Kedves Olvasóink !
E kiadványunkat azoknak ajánljuk, akik vonzalmat éreznek a madártenyésztés, valamint a hobbi szintű madártartás iránt. Kiadványunkat ajánljuk azoknak a figyelmébe akik kezdők e szép sportban és azoknak is akik már eredményesen tenyésztik szárnyas kedvenceiket. Kiadványunkban összefoglaljuk a hazai és külföldi tenyésztők tapasztalatait, tudományos kutatások eredményeit és a legújabb szakmai sikerekről is adunk tájékoztatást.
A MAGYAR MADARÁSZ kiadványunkban szerteágazó bel és külföldi kapcsolataink révén igyekszünk eljuttatni az érdeklődőkhöz a legfrissebb szakmai információkat, eredményeket. Eddig a jelenlegivel együtt három szám jelent meg, melyet negyedévente személyesen, valamint postai úton juttatunk el a tagjainknak, pártoló tagjainknak. Kiadványunk személyesen átvehető a hazánk településein tartott börzéken, állandó hozzáférhetőséget alakítottunk ki a Monori, Győri, Kecskeméti, Szentesi és a legújabban kialakított Ópusztaszeri kisállat vásárokon. Kiadványunkat egyre több - az állattenyésztésben érdekelt – hazai és külföldi cég kíséri figyelemmel, illetve szakmai anyagok közreadásával segíti, így biztosítva az jól bevált, vagy az új termékek ismeretének naprakészségét.
A kiadványunkat következetesen magas szakmai szinten kívánjuk megjelentetni, ezért a folyamatosan fellépő előállítási költségek előteremtése érdekében kérjük az önök támogatását is az adójuk 1% - nak felajánlásával.
Adószámunk : 18472675-1-06.
Segítségüket hálásan köszönjük és kiadványunk szakmai tartalmi színvonalának magas szinten való tartásával igyekszünk azt adományozóinknak meghálálni. Az IDRE tagjai nevében a vezetősége tisztelettel köszön minden egyes felajánlást.
IDRE rendezvények:
Ez évben szűk szakmai téren is előrelépést kezdeményezünk, nevezetesen befejezzük az egyesületi szintű díszmadár – bíró képzésünket. Az előzetes tárgyalások során gyakorlati oktatásokat tartunk 2010. május 1. Hódmezővásárhelyen, május 8. Budapesten, június 17. Szegeden, augusztus 14. Győrben. Gyakorlati záróvizsgákra szeptember 17. Tiszafüreden, október 10 . Budapesten kerül sor. Az elméleti záróvizsgára decemberben a két ünnep között Albertírsán kerül sor.
Jó olvasást kívánva:
Magyar Madarász Szerkesztő bizottsága.
A tolltépés problémája nagypapagájoknál
Tóth István újabb cikkében a papagájok sajátos viselkedésével, a tolltépéssel kapcsolatos tapasztalatai olvasható.
Háromszínű fényseregély
Antalfalvi János cikke a háromszínü fényseregély (Lamprotornis superbus) tartásáról, tenyésztéséről.
COM - Kötelezettségvállalási szerződés
Az előző számunkban elkezdett COM szabályzat második része.
Jelölőgyűrűk használata
Michael Marcotrigiano cikkében egy jelölési módszert mutat be, mellyel több, mint 180 madár egy szempillantásra megkülönböztethető.
Önzés vagy önfeláldozás a zebrapintyek szerelmi életének tükrében
Betekintés egy magyarországon folytatott kutatásba és annak eredményébe.
Díszmadarak külső élősködői
Iker Ferenc cikkének első része, mely a külső élősködők közül a galambtetűvel, a tollgerinc atkával és a rühatkával ismerteti meg olvasóinkat.
Kékhomlokú Amazon
Guglielmo Petrantoni újabb cikke a kékhomlokú amazonok (Amazona aestiva ssp.) rendszerezésébe ad betekíntést.

A színkanárik alapjai
Pákozdi Károly cikksorozatának második része a klaszikus melanin kanárikkal foglalkozik.

Nemzetközi nevek és egyezmények
Dirk Van den Abeele cikkéne második része a papagáj fajok mutációinak neveiről, nemzetközi irányelveiről és annak kialakulásáról.


Gould amandina
Küzmös Csaba és Fekete Csaba cikksorozatának második része a gould amandina felyszín típusaival és öröklődéseivel foglalkozik.
Profi tenyésztés: régi iskola - új eszközök
Minden gyakorlott tenyésztőnek, madártartónak megvannak a „jól bevált” módszerei, praktikái, melyeket féltve őriz. Mégis mindenki keresi a jobb, újabb, hatékonyabb, és napjainkban már a pénztárcabarátabb megoldásokat.