Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228 ... 232  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 20, 15:02
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Gyömrő
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 2, 20:23 
Sziasztok! Azt szeretném megkérezni, hogy ha beteszek a röpdéjükbe fenyőt vagy tuját, akkor azt megrágcsálják, lesz vmi bajuk?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 26, 19:06
Hozzászólások: 1
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 26, 22:07 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Egy nimfapárom van május óta.Ők kint laknak a garázsbab ahol 17fok van.Ez azért érdekes mert ma az odúban találtam egy tojást.Szeretnék ideális körülményeket teremteni nekik ahoz,hogy a tojásból ki is keljen a fióka!Mit tegyek,hány fokba legyenek,kell-e párásítani,ha igen hogy?Nagyon rendesek mert felváltva ülnek a tojáson.Egyszóval nem vagyok jártas ezekben a dolgokban viszont szeretném,ha minden rendben lenne!Kérlek benneteket segítsetek,mit javasoltok?Köszönettel a kistojás nevében is!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 20, 21:35 
Sziszuska írta:
Sziasztok!
Párt szeretnénk venni a papagájunkhoz, csak nem tudjuk, hogy tojó- vagy him. Segitsetek benne :) Köszi

http://kepfeltoltes.hu/view/081120/papa ... es.hu_.jpg


Szerintem hím. Többiek?

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 20, 20:34
Hozzászólások: 1
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 20, 20:39 
Sziasztok!
Párt szeretnénk venni a papagájunkhoz, csak nem tudjuk, hogy tojó- vagy him. Segitsetek benne :) Köszi

http://kepfeltoltes.hu/view/081120/papa ... es.hu_.jpg


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 23:01 
kalapos írta:
Helló,daniduke.ha meg tudod fogni a madaraidat,nézd meg a szárnyuk fonákját.Ha pöttyök vannak rajta:tojó,ha vonalak:hím.
Üdv:Kalapos.

Köszi. Már válaszoltak a kérdésemre, így szerintem mostmár nem teszem ki őket annak a megpróbáltatásnak, hogy megfogom őket.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 8, 21:18
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Bácsalmás
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 22:02 
Helló,daniduke.ha meg tudod fogni a madaraidat,nézd meg a szárnyuk fonákját.Ha pöttyök vannak rajta:tojó,ha vonalak:hím.
Üdv:Kalapos.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 9:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: BP
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 29, 9:47 
Srácok!

tegnap este Bóbita beleugrott egy tányér éppen kimert forró levesbe :( :( Az ijedtségtől jól felcsapkodta magára a forró levest, mire ki tudott jönni. A bőrét nem érte, mert hálisten nem hatolt át a tollain, gondolom a lábát égethette meg, bár azon sem látszik semmi. A nagy ijedtség után, már azért ugrabugrált a kalitkában és evett is. ma reggel viszont nem udvarolt, nem énekelt, csak ült rajtunk, meg néha a szokásos kedvenc dolgait megharapdálta, de olyan kis szomorú. És tüsszög. tegnap este még nem, de ma reggel, határozottan sokat. Megfázott? Vagy letüdőzött egy kis forró levest? Adtam neki almár, friss magot, meg szőlőcukros vizet.
Szerintetek lesz komolabb baja?


Köszi, Viki


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 18, 20:26 
Köszi szépen!!!! :lol:

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 18, 15:01 
üdv
boci:tojó
masni:hím


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 18, 13:44 
Nah akkor itt vannak a képek :wink: A nemük lenne a kérdés...
Előre is köszi mindenkinek a segítséget!

Boci: http://kepfeltoltes.hu/view/081018/PA18 ... es.hu_.jpg

Masni: http://kepfeltoltes.hu/view/081018/PA18 ... es.hu_.jpg
[/url]

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 18, 12:23 
Oké, köszi;)
Sajnos most töröltem ki az össze ilyen képet, úgyhogy csinálok újakat, aztán majd jövök.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 okt. 18, 7:49 
daniduke írta:
Sziasztok!
Szerintetek, ha mutatok nektek pár képet a nimfáimról (esetleg a farktollukról?) akkor kb. meg bírjátok a nemüket állapítani? (tudom, hogy ez nem így megy, de hátha)
Köszzzzzzz.....


Szia Dani!

Amennyire én tudom, pont a nimfák azok, akiknek meg lehet így állapítani. Kivételek itt is vannak (pl. a fehérpofájú, lutino, albínó, fehér...).

Tedd csak fel a képeket. Maximum nem sikerül megmondani....

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 17, 21:03 
Sziasztok!
Szerintetek, ha mutatok nektek pár képet a nimfáimról (esetleg a farktollukról?) akkor kb. meg bírjátok a nemüket állapítani? (tudom, hogy ez nem így megy, de hátha)
Köszzzzzzz.....

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 17, 20:59 
dujuor!
Nálam a törpefürjek helyett mindenzabáló vegetáriánus kecskepapik vannak, de ők sem tudják nagyon rávanni a nimfákat a jóra:(
Mongyuk már van haladás, a saláta, tyúkhúr, egyéb zöldek és a paprika az már fogy;)

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 17, 8:37 
mistyfy írta:
Sziasztok!

És akkor mi a szöszt csináljak, hogy én ugyan tudom, hogy az emberi kaja nem Nimfa eledel, de Bóbita nem??? Merthogy hiába gyártok én neki szuperfinom tojás-babapiskóta-alma-rizs lágyeleséget, ha ő ehelyett képes a forró paprikáskrumpliba belemászni és kilopkodni a tarhonyát és nagy elánnal zabálni? Vagy a pattogatott kukoricát? Amit beteszek neki a kalitkába a magon kívül, az nem kell!!! Se gyümölcs, se zöldség, se lágyeleség. Most hétvégén meg próbálok saját gyártású mézeskarikát neki csinálni.


Viki


Szia Viki!

Ugyan Riki most kint van a többiekkel, de nekem az vált be, ha ettem előtte. Csinálj úgy, mintha ennél a lágyeleségből. Neki is azonnal kelleni fog. Most biztos sokan nekem ugranak, de én úgy vagyok vele, hogy a legtöbb állat tudja, hogy mi kell neki. Természetesen én sem hagytam, hogy torkig egye magát a kajámból, de egy-egy falatot lophatott. Valamelyik fórumon olvastam, hogy valakinek a madara (hihi...ez most olyan, mint a barátom, barátjának a barátja hallott valakiről, akinek a barátja látott valamit....) a mindent zabáló törpefürjek "segítségével" tanította meg, hogy az is ehető, amit nem gondolt volna a madár (én itt a lágyeleségre gondolok).

Én azt mondom, nyugodtan hagyd, hogy megkostóljon mindent, de a korlátokat Te állítsd be. (egyébként ne egyél céklát a madár előtt. Nekem madártalp-lenyomatos az egyik lepedőm. Céklalé, kontra madár...)

dujuor

(és gondolom mondanom sem kell: gyárthatsz neki minden finomat, neki AKKOR IS csak az fog kelleni, amit Te eszel).

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 9:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: BP
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 16, 22:31 
Sziasztok!

És akkor mi a szöszt csináljak, hogy én ugyan tudom, hogy az emberi kaja nem Nimfa eledel, de Bóbita nem??? Merthogy hiába gyártok én neki szuperfinom tojás-babapiskóta-alma-rizs lágyeleséget, ha ő ehelyett képes a forró paprikáskrumpliba belemászni és kilopkodni a tarhonyát és nagy elánnal zabálni? Vagy a pattogatott kukoricát? Amit beteszek neki a kalitkába a magon kívül, az nem kell!!! Se gyümölcs, se zöldség, se lágyeleség. Most hétvégén meg próbálok saját gyártású mézeskarikát neki csinálni.


Viki


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2008 szept. 29, 18:53 
dujuor írta:
Ha minden igaz, akkor fiú (ugye fiú?).


Fiú bizony! :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 szept. 29, 18:43 
Jöttem Nektek bemutatni röpdém legújabb lakóját, Szergejt.

Ha minden igaz, akkor fiú (ugye fiú?). Tamarának szánom, idáig nagyon jól kijönnek.

Tamara (pofafolt nélküli) és Szergej:

Kép

Szergej:

Kép

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 28, 11:19 
Hát igen, Pesten nem mindig a legkönnyebben beszerezhető :)
Próbáld meg a takarmány boltokban. Egy kiló max 200 Ft. Azzal a fél lépcsőházat bevetheted :wink:

Nem kell csiráztatni a búzát az elvetés előtt, elég az áztatás. Én általában sokkal több vízben szoktam beáztatni a magokat (kb 10x-es, tehát egy deci magot egy liter vízben), így ha esetleg van is valamennyi mérgező anyag tartalma, annak java része kiázik. 24 órás áztatás maximum elég neki, utána kisebb cserepekbe bőven vetve hamar kibújik, kb. egy - másfél hét múlva pedig már etethető is (függ a hőmérséklettől).
De ha nem találsz búzamagot, alapvetően megfelelő bármely más kölesféle illetve a nimfák száraz magelesége, csak abból szed ki a napraforgót és szeklicét (a vitamin golyócskákat is ha van benne).

A saláta is viszonylag könnyen nevelhető. Meleg igényesebb ezért egy picit nehezebb a termesztése. Ahogy írtad, megveszed, virágcserépbe elveted majd ugyan úgy gondozgatod mint egy szobanövényt. Vagy alkalmas rá a lépcsőház, vagy nem :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 9:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: BP
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 28, 10:28 
Szia!

Köszönöm!
Hol vegyek ilyen búzamagot? És akkor kis tálba fél cm-s vízben csíráztassam? És a salátát hogyan kell nevelni? Vegyek magot "OBI"ban és vessem el?? A konyhanövényeim is a lépcsőházban vannak ládában....


ckuzmos írta:
Szia,

ha mindenképp "fűfélében" gondolkodsz akkor a legegyszerűbb és legolcsóbban kivitelezhető a búza. Kisebb virágcserépben vagy tálkákban szépen meglehet növeszteni őket, egyszerre többet csinálva pedig akár cserélgetve a tálkákat és füveket könnyen megoldható a madárka ellátása. De hasonlóan megfelelő erre a célra bármilyen más kalászos növény is (amit könnyebben be tudsz szerezni Budapesten)

Ha van elég időd és helyed is, virágcserepekbe nevelhetsz salátát is. Tapasztalatom szerint a nimfák jobban szeretik. A saját magad termelt saláta pedig össze sem hasonlítható a boltokban kapható kétséges körülmények közt termelt és permetezett salátával.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228 ... 232  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 29, 17:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO