Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 323 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 6, 9:53 
A kis mennyiségű UV sugárzás a madarakra jó hatással van. A természetben is rendszeresen éri őket ez a sugárzás. A kálcium anyagcserét a D vitamin képződés elősegítésével természetesen jó irányba tereli. Persze ezt lehet pótolni vitaminokkal, de ha a természetes körülményekhez közelítjük a tartási körülményeket, az sose árt. Természetesen figyelni kell arra, hogy ne legyen túl erős az UV, mert az árt a madár tollal nem védett bőrterületeinek és méginkább a szemének, de ha ez direkt állatok számára készített lámpa, akkor ilyen gond nem lehet. Emellett az UV fény a madarak természetes látásához is kell, így befolyásolhatja a viselkedésüket. Az ember szemében háromféle színes fényérzékelő receptor van (Kék, zöld, piros). Ezzel szemben a madarak szemében van egy negyedik is, ami az UV tartományban érzékeny. Így a madarak látják az általunk érzékelt színeket és emellett látják az UV tartományt is. Sok madár, így például a gouldok tollazata is tartalmaz e tartományban látható színt, mintázatot. Szóval például a gouldok más színűnek látják önmagukat, mint ahogy mi látjuk őket. Ezzel a negyedik foto receptorral természetesen csak akkor látnak, ha van UV hullámhossz a megvilágításra használt fénycsőben, izzóban. Természetesen ők is elég jól elvannak három színnel is, ahogy azok az emberek is elég jól elvannak, akik nem tudják megkülönböztetni a pirosat és a zöldet, de azért mégiscsak normálisabb, ha az általuk látható teljes spektrumban láthatják a színeket.
Szóval, ha mód van rá, akkor mindenképpen érdemes használni ilyen lámpát.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 23, 11:30
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2014 feb. 6, 6:47 
Üdvözlök mindenkit!
Olyan kérdésem lenne hogy az UV sugarak milyen hatással vannak a dísz madarakra.
Afrikai és ausztrál egzótákról lenne szó.
A röpdébe akarom be helyezni.
Olyan lámpa amit a hüllőkhöz használnak melegítésre és megvilágításra.
A röpde tetjén lenne.
Csak nappal lenne nekik be kapcsolva.
Köszönöm.
Várom a válaszokat.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 6, 0:14 
Karcsi!
Köszi, amint lesz megint egy kis időm, folytatom a leírásokat.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 feb. 5, 23:17 
Sziasztok! Csaba, köszönöm szépen a beléptetést! Kíváncsian várom a logo javaslatot!
Feki, azért remélem nem szemben, hanem egymás mellett állunk! :lol: A korábban közölt tenyésztői bemutatkozáshoz csak annyit tennék hozzá, hogy a vadegészségügy a szakterületem és mindennapjaim leginkább a laboratóriumi diagnosztikáról szólnak; a patológiától a molekuláris virológiáig, a vadgazdálkodási, természetvédelmi és járványtani, evolúciós vonatkozásokon keresztül és kasul … Persze ez csak egy idealizált képzavar! :)
F.Csaba, a faj leírásának története egész érdekes és az élőhely jellemzés is szépre sikerült. Azt hiszem ilyen minőségű és felbontású tartalom köré szépen lehet majd alakítani a honlapot jó illusztrációkkal fűszerezve!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jan. 12, 21:19
Hozzászólások: 1
Valódi név: Fekete Máté
   
Hozzászólás 2014 feb. 5, 14:01 
Üdv. Érdeklődnék,hogy van-e valakinek eladó kék gould tojója? Bárhonnan várom a válaszokat,leginkább pest környékéről,de monorra is megyek,úgyhogy bárhonnan igazából. Köszönöm!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 18:31 
Üdv mindenkinek.Csaba ezeket a dolgokat lehet változtatni,elvenni hozzátenni.Magamtól nem jut más az eszembe de variálok még rajta.Majd összehozzuk együtt !
Feki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 14:15 
Na alakul ez :)
Én a logóban kicsit másra gondoltam, de majd megmutatom.
csak még egy kis türelmeteket kérem, hogy fontosabb dolgokat befejezzem.

Karcsi: kiosztottam neked is a jogosultságokat stb.

Csaba: köszi a leírásokat, majd innen könnyen átemeljük a honlapba.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 feb. 2, 15:45 
Kép

Egy terv a lógóról.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 2, 1:03 
Leírás a gouldok élőhelyéről:

A gould amandina a természetben
- Élőhely:
A gould amandina Ausztráliában Queensland észak-nyugati részén, az Északi terület északi részén és a Nyugat-Ausztráliához tartozó Kimberly fennsíkon él. E területek a trópusi övben helyezkednek el, jellemzően fás vagy nyílt trópusi szavanna. A terület fő fafaja az eukaliptusz. A területeket a Sorghum családba tartozó füvek borítják más fűfajokkal együtt. Időnként alacsonyabb bokrok is előfordulnak. Ez az élőhely igen változatos. A tengerparti területeken A terület éghajlatát az Indiai Óceán felöl érkező monsun alapvetően befolyásolja. Ennek megfelelően a területre két évszak jellemző: a novembertől március végéig tartó esős évszak és az áprilistól október végéig tartó száraz évszak. Napközben a hőmérséklet általában 30-45 °C-ig melegszik fel. Az óceánhoz közeli területeken a páratartalom november és március közt 60-70%. Délebbre elhelyezkedő élőhelyeken (Moun Isa) azonban a relatív páratartalom ilyenkor is csak 30% körüli. Az esős időszak kezdetét a páratartalom emelkedése és a felhők megjelenése jelzi. Nem ritkák az özönvízszerű esők, amikor 24 óra alatt akár 50 cm (Magyarországon az évi átlagos csapadékmennyiség 50-75 cm) eső is eshet, ami hatalmas áradásokat eredményez. Az esőzések hatására a terület kizöldül, a rovarvilág is robbanásszerű növekedésnek indul. Az esős időszak végére így a madarak számára bőségesen elérhető minden táplálék. Ez az ideális időszak a szaporodásra.
A száraz évszakra eltűnnek a felhők, a páratartalom alacsony és szinte egyáltalán nem esik eső. A száraz évszak előrehaladtával a felszíni vizek fokozatosan eltűnnek, víz csak a legnagyobb folyókban, forrásoknál és vizes gödrökben marad meg. A talaj kiszikkad, a növényzet kiszárad. Csak a mélyre nyúló gyökerű fákon marad meg zöld levél.
A gould amandina élőhelyének a kritikus összetevői a következők: A fűfélék, különösen a Sorghum fajok jelenléte, közeli vízlelőhely és a szaporodási időszakban odvas fa (elsősorban eukaliptusz fajok). A száraz évszakban gyakran keresgél magvakat tüzekben leégett területeken, mivel itt könnyebben hozzáfér a lehullott magvakhoz.

Forrás:
-The gouldian finch, Stewart Ewans, Mike Fiedler, Indruss Productions, 2005
-http://www.environment.gov.au/cgi-bin/sprat/public/publicspecies.pl?taxon_id=413#distribution


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 1, 23:11 
Összeraktam egy faj leírást a honlaphoz:

Gould amandina
Tudományos név: Erythrura gouldiae

A faj felfedezése: Az első három egyedet Hombron és Jacquinot gyűjtötte be 1839 március 27 és április 9 között. A fajt ők Poephile Admirable néven írták le a Voyage au Pole Sud et dans I’Ocean sur les Corvettes L’Astrolabe et La Zelee’ című kiadványban 1845-ben. A három egyed közt volt fekete és piros fejű gould is. Feltételezték, hogy a fekete fejű madarak fiatal példányok és vedlés után lesz csak piros a fejszínük. Leírásukkal azonban elkéstek, mert John Gould már 1844-ben a Proceedings of the Zoological Society of London újságban leírta a fajt. John Gould egy Benjamin Bynoe által 1839 december 7-én gyűjtött fekete fejű, felnőtt hím gould amandina és John Gilbert által 1840-ben gyűjtött két fiatal példány alapján írta le a fajt. Később 1845-ben egy felnőtt tojót gyűjtött John Gilbert. További egyedeket John Gould 1849-ben kapott John Macgilliwray-től, aki szintén úgy gondolta, hogy a fekete fejű egyedek még nem vedlettek ki teljesen és ezért különböznek a pirosfejű gouldoktól. John Gould a fajt először Amandina gouldiae néven írta le, majd ezt a nevet Poephila gouldiae-re változtatta.
Az első sárgafejű egyedet, egy tojót, W.G. Armit gyűjtötte 1876-ban.
Ötven évig vita folyt arról, hogy különböző fejszínű egyedek egy vagy három fajhoz tartoznak. A francia felfedezők mellett mások is feltételezték, hogy a fekete- és a pirosfejű egyedek egy fajhoz tartoznak, de úgy gondolták, hogy a fekete fejű egyedek a tojók, míg a piros fejűek hímek. John Gould azt hitte, hogy a piros és a fekete fejű egyedek külön fajhoz tartoznak. Ezt a véleményét J.R Elsey 1855-ös tapasztalataira alapozta, aki felnőtt hím és tojó egyedeket is gyűjtött mindkét fejszínű változatból, így kizárta, hogy a két fejszín eltérő nemű egyedekre lenne jellemző, illetve, hogy a fekete fejű egyedek fiatalok lennének. A két változatot így külön tudományos néven említette: a piros fejűt Poephila gouldiae, míg a fekete fejűt Poephila mirabilis néven. A sárga fejű gouldok felfedezése után azt hitték, hogy létezik egy harmadik, Phoephila armitiana faj.
A vitát A.J. North zárta le 1889-ben felismerve, hogy a három fejszín valóban ugyanazon faj 3 színváltozata. Következtetését arra alapozta, hogy a Sydney-i múzeum tenyészetében egy fekete fejű pár fészkében kelt egy pirosfejű utód. Később azonban kiderült, hogy két fekete fejű egyednek nem lehet pirosfejű fiókája, így valószínűleg a röpdében élő pirosfejű hímnek is köze lehetett a fióka születéséhez.
Mitchell 1952-ben ismerte fel, hogy a gould amandina közelebbi rokonságban áll a papagájamandinákkal, mint a Poephila családdal, ezért javasolta, hogy a faj az Erythrura családba legyen sorolva. Ezt a felismerést később molekuláris genetikai módszerekkel is megerősítettek, így a faj jelenlegi tudományos neve Erythrura gouldiae.

Természetes előfordulása: A faj Ausztrália északi részen él. Az élőhelye három állam, Nyugat-Ausztrália, Északi terület és Queensland területére terjed ki. Mára élőhelye széttagolódott. Szórványosan fordul elő Queensland észak-nyugati részén, jelentősebb állományait az Északi terület északi részén és a Nyugat-Ausztráliához tartozó Kimberly fennsíkon észlelték. Állománya a szaporodási időszak elején körülbelül 2400 felnőtt egyedből áll. Ez a szám az esős időszakban 1000-re csökkenhet.
Állománya és elterjedési területe a felfedezése óta nagymértékben csökkent, de a felmérések alapján állományának csökkenése az elmúlt évtizedben megállt. Jelenleg a populációt stabilnak tekintik.
A vad populáció 70-80%-a feketefejű, 20-30%-a pirosfejű és 0,1%-a sárgafejű. Ez az arány a természetben stabil, az elmúlt évtizedekben nem változott.

Megjelenése: A gould amandina 13-15 cm hosszú. Tömege 14-15 g. A felnőttek élénken színezettek. A természetben három eltérő fejszínű változat, a feketefejű, pirosfejű és a sárgafejű, ismert. A felnőtt hím háta és szárnya smaragdzöld színű. A maszk fekete, élénkpiros vagy narancssárga. Az utóbbi két szín esetén a maszk mentes fekete tollaktól. A maszkot vékony fekete fejszalag határolja, ami a feketefejű egyedeknél egybeolvad a maszkkal. A torok fekete. A fejszalag és a hát zöld színű területe közt élénk világoskék gallér található, ami a torok alatt vékony nyakszalagban folytatódik. A vadon élő madarak melle lila színű, ami éles határral válik el az élénksárga hastól. A kloáka környéke fehér. A farkfedők a gallérhoz hasonló kék színűek. A farktollak feketék. A hímekre jellemző, hogy a két középső farktoll megnyúlt. E tollak vékonyak, egyenesek, egymással párhuzamosak és legalább 3 cm hosszúak. A szemek barnás-feketék, vékony kékesszürke bőrgyűrűvel határolva. A láb halvány rózsaszínes fehér karmokkal. A csőr csontszínű, de a csőr hegye piros vagy sárga színű.
A tojók színe hasonló, de kevésbé élénk, mint a hímek esetében. A piros- és sárgafejű tojók maszkjában előfordulhatnak fekete tollak. Fejszalagjuk vastagabb, gallérjuk vékonyabb, mint a hímeké. Ez utóbbi színe kevésbé élénk kék és kissé összemosódik a hát zöld színével. A mell halványlila, a hát és a has színe kevésbé élénk, mint a hímek esetében. A két megnyúlt farktoll rövidebb, 1-2 cm és kissé szélesebb, mint a hímeknél. A csőr a szaporodási időszakban sötétszürke-fekete színűre változik.
A fiatalok feje, nyaka hamuszürke, melle világos barnásszürke, háta, szárnya és farka olivazöld, hasa világosszürke vagy világossárga, csőrük fekete. A felnőttekre jellemző színezet 3-9 hónapos kor közt, az első vedlés során alakul ki.


Források:
-The gouldian finch, Stewart Ewans, Mike Fiedler, Indruss Productions, 2005
-http://www.birdlife.org/datazone/speciesfactsheet.php?id=8695
-Grassfinches in Australia, Joseph Forshaw, Mark Shephard, Csiro Publishing 2012
-http://www.environment.gov.au/cgi-bin/sprat/public/publicspecies.pl?taxon_id=413#distribution
-http://www.efinch.com/species/gould.htm


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 feb. 1, 18:54 
Sziasztok.E.Karcsi,Tartozol egy bemutatkozással,de ha lehet részletes legyen.Igaz én már tudom kivel is állok szemben,(megérdeklödtem)de szerintem sokan nem ismernek,és nem tudják mivel foglalkozol.Ne haragudj a kérésért.Köszönöm a többiek nevében is.

Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 jan. 29, 11:02 
Konkrétan a könyvek néhány további szerzőjére gondoltam, akikkel áprilisban úgyis találkozom. :) A kérdés szigorúan magán jellegű és szakmai. :wink:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 29, 10:05 
ndege írta:
Meg is kérdezem majd egyiket-másikat.

A cikk írója egy ausztrál doki (David N. Phalen) e-mail címe megvan nekem, de nem tudom vajon lehet-e ilyen semmiségekkel zaklatni.... :roll: ?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 29, 0:31 
A honlapra kértem Dr Sarah Pryke-tól képeket vadon élő gouldokról banner-nek. Küldött is egyből hármat és ami fontos engedélyezte e képek honlapon történő használatát.
A következő linken (http://www.arkive.org/gouldian-finch/er ... 10960.html) lévő 12-es, 22-es és 27-es képeket küldte el.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 jan. 28, 22:24 
Helló Tamás!
Teljesen jogos az óvatosság, az ilyen összefonódásokra én is igen érzékeny vagyok!
Jelen esetben a nagy öreg és kevésbé öreg európai és amerikai (+ Ausztrál) madár és egzotikus szakállatorvos (ECZM (ex ECAMS) és ACZM) szerzők neve mellett, a Csaba által is tanúsított kritikus és átfogó hozzáállás és a pedáns hivatkozások alapján lehet megítélni az anyag valódi értékét. Ismerve a műfajt, szerintem a neves kollégák vagy néhány tiszteletpéldányért, vagy valami minimális tiszteletdíjért írták a maguk fejezeteit, de leginkább szakmai presztízsből. Meg is kérdezem majd egyiket-másikat.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 28, 14:51 
Elolvastam a Karcsi által linkelt cikket. Abszolút megbízhatónak tartom. Minden állítása alá van támasztva és azt is tárgyalja, ha az irodalom valamiről ellentmondásos.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 28, 14:43 
ndege írta:
További tudományos igényű alapművekhez a következő honlapon férhettek hozzá:
http://avianmedicine.net/

Mennyire megbízhatóak a Harrison's Bird Foods cikkeik? Az általuk gyártott pelletek marketinganyagát olvasgatva kicsit "furcsán" néztem eddig rájuk...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 jan. 27, 23:45 
Hát akkor ismét visszatérve a Macrorhabdusra:

Ez a gomba igazán a madarak gyomrában érzi jól magát, ott vaskos kötegeket alkot a nyálkahártya felszínén és ezek a kötegek a mirigyes gyomor mirigycsatornáiba is benyúlnak, a kifejezett nyálka képződés szintén alapvetően kialakuló elváltozás a fertőzés során. A gyomorban igen savas állapotok uralkodnak rendes körülmények között, a sikeres in vitro tenyésztési kísérletek eredménye azt támasztja alá, hogy ez kell a gombának.
A Csaba által hivatkozott cikk idézet - "The megabacteria altered the pH of the proventricular contents from a normal
range of .7 - 2.4 in unaffected canaries, to 7.0 - 7.3 in severely affected birds. It remains
to be determined if the alkalization is caused by the organism itself or by the mucus
production of the host, thus inhibiting the release of acid from the storage form." - végére szeretném felhívni a figyelmet, miszerint a kifejezett nyálkaképződés is gátolhatja a sav kijutását a gyomorba. A savanyítás esetleges (eddig nem bizonyított!!) pozitív hatásának potenciális mechanizmusa leginkább a pepsin aktiválás lehet, aminek mondjuk aktív formában akár lehet is hatása a kórokozóra. Azt persze senki nem vizsgálta még, hogy mely egyéb kórokokkal és kórokozókkal együtt fordul elő a Macrorhabdus és ennek milyen hatása lehet a megbetegedés súlyosságára...

Arra szeretnék biztatni mindenkit, hogy megbízható tényeken és tudományos alapokon nyugvó, ellenőrzött forrásból merítsen ismereteket és a fórumon közölt információk forrását is igyekezzen feltüntetni!! :alien:
A Csaba alább fel is vázolt egy rövid példához: Sajnos azok a dolgok amelyekről nem tudjuk ki csinálta, hogyan csinálta, milyen állatokon csinálta, hogyan ellenőrizte, hogyan értékelte, mik voltak a számszerű eredményei, hogyan jutott arra a következtetésre amire jutott nem vehetők igazán komolyan (még akkor sem, ha tudományos közleménynek szánta a szerző), bár ötletet adhatnak...

A témában a legnaprakészebb (és a forrásokra rendesen hivatkozó) összefoglaló David Phalené (ő elég nagy név a ebben a szakmában, tanúsítom):
http://avianmedicine.net/content/upload ... habdus.pdf

További tudományos igényű alapművekhez a következő honlapon férhettek hozzá:
http://avianmedicine.net/

Jó böngészést!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 27, 19:13 
A kétséges dolgok eldöntésében csak a hivatkozások követése segít. Ha a cikkek követésével csak újabb és újabb hivatkozásokat találunk, az gyanús. Ha meg lehet találni egy tanulmányt, ami valóban megvizsgálta a kérdést, akkor meg kell nézni, hogy azt hogy csinálták meg. Ha megfelelő esetszámban megvizsgálták és markáns eredményt kaptak, akkor az hihető. Ha két egyedet kezeltek, amiből egy megdöglött és a maradék 1-ből levonták a következtetést, akkor nem valószínű, hogy el kell hinni, amit állítanak.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 27, 18:26 
Üdv.Visszatérve a megabacteriosisra.Tudomásom szerint a betegséget a Macrorhabdus ornithogaster idézi elö.Laboratóriumi vizsgálatok szerint a savas közeg nem szünteti meg csak gátolja a szaporodását.A gyógyszeres kezelésnél elsösorban az amphotericin b jöhet számitásba,ciclodextrin együttes használatakor egy hét alatt megszünik a fertözés.Az ivóviz savanyitása kimondottan ajánlott,almaecettel, aszkorbinsavval(C vitamin),vagy sósavval.Az utolsót nem merném kipróbálni!Egyesek szerint a savas közegben megszünik a fertözö hatás.Ajánlják a lactobacilus tartalmú készitmény adását ami jótékony hatással bir.Több cikk is hasonlókat ir,akkor hogy fogjuk eldönteni melyik a helyes és jó?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 323 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2025 júl. 3, 7:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO