Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 101  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 nov. 10, 19:54 
Gratulálok a kislányodhoz! Igazán jó madarász leszen belőle!!! :D
Na és akkor művelődsz már te is a rajzfilmek terén... :lol:


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 nov. 9, 18:36 
Egy madaras sztóri otthonról:
A kiccsoportos Kisleányom nagy kedvence a Bogyó és Babóca mese. Természetesen az elsők között vettük meg neki a "Bogyó és Babóca segít" c. könyvet, amelyben megtalálható "A kanárifiókák" c. részt is :)
Kép

A Juhtúrón pedig előszeretettel választja ezt a részt mozgókép formában is ;)


A minap is sorra került az esti mese alkalmával ez a rész. Ahogy olvasom a könyvből a sorokat és nézegetjük a képeket, egyszer csak félbeszakít:
- Apa, itt a könyvben egy másik fióka kóborol el!
- Tényleg?
- A számítógépen a barnahasú, itt pedig a zöldhasú!


És tényleg!!! Micsoda megfigyelőképesség! Madarászvér csörgedezik az ereiben, akárki megmongya! :)
Gondoltam utánanézek, létezik-e valamiféle zöldhasú madár, és lőn :)
Green-bellied Hummingbird (Amazilia viridigaster)
http://avibase.bsc-eoc.org/species.jsp? ... 4C2EF2BD98
Kép
itt lehet gyönyörködni még több kolibriben:
http://antpitta.com/images/photos/humme ... mmers8.htm

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 16:44 
by Moharos Zsolt via http://www.birding.hu 2012.10.25.
Sziasztok! A képen lévő karvalyt egy fotós kollegina kapta lencsevégre az itatómnál.Segítségeteket szeretném kérni a gyűrűn lévő adatok értelmezéséhez ( ki gyűrűzte, hol , mikor). És hátha gyűrűzőt is érdekli az előfordulás helye.A fotót B.Karai Éva készítette. A segítséget előre is köszönöm.
Kép

by Prommer Mátyás via http://www.birding.hu 2012.10.26.
A madarat Bérces Jani gyűrűzte, alább a válasza (és egy jelöléskor készült fotó):
"Szia Matyi és mindenki!
Talált, sűlyedt:) június 03.-án kerül a kis hímre fióka korban a gyűrű, BP. XVII. kerületében. 5-n voltak tesók (3/2). Mellékelem a jelölési képét.
Öröm számomra, hogy végre nem elpusztulva került kézre az általam jelölt madár :D"
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 16:18 
by Kókay Szabolcs via http://www.birding.hu 2012.10.23.
Egy francia fotós ismerősöm néhány hónapja Kínában túrázott, és gyomorrontás miatt kényszerpihenőt kellett beiktatniuk. A tábor környékén pintyeket fotózott, majd nemrég, amikor a képeket földolgozta, derült ki, hogy valószínűleg a Sillem's Mountain Finch-et sikerült lekapnia. Ezt a madarat mindössze 2, 1929-ben gyűjtött példány alapján ismerik. Az is elképzelhető, hogy sikerült lefotóznia az eddig nem ismert tojót is.
Részletek a blogjában:
http://thewildernessalternative.com/2012/10/20/sillems-mountain-finch-rediscovered/

Kép
Comparison of 3 male finches (From top : roborowski, sillemi, brandti)

Kép
Comparison of 2 female finches (From top ; roborowskii, sillemi)

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 okt. 17, 13:51 
Ilona írta:
Nagyon szépen köszönöm! :D

szívesen :D

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2012 okt. 16, 18:56 
Nagyon szépen köszönöm! :D

_________________
Ilona


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 okt. 16, 11:23 
Őszi-téli madárvendégeink érkezése,
ritkaságokkal fűszerezve
2012. augusztus - október


A tavaszi madárvonulásnál kisebb várakozás kíséri ugyan az őszi madármozgalmakat, de ez az időszak is emlékezetes madarászélményeket szolgáltathat a terepre látogató madarászok számára, akik előszeretettel követik nyomon a Magyarországon csak áttelelőként megfigyelhető madárfajok érkezését.
A ritkábbik lilik fajunk, a kis lilik (Anser erythropus) első példányaira szeptembertől számíthatunk. Az idei első őszi érkezőket - két példányt - szeptember 13-án figyelték meg a Hortobágyi-halastónál. Az örvös ludakat (Branta bernicla) jellemzően egy hónappal később láthatunk. Idén október 10-én láttak egy fiatal példányt a Balmazújváros közelében lévő Virágoskúti-halastónál.
A többnyire télen előforduló récefélék közül a hegyi réce (Aythya marila) első példányait már szeptembertől meg lehet figyelni, de a legnagyobb példányszámban jellemzően decemberben tartózkodnak kishazánkban. Idén már augusztus 19-én láttak egy tojó példányt a Rétszilasi-halastavaknál.
A búvárok gyakoribb megjelenésére októbertől számíthatunk. Az északi búvár (Gavia stellata) első példányát ennek megfelelően október 14-én figyelték meg a szegedi Fehér-tónál. A sarki búvárnak (Gavia arctica) elvétve ugyan, de mindegyik hónapban van adata (például idén nyáron is előfordult: augusztus 1., Győrújfalu, kavicsbánya-tó), viszont leggyakrabban novemberben kerülhet szem elé.
A kékes rétihéjának (Circus cyaneus) vannak olykor nyári adatai is, de jellemzően csak szeptembertől lehet őket megfigyelni. Idei őszi első megfigyelése például augusztusra esett: augusztus 29., Tapolca, belterület fölött átrepülő példány.
A gatyás ölyvnek (Buteo lagopus) is vannak elvétve nyári megfigyelései is, de legfőképp szeptembertől előforduló téli vendégünk. Az idei első őszi példány megfigyelési adatai: szeptember 16., Kevermes, Bakófenék.
A legkisebb sólyomfélénket, a nálunk csak áttelelőként előforduló kis sólymot (Falco columbarius) a tárgyalt időszakban szeptember 8-án láttak először (Söréd, Szőlőhegy).
A havasi partfutónak (Calidris alpina) és a sárszalonkának (Gallinago gallinago) is minden hónapban van ugyan megfigyelési adata, de nagyobb példányszámban októberben figyelhetőek meg.
Ezüstsirályra (Larus argentatus) szeptembertől számíthatunk, idén ősszel szeptember 13-án került szem elé az első példány (Debrecen, Szeméttelep).
Két pityerfajunk, a réti pityer (Anthus pratensis) és a havasi pityer (Anthus spinoletta) is csak téli vendégként tisztel meg bennünket; az előbbi első példányát augusztus 27-én (Salgótarján, Somoskő), az utóbbi első öt példányát pedig október 4-én (Zámoly, Tározó) figyelték meg.
A csonttollúak (Bombycilla garrulus) nagyobb példányszámú beáramlására inváziós években (legutóbb 2008-2009 telén) novembertől számíthatunk, de szinte minden évben akad pár megfigyelése a fajnak. A mostani szezonban október 14-én figyeltek meg először egy 30 példányos csapatot Aggtelek belterületén.
Kép
Mivel a fenyőrigó (Turdus pilaris) szórványos költőfajként is jelen van hazánkban, ezért elszórtan egész évben megfigyelhető, de tömeges megjelenésére csak októbertől számíthatunk.
A szőlőrigó (Turdus iliacus) viszont csak téli vendégünk. Az idei első őszi példány megfigyelési adatai: szeptember 24., Szentes, Tisza ártere.
Az őszi szezon első hajnalmadarát (Tichodroma muraria) október 14-én látták a Cseszneki várfalon.
Kép
Fenyőszajkónak (Nucifraga caryocatactes) akad ugyan elvétve nyáron is egy-egy adata, de inkább az őszi-téli időszakban számíthatunk szórványos megjelenésére. Az idei évben az első megfigyelése: két példány, augusztus 28., Sopron, Muck.
Kép
A pintyfélék közül téli vendégünk a fenyőpinty (Fringilla montifringilla), melynek első megjelenésére már szeptemberben számíthatunk (szeptember 30. Apaj).
Mivel a süvöltő (Pyrrhula pyrrhula) dús aljnövényzetű elegyes lomb- és fenyőerdeinkben szórványosan költ, ezért ott elvétve egész évben megfigyelhető. Nagyobb telelő csapataira október végétől számíthatunk.
Ami a ritkaságokat illeti, mindenképpen említést érdemel a karmazsinpirók (Carpodacus erythrinus), amelynek egy felnőtt példánya került hálóba az MME Dávodi Gyűrűzőállomásán augusztus 4-én.
Egy sötét színváltozatú törpesas (Aquila pennata) tartózkodott augusztus 15-17. között a kecskeméti katonai reptér légterében.
Kenti csért (Sterna sandvicensis) figyeltek meg augusztus 18-25. között Balatonfenyves térségében. Augusztus 21-től október 9-ig ékfarkú halfarkasokat (Stercorarius parasiticus) - fiatal és öreg példányt is - figyeltek meg számos alkalommal a Balaton különböző pontjain, továbbá két példány halászsirályt (Larus ichthyaetus) is, az augusztus 31-től október 14-ig terjedő időszakban.
Immáron a negyedik egymás utáni évben regisztráltak dolmányos sirályt (Larus marinus) Magyarországon (idén először október 11-én, Balatonszemesnél).
Augusztus 25-én Európa legkisebb bagolyfajának, a törpekuviknak (Glaucidium passerinum) egy felnőtt példánya akadt a Tömördi Madárvárta egyik erdei hálójába és ez az egyed lett az első hazai gyűrűvel jelölt törpekuvik.
Egy nászruhás fecskesirály (Xema sabini) tartózkodott a Fertő-tavon, Fertőújlak térségében augusztus 28-30 között. Ez volt a faj negyedik megfigyelési adata Magyarországon. Ugyanez elmondható a kalandrapacsirtáról (Melanocorypha calandra) is, melyet Nádudvar közelében, Angyalházán figyeltek meg szeptember 4-13. között.
A legnagyobb szenzáció kétségtelenül a kuhi (Elanus caeruleus) volt, mellyel 406-ra emelkedett a Magyarországon megfigyelt madárfajok száma (augusztus 22-27., Csákvár, Csuka-tó).
Szeptember 29-30-án, többek között a XII. Terepmadarász Találkozót és Madarász Futam résztvevői (jómagamat is beleértve) csodálhattak meg egy lilebíbicet (Vanellus gregarius), amely tiszteletét tette az Apajpuszta közelében található Ürbői-halastavakon.
Idén már második alkalommal (először május 4-10. között a Dinnyési-fertőnél) egy sárgalábú cankót (Tringa flavipes) kaptak távcsővégre a tárgyalt időszakban is (október 13-14., Nagyhegyes, Elepi-halastavak). Az idei megfigyelések voltak a faj negyedik és ötödik hazai adatai.

Összeállította és fotózta: Dr. Dezső Péter
Forrás: www.birding.hu

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 okt. 11, 10:30 
XII. TATAI VADLÚD SOKADALOM

2012. november 23-24.

Tatai Öreg-tó, Építők parki madármegfigyelő torony
A rendezvény és annak valamennyi programja ingyenes!
http://www.vadludsokadalom.hu
Szervező: Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Komárom-Esztergom megyei Csoportja, Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, Száz Völgy Természetvédelmi Egyesület
Kép

2012. november 23. (péntek)

Öreg-tó Klub Hotel

20:00 Sokadalom megnyitója – Musicz László, MME Komárom-Esztergom Megyei Csoport elnöke

20:05 Félsziget, sziget, félsziget, sziget és Himalája..., avagy endemikusok nyomában Indiában és Sri Lankán – Előadó: Fodor András

21:00 A kerecsensólyom-védelem régen és ma – Előadó: Fidlóczky József, Pongrác Ádám

22:00 Madárfogó kertek Olaszországban – Előadó: Orbán Zoltán

2012. november 24. (szombat)

Tatai Öreg-tó, Építők parki madármegfigyelő torony

5:00 Az országos madármegfigyelő versenyre érkezők regisztrációja, nevezés „felnőtt” és „ifjúsági” kategóriában

6:00 Egész napos madármegfigyelő verseny kezdete

7:00-tól Sok ezer vadlúd kirepülésének megtekintése! – Zsoldos Árpád és Orbán Zoltán, kiváló ornitológusok tolmácsolásában nagykivetítőn követhetik nyomon a tavi eseményeket!

8:15 A XII. Tatai Vadlúd Sokadalom ünnepélyes megnyitója: A Mesemalom Nes című meséjével (Írta: Sarkadi Ágnes) köszönti a vadludakat, majd ünnepi beszédet mond: Michl József, Tata Város polgármestere, Bajor Zoltán elnök, Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.

8:45 Helló, itt vagyunk! Vadlúdvonulás Magyarországon. Körkapcsolás a nemzetközi jelentőségű vizes élőhelyekre! (Bihar, Dinnyési Fertő, Fertő-tó, Kardos-kút, Szegedi Fehér-tó, Csaj-tó, Kis-Balaton, Hortobágy, Tisza-tó)

10:00 Az alkalmazkodás mesterei – Kutyák: Állati jó bemutató Tóth Gáborral

11:00 Az általános iskolák számára meghirdetett verseny eredményhirdetése

12:00 Solymász bemutató Gasztonyi Dániellel

13:00 Az alkalmazkodás mesterei – Kutyák: Állati jó bemutató Tóth Gáborral

15:00–16:30 A vadludak esti behúzásának megtekintése a tóparton, élőkép kivetítéssel! – Narrátor: Zsoldos Árpád és Orbán Zoltán, ornitológusok

16:30 Őszi csillagos égbolt látványosságai (előadás és távcsöves bemutató)

18:00 Az egész napos madármegfigyelő verseny zárása


A nagyközönség számára hirdetett előadások a szombati nap folyamán a nagy rendezvénysátorban kerülnek lebonyolításra.


8:30 Madárbarát kert program – Előadó: Orbán Zoltán, Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, igazgatóhelyettes

9:00 Botanikusként Albániában – Dr. Barina Zoltán, muzeológus

9:30 Az év hala – Előadó: Sevcsik András – dr. Tóth Balázs, DINPI

10:00 Barlangoktól a Kaptárkövekig – a Bükk-hegység geológiai sokszínűsége – Előadó: Baráz Csaba Bükki Nemzeti Park Igazgatóság oktatási referens

10:30 Parlagi sas védelme a Kárpát-medencében – Előadó: Horváth Márton, projektvezető

11:00 A solymászat szerepe a magyar történelemben – Előadó: dr. Duhay Gábor, ornitológus

12:00 2012. év hüllője: a lábatlan gyík – Előadó: Vörös Judit, herpetológus

12:30 Botanikai kutatások a Bükki Nemzeti Parkban – Előadó: Schmotzer András Bükki Nemzeti Park Igazgatóság kutatási referens

13:00 Az év madara: az egerészölyv – Előadó: Orbán Zoltán, MME igazgatóhelyettes

13:30 Tatai Öreg-tó és Által-ér vízgyűjtő rehabilitációjának lezárása – Előadó: Molnár András, ÉDUVIZIG Tatai Szakaszmérnökség vezető

14:00 35 éves a Bükki Nemzeti Park: a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság bemutatkozása – Előadó: Bükki Nemzeti Park Igazgatóság

14:30 Természetvédelmi látogató központok Budapesten és környékén – Előadó: dr. Kézdy Pál, Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, osztályvezető

15:00 Védjük aktívan! - Színes szemelvények a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi kezeléseiből – Előadó: Sipos Katalin, Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, szakmai igazgatóhelyettes

15:30 A kerecsensólyom-védelme régen és ma – Előadó: Fidlóczky József, Pongrác Ádám Bükki Nemzeti Park Igazgatóság őrkerület vezető

16:30 Őszi csillagos égbolt látványosságai, előadás – Előadó: Moczik Csaba, csillagász

17:00 Őszi csillagos égbolt látványosságai – Derült idő esetén távcsöves bemutató


Öreg-tó Klub Hotel:

20:00 Az egész napos madármegfigyelő verseny eredményhirdetése – Levezető: Schmidt András, ornitológus

20:20 A solymászat szerepe a magyar történelemben – Előadó: dr. Duhay Gábor

21:00 Madárpusztítások Ciprus és Málta szigetén – Előadó: Kiss Tamás

22:00 Oman, a Közel-Kelet madarászparadicsoma – Előadó: Barkóczi Csaba

Egész napos programok:

– Vidd haza Tatát! Folyamatosan megtekinthető egész napos fotókiállítás a természet és a kultúra lenyűgöző találkozásáról a nagy rendezvénysátorban.

– Cincér játszóház: Kreatív környezeti nevelési sátor.

– Földlakók! Fenntarthatósági játszóház

– Madármegfigyelés „teleszkóp bokrokban”.

– Madárgyűrűzés (800, 900, 930, 1030, 1130, 1300 órakor)

– Természetvédelmi tanácsadás.

– Madár- és természetvédelmi eszközök vására.

– Itthon vagy otthon! Turisztikai programajánlók, információk és nyereményjáték a Magyar Turizmus Zrt. szervezésében.

– Életkép festés az öreg-tavi ludakról.

– Madár- és természetvédelmi előadások.

– Teleszkópok és kézi távcsövek tesztelési lehetősége.

– Természetvédelmi könyvek, kiadványok és madárfestmények vásárlási lehetősége.

– Kézművesek, helyi termelők adventi vására.

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 27, 10:44 
Gabesz írta:
Soha nem láttam még fekete harkályt... Gyönyörű!

azért szerencsére így gyakrabban látni:
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 szept. 26, 19:15 
Csicsörke írta:
remélhetőleg ennek az üvegnek repült fekete harkálynak sem lett súlyosabb agyrázkódása, amelyet az egyik barátom fotózott most hétvégén a Bakonyban... :shock: :|
az jó jel, hogy az eset után állítólag szépen elrepült... :eye:

Elég bárgyún néz az istenadta :lol: Meglepetésében most azon filózik, hogy a francba került oda az a valami ami nincs is ott??!!
Soha nem láttam még fekete harkályt... Gyönyörű!
Örülök, hogy nem esett baja :)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 26, 18:53 
Gabesz írta:
Szegény sirály!!! :shock: :| Remélem, agyrázkódásmentesen megúszta az ütközést!
(A csajnak meg azt hiszem jól is jött az "ébresztő" :lol: :drunken: )

remélhetőleg ennek az üvegnek repült fekete harkálynak sem lett súlyosabb agyrázkódása, amelyet az egyik barátom fotózott most hétvégén a Bakonyban... :shock: :|
az jó jel, hogy az eset után állítólag szépen elrepült... :eye:
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 szept. 26, 15:41 
Szegény sirály!!! :shock: :| Remélem, agyrázkódásmentesen megúszta az ütközést!
(A csajnak meg azt hiszem jól is jött az "ébresztő" :lol: :drunken: )


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 25, 15:51 
:roll: :? :) :wink: :D :drunken:
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 25, 15:49 
Európai Madármegfigyelő Napok - 2012. október 6-7.
"Az MME idén is meghirdeti az Európai Madármegfigyelő Napok (EMN) elnevezésű országos programját október első hétvégéjén. A rendezvény amellett, hogy európai szintű információgyűjtést tesz lehetővé az őszi madárvonulásról, sokakat csábíthat ki a szabadba. Az EMN-t a madártani szervezetek világszövetsége, a BirdLife International indította útjára 1992-ben, azóta minden évben több tucat ország több 10 ezer madár- és természetkedvelője vesz részt rajta."
http://www.mme.hu/component/content/article/15-legfrissebb-hirek/1957-europai-madarmegfigyel-napok-2012-oktober-6-7.html
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 24, 15:49 
Szeptember 3-án egy nap alatt 179 342 darázsölyvet számoltak Grúziában, Batuminál.
Ez világrekord az őszi vonulás tekintetében:
http://www.batumiraptorcount.org/blog/record-breaking-season-batumi-raptor-count
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 21, 15:15 
Új technológiával a vészesen fogyatkozó fecskék nyomában
http://www.mme.hu/component/content/article/15-legfrissebb-hirek/1964-uj-technologiaval-a-veszesen-fogyatkozo-fecskek-nyomaban.html
Kép
Geolokátorokkal a fecskék nyomában (fotó: Nagy Károly)

"Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. A 2010-es évet ezért is nyilvánította az MME a fecskék évévé, s folyamatosan próbálta feltárni a csökkenés okait, amelyben jelentős szerepet játszhatnak a vonulási útjukon és telelőterületeiken ható tényezők is. Sajnos azonban még nem áll rendelkezésre elegendő információ a probléma feltárásához.
A „Madárvédelem és kutatás határok nélkül” projektnek köszönhetően most lehetőség nyílt egy új technológia, a geolokátor alkalmazására, hogy megismerhessük a molnárfecskék és partifecskék által használt vonulási utakat és telelőterületeket. Az MME 50 partifecskét és 50 molnárfecskét jelöl meg az eszközzel."
Kép
Geolokátoros molnárfecske eteti fiókáit, egy héttel a jelölés után
(fotók: Nagy Károly)


_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 21, 12:05 
Bernát írta:
http://www.youtube.com/watch?v=TchiF_YIh3o&feature=context-cha
http://www.youtube.com/watch?v=T2v7andeyf4&feature=plcp

hangulatos videofelvételek, be is tettem a filmek közé :)

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 10, 18:27
Hozzászólások: 2262
Tartózkodási hely: Pécel
Valódi név: Füredi Bernát
   
Hozzászólás 2012 szept. 21, 11:41 
Csicsörke írta:
üdv!
szuper képek!


Köszönöm.:D De a madarak érdeme..:D

http://www.youtube.com/watch?v=TchiF_YI ... ontext-cha

http://www.youtube.com/watch?v=T2v7andeyf4&feature=plcp


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 20, 11:48 
Bernát írta:
Erdei leshelyemen a mai nap nagy volt a forgalom.
http://www.furedibernatphotography.eold ... darak.html

üdv!
szuper képek!
a másik közép fakopis képen érdekes testhelyzetben van a madár, mintha valamiféle fura réce úszna a vízben :wink:
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 10, 18:27
Hozzászólások: 2262
Tartózkodási hely: Pécel
Valódi név: Füredi Bernát
   
Hozzászólás 2012 szept. 19, 21:06 
Üdv!

Erdei leshelyemen a mai nap nagy volt a forgalom.
10madárfaj és 1 mókus volt a vendég..:D

-Kékcinege,széncinege,barátcinege,füzike,barátposzáta,meggyvágó,csúszka,szajkó,közép és nagy fakopács..

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

http://www.furedibernatphotography.eold ... darak.html

(A gyászkeret marad!!!) :P


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 101  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2025 júl. 1, 21:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO