Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 232  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 24, 23:11
Hozzászólások: 41
Valódi név: Fruzsina
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 20:10 
Írtam annak akitől vettem Oszit, hogy vannak -e nimfái, de nincsenek. Szóval szeretném megkérdezni itt, hogy valakinek esetleg nincs eladó szelíd tojója? Ózdon lakom és Ózd-Eger vonalon ingázok tanulmányok miatt, de akár Budapestre is felmennék a madárkáért. Egyre sürgetőbbnek tartom a párt, keresgéltem neten is de nem nagyon találok sehol semmit.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 10, 13:53
Hozzászólások: 9
Valódi név: Lajos
   
Hozzászólás 2012 dec. 8, 20:59 
Sziasztok. Néhány mai fotó a fiatalokról.
Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 dec. 8, 11:16 
imihb írta:
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Teljesen sárga nimfánál,hogyan lehet megállapitani a nemét?Már ivarérett madarak,van belőlük 3,de nem igazán tudom milyen neműek.
Segítségeteket előre is köszönöm!


Szia!
A hímek énekelnek, a tojók nem. Máshogy szinte sehogy, esetleg ha a szülők színéből ki lehet következtetni színöröklődés alapján. Meg esetleg a tojók szélső faroktollai sárgábbak a hímekénél, de ez nem tuti módszer.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 dec. 8, 5:58 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Teljesen sárga nimfánál,hogyan lehet megállapitani a nemét?Már ivarérett madarak,van belőlük 3,de nem igazán tudom milyen neműek.
Segítségeteket előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 24, 23:11
Hozzászólások: 41
Valódi név: Fruzsina
   
Hozzászólás 2012 dec. 8, 3:08 

:) 3 hónappal azután, hogy az enyém lett, még így nézett ki. Most is ilyen csak kicsit csapzottabb. Szárnya alatt nincs is toll, mert kitépte.

- gallérral. A doki javasolta, hogy röntgenfelvételből vágjam ki neki a gallért. Aztán rengeteget csináltam, de mindegyiknél elérte a hátát hogy kirágja. Aztán ez lett az állandó, ezzel már nem éri el. Egyébként nagyon sajnálom, hogy rajta van. De ha meg nem rakom rá, akkor olyan sebeket csinál saját magán, hogy nem tud begyógyulni, mert folyton piszkálja.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 24, 23:11
Hozzászólások: 41
Valódi név: Fruzsina
   
Hozzászólás 2012 dec. 7, 22:24 
Harcizeller írta:
Üdv!

Pár hónapja már írtam ide. Nekem volt a nimfám akinek nem nőtt a tolla, meg kaparta a hátát. Elvittem már négyszer orvoshoz, köztük Beregi Attilához. Tolltépkedős. Nem tudom (meg ő se), hogy mitől lett ilyen, mert régen teljesen normális tollkupac volt. Szóval a doki javasolta, hogy tegyek rá gallért. Ez meg is történt, ki is nőttek a tollai, el is múlt a seb a hátáról. De miután levettem a gallért, újra és újra ugyan ott kicsipdosta a bőrét és kiszedte a tollait. Gondoltam még egy próbát megér a gallér. Most vettem le róla pár napja. Nem is volt semmi baj, de aztán észrevettem, hogy véres a csőre.

A szárnya tövénél (meg mostmár a hátán is) látok sebeket, szárnya tövénél nagyobb, háta közepénél meg most kezdi alakítani. Én már nem tudom mit csináljak vele, mindig kenem neki körömvirágkenőccsel meg neogranormonnal, varrasodik is, de örökké hátranyúl a kis fejével. Van neki játéka, fűzfaág a kalitkában, mindig kint van, itthon vagyok minden nap, velem van. Lapja a vitaminokat, tojást, sárgarépát. Mindent. És amikor épp nem a fejét vakarom, fogja, hátranyúl és a bőrét kaparja... Van neki a sebe, az ilyen gödör szerű. És a szélét fogja a csőrébe és elkezdi húzni, kaparni... És már a hátán is. És mindig ugyan ott csinálja. Már 4 doki (egy helyi, 2x Beregi doktor, 1x egy miskolci kisállatklinika orvosa) nézte meg.

Most rakjam vissza rá a gallért és élje úgy az egész életét? Mert megszokta, meg nincs vele baja, csak szegénykém annyira... hát biztos nem jó neki. Meg akkor a nyakán kezdi el tépni a tollakat. Annyira gyönyörű kismadár volt, nem értem miért lett ilyen.



Hím madár. Az étrendjébe szinte alig van dió, mogyoró, meg napraforgó. Magkeveréket kap, régen Vitakraftot most meg valami mást, mert a boltokban az előbbit nem találom. De ez is ilyen vitaminos magkeverék. Kormivint is kapott mindig. Szoktam fürdetni is, azt eltűri, nem repül el, inkább ledermed. Aztán infra mellett szokott melegedni, mióta eltörten a lámpáját, azóta meg jősugárzót kapcsolok a szobába hogy jó meleg legyen.

Most beszélek azzal akitől vettem, valószínű, hogy szerzek mellé egy párt. Remélem akkor már nem fogja ezt csinálni. Azt megfigyeltem nála, hogy időnként furcsa hangokat ad ki, széttárja a szárnyát és táncol, meg ugrál... Lehet párhiánya van. Hát nem tudom, de most rajta a gallér, a sebe szépen varrasodik. Neogranormonnal kentem neki mindig, el is múltak a kis sebek. Főt tojást, sárgarépával keverve, meg kis háztartási kekszet darálva kap minden héten. Az almaecetet majd kipróbálom.

Egyénként arany madár, a mindene a fejsimogatás, még az újjamat is követi, alábújik, csak megkapja a nai adagot. Nem is értem mitől lett neki ilyen baja, de remélem a pár megoldja a dolgot. Mondta az orvos, hogy lehet a párja is elkezdi magát tépni.. Hát én már félek ettől.

Nagyon félénk madár. Az idegenektől elrepül, fél tőlük. A hullámosom az mindig piszkálja, (őt találtam egy buszmegállóban, elkaptam és azóta velem lakik). Azon is gondolkodtam, hogy nem-e a kis hullámos idegeli fel. De nincsenek együtt kiengedve sose. Ha lesz is pár, akkor nem tudom, hogyan szoktassam hozzá Oszit, mert mint mondtam, mindentől fél ami picit is idegen.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 7, 16:37 
Harcizeller írta:
Elmúlt egy éves, nem tudom, hogy reagálna párra.


Én a helyedben mindenképp keresnék neki egy párnak valót. Nimfák ezekben a kérdésekben sokkal lazábbak mint a nagy papagájok. minél gyorsabban cselekszel, annál kisebb az esélye hogy nem rögzül be rossz viselkedési formának a saját maga pusztítása.
Ha ennyire véresre és sebesre rágja magát, előbb utóbb vérmérgezést fog kapni! Szerintem van egy határ, amikor igen is jobb neki a gallér, hogy a teste gyógyuljon, még akkor is ha ez stresszforrás.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2012 dec. 7, 14:28 
Harcizeller: Nem emlékszem, mit mondtál, hím vagy tojó a madár? Nimfák esetében - sőt amúgy is, úgy tapasztalom, hogy inkább a tojók a tolltépősek. Sajnos a legjobb körülmények ellenére is mindig előfordul nálam is, hogy egy-egy tojó nekiáll tépni magát. Konzultáltam erről madárspecialista állatorvosokkal, és mindegyik azt mondja, hogy ez olyan nimfás dolog, összefügg a hormonokkal stb. amit most én is tapasztalok, mivel mindkét pár teljesen be van indulva, és a tojók is egyre jobban piszkálják magukat... Bár úgy tapasztaltam, ez a probléma télen áll fenn leginkább, mikor a száraz levegőjű, természetes fénytől (UV!) mentes szobában vannak bezárva... Nyáron elmúlik ez a hepaj, és tollasodik mindenki.
Tudom, nem egyszerű, de egyedül tartott madaraknál egyszerűen tény, hogy gyakrabban fordul elő tolltépés - nincs társ, és az ember nem tud társa lenni, sem egy hullámospapagáj... De ezt a témát nem piszkálom inkább... :roll:
Amit tudsz tenni, az hogy próbálkozol mindenféle alternatív móddal. Sajnos a gallér nem jó, csak tüneti kezelés és a madarat csak jobban megviseli, ha nem tud normálisan tollászkodni, a fartőmirigyét ezáltal használni stb.
Mindenképpen változtatnék az étrenden: tudom furcsán hangzik, de próbáld meg, hogy teljesen kiűzöd a zsíros-olajos magvakat a keverékből - magyarán: napraforgót, mogyorót, diót ne kapjon az állat! Vannak külföldi tapasztalatok, melyek arra mutatnak rá, hogy a nagy mennyiségű napraforgó a tápban fokozza a tolltépésre való hajlamot.
Emellett almaecetet raknék a vízébe, és többször is kellene fürdetni - hetente akár 3-4 alkalommal is! Fontos, hogy utána jó melegen legyen, ne fázzon meg, használhatsz erre akár Infravörös lámpát is, szeretni szokták, mert jól melegít!
A sebeket Aloe Vera krémmel vagy körömvirág krémmel vékonyan bekenném - de csakis csak természeteset vegyél, ne ilyen illatosított kacatokat!
Emellett Korvimint folyamatosan adnék a magokra neki, nem fog ártani, ha megfelelően kiméred! Főtt tojás heti rendszerességgel sem árt, mivel lizint és metionint is tartalmaz, ami kell neki.
Legfeljebb betérhetsz még egy homeopatikus üzletbe is, ahol Bach virágterápia felől érdeklődhetsz. Állítólag használ, nem tudom, még sosem próbáltam.
Hirtelen ennyi jutott eszembe... Remélem valamit tudtam segíteni.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 24, 23:11
Hozzászólások: 41
Valódi név: Fruzsina
   
Hozzászólás 2012 dec. 3, 23:08 
Visszatettem rá a gallért, legalább addig se piszkálja magát. Úgy félek, hogy összeszed valami fertőzést azzal, hogy folyamatosan piszkálja magát.
Szerintetek estére (ha alszik) levegyem róla? Csak félek, mert kitudja mit csinál addig is...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 24, 23:11
Hozzászólások: 41
Valódi név: Fruzsina
   
Hozzászólás 2012 dec. 3, 20:03 
Elmúlt egy éves, nem tudom, hogy reagálna párra.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 24, 23:11
Hozzászólások: 41
Valódi név: Fruzsina
   
Hozzászólás 2012 dec. 3, 20:02 
De nem értem, én mindig itt vagyok vele, dédelgetem. Van egy hullámos papagáj is, bár utóbbi elég sokat piszkálja. (odamegy udvarolni). Nem nagyon értem, hogy mi van. Ugyan ez volt hónapokkal ezelőtt is. Csak míg a gallér rajta volt addig nem tépte magát. Meg fütyül, énekel, dalol... :( De már durva amit csinál, véres a csőre hegye mindig, mert a szárnya tövébe meg a háta közepén saját magának okoz sebeket...

Most is itt ül a vállamon, oda-oda kap, ha nem koppintok a fejére. Meg picit leeresztette a szárnyait meg remeg. Miért remeg? Lehet fázik? Mindig a radiátorra repül, pedig nincs hideg a szobában alapba se.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Harcizeller 2012 dec. 3, 20:12-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 3, 14:14 
Harcizeller írta:
Annyira gyönyörű kismadár volt, nem értem miért lett ilyen.

Unalomból tépkedi talán? Nem emlékszem az előzményekre, de egy pár nem segítene neki elterelni a "gondolatait" a tollairól?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 24, 23:11
Hozzászólások: 41
Valódi név: Fruzsina
   
Hozzászólás 2012 dec. 3, 12:52 
Üdv!

Pár hónapja már írtam ide. Nekem volt a nimfám akinek nem nőtt a tolla, meg kaparta a hátát. Elvittem már négyszer orvoshoz, köztük Beregi Attilához. Tolltépkedős. Nem tudom (meg ő se), hogy mitől lett ilyen, mert régen teljesen normális tollkupac volt. Szóval a doki javasolta, hogy tegyek rá gallért. Ez meg is történt, ki is nőttek a tollai, el is múlt a seb a hátáról. De miután levettem a gallért, újra és újra ugyan ott kicsipdosta a bőrét és kiszedte a tollait. Gondoltam még egy próbát megér a gallér. Most vettem le róla pár napja. Nem is volt semmi baj, de aztán észrevettem, hogy véres a csőre.

A szárnya tövénél (meg mostmár a hátán is) látok sebeket, szárnya tövénél nagyobb, háta közepénél meg most kezdi alakítani. Én már nem tudom mit csináljak vele, mindig kenem neki körömvirágkenőccsel meg neogranormonnal, varrasodik is, de örökké hátranyúl a kis fejével. Van neki játéka, fűzfaág a kalitkában, mindig kint van, itthon vagyok minden nap, velem van. Lapja a vitaminokat, tojást, sárgarépát. Mindent. És amikor épp nem a fejét vakarom, fogja, hátranyúl és a bőrét kaparja... Van neki a sebe, az ilyen gödör szerű. És a szélét fogja a csőrébe és elkezdi húzni, kaparni... És már a hátán is. És mindig ugyan ott csinálja. Már 4 doki (egy helyi, 2x Beregi doktor, 1x egy miskolci kisállatklinika orvosa) nézte meg.

Most rakjam vissza rá a gallért és élje úgy az egész életét? Mert megszokta, meg nincs vele baja, csak szegénykém annyira... hát biztos nem jó neki. Meg akkor a nyakán kezdi el tépni a tollakat. Annyira gyönyörű kismadár volt, nem értem miért lett ilyen.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 nov. 24, 22:30 
robi0322 írta:
Most még magasabbra helyeztem el a kalitkát, most a fejünk felett helyezkedik el. Most már jóval kevesebb a kalitka alján való "ideges futkosás". Mihamarabb készíttetek nagyobb kalitkát, hogy ott is kényelmesen elférjen! Ma már eszegette a rács közé helyezett salátalevelet, meg már nem megy hátra, ha közelítünk hozzá és nyugodtan eszik az önetetőből. Még azért látom rajt, hogy remeg egy kicsit, de igyekszünk, hogy nyugodt és szelíd legyen! Most tervezem további kinti (konyhai) ülőrudak felszerelését, hogy a későbbi kiengedéseknél is legyenek megszokott helyei. Általában vissza szoktak repülni? Mondjuk estére? Vagy a teljes megszelídüléséig várni kellene ezzel a témával?

Szia! Nekem mikor még nem volt szelíd teljesen akkor is vissza ment magától mikor már megunta a kinti létet, a lényeg csak a kalitba kapjon enni, persze miután már jobban ki jön veletek és megszokta a dolgokat, már kint is adhattok valami ínyencséget, nálam így működött.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 19, 7:35
Hozzászólások: 6
Valódi név: Boldizs Róbert
   
Hozzászólás 2012 nov. 24, 21:52 
Most még magasabbra helyeztem el a kalitkát, most a fejünk felett helyezkedik el. Most már jóval kevesebb a kalitka alján való "ideges futkosás". Mihamarabb készíttetek nagyobb kalitkát, hogy ott is kényelmesen elférjen! Ma már eszegette a rács közé helyezett salátalevelet, meg már nem megy hátra, ha közelítünk hozzá és nyugodtan eszik az önetetőből. Még azért látom rajt, hogy remeg egy kicsit, de igyekszünk, hogy nyugodt és szelíd legyen! Most tervezem további kinti (konyhai) ülőrudak felszerelését, hogy a későbbi kiengedéseknél is legyenek megszokott helyei. Általában vissza szoktak repülni? Mondjuk estére? Vagy a teljes megszelídüléséig várni kellene ezzel a témával?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 19, 7:35
Hozzászólások: 6
Valódi név: Boldizs Róbert
   
Hozzászólás 2012 nov. 21, 15:30 
Köszönöm a segítséget,---feljebb is tettem a kalitkáját szemmagasságba, reméljük így tudunk javítani a
helyzeten és nem lesz annyira rémült. Meg azt is mondják, hogy vegyek mellé párt, mert akkor a fiú is megnyugszik. Hát nem tudom,----mások meg azt mondják, hogy elvileg egy edül sem gond a tartása, csak a fiatal hímek (meg egyáltalán a hímek, makacsabbak nehezebben szelidíthetőek. Pedig tényleg igyekszünk és szeretnénk ha szelíden élnénk egymással!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 nov. 20, 22:48 
Szia Robi 0322 !

Szerintem tul alacsonyan van a kalitka elhelyezve,nekem , 60-70 cm- nek tűnik csak a talajtól számítva.
Ha a kalitka közelébe érsz a madarat megrémíszted ,mert fölötte helyezkedsz el,és ezt természetesen támadásnak fogja tekinteni.
Simán lehet ez is az oka a féktelen menekűlésnek.
Emeld fel szemmagasságba a kalitkát,és próbáld meg a tetejét lefedni,ez talán elég is lessz a probléma kezelésére.
A kalitka mérete valóban lehetne nagyobb.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 20, 17:58 
Szia. Mire megszokja az új helyet, az is idő kérdése...
Türelem.
A kalitka sztem kicsi. Nálam egy pár hullámos is nagyobban van. :lol:
Ami biztosan nem kell neki az a csengő, a kalitba ne legyen más csak 2 vastagabb ülőrúd (fűzfa a legjobb), etető és itató, csőrkoptató... A madárhomok pedig tökéletesen jó alulra. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 19, 7:35
Hozzászólások: 6
Valódi név: Boldizs Róbert
   
Hozzászólás 2012 nov. 20, 17:04 
Sajnos még mindig ugyanaz a problémánk a nimfánkal. Talán mintha megijedne, ha pédául én közelítek felé és akkor kezdi el a fel-alá futkosást és a hangos rikácsolást. Ez kb fél óráig tart,---ezután talán elfárad és
abbamarad az egész. Különben eszik rendesen, a fürtös kölest szívesebben fogyasztja. Gyümölcsöt, zöldséget még mindig nem. Amikor a menyasszonyom hazaér, vagy ő beszél hozzá, akkor általában nem kezdi el ezt a "bolondos" futkosást. Most tartunk lassan 1 hétnél (mármint,amióta hazahoztuk) Ha esetleg valamikor meg is szelidülne, ki kell, vagy (lehet) engedni repülni a lakásba? Jelenleg egy 45*25*63 -as kalitkában van botokkal(mármint amin állni szokott) önetetőkkel itatókkal, csőrkoptatóval, csengővel, alul pedig madárhomokkal. Kellene esetleg nagyobb kalitka? Vagy több minden dolog a kalitkába?

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 25, 19:19
Hozzászólások: 68
Valódi név: Szilvia
   
Hozzászólás 2012 nov. 19, 20:44 
Sziasztok!
Lenne olyan személy aki cserélne velem egy nimfát, hogy legyen egy párom? Mert van 3 de ők testvérek.
Örülnék ha nem teljesen vad lenne a cserélendő madár, mert az enyémek se vadak.
Ha van ilyenre lehetőség akkor írjatok!
Köszi :)
Üdv.: Szilvia


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 232  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2025 júl. 5, 8:24
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO