valószínűleg én írtam le rosszul, mert lehet hogy nem is az atkára gondolt, hanem a torokférgességre vagy mire.
De már tényleg nem akarok még jobban össze-vissza beszélni.

A jövőhéten akkor megírom a szer nevét.

_________________
-Üdv! Armida-


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 11, 8:28
Hozzászólások: 9
Valódi név: Renáta
   
Hozzászólás 2012 júl. 12, 10:20 
Fekete Csaba írta:
A légzsákatka például egyetlen faj, melynek tudományos neve Sternostoma tracheacolum.
Ez az egyetlen faj képes megbetegíteni kanárikat, gouldokat és hullámosokat is sok más madárral együtt. Így, ha a kanárijaidban van légzsákatka, akkor a hullámosaidban is van, csak a kevésbé érzékeny madárban nem okoz tüneteket. Viszont ha csak a kanárijaidat kezeled ki, akkor a kezelés után újra el fogják kapni a hullámosoktól.
Én azt tanácsolom, hogy inkább keress egy másik állatorvost, mert ha olyat állít, hogy elég csak a kanárijaidat kezelni, akkor valószínűleg általában a madarakhoz nem ért, így nem sok jóra számíthatsz.


Hát én ezt nem gondolnám, mert az egzotikus állatok a szakterülete. Úgy mondta hogy nagy valószínűséggel nem kapják el. De mindenesetre figyelni fogjuk és talán az a szer is amit most kapnak a papagájok segíthet ez ellen is, de ezt már tényleg nem tudom.

Igen volt már rossz tapasztalatom más állatorvossal ezért is váltottam.
Ezidáig nagyon sokat segített ez a mostani, főként hogy nagyon elhanyagolt állapotban vittem oda a papagájokat, mert a szüleimnél voltak és nem tudtam az állapotukról semmit. Egy évig nem is voltam otthon anyuék meg nem mondták...

Szóval még a visszafordíthatatlannak tűnő madarat is megmentette.

A jövőhéten megírom, hogy mi lett remélem a szörcsögés már az első kezelés után elmúlik!

_________________
-Üdv! Armida-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 21, 4:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO