Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2519 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 126  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2012 okt. 29, 19:45 
Na rávettem magam és Én is felvittem az adatokat a rendszerbe :)

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 29, 17:06 
Szia Tomi,

egyrészt gratulálok hogy belevágtál, másrészt köszönöm hogy megbízol a rendszerben.
Ennek megfelelően előrébb is ugrott a fajok eloszlási statisztikájában a gyémánt :)

Pár trükk/tanács, hátha nem gondoltál rá vagy még nem vetted észre:
- azokat az egyedeket, amelyek már nincsenek a tulajdonodban, nem szükséges törölni, tudod arhiválni őket. Így nem vész el a generáció/vérvonal vezetés, de útban sincs. Ehhez csak a madarak listádban kiválasztod őket és ráklikkelsz az arhiválás gombra. Később ha meg akarod nézni mik vannak ott, vagy visszavásárolod mondjuk a madarat, akkor a felül az új egyed felvitele előtt ott az arhívum, onnan hasonló módon ki tudod szedni.
- a madaraid listában egy vagy több egyed kijelölése után ha megnyomod a nyomtatás gombot, különféle nyomtatási lehetőségeket tudsz lekérni. Itt találod meg a pedigree nyomtatás/generálás funkciót is.
- ha megvan papíron a korábbi párosítások eredményei is, akkor célszerű azt is felvinni. Így láthatod majd a kelési statisztikát párokra vonatkoztatva, illetve ha beállítod a fészekaljaknál a kotlás kezdetés és a kelési dátumokat akkor láthatod a saját kelési/szórási grafikonodat is. Tojásokhoz tudsz egy már meglévő egyedet is hozzárendelni, így teljes mértékben összekapcsolható az egész.
- ha létrehozol egy eseményt, akkor a naptárban megjelenik. De automatikusan megjeleníti a fészekaljak várható kelési idejét, illetve a kikelt egyedeket is.
- a kalitkák használatával szintén sok lehetőségeid vannak. alapvetően tudod rendezgetni hogy ki hol van (nagy mennyiségű egyed esetében hasznos ha keresel egy madarat). De én például arra használom hogy a vérvonalakat különböztetem meg vele. A kalitkák ezen felül extra szűrési lehetőséget adnak, ugyanis minden egyes kalitka kapcsolóként megjelenik a madaraid felsorolásánál felül (ki/be tudod kapcsolgatni hogy mutassa vagy ne azokat az egyedeket amik itt vagy ott vannak/nincsenek). Az hogy ki hol van, a párok oldalon is szintén megjelenik.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 29, 14:44 
Na végre. Befejeztem az adatok felvitelét a tenyésztő rendszerbe. Hát beletellt pár órámba, mire összefésültem a feljegyzéseimből az elmúlt 4 év adatit.
53 egyed szerepel a rendszeremben, ebből 2 eladási, 9 elpusztult státuszban.
A jelenlegi regisztrált tenyészmadaraim száma: 42db.
Plussz néhány db van még tartalékba, amiknek a sorsát hamarosan eldöntöm.

A tenyészetnyilvántartó rendszer nekem tetszik, eddig semmi gondom nem volt vele, jól átlátható, csocsi az egész! Már csak képeket kell feltöltenem az regisztrált egyedek mellé.

A jövő évi párosításom munkájának az idejét szerintem jócskán lerövídítem ezzel a rendszer használatával, nem kell most már a jegyzeteimből bogarászni, hogy ki kivel van.
Ezért ajánlom Jani neked, hogy minél előbb megcsináld magadnak, még akkor is, ha eltart neked egy jó darabig, mire fölviszed a sok adatodat!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 19:52 
ckuzmos írta:
Tamás,

a közkedvelt fajlista folyamatosan és automatikusan bővül ahogy a felhasználók használják a rendszert.
A gyémántgerle már benne van a közkedvelt listában.
Ahogy Csaba is írta, el kell mentened magadnak a saját listába. Ezt teheted úgy is hogy egy madárnak megadod a fajt, vagy direkt elmented, utána már egyszerűen fel fogja ajánlani hogy ezt szeretnéd e vagy sem.
A faj saját fajlistába való mentés lépései:
Menj a fajlista menübe
1: felső legördülő menűben válaszd ki a rendet, most ugye a Galambalkatúak.
2: a faj előtti pipát zöldítsd be (ezzel kijelölöd)
3: elmented
Csatolmány:
fajlista.jpg

Ezután ha már felvitted az egyedet, de a fajt kell hozzárendelni, a madaraim felsorolás (táblázat) utolsó oszlopában lévő kis zöld fogaskerékre klikkelve tudod szerkeszteni az egyedet.
Itt szépen átállítod a fajt:
Csatolmány:
fajkiválasztás2.jpg


Ha egy új egyedet szeretnél felvinni, akkor már az elején a fajt beállíthatod:
Csatolmány:
fajkiválasztás.jpg



Köszi Csabi! Megvan minden, már csak be kell fejeznem az adatok felvitelét, aztán a többi úgyis a jövő dolga, ha a Jóisten is úgy akarja!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 19:23 
Egy kis muzsika nektek:

http://www.youtube.com/watch?v=-3UY8m2X4Z0

:D

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 22:03 
Tamás,

a közkedvelt fajlista folyamatosan és automatikusan bővül ahogy a felhasználók használják a rendszert.
A gyémántgerle már benne van a közkedvelt listában.
Ahogy Csaba is írta, el kell mentened magadnak a saját listába. Ezt teheted úgy is hogy egy madárnak megadod a fajt, vagy direkt elmented, utána már egyszerűen fel fogja ajánlani hogy ezt szeretnéd e vagy sem.
A faj saját fajlistába való mentés lépései:
Menj a fajlista menübe
1: felső legördülő menűben válaszd ki a rendet, most ugye a Galambalkatúak.
2: a faj előtti pipát zöldítsd be (ezzel kijelölöd)
3: elmented
Csatolmány:
Magyarázat: Menj a fajlista menübe
1: felső legördülő menűben válaszd ki a rendet, most ugye a Galambalkatúak.
2: a faj előtti pipát zöldítsd be (ezzel kijelölöd)
3: elmented

fajlista.jpg
fajlista.jpg [ 102.53 KiB | Megtekintve 7889 alkalommal. ]

Ezután ha már felvitted az egyedet, de a fajt kell hozzárendelni, a madaraim felsorolás (táblázat) utolsó oszlopában lévő kis zöld fogaskerékre klikkelve tudod szerkeszteni az egyedet.
Itt szépen átállítod a fajt:
Csatolmány:
fajkiválasztás2.jpg
fajkiválasztás2.jpg [ 40.84 KiB | Megtekintve 7889 alkalommal. ]


Ha egy új egyedet szeretnél felvinni, akkor már az elején a fajt beállíthatod:
Csatolmány:
fajkiválasztás.jpg
fajkiválasztás.jpg [ 76.3 KiB | Megtekintve 7889 alkalommal. ]


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 21:29 
Tamás!
Ha rámész a fajlista oldalra, kattints rá a fajkeresésre és írd be a kereső ablakba a geopelia szót. 5 faj fog kijönni, amiből a felső a gyémántgalamb. Pipáld ki és mentsd el a saját fajlistába. Ezután már könnyen tudod kiválasztani ezt a fajt a madaraidhoz. Ha már hozzárendeled a fajt a bevitt madaraidhoz, akkor a faj automatikusan átkerül a rövid fajlistába, ami az adatbázisban megtalálható fajok listája.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 20:44 
ckuzmos írta:
laczkó tamás írta:
Terveztem az idei évben a tenyészet nyilvántartó rendszert használni, de sajna elmaradt. Idén mindenféleképp felfogom vinni az adatokat a rendszerbe :D


Ha valamit nem értesz kérdezz inkább :wink:
Lehet nem mindegy egyértelmű, de az is lehet hogy még valamilyen funkciónak a hibájával találkozol.


Szia Csaba!

Délután volt egy kis időm, ígyhát már fel is töltöttem vagy 25 madaram adatait, minden frankó. Szeretnék majd mindegyikről egyenként egy használható fotót is.
Amit viszont szeretnék kérni tőled, hogy a rendszerbe a 'közkedvelt fajlistába' vidd fel a gyémánt gerle paramétereit, mert nem találtam a 'részletes listában' a latin C betűsöknél a Columbidae-k családját! Család:columbidae - galambalkatúak, Magyar név: gyémánt gerle, Latin név: Geopilia Cuneata

Csak ennyi, ami nem tiszta.

Még csak a rendszerbe az alapozást kezdtem, de nekem tetszik, jó lesz ez Algóré :mrgreen: !

Előre is köszönöm!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 19:47 
Toti írta:
Helló!!!
Köszönöm a sok választ(és a gratulációt)
Egyébként egész évben 90%ban volt korábbi kelés a gyémántoknál (illetve 2pár kacagónál is)
Időjárásra én nem mernék mérget venni,mert nálam most is van kelős tojás kintis bentis és ugyanaz,de a hőméséklet nem.kb 15-fok eltérés.

Hát pedig a hőmérsékleten kívül más nemigen befolyásolja az embrió fejlődését az már biztos, ha csak nem a holdtölte vagy az idei apály. De az is lehet, hogy valamit nem jól számolsz mert abból a 13-14 kotlási napból ha levonsz 3-at az igencsak koraszülésnek mondható!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 10, 18:27
Hozzászólások: 2262
Tartózkodási hely: Pécel
Valódi név: Füredi Bernát
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 18:50 
Friss kép!

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 14:39 
laczkó tamás írta:
Terveztem az idei évben a tenyészet nyilvántartó rendszert használni, de sajna elmaradt. Idén mindenféleképp felfogom vinni az adatokat a rendszerbe :D


Ha valamit nem értesz kérdezz inkább :wink:
Lehet nem mindegy egyértelmű, de az is lehet hogy még valamilyen funkciónak a hibájával találkozol.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 25, 21:15
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza
Valódi név: Tóth Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 13:07 
Helló!!!
Köszönöm a sok választ(és a gratulációt)
Egyébként egész évben 90%ban volt korábbi kelés a gyémántoknál (illetve 2pár kacagónál is)
Időjárásra én nem mernék mérget venni,mert nálam most is van kelős tojás kintis bentis és ugyanaz,de a hőméséklet nem.kb 15-fok eltérés.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 13:02 
ckuzmos írta:
Hali,

Úgy látom nem igazán használjátok a tenyészet nyilvántartó rendszert. Ha egyre többen elkezdenétek használni és adatokkal feltölteni, akkor itt ezen a felületen egyből megnézhető lenne milyen szórása is van a faj kelésének:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... incubation

Azokkal a funkciókkal is rendelkezik, amikre a telefont és egyéb eszközöket használtok, max. nem tud értesíteni egy esemény eljöveteléről. :wink:

Toti írta:
Sziasztok!!
Újabb kérdésem lenne, miért kelnek hamarabb a tojások 3 nappal ellőbb mit kellene?
Elég sok esetben van nálam,most is ez történt hazaérek fióka.Nagyon meglepőnek találom fiatal pártól,illetve első tojásuk. Takarmány,vitaminok befolyásolhatnak?


A főlapon található egy írás ami a kelési időt befolyásoló tényezőkről szól. Persze ettől még lehet más dolog is a pakliban, de támpontnak szerintem mindenképp hasznos:


http://www.idre.hu/index.php?option=com ... &Itemid=17


Igen, igazad van Csabi!

Terveztem az idei évben a tenyészet nyilvántartó rendszert használni, de sajna elmaradt. Idén mindenféleképp felfogom vinni az adatokat a rendszerbe :D

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 8:45 
Hali,

Úgy látom nem igazán használjátok a tenyészet nyilvántartó rendszert. Ha egyre többen elkezdenétek használni és adatokkal feltölteni, akkor itt ezen a felületen egyből megnézhető lenne milyen szórása is van a faj kelésének:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... incubation

Azokkal a funkciókkal is rendelkezik, amikre a telefont és egyéb eszközöket használtok, max. nem tud értesíteni egy esemény eljöveteléről. :wink:

Toti írta:
Sziasztok!!
Újabb kérdésem lenne, miért kelnek hamarabb a tojások 3 nappal ellőbb mit kellene?
Elég sok esetben van nálam,most is ez történt hazaérek fióka.Nagyon meglepőnek találom fiatal pártól,illetve első tojásuk. Takarmány,vitaminok befolyásolhatnak?


A főlapon található egy írás ami a kelési időt befolyásoló tényezőkről szól. Persze ettől még lehet más dolog is a pakliban, de támpontnak szerintem mindenképp hasznos:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... &Itemid=17


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 20:58 
Természetesen a napi kontroll nagyon fontos.
Igazából azért gondoltam arra, hogy a gyűrűzés dátumának feljegyzését, mert ebből tudom, hogy mikor kelt a madár. Másrészt a nagyok is így csinálják, húúú ezt nem kellett volna.
Szóval a lényeg, hogy így nem csak az derül ki a madárról a gyűrűszáma alapján, hogy melyik évben kelt, tehát pontosabb információval szolgálhatok egy esetleges évek múlva történő érdeklődésre, hogy mikori kelésű a madár. Mondjuk ennek aztán egy több éves madárnál már igazán nincs jelentőssége.
Nameg ezáltal látom az egyes párok költési aktivitását a ciklusban, ez egy plussz infó lehet az egyes vérvonalak tenyész tulajdonságainál, hogy szaporább fajta vagy inkább nem.
Valami ilyesmi!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 20:33 
laczkó tamás írta:
madaras86 írta:
Toti írta:
Sziasztok!!
Újabb kérdésem lenne, miért kelnek hamarabb a tojások 3 nappal ellőbb mit kellene?
Elég sok esetben van nálam,most is ez történt hazaérek fióka.Nagyon meglepőnek találom fiatal pártól,illetve első tojásuk. Takarmány,vitaminok befolyásolhatnak?


Szia! Mármint egész évben ezt tapasztalod, vagy csak most? Mert én többnyire azt tapasztalom (általánosságban, nem kifejezetten a gyémántoknál), hogy hidegebb idő esetén lehet kis csúszás, illetve pártól függ, hogy mennyire ülik az első tojástól kezdve aktívan. De a 3 nappal korábban az kicsit durva. Majd Tomi biztos tud okosabbat mondani, ő pontosabban vezeti az ilyesmit. Én nagyjából fel szoktam írni, hogy mikor tojnak és mikor kel a kölyök, de nem biztos, hogy ez nálam 100%-os, mert van,hogy már szürkület van mikor tojik a madár. Ezen is múlhat egy nap. Én meg annyira nem tartom fontosnak, hogy számolgassam mikor kel kelnie, mert látom a tojáson, ha elhalt.


Halihó!


Hát az a 3 nap korábban kelés nekem is erősnek tűnik, én még ilyet nem tapasztaltam, amit Jani írt, hogy bizonyos esetekben csúszik 1-2 napot a kelés, az a gyakoribb, bár ha belegondolok, akkor nálam is előfordult, hogy 1-2 nappal korábban keltek, de ez szerintem azért is lehetett, mert rosszul írtam fel a kelési dátumot.
Az esetek nagy többségében az első tojás lerakásától számított 14. napon kell kelnie az első fiókának és egy pár órával, max. fél nappal a másodiknak. Szóval én úgy csinálom már évek óta(10-15 párral kivitelezhető), hogy mondjuk 1.-én megvan az első tojás pl. egy vörös párnál, akkor beírom a telefonomba, az emlékeztetőbe, hogy "vörös pár kelés!" a 14.-ei dátumra és 14.-én pittyeg és jelez a telefonom. A profi nagy tenyésztők, pl. papagájnál, ahol akár 50-100 pár is tenyésztésben van, azok a napi fészekkontrolnál, mindent felírnek, minden egyes tojás lerakásának dátumát, a várható kelést egy cetlire, ami az odukon van elhelyezve.
Én még az 1 napos fiókára számolok 5 napot és azt is beírom az emlékeztetőbe, hogy "x pár gyűrűzés"! Aztán mikor legyűrűzök egy madarat, akkor regisztrálásra kerül a gyűrűzés dátuma az éves tenyészfeljegyzéseimben a párosítások mellé(hogy melyik pártól kelt az utód).


A dajkáztatás miatt én is írom a dátumot, ill nálam naponta van kontroll, de én azért nem merek biztosat írni, mert előfordul, hogy egy napot elcsúszok+ ha hozzájön ez a késő este tojika tojó, akkor akár két nap eltérés is lehet. Nálam a dátumozás a dajkáztatás miatt kell, ott meg két nap eltérés még éppcsak belefér. Egyébként én is vezetek feljegyzést róla, de mivel többször át kellett írnom (összekoszolódik,stb), a párokat és a kölykök gyűrűit mindig átvezetem az új lapra, de a költések dátumait nem. Te miért tartod fontosnak a dátumot a későbbiekben?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 19:16 
Toti írta:
Sziasztok!!
Újabb kérdésem lenne, miért kelnek hamarabb a tojások 3 nappal ellőbb mit kellene?
Elég sok esetben van nálam,most is ez történt hazaérek fióka.Nagyon meglepőnek találom fiatal pártól,illetve első tojásuk. Takarmány,vitaminok befolyásolhatnak?

Szerintem!
Attól fordulhatott elő mert, idén nyáron szinte folyamatos meleg volt, és a tojások akkor sem hűltek vissza pár fokot sem mikor a tojó kotlás közben a szükségleteit végezte távol a fészektől.
Ezért hát folyamatos tempóba fejlődtek az embriók!
:65:


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 19:12 
madaras86 írta:
Toti írta:
Sziasztok!!
Újabb kérdésem lenne, miért kelnek hamarabb a tojások 3 nappal ellőbb mit kellene?
Elég sok esetben van nálam,most is ez történt hazaérek fióka.Nagyon meglepőnek találom fiatal pártól,illetve első tojásuk. Takarmány,vitaminok befolyásolhatnak?


Szia! Mármint egész évben ezt tapasztalod, vagy csak most? Mert én többnyire azt tapasztalom (általánosságban, nem kifejezetten a gyémántoknál), hogy hidegebb idő esetén lehet kis csúszás, illetve pártól függ, hogy mennyire ülik az első tojástól kezdve aktívan. De a 3 nappal korábban az kicsit durva. Majd Tomi biztos tud okosabbat mondani, ő pontosabban vezeti az ilyesmit. Én nagyjából fel szoktam írni, hogy mikor tojnak és mikor kel a kölyök, de nem biztos, hogy ez nálam 100%-os, mert van,hogy már szürkület van mikor tojik a madár. Ezen is múlhat egy nap. Én meg annyira nem tartom fontosnak, hogy számolgassam mikor kel kelnie, mert látom a tojáson, ha elhalt.


Halihó!


Hát az a 3 nap korábban kelés nekem is erősnek tűnik, én még ilyet nem tapasztaltam, amit Jani írt, hogy bizonyos esetekben csúszik 1-2 napot a kelés, az a gyakoribb, bár ha belegondolok, akkor nálam is előfordult, hogy 1-2 nappal korábban keltek, de ez szerintem azért is lehetett, mert rosszul írtam fel a kelési dátumot.
Az esetek nagy többségében az első tojás lerakásától számított 14. napon kell kelnie az első fiókának és egy pár órával, max. fél nappal a másodiknak. Szóval én úgy csinálom már évek óta(10-15 párral kivitelezhető), hogy mondjuk 1.-én megvan az első tojás pl. egy vörös párnál, akkor beírom a telefonomba, az emlékeztetőbe, hogy "vörös pár kelés!" a 14.-ei dátumra és 14.-én pittyeg és jelez a telefonom. A profi nagy tenyésztők, pl. papagájnál, ahol akár 50-100 pár is tenyésztésben van, azok a napi fészekkontrolnál, mindent felírnek, minden egyes tojás lerakásának dátumát, a várható kelést egy cetlire, ami az odukon van elhelyezve.
Én még az 1 napos fiókára számolok 5 napot és azt is beírom az emlékeztetőbe, hogy "x pár gyűrűzés"! Aztán mikor legyűrűzök egy madarat, akkor regisztrálásra kerül a gyűrűzés dátuma az éves tenyészfeljegyzéseimben a párosítások mellé(hogy melyik pártól kelt az utód).

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 19:05 
Max 2 nappal keltek előbb pár esetben,de ezek is inkább egy napos eltérésnek számítanak,mert mint János is irja szinte bizonyos,hogy előző esti tojások voltak mind.
Jelenleg 20 pár gyémántom van,nagyon odafigyelek a pontos nyilvántartásra ,nállam nem volt eddig 3 nappal előbbi kelés sosem.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 19:04 
Toti írta:
Sziasztok.Köszönöm szépen a segÍtséget,és a sok választ. Csináltam képet a fehérről,mert fehér nem ezüst!
Kép

Toti gratula a kicsihez, nagyon gyémánt! :31: :20: :55:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2519 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 126  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 29, 1:23
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO