Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 139, 140, 141, 142, 143  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 16, 18:17
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Kóka
   
Hozzászólás 2008 szept. 18, 16:47 
aha értem, ja és a hím papagájomnak olyan betegsége van h mintha mindig fel lenne borzolva a tolla és mintha hullana a feje körül ki a toll. Ez mitől lehet és h hozhatom rendbe?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 17, 20:19 
Helló.
A meleg ellen csak árnyékkal lehet védekezni de tehetsz be nekik hideg vizet is bár az enyémek nem fürdenek ha meleg van,inkább ha lehűl a levegő.Csíráztass nekik búzát ha nevelnek.Az a kedvencük és nagyon tápláló.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 16, 18:17
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Kóka
   
Hozzászólás 2008 szept. 17, 16:03 
helló
aha értem és akkor nyáron ha melegebb van akkor mit kell csinálni h ne halljanak meg nagy melegbe? :roll: fürdőt kell betenni nekik v mit? Amúgy most nevelnek 2kicsit :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 16, 22:01 
Sziasztok.
Ez a szabadon engedéses módszer felkeltette a figyelmemet és lehet,hogy rászánom magam tavasszal.Mert van egy kecském ami nagyon szelíd és állandóan azt várja,hogy mikor megyek oda hozzá.Egyszer kiengedem és akkor ő fog hozzám jönni ha akar.Az is lehet,hogy akkor látom majd utoljára. :cry:
Ő lenne az

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 16, 20:46 
Helló Jocooo.
Az én kecskéim egész télen kint vannak és nagyon jól bírják a hideget.A lényeg,hogy már tavasz óta kint legyenek tartva és rákészüljenek a télre.Ősszel átvedlenek és felveszik a téli tollukat.Különben a kecske a meleget(35-fokot) nem bírja annyira mint a hideget.Egy haverom mesélte,hogy a kecskéje -12-fokban leköltött és szépen fejlődtek a kicsik is.De -20-foknál elpusztultak sajnos.Azért fóliázd le őket télire és az odút is vedd ki tőlük.
Üdv:Krissz


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 16, 18:17
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Kóka
   
Hozzászólás 2008 szept. 16, 18:21 
Helló
Azt szeretném megtudni h a kecskepapagájt meddig szabad kinnhagyni a hidegen. Úgyértem h hány Celsius fokig? Remélem tudtok segíteni!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 16, 18:17
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Kóka
   
Hozzászólás 2008 szept. 16, 18:19 
Helló
Azt szeretném megtudni h a kecskepapagájt meddig szabad kinnhagyni a hidegen. Úgyértem h hány Celsius fokig? Remélem tudtok segíteni!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 3, 21:23 
Köszi!

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 15:12 
Sziasztok,

A dupla ajtó nem valami csodaszer, arra szolgál, hogy szétválaszthatod a párokat, külön helyiségekbe.
Arra jó hogy kontrolálni tudod, hogy mikor melyiket engeded ki. Lehet külön párokat, vagy egy egy tagját.

Soha nem engedem ki egyszerre az egész csapatot. Ha megérinti őket a szabadság íze, jó nagy köröket fog tenni az udvarod körül, és utána ott fog téblábolni a röpde közelében.

Az efféle tartás viszont nagy veszélyeket is magában tartogat, mivel kikerül a való világba a rizikó is megnő hogy áldozatul esik valamilyen nem várt eseménynek.

Amiért bátran kiállok a kecskepapagáj mellett az az hogy még madarat nem vesztettem. A legnagyobb "galiba" az volt amikor a képen látható hím 1 hiányzó lábbal érkezett vissza, a tollazata teljesen rendben volt

Amikor kiengeded, mindig legyél a helyszínen és figyeld meg, hogy viselkedik a madarad, hogy tartja a kapcsolatot a többivel. Milyen hangokat hallat repülés közben. A távrepülést kb: 20 -30 m magasan végzi. Egyébként akrobatikusan repül kb. 5 méteres magasságban.

Ha jól beszoktatod, látni fogod szinte kivirulnak egy egy nagyobb repülés után.

Talán a legfontosabb, hogy a közelben ne tudjon táplálékhoz jutni, csak a röpdében.

Állítólag a törpepapagájokkal is nagyszerű eredményeket lehet elérni, nagy előny, hogy éjszakára visszatérnek az odujukba aludni.

Üdv: Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2008 aug. 31, 16:52 
daniduke írta:
Nem tudom, hogy a többieket érdekli-e, de engem rettenetesen.

Engem is érdekel! Bár kipróbálni valószínűleg nem fogom...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 29, 19:33 
Nem tudom, hogy a többieket érdekli-e, de engem rettenetesen. A többi mellett erről az ajtóról is tudnál írni? Csak nekem is ilyen két ajtós megoldás van a röpdémen, de azt a kecske nem tudja, nyitni, zárni:)
Nagyon tetszik ez a fajta madártartás, de sajnos nálam több sebből is vérezne ez a megoldás:(
Várom a továbbiakat!

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 29, 17:22 
Szia Rasta,

A papagájokkal kapcsolaban, ellentétben másokkal engem a röpkészségük, szárnyalásuk nyűgözött le. Megfogadtam ha egyszer majd papagájt tartok akkor az ki be fog járkálni a röpdéjéből szabadon, valahogy úgy, mint a galambok.

Próbáltam erről valamilyen irodalmat keresni, de semmit nem találtam, csak elvétve egy két lábjegyzetet. Itt most nem freeflyter -idomításról beszélek, ahol kézzelnevelt házikedvenc röpköd kézről kézre.

Egyszer olvastam az araproject-ről, majd ennek honlapja is lett, néhány fórum utalást tett egy madarászról a Cumbriában akinél szabadon vannak a jákók, arák, nimfapapagájok...és amit el tudsz képzelni.

Itt érdeklődtem, hogy hogyan is kezdjem el a sok buktatóval járó madarászkodásnak ez a fajtáját.

Nagyon fontos hogy jó néhány tényezőnek kell együttesen teljesülnie a sikerhez.

- Ne legyen a közelben szántóföld ( kecskepapagáj esetében 2-3 km )
- ragadozómadár, és ha lehet macskamentes övezet legyen,
- zöld színű madár,
- viszonylag csendesebb papagájfaj,
- éber, a külvilág ingereire gyorsan reagáló papagájfaj alkalmas a "kísérletre"
- ne rongálja, ne gallyazza le a fákat,
- viszonylag kis revírt ( 500 m sugarú ) revírt tartson,
- kolóniában is költsön,
- az egyes egyedek ne üldözzék el egymást,
- a helyi madárfaunát ne zaklassák.

Erre a tanácsok alapján a kecskepapagáj volt a legalkalmasabb.

Ez még azonban mindig csak az eleje. Ha csak úgy szabadon engedsz egy papagájt, nem túl nagy az esélye, hogy visszatér. Pontosabban szeretne ő visszamenni, de hirtelen a környezet végtelenné válik a számára, vagy egyre magasabbra száll - vagy remegő lábakkal száll ide oda, majd a macska szájába.

Azonban ha remek vérvonalú fiatal ( nemrég önállósodott ) egyedeket
szerzel be, majd teszel olyan röpdébe ahol szabadon szemlélhetik az eget
és a tágabb környezetet, és ahol természetes ágakon erősíthetik a mellizmaikat, már jó úton jársz. A röpdét úgy kell felépíteni, hogy legyen egy kis "előszobája" ami ajtóval elzárható a belső tértől.

Fel kell helyezni az odukat, majd hagyni, hogy a fiatalok, be be kukucskáljanak a leendő szülőszobába.

Ha úgy látod, hogy felállt a rangsor, akkor kis ügyeskedéssel reggel etetés előtt kiengedet az egyiket. A többit a belső térbe zárod.

A kecskepapagáj folyamatosan hallatni fogja mekegő hangját és meglátod milyen intenzitással kezdi felfedezni a környezetét. Csak addig fog elrepülni, ameddig hallja a többit. A kingedés után egy fél órával kezd el megetetni a többit, ekkor a kis elkódorgó is megjelenik, ügyesen megtalálja az ajtót és bemegy.....

....majd folytatom, ha még érdekel.

Üdv: Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 28, 20:44 
Köszi, a Tieid is szépek!
Őőőőőh, Valahol írtál már részletesebben erről a szabadon tartástól? Ha nem, ezt megtennéd nekünk? :lol:
Köszi.
Üdv: Rasta

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 27, 21:49 
Szia Rasta,

Nagyon szépek a madaraid!

A Jód pótlására, kipróbáltam a szárított tengeri algát, amit luxus módon a netről rendeltem, ezidáig én még kereskedésben sehol nem láttam, ami lehet az én szegénységi bizonyítványom. Egy ilyen termék hiánycikk legyen :oops: :?:

Legkönnyebben szintetikus szereket szerezhetsz be, kapásból ami eszembe jut az a MUTA Vit nevű készítmény. Egy félbevágott barackra szórok a kellő mennyiségben amit a madarak gyorsan el is fogyasztanak.

Mivel a természetben nektárt is esznek, ezért én langyos mézes vízben diszpergálok őrőlt virágport. Könnyen rászoktathatók és nagyon fogják élvezni. A virágpor veszélyire Dobosapa már felhívta a figyelmet a goudos topicban. Én ugyanitt a jótékony hatásaira :wink:

Van, hogy a langyos vízben Sinlakot oldok fel ami szintén tartalmaz jódot és hozzáadott vitaminokat. A termék egyébként szentjánoskenyérmag és rizsfehérje koncentrátum. Szintén könnyen rászoktatható erre a pancsolós kajára...

Nemrég Kecskeméten jártam és ott vettem pár kiló négermagot, most ezt csíráztatom ( én is nagyon kedvelem ) és adom nekik plussz eleségként.

A többit meg összekaparja magának a papa hazafelé:


Kép


Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 27, 18:14 
Ez a jód dolog engem is érdekelne! :D
Ha valakit érdekel, akkor itt találhatóó pár kép, köztük a kecske-papagájaimról: http://www.flickr.com/photos/29166063@N02/

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 21:24 
Szia Zsolt!
Valóban nagyon sok ilyen vedlésben lévőnek tűnő madarat látni, de én azt gondoltam ez a helytelen (leggyakrabban a kalitkás) tartás eredménye... Ez a jód-igény érdekes, fogságban hogyan lehet ezt kielégíteni?
Az aprómagos táplálás is újdonság számomra. A Katalin-papagájomat kanárieledellel etetem, róla tudtam, hogy "aprómagos", de a kecskéről nem. Azt hiszem átszoktatom őket a kanárikajára.
Kösz az infókat!!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 20:55 
Szia Zoli,

Úgy értem, hogy a tollazata nem olyan tömött nem simul feszesen a testhez, laza a szerkezete. Olyan mintha a madár mindig vedlene.
Van egy olyan fórum: www.kakariki.net ott sok hasznos információhoz hozzájuthatsz vele kapcsolatban.

A jód igénye igen magas, partközeli szikákról algákat szokott csemegézni.
Hiánya kopaszodáshoz vezet.
Ezen a kis videón láthatod, illetve egy kis csemege az életmódjáról.

http://www.arkive.org/species/GES/birds ... ae_00.html

Sokan szinte csak napraforgóval etetik, holott a természetben szinte csak aprómagvakat fogyaszt. Nagyon szereti a négermagot, kendermagot, fénymagot, kölest + gyenge kukoricát borsót. Paradicsommal el lehet kényeztetni.

Mivel lételeme a földön lévő kaparászás, ezért elhelyezésénél vegyük figyelembe, hogy a szabadtéri röpde aljazata ha lehet maga a talaj legyen. Amit érhet az eső, hó ha a papagájok el tudnak húzódni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 16:09 
Szia Zsolt!
Várom a képeket, a gerlés topikba is raktál fel emlékszem, de kíváncsi vagyok a jelenlegi helyzetre. A hibás tollazat alatt a toll fizikai tulajdonságainak hibáját vagy a színezetbeli tarkaságot érted?
Kalitkában én sem tartanám... A körömvirágot ki fogom próbálni náluk, eddig eszembe sem jutott ilyesmi, dehát ezért fórum a fórum... :lol:
Épp a napokban gondolkodtam azon, hogy régebben nekem nagyobbnak tűntek a kecskék, mint manapság... Eszerint nem "érzéki csalódás"... Apám pedig épp ma áradozott: ellátogatott egyik tenyésztő kollégához, akinél gyönyörű nagy testű sárga kecskéket látott.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 16:03 
Szia Zottan,

Majd teszek fel friss képeket a szabadban lévő kecskékről.
Nekem az egyik legkedvesebb faj ami közel áll hozzám.

A magyarországi állomány véleményem szerint eléggé kis testű, volt szerencsém látni ( Rob van Opbergen ) madarait: www.kakariki.nl, van is gyönyörű lutínó hímem tőle. Sokkal testesebbek nagyobbak standardizáltak, mint amit itthon látni.

Ugyanakkor nagyon sok itthon a hibás tollazatú madár, ami már a beltenyészet következménye.

Egyik kedvenc csemegéjük a körömvirág "szűröstől bőröstől"
Nekem sikerült, mint a galambot szabadon tartani. Okos, éber, örökmozgó párjával nem igazán kontaktáló madárka.

Én csak röpdébe ajánlom, kalitkás tartás ennél a fajnál szóba sem jöhet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 24, 14:58 
Köszi.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 139, 140, 141, 142, 143  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO